U-18: Newcastle United - Manchester United 0:4

» 12 listopada 2016, 17:45 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Piłkarze Manchesteru United w sobotnie popołudnie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i pokonali Newcastle United 4:0 w ramach Premier League do lat 18.
» Manchester United wrócił z północy Anglii z kompletem punktów
Była to już trzecia wygrana Czerwonych Diabłów z rzędu, co umożliwia im pościg za liderującym w tabeli lokalnym rywalem, Manchesterem City.

Goście doskonale rozpoczęli konfrontację ze Srokami przejmując inicjatywę i ograniczając ofensywne zapędy rywali. W 34. minucie przewaga United została udokumentowana pięknym trafieniem Angela Gomesa.

Zaledwie dwie minuty później Callum Gribbin powiększył przewagę swojej drużyny do dwóch goli. Pomocnik pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Lee Connorze.

Jako trzeci na listę strzelców w tym meczu wpisał się Joshua Bohui, natomiast wynik na 4:0 ustalił Indy Boonen. Warto dodać, iż ekipa Newcastle United na dwadzieścia minut przed końcem została osłabiona czerwoną kartką, którą obejrzał MacKenzie Heaney.

Czerwone Diabły zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego oczka do City. Obywatele rozegrali jednak o dwa mecze mniej. Kolejnym ligowym rywalem Manchesteru United będzie plasująca się na trzecim miejscu ekipa Liverpoolu.