Neville: Pomocnicy United zostali zdominowani

» 4 października 2015, 22:36 - Autor: Rio5fan - źródło: SkySports.com
Ekspert Sky Sports, Gary Neville, po spotkaniu na The Emirates podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi porażki Manchesteru United w starciu z Arsenalem.
» Gary Neville w swojej analizie wskazał na największe bolączki gry Manchesteru United
Podopieczni Louisa van Gaala zostali zepchnięci do kurczowej defensywy w pierwszych fragmentach spotkania i nie zdołali odrobić trzech bramek straty.

- Piłkarze Manchesteru United wyglądali na zszokowanych, jakby nie byli przygotowani na mocne strony Arsenalu. Chodzi o Cazorlę, który zatrzymywał ataki oraz Özila zajmującego wolne przestrzenie na boisku. Muszę powiedzieć, że taktyka skupiona wokół Schweinsteigera w pierwszej połowie była dziwna - powiedział Anglik.

- Być może United nie powinni w ten sposób rozpoczynać meczu. Czwórka obrońców gości była wypchnięta bardzo daleko, jakby zamierzała od razu naciskać na rywali. Kiedy po pięciu minutach przegrywasz 0:2, spodziewasz się, że to się skończy. Musisz zrobić coś inaczej, jednak w United nie doszło do żadnej zmiany. Zespół nie przystosował się do tego, co działo się na boisku.

- Schweinsteiger, Carrick i Rooney zostali zupełnie zdominowani. To coś, czego nie chcesz widzieć w kontekście swoich pomocników. Mata i Depay nie wracali, by pomóc Darmianowi i Youngowi. To naraziło bocznych obrońców na jeszcze większe niebezpieczeństwo. Dla Darmiana był to prawdopodobnie najtrudniejszy mecz na Wyspach. Od momentu transferu spisywał się bardzo dobrze, jednak dziś się męczył i został zmieniony w przerwie.

- Linia pomocy Manchesteru United była zwarta i chroniła obrońców. Dziś stało się jednak inaczej. W pierwszej połowie pomocnicy zupełnie sobie nie radzili, przez co stoperzy mieli ogromne problemy. Arsenal zaprezentował się bardzo dobrze. Myślę, że United zagrali bardzo słabo w obronie, co idealnie wykorzystali Kanonierzy - podsumował Neville.

Wenger: Wysoki pressing i tempo opłaciły się
Sevilla chce pozyskać Victora Valdesa

Komentarze (7)

