Mecz dla Dzieci: Zespół Beckhama lepszy od Reszty Świata

» 14 listopada 2015, 17:52 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
» Reprezentacja Wielkiej Brytanii i Irlandii, dowodzona przez Davida Beckhama, pokonała na Old Trafford Resztę Świata 3:1 (1:0) w charytatywnym Meczu dla Dzieci, który odbył się w sobotnie popołudnie na Old Trafford. Spotkanie obejrzało 75 381 widzów, a wpływy ze spotkania zasiliły konto UNICEF-u.
Bramki dla reprezentacji Wielkiej Brytanii i Irlandii zdobyli Paul Scholes i Michael Owen. Były napastnik Czerwonych Diabłów trafił do bramki dwukrotnie! Dla Reszty Świata honorowe trafienie uzyskał Dwight Yorke.

Wynik spotkania w 13. minucie otworzył Scholes, który otrzymał dobre podanie od Beckhama i mocnym strzałem głową pokonał Edwina van der Sara.

Choć kibice w I połowie często podrywali się z krzesełek i oklaskiwali zawodników, to na kolejne bramki musieli czekać do drugiej połowy. W 63. minucie przypomniał o sobie Michael Owen. Anglik wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Beckhama i zgraniu jej na piąty metr przez Scholesa.

Reszta Świata nie zamierzała odpuszczać i już cztery minuty później bramkę kontaktową zdobył Dwight Yorke. Były snajper Czerwonych Diabłów, po ładnej zespołowej akcji, podpisał się precyzyjnym strzałem w długi róg i nie dał szans Davidowi Seamanowi.

Wyjątkowy moment na Old Trafford miał miejsce w 75. minucie, kiedy to Davida Beckhama zastąpił... Brooklyn Beckham. 16-latek już chwilę po wejściu na boisku popisał się znakiem rozpoznawczym Beckhamów, czyli dośrodkowaniem ze skrzydła w pole karne.

Jeszcze ciekawie na boisku zrobiło się kilka minut później – David Beckham wrócił na murawę, zastępując Sola Campbella. Od tej pory każda wymiana podania na linii Beckham – Beckham junior była nagradzana gromkimi brawami.

Wynik rywalizacji na Old Trafford w 85. minucie ustalił Owen. Piłkę między nogami, po dośrodkowaniu Ashleya Cole'a, przepuścił między nogami Raimond van der Gouw, a Owen z najbliższej odległości wpakował ją za linię bramkową.

Warto dodać, że reprezentację Wielkiej Brytanii i Irlandii prowadził sir Alex Ferguson. Na drugiej ławce, na miejscu menadżera, usiadł natomiast Carlo Ancelotti.

Wielka Brytania i Irlandia - Reszta Świata 3:1 (1:0)

Wielka Brytania i Irlandia: James (Seaman 46'), Carragher, Terry (Campbell 46' [D. Beckham 82']), Ashley Cole, P. Neville, D. Beckham (B. Beckham 75'), Butt (McAllister 27'), Fletcher (Smith 61'), Giggs (Sinclair 61'), Scholes, Crouch (Owen 56')

Reszta Świata: Van Der Sar (Van der Gouw 46'), Cafu, Couto (Hierro 46'), Silvestre, Figo (c), Seedorf (Donovan 46'), Pires, Park, Ronaldinho, Kluivert, Solskjaer (Yorke 17').