UEFA YL: Sromotna porażka United z CSKA

» 21 października 2015, 15:30 - Autor: Rio5fan - źródło: UEFA.com
Trzecia kolejka fazy grupowej UEFA Youth League będzie się źle kojarzyła piłkarzom Manchesteru United do lat 19, którzy ulegli CSKA Moskwa 0:4.
» Młodzi piłkarze Manchesteru United nie podołali rosyjskiemu klubowi
Już w trzynastej minucie meczu Axel Tuanzebe zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a arbiter podyktował rzut karny. Futbolówkę w siatce pewnym uderzeniem umieścił Timur Zhamaletdinov.

Drugi gol dla gospodarzy padł w 45. minucie. Na listę strzelców wpisał się Aleksandr Makarov, który popisał się ładnym strzałem z pola karnego.

Dziesięć minut po zmianie stron sędzia po raz drugi wskazał na punkt karny. Tym razem piłki ręką w polu karnym dotknął Tyrell Warren. Skutecznym wykonawcą jedenastki znów okazał się Zhamaletdinov.

Na ostatnie trafienie w tym spotkaniu kibice czekali do 88. minuty. Wówczas Astemir Gordyushenko urwał się spod opieki pilnującego go obrońcy i płaskim strzałem ustalił wynik rywalizacji.

Ta porażka oznacza, iż Czerwone Diabły zgromadziły w swoim dorobku cztery punkty po trzech meczach. Choć United zajmują drugie miejsce w tabeli, to o jej końcowym kształcie po tej serii gier zdecyduje konfrontacja Wolfsburga z PSV Eindhoven, którą zaplanowano na godzinę 16:00 czasu polskiego.