Oceny pomeczowe: Tottenham - Manchester United

Po efektownym zwyciêstwie z Newcastle Czerwone Diab³y dosta³y zadyszki i bezbramkowo zremisowa³y z Tottenhamem.
» Robin van Persie nie mia³ tym razem powodów do rado¶ci
Zapraszamy do zapoznania siê z ocenami pi³karzy United wystawionymi przez DevilPage.pl oraz WhoScored.com.

David de GeaDavid de Gea
Przed przerw± praktycznie bezrobotny. W drugiej po³owie mia³ wiêcej pracy i spisywa³ siê bardzo dobrze.
DevilPage.pl: 7,5/10 WhoScored.com: 7,6/10

Antonio ValenciaAntonio Valencia
Widaæ by³o po nim zmêczenie. W defensywie poprawny, ale niezbyt czêsto pod³±cza³ siê do ataków swojego zespo³u.
DevilPage.pl: 5,5/10 WhoScored.com: 7,1/10

Phil JonesPhil Jones
Najlepszy z obroñców United. Ustrzeg³ siê b³êdów i wprowadza³ spokój pod bramk± De Gei.
DevilPage.pl: 7/10 WhoScored.com: 7,7/10

Patrick McNairPatrick McNair
Pocz±tek spotkania mia³ bardzo s³aby, lecz sprzyja³o mu szczê¶cie. Pó¼niej by³o trochê lepiej. W jego interwencjach widaæ by³o sporo nerwowo¶ci, ale mo¿na to t³umaczyæ brakiem do¶wiadczenia.
DevilPage.pl: 6/10 WhoScored.com: 8,1/10

Jonny EvansJonny Evans
Niespokojny mecz Evansa, kilka jego zagrañ podnios³o ci¶nienie kibicom United, czêsto s³a³ pi³ki w trybuny. Nie tak powinien prezentowaæ siê najbardziej do¶wiadczony defensor w dru¿ynie.
DevilPage.pl: 5/10 WhoScored.com: 7,3/10

Ashley YoungAshley Young
W pierwszej po³owie by³ najaktywniejszym zawodnikiem Czerwonych Diab³ów, szar¿owa³ na lewej flance i pomaga³ dru¿ynie w obronie. Jego fantastyczny strza³ sparowany przez Llorisa by³ ozdob± meczu. Po przerwie nieco opad³ z si³.
DevilPage.pl: 7,5/10 WhoScored.com: 6,9/10

Michael CarrickMichael Carrick
Niez³y wystêp do¶wiadczonego pomocnika. Znowu umiejêtnie rozprowadza³ pi³ki, ale w drugiej po³owie przydarzy³y mu siê b³êdy w defensywie.
DevilPage.pl: 6,5/10 WhoScored.com: 7/10

Wayne RooneyWayne Rooney
Chyba odczuwa³ trudy spotkania z Newcastle, bo zagra³ znacznie s³abiej ni¿ w Boxing Day. W pierwszej po³owie ma³o widoczny w ataku, w drugiej skoncentrowany g³ównie na defensywie.
DevilPage.pl: 6/10 WhoScored.com: 7/10

Juan MataJuan Mata
Móg³ zakoñczyæ ten mecz z golem i asyst±, ale jego strza³ z rzutu wolnego trafi³ w s³upek bramki Llorisa, a ¶wietne podanie zosta³o zmarnowanie przez Van Persiego. Gdyby po podaniu Rafaela pi³ka trafi³a na jego lepsz± lew± nogê, Diab³y zapewne wysz³yby na prowadzenie.
DevilPage.pl: 7,5/10 WhoScored.com: 7,1/10

Robin van PersieRobin van Persie
Powinien zakoñczyæ ten mecz z co najmniej jedn± bramk± na koncie, ale zmarnowa³ swoje sytuacje. Zw³aszcza sytuacja sam na sam z Llorisem jest trudna do wybaczenia.
DevilPage.pl: 4/10 WhoScored.com: 5,7/10

Radamel FalcaoRadamel Falcao
Podobnie jak Van Persie powinien strzeliæ w tym spotkaniu przynajmniej jednego gola. Czasami wydawa³o siê, ¿e brak mu si³; byæ mo¿e nie odbudowa³ siê jeszcze po kontuzji.
DevilPage.pl: 4,5/10 WhoScored.com: 6,3/10