karreem: LVG ma świetny materiał do analizy po meczu z Arsenalem, ma teraz dwa tygodnie na wyciągnięcie wniosków.
» 5 października 2015, 20:17 #7
rav7: Ten mecz uwidocznił wszystkie braki w kadrze. Wynik to nie tylko wina piłkarzy, ale przede wszystkim LVG. Mecz powinien rozpocząć przede wszystkim Morgan, który jest szybszy od jego starszych kolegów. Martial zaś był najlepszym zawodnikiem w drużynie, bo nie zna jeszcze filozofii.
» 5 października 2015, 10:59 #6
wiulk: ten mecz to istna tragedia. Rooney po raz kolejny zawiódł, o ile nie zgadzałem się z wieloma negatywnymi ocenami z poprzednich meczów, tym razem jestem zły na niego, nie wniósł do drużyny prawie nic. Taktyka - masakra. Basti i Carrick razem to jednak ślimak w środku pola. Arsenal wyszedł na nas mega dynamicznymi zawodnikami a my? masakra. Przegralismy ten mecz przy ustalaniu składu. Darmian z meczu na mecz coraz gorzej. Blind ok, moze grać jako CB ale tylko grając z ogórami typu Sunderland, gdzie nie trzeba tylu defensorów. Ale nie wtedy kiedy gramy z mocną ofensywą... Kontuzja Luka Shaw nas pogrążyła. dawał nam tyle opcji, zarówno w obronie jak i szybkiego rozegrania piłki, przeniesienia szybko akcji do przodu... a teraz? kogo nie wystawisz będzie piach... słaby punkt w obronie United, który będzie wykorzystywany pewnie nie raz nie dwa;/ Luke nadrabiał braki Blinda i to miało ręce i nogi, teraz natomiast LvG musi wymyślić coś nowego, jakąś alternatywę w defensywie bo ta kontuzja posypała cały misterny plan. ja jebe... oby po przerwie reprezentacji wrócili wypoczęci i skoncentrowani. Ciężko się zapowiada okres po przerwie reprezentacji. Everton wrócił do formy, mecz u nich nie będzie łatwy. CSKA na wyjeździe tez nie będzie spacerkiem a jednak 3pkty tam są mega istotne. a potem $ity u siebie. Trzeba pokazać klasę więc kurna do roboty Diabły i pełna mobilizacja!
» 5 października 2015, 01:23 #5
Shpongle: Za bardzo ofensyywnie wyszliśmy na ten mecz, naiwnie. Chelsea jakoś wygrała z Arsenalem , nie oglądłem tego meczu, ale pewnie zabili mecz od początku, zaparkowali autobus i wypunktowali Arsenal kiedy grali w przewadze. I powiem tym, którzy nie pamiętają - za SAFa nigdy nie wiedziało się jaki będzie skład i jaka taktyka. Nie wiedziałeś czy wyjdzie Park, czy Fletcher, czy Anderon, czy Scholes, wszystko było wybrane pod konkretny mecz. Czasem zaczynaliśmy skupieni na obronie, innym razem od początku ruszaliśmy na przeciwnika wysokim presingiem. LVG - zawsze z tą samą taktyką? ciekawe czy to się potwierdzi jak przyjdą mecze z mocniejszymi rywalami.
» 5 października 2015, 00:13 #4
Janks7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.10.2015 22:59

LvG zdecydowanie obrał złą taktykę na ten mecz, przede wszystkim dobór składu woła o pomstę do nieba, jechaliśmy na Emirates i mimo wpadek Arsenalu w LM, to wciąż klub który liczy się w walce o mistrzostwo obok nas i City, więc, trzeba było dobrać rozsądniejszą taktykę, przede wszystkim piję do, doboru pomocników na ten mecz, pierwszy i szkolny błąd który kosztował nas pogrom to dwójka defensywnych pomocników, Schweini i Carrick to są niemal identyczni zawodnicy, mają takie same role w zespole (są powolni, inteligentni, bazują przede wszystkim na świetnym ustawianiu się, ale nie są zbytnio wybiegani, + są oczywiście rozgrywającymi drużyny) obok któregoś z nich należało ustawić kogoś tak wybieganego, bardziej dynamicznego jak Schneiderlin bądź Herrera, osobiście skłaniałbym się ku wystawieniu Francuza, którego Wenger przecież pragnął mieć w drużynie, więc, tutaj było warto na niego postawić by Wenger zobaczył co stracił, Herrere można było wystawić za Rooneya/Martiala, osobiście młodego Francuza posadziłbym na ławkę i wprowadził go na drugą połowę na podmęczonych rywali za Rooneya/Herrere/Mate. Ale podstawowy szkolny błąd LvG to wystawienie na tak szybką, dynamiczną drużynę, dwójkę niemal identycznych powolnych defensywnych pomocników, to zdecydowanie kosztowało nas 3 punkty.
» 4 października 2015, 22:56 #3
jajko22: LvG powinien wystawić w pierwszym składzie Schneiderleina zamiast Carrica.Poza tym lepszy na pierwszą połowę byłby Fellaini a nie Mata.Teraz to niestety musztarda po obiedzie.Poza tym spodziewałem się że brak Kościelnego,Arterety,Flaminiego spowoduje dominacje MU w linii pomocy.Myliłem się a footboll bywa niieprzewidywalny i uczy jakiejś tam pokory.
» 4 października 2015, 22:48 #2
Kuntakinte: dajcie oceny graczy
» 4 października 2015, 22:39 #1