» 14 grudnia 2016, 19:35 - Autor: matheo - źródło: BT Sport
Michael Owen we wrześniu skrytykował Zlatana Ibrahimovicia, który zdaniem Anglika dużo stoi na boisku i wyczekuje podań. Na słowa byłego reprezentanta Anglii po wielu tygodniach zareagował Jose Mourinho i postanowił wbić szpilkę w eksperta BT Sport.
» Jose Mourinho nie spodobały się uwagi Michaela Owena
Owen w trakcie swojego trzyletniego pobytu w Manchesterze United zdobył 17 bramek. Ibrahimović na swoim koncie ma na razie 13 trafień dla Czerwonych Diabłów.

– Zlatan, pomimo tego, że twój kolega Michael Owen go nie lubi, strzeli więcej bramek w jednym sezonie niż Michael w trakcie trzech lat pobytu w Manchesterze United – stwierdził Mourinho na antenie BT Sport.

– Owen zdobył 17 bramek w trzech sezonach. Zlatan już prawie osiągnął taki dorobek po sześciu miesiącach, więc nie jest to dla nas taki zły wybór – dodał Portugalczyk.

De Gea: Musimy grać dobry futbol i wygrywać
Składy: Crystal Palace vs Manchester United

Komentarze (20)

edwin: Nasz trener jest czasem po prostu głupi i arogancki. Przeliczanie minut i goli sprawy nie załatwia gdyż moim zdaniem duet Owen-Rooney jest lepszy niż Zlatan-Pogba, bez pieniędzy tez można było grać !
» 14 grudnia 2016, 23:19 #19
brennt: musisz zartowac
» 15 grudnia 2016, 00:20 #18
uzil25: W swoim stylu. Mou to geniusz :D Kocham gościa i te jego wypowiedzi ;)
» 14 grudnia 2016, 23:03 #17
sapphirutd: Owena tylko pamiętam jak strzelił przeciwko City, a kto mu dal numer 7 to nie wiem w sumie, z 2 strony był lepszy niż Depay.
» 14 grudnia 2016, 22:01 #16
micsie03339: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.12.2016 20:52

Warto dodać, że Owen rozegrał łącznie 1916 minut w United, co daje mniej niż 22 pełne mecze, tylko że często grał jako zmiennik, przez te 1916 minut było rozłożone na 52 mecze. Zlatan natomiast rozegrał już 1922 minuty w United, grając łącznie w 23 meczach.
Podsumowując obaj zawodnicy zagrali niemal tyle samo minut dla United, przy czym Owen zdobył więcej bramek, będąc często rezerwowym. W świetle tych faktów Mourinho nie powiedział nic mądrego, a komentarze o "pozamiataniu" przez Mou są śmieszne.
Dla jasności nie hejtuje osiągnięć Ibry, przytaczam jedynie fakty o których wiele osób zapomina, lub wygodnie przemilcza.
» 14 grudnia 2016, 20:51 #15
sisinho: A Teraz sprawdźmy jaką wartość miały gole Owena a jaką Ibry. Za Michałem przemawia fakt jednej bramki na wagę 3 pkt w derbach, jednak większosć spotkań gdzie strzelał to były mecze o pietruszkę (Hattrick z Wilkami w LM) czy na dobicie rywala.
» 14 grudnia 2016, 22:57 #14
2Fast4You: Pewnie Zlatan za Fergusona by osiągnął 30 bramek w w te 1916 minut i 38 sekund
» 14 grudnia 2016, 23:08 #13
Pawlo: Mądrego, aż miło posłuchać(przeczytac). O ile Ibre będę bronił rękami i nogami, tak Mourinho podpasował sobie statystyki jak chciał, co Ty nam zaprezentowałeś. Owen za mądrze się nie wypowiedział, tak jako piłkarza trzeba go dobrze wspominać, bo dał nam wiele miłych chwil, a bramkę z City będę pamiętam do końca życia.
» 14 grudnia 2016, 23:10 #12
welllone: Niby tak niby nie ;)
Możesz na wypowiedź spojrzeć w sposób inny sposób.
Zlatan w pół roku osiągnął to co Owen w trzy lata. Koniec kropka. Podobne minuty jak sam podałeś, odrobinę mniej bramek. Po prostu Zlatan zrobi więcej w rok niż Owen w trzy. Świadczy też o tym forma piłkarza i rola jaką pełni.
» 14 grudnia 2016, 23:12 #11
micsie03339: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.12.2016 09:50

Owen miał inny status w drużynie i grał znacznie mniej. Nie można porównywać wyników bramkowych zawodników, z których jeden zagrał 1916 minut w 3 lata a drugi zagrał tyle w półsezonu, ale obecnie Ci dwaj mają za sobą rozegranych tyle samo minut i takie porównanie jest bardziej zasadne.
Co to ważności bramek zdobytych przez Owena:
Owen strzelił zwycięską bramkę w meczu z City, bramkę w zremisowanym meczu z CSKA Moskwa, warto dodać że to bramka wyrównująca, 3 bramki z Wolsburgiem, dające zwycięstwo, były to jedyne bramki United w tym meczu, bramki wyrównujące w finale ELF, w meczu z Boltonem, w meczu z Southampton, dwie pierwsze bramki w meczu z Leeds. Z tego podsumowania wynika, że 10 z 17 bramek strzelonych przez Owena, nie były bramkami dobijającymi przeciwników, a bardzo ważnymi trafieniami przybliżającymi do zdobycia punków. Można powiedzieć, że wiele z tych bramek zdobył ze słabszymi rywalami, ale z nimi i obecnie United ma problemy strzelać, sam Zlatan również zdobył 4 bramki w LE i EFL, gdzie rywale nie są najwyższego poziomu.
@2Fast4You
"Pewnie Zlatan za Fergusona by osiągnął 30 bramek w w te 1916 minut i 38 sekund"
Ja na to mogę odpowiedzieć tak, jeśli rozgrywał by te 1916 minut przez 52 mecze to PEWNIE by nie zdobył, ale nic na pewno nie wiemy liczby które przytoczyłem to fakty, takie same jak przytoczone przez Mourinho, jednak z podkreśleniem pewnych istotnych faktów, które pominął. Ty jedynie gdybasz.
To, że Owen w United grał mniej nie znaczy, że to słaby zawodnik, w przeciwieństwie do Zlatana on jednak zdobył złotą piłkę, a to że gdy do nas przychodził nie mógł grać tyle co Zlatan, to efekt wielu kontuzji niszczących jego karierę nie jego słabości. Ferguson przyjmując go do United był tego w pełni świadomy.
» 15 grudnia 2016, 09:48 #10
vultur3: Owen nie będzie potrzebował już sprzątaczki, Jose pozamiatał ;)
» 14 grudnia 2016, 20:32 #9
karreem: Zlatan to jak najbardziej udany transfer, przyszedł za darmo, ma wielką wartość marketingową, a zdobyte dotychczas dla nas bramki, dowodzą że i sportowo mimo 35 lat na karku to wciąż świetny zawodnik.
» 14 grudnia 2016, 20:20 #8
Muuuuuuuuuuu: 13 bramek to niby zły rezultat? W drużynie, która ponoć jest w kryzysie i której zwyczajnie nie idzie? To jeśli Zlatan taki zły to co powiedzieć o reszcie drużyny jeśli kolejnych 3 zawodników ma tyle bramke co on?

Dajcie sobie Oweny i inne fany siana. Jak Zlatan do końca sezonu zaliczy 25-30 bramek to przecież doskonałe osiągnięcie a już jest na półmetku.
» 14 grudnia 2016, 20:12 #7
Erazm: Wątpię, żeby Owen podniósł się po takim ciosie.
» 14 grudnia 2016, 20:01 #6
Matias: Buc i tyle.
» 14 grudnia 2016, 19:51 #5
Dexter22: Też za takie wypowiedzi lubię Jose :)
» 14 grudnia 2016, 19:41 #4
LvG: Za podobne wypowiedzi w poprzednim sezonie był jeden wielki hejt na jose
» 14 grudnia 2016, 20:13 #3
Samuelikson: Zasadniczo na korzyść Mourinho przemawia to, że nie jest to nawet jego opinia a po prostu fakt (sic!), z którym ciężko dyskutować :P