Zmiany:

Rafael Da SilvaRafael Da Silva
Chêtniej ni¿ Valencia w³±cza³ siê do ataków, ale w defensywie prezentowa³ siê s³abiej ni¿ Ekwadorczyk (wszed³ w 46. minucie za Valenciê).
DevilPage.pl: 5,5/10 WhoScored.com: 6,3/10

Chris SmallingChris Smalling
Wszed³ za Evansa i pokaza³ siê z lepszej strony, uspokoi³ grê w obronie (wszed³ w 71. minucie za Evansa).
DevilPage.pl: 6/10 WhoScored.com: 6,4/10

Luke ShawLuke Shaw
Ma³o widoczny. Nie pope³ni³ ¿adnego b³êdu, ale te¿ nie wyró¿ni³ siê niczym na plus (wszed³ w 76. minucie za McNaira).
DevilPage.pl: - WhoScored.com: 6,3/10

Everton chce wypo¿yczyæ Adnana Januzaja
Nastêpny news »
Pochettino zadowolony z jednego punktu

Najchêtniej komentowane

Mo¿liwo¶æ komentowania tego newsa jest ju¿ niemo¿liwa, z powodu up³yniêcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (33)

MU1212: najlepsze okazje mieli RVP, Mata i Rooney nie wiem czemu nie wykorzystali
» 29 grudnia 2014, 09:21 #32
arek040492: groszek i falcao to jest to
szybkosc groszka +
sila falcao =
zabojczy duet
» 28 grudnia 2014, 23:34 #31
arek040492: potrzeba sepa jak RVN ,ktory nie bedzie rozgrywal pilki tylko bedzie dokladal noge .
» 28 grudnia 2014, 22:38 #30
BOCo: W³a¶nie opisa³e¶ Hernandeza :)
» 28 grudnia 2014, 23:24 #29
MatiMU10: Oj prawda, to by³ kiler nad kilerami. Nie miesza³ siê w sprawy przed polem karnym, ale w "16" by³ zabójczo skuteczny
» 28 grudnia 2014, 23:27 #28
Fabio: @BOCo
Tylko, ¿e RVN wykorzystywa³ 2 na 3 sytuacjê jakie mia³, a Javier wykorzystywa³ 1 na 4, albo i gorzej wiêc kogo Ty porównujesz ?!
Nie obra¿aj Ruuda.
» 29 grudnia 2014, 08:34 #27
KNDaedX: Nie taki do koñca sêp, bo jak trzeba by³a to i nie¼le wkrêca³ obroñców, moim zdaniem jako fana RVNa to Falcao ma w sobie co¶ podobnego i zaczyna siê to w nim budziæ, oby jak najszybciej :)
» 30 grudnia 2014, 06:32 #26
Klimaa: Bardzo kiepski wystêp Rafaela. Przytrafia³y mu siê g³upie b³êdy ale zwalam to na brak ogrania, co nie zmienia faktu ¿e musi siê przy³o¿yæ bo za darmo nie dostanie miejsca w wyj¶ciowej jedenastce.
» 28 grudnia 2014, 22:33 #25
SYSTEM: Ja dodam jeszcze jedn± gwiazdê widowiska. Sêdzia 1/10 tak s³abego sêdziowania nie widzia³em ju¿ bardzo dawno.
» 28 grudnia 2014, 22:03 #24
kamilllo7: Moje Oceny:
DDG- 7.5 - pewny w interwencjach nie musia³ na szczê¶cie bawiæ siê w kapitana Amerykê
Valencja- 7 -defensywnie czy¶ci³ wszystkie zagro¿enia po których wyprowadzali¶my kontry, solidny wystêp
Mc Nair - 7 -ocena z ma³ym przymru¿eniem oka poniewa¿ jest nastolatkiem, czy¶ci³ co móg³ w trybuny
Evans - 6,5(naci±gane) dobra pierwsza po³owa 2 ³adne 40m prze¿uty do Valencji na nos, niez³e wyprowadzenie pi³ki, po zmianie stron wybija³ w trybuny albo na o¶lep pokaza³y 2 twarze Irlandczyka
Jones - 6 podobnie jak Evans zagra³ gorzej po zmianie stron , ocenê obni¿am za faule po których powsta³y 2 gro¼ne wolne a tak¿e karny którego nie widzia³ arbiter, Jones czêsto spó¼nia interwencje.
Carrick- 6 -jego dobre zagrania z pierwszej po³owy zrówna³y siê ze b³êdami w drugiej. Nie zachwyci³
Rooney- 5 -po wrzutce Younga bliski zdobycia gola, dzi¶ nie gryz³ trawy w drugiej po³owie przeszed³ obok meczu nie wspomóg³ Maty ani Ashleya w atakach przez co w2giej czê¶ci przegrali¶my ¶rodek pola.
Young - 7,5 -bardzo dobra pierwsza po³owa , w drugiej opad³ z si³ i nie by³ wstanie Atakowaæ bez wsparcia kolegów z lewej strony, sam na 2-3rywali nie mia³ szans przebicia, ¦wietny strza³ z dystansu
Mata 7,5-8 - ¦wietna robota w pierwszej po³owie kluczowe podania i s³upek, w drugiej wyra¼nie nie mia³ z kim graæ kiedy tercet Van-Roo-Falc nie pokazywali siê do gry, Jako jedyny stara³ siê atakowaæ z Rafaelem
Falcao - 3,5 s³aby mecz gracza szacowanego na 60mln , powinien by³ strzeliæ 1 bramkê
RVP- 3,5 tak samo jak Falco dwie dobre sytuacje 0 goli i 0 pomocy w atakach w po zmianie stron
Rafael-6 - cieszy powrót po kontuzji na razie trudno od niego wiele oczekiwaæ niech zagra 2-3 kolejki
Smalling-Shaw bez oceny. Cieszy powrót po kontuzji i to ¿e pomog± w tej trudnej kampanii

Do³±cze Skrupulatn± ocenê LVG: czyli + i -
+ dobre za³o¿enia taktyczne na pierwsz± po³owê która powinni¶my wygraæ i graæ spokojnie w drugiej czê¶ci zapewne w przerwie jedynie co móg³ powiedzieæ ch³opakom to aby grali tak dalej a nie bed± musieli siê martwiæ o wynik wiêc trudno go winiæ za remis

+(tutaj posypie siê lawina krytyki) nasza ³awka na ten mecz by³a tak w±ska ¿e przeprowadzi³ jedyne dobre mo¿liwe dla nas zmiany daj±c zasmakowaæ obroñc± po kontuzji gry Valencje od kilku kolejek robi tyle roboty ¿e musi odpocz±æ, Evans i Mc Nair tez byli zmêczeni i pope³niali coraz wiêcej b³êdów wiêc musia³ wprowadziæ ¶wie¿ych graczy w ich miejsce aby¶my na koniec nie stracili bramki.
Wpuszczenie Flechtere by³oby samobójstwem a wej¶cie Wilsona nic by nie zmieni³o bo straci³by kila pi³ek i ze 2 razy wybieg³ za linie koñcowa boiska. Mam nadzieje ze przy dobrym wyniku ze Stoke da kilka minut Pereirze i Wilsonowi

- Tutaj chce zganiæ Filozofie LVG kiedy zmienili¶my strony po 15-20 minutach s³abej gry mimo wszystko powinien ruszyæ ty³ek z ³awki rezerwowej i zacheciæ ch³opaków do uspokojenia i bardziej ofensywnej gry,
je¶li nic by to nie zmieni³o po kolejnych 10-15 minutach powinien pojawiæ siê tam drugi raz i trochê na nich krzykn±æ ¿eby wiedzieli i¿ menad¿er wymaga od nich zwyciêstwa
Mo¿e siê mylê bo bardziej by sie otworzyli i straciliby¶my bramkê ale Manchester do dru¿yna która powinna mierzyæ g³ównie w zwyciêstwa ni¿ utrzymanie czystego konta bo jestesmy przyzwyczajeni ze takie wygrane smakuja najbardziej

Ocena LVG - 6,5
» 28 grudnia 2014, 21:27 #23
Ostoja: Oceny whoscored to ¿art. Dobrze, ¿e zosta³y wprowadzone oceny od devilpage ;)
» 28 grudnia 2014, 21:16 #22
closer888: Mata najrówniej zagra³, ale chyba jak ma Herrerê to wiêkszy jest z niego po¿ytek. Young ¶wietna pierwsza po³owa.
» 28 grudnia 2014, 21:04 #21
Fenek: David de Gea - jak zawsze pewny w tym co robi 7/10
Antonio Valencia - w defensywie za wiele pracy nie mia³ w ofensywie niczym siê nie wyró¿nia³. 6/10
Phil Jones - solidny wystêp nic dodaæ nic uj±æ 6/10
Patrick McNair - dwa razy gro¼nie skiksowa³, kilka razy nie pewny w interwencjach. Po za tym bez wiêkszych b³êdów 5/10
Jonny Evans - nie pewny w tym co robi, podania niedok³adne chocia¿ rywal nie najsilniejszy brakowa³o mu pewno¶ci i jako¶ci 4/10
Ashley Young - szala³ ³adnie na skrzydle, kilka dobrych do¶rodkowañ, gro¼ny strza³ na bramkê ale w drugiej po³owie przepad³ jak kamieñ w wodê 6/10
Michael Carrick - jego g³upia strata w drugiej po³owie o ma³y w³os nie kosztowa³a nas utraty bramki. Po za tym kilka podañ ale wszystko bez b³ysku 5/10
Wayne Rooney - pierwsza po³owa dobra w wykonaniu anglika w drugiej tak jak kilkoro jego kolegów gdzie¶ przepad³ 5,5/10
Juan Mata - na plus kilka fajnych podañ i wypracowanych akcji, ³adny strza³ w s³upek z wolnego na minus pud³o po podaniu Rafaela. Tak jak Roo i "reszta" przepad³ w drugiej po³owie 6/10.
Robin van Persie - s³abo kilka akcji zmarnowanych, niczym siê nie wyró¿nia³ na boisku 4/10
Radamel Falcao - najgorszy na boisku, wiele ciekawych sytuacji zmarnowa³ co kosztuje nas utratê 2 pkt. Na dodatek sporo strat i niecelnych podañ 3/10
Rafael Da Silva - w ofensywie jedno dobre podanie w defensywie sporo b³êdów i strat a tak¿e kilka fauli 4/10
Chris Smalling - nic nie wniós³ do gry 5/10
Luke Shaw - nic nie wniós³ do gry. 5/10

P.S. noty zani¿am z uwagi na to, ¿e czê¶æ zawodników "gra³a" tylko 45 min natomiast kolejne 45 wioz³a siê na boisku. Mo¿e to nie jest wina samych pi³karzy a LvG, mo¿e to terminarz nas tak wymêczy³, ale w drugiej po³owiê MU nie istnia³o.
» 28 grudnia 2014, 19:58 #20
pawlak0908: Mata najlepszy by³ na boisku. Nie rozumiem zmiany 3 obroñców przy takim wyniku, powinien wejsc Wilson za Falcao, który ewidentnie by³ zmêczony w ostatnich 20 minutach meczu. Szkoda 2 pkt tym bardziej, ¿e City i Chelsea te¿ zremisowali
» 28 grudnia 2014, 19:58 #19
aseries92: zgadam siê z "padre" LVG zrobi³ 3 zmiany w defensywie jakby chcia³ utrzymaæ ten remis, ale chyba nie oto chodzi³o ?:o
» 28 grudnia 2014, 19:53 #18
padre: to wygl±da³o trochê jk by LvG nie chcia³ wygraæ. Totki po przerwie zmieni³y ustawienie i zaczê³ lepiej graæ, to my zamiast co¶ pokombinowaæ i znowu postrzszyæ w ofensywie... wymienili¶my 3 obroñców.
» 28 grudnia 2014, 19:27 #17
ax1d: Juan Mata zagra³ mecz doskona³y jak na swoj± pozycjê. Moim zdaniem 9,5/10. Young 9/10.
» 28 grudnia 2014, 19:13 #16
grandes: Nie widzia³em pocz±tku drugiej po³owy. Dlaczego zszed³ bardzo dobrze graj±cy Antonio Valencