Rooney: Terminarz powinien zostać zmieniony

» 30 grudnia 2014, 07:39 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Wayne Rooney apeluje o zmiany w świąteczno-noworocznym terminarzu Premier League.
» Wayne Rooney uważa, że napięty terminarz świąteczny w Premier League negatywnie odbija się na zdrowiu piłkarzy
Czy w Premier League powinna zostać wprowadzona zimowa przerwa?
Manchester United w odstępie 48 godzin rozegrał aż dwa mecze. Najpierw podopieczni Louisa van Gaala pokonali Newcastle United (3:0) na Old Trafford, a następnie zremisowali bezbramkowo z Tottenhamem Hotspur na wyjeździe. W Nowy Rok piłkarzy Czerwonych Diabłów czeka starcie ze Stoke City.

– Nie jest łatwo rozegrać dwa mecze w trzy dni. Obie drużyny straciły sporo na jakości, przez co druga połowa była bardzo rwana – mówi Rooney.

– Uważam, że w przyszłości terminarz powinien zostać zmieniony, bo jest bardzo ciężki, a nikt przecież nie chce, aby piłkarze doznawali poważnych urazów z tego powodu. To bardzo wymagający okres i myślę, że trzeba się mu przyjrzeć.

Rooney dostrzega jeszcze jeden aspekt gry w święta: – Fanom również nie jest łatwo podróżować w tym okresie, szczególnie biorąc pod uwagę pogodę, którą mieliśmy w ostatnich dniach. Tak już jednak jest i musimy sobie z tym radzić. Jako piłkarz zawsze chcesz grać i pomagać swojej drużynie w odnoszeniu zwycięstw.

Mata podekscytowany zbliżającym się 2015 rokiem
Luke Shaw wynajmuje dom od Cristiano Ronaldo

Komentarze (16)

Klimaa: Zdania są podzielone ale zawsze na wyspach grali w tym okresie prawdziwe maratony i nikt nie narzekał. Nie trzeba zmieniać tradycji tylko zaplanować mecze o odpowiednich godzinach - nasz mecz ze Spurs został rozegrany w odstępie mniejszym niż 48h co jest chore.
» 30 grudnia 2014, 18:28 #15
szabo1878: wystarczy przelozyc te mecze, ktore wypadaja w swieta i nowy rok. ale jakiejs wielkej przerwy zimowej to nie powinni robic. w anglii zawsze sie tak gralo i nikt nie plakal
» 30 grudnia 2014, 16:24 #14
Berba9tov: Warto jeszcze usunąć rewanżowe mecze w przypadku remisu w Pucharze Anglii.
» 30 grudnia 2014, 15:32 #13
Fabio: Dokładnie powinny być od razu dogrywki i karne i spokój ;)
» 3 stycznia 2015, 07:01 #12
champione2013: Zaraz wyskocza geniusze z tekstami typu : Oni tyle zarabiają że niech grają co 2 dni eh . Nikt nie bierze pod uwagę że grali na mundialu ? Przerwy to raptem mieli 3 tygodnie a meczy sporo więcej organizmu nie da się oszukać można by było wprowadzić co 2 lata jednak te przerwę .
» 30 grudnia 2014, 11:38 #11
KyloLSM: Sporo głosów na tak, a jakby ją wprowadzili, to by były płacze w stylu "nie ma co robić, obejrzałbym jakiś mecz" albo "czemu jest mniej pieniędzy dla zawodników i największe gwiazdy idą do innych lig, a nie do nas?". Terminarz nieco przerzedzić, żeby gracze grali co około 72h, a nie co ledwo 48h
» 30 grudnia 2014, 11:34 #10
ferdas100: Gdyby to Rooney grał w ataku strzelilibyśmy gola
» 30 grudnia 2014, 10:55 #9
Profus12UTD: Ferguson już by we wrześniu zmienił ten mecz xd
» 30 grudnia 2014, 10:44 #8
KOSMOCZEK: Ten komentarz Roo przy całym szacunku do niego jest po prostu usprawiedliwianiem braku skuteczności w ostatnim meczu.
Prawda jest taka, że drużyny grające w LM jakoś dają radę więc nie ma problemu.
» 30 grudnia 2014, 09:52 #7
TraN: Chelsea remis, City remis, faktycznie dają radę :)
» 30 grudnia 2014, 10:34 #6
MANUGLORy: pokonali Newcaste 3:1 a nie 3:0
» 30 grudnia 2014, 09:14 #5
Marti24: Zgadza się. Boxing day tak, ale potem mecze można zrobić np. 29 i 30 grudnia - w sumie oznaczałoby wywalenie z terminarza tylko jednej kolejki - tej z 1 stycznia.
» 30 grudnia 2014, 08:41 #4
Hektor2001: Tydzień wcześniej zaczęliby ligę i po sprawie. ;)
» 30 grudnia 2014, 14:33 #3
BartekMU10: Ma racje, bylo widać w drugiej połowie, szczególnie po Falcao, że to męczarnia była totalna...
» 30 grudnia 2014, 08:15 #2
iamarctic: z Newcastle było 3:1 ;)
» 30 grudnia 2014, 08:10 #1