PL2: Manchester United - Derby County 3:2

» 20 września 2016, 00:53 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Poniedziałkowe spotkanie Manchesteru United z Derby County w ramach Premier League 2 obfitowało w emocje oraz bramki. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niego gospodarze triumfując 3:2.
» Piłkarze Manchesteru United przerwali serię trzech spotkań bez zwycięstwa
Pierwszy gol w tej rywalizacji padł w 17. minucie. Josh Harrop popisał się ładnym dryblingiem na skraju pola karnego, a następnie dośrodkował piłkę wprost na głowę Scotta McTominaya, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza przyjezdnych.

Później jednak do głosu doszła ekipa Derby, która zdołała odrobić straty w 35. minucie meczu. Emil Riis Jakobsen zapisał na swoim koncie asystę, a skutecznym uderzeniem piłki głową błysnął Charles Vernam.

Na kolejne trafienia kibice zgromadzeni na Old Trafford musieli czekać do drugiej połowy. W 67. minucie Josh Harrop został sfaulowany w polu karnym, a chwilę później sam skutecznie wykorzystał jedenastkę.

Goście nie zamierzali jednak składać broni i siedem minut później na listę strzelców ponownie wpisał się Charles Vernam.

Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do Manchesteru United. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry dośrodkowanie Joe Rileya zgrał Matthew Olosunde, a futbolówkę w siatce umieścił Scott McTominay.

Czerwone Diabły po piątej kolejce spotkań zajmują ósme miejsce w tabeli. Ich kolejnym rywalem będzie przewodzący w klasyfikacji Everton.