PL2: Podział punktów na Etihad Stadium

» 9 września 2016, 22:33 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Spotkanie czwartej kolejki Premier League 2 pomiędzy Manchesterem City i Manchesterem United zakończyło się remisem 1:1.
» Młodzieżowe derby Manchesteru na Etihad Stadium zakończyły się wynikiem 1:1
Mecz odbywał się na Etihad Stadium, na trybunach którego znaleźli się między innymi dyrektor Akademii Manchesteru United, Nicky Butt oraz nowy szkoleniowiec zespołu do lat 18, czyli Kieran McKenna.

W pierwszej połowie to gospodarze dłużej utrzymywali się w posiadaniu piłki, natomiast Czerwone Diabły wycofały się w pobliże własnej bramki w oczekiwaniu na okazję do kontrataku.

Przyniosło to efekt po 25 minutach gry, gdy Matthew Willock znalazł się z piłką przed polem karnym The Citizens. Angielski pomocnik oszukał dwóch obrońców i płaskim strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Po zmianie stron Obywatele atakowali z jeszcze większym rozmachem, często próbując strzałów zza pola karnego.

Nieco po upływie godziny gry Demetri Mitchell stracił piłkę przy próbie kontrataku, co skrzętnie wykorzystał Brahim Díaz. Hiszpan wszedł w pole karne Manchesteru United i ładnym strzałem nie dał szans golkiperowi gości.

Gospodarze mogli rozstrzygnąć losy spotkania na własną korzyść w ostatniej minucie. Wówczas jednak fenomenalnie zachował się Kieran O‘Hara, który wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam ratując swój zespół przed porażką.

Podopieczni Warrena Joyce‘a mają w dorobku pięć punktów po czterech spotkaniach ligowych. Najbliższym rywalem United będzie zajmująca ostatnie miejsce w tabeli ekipa Derby County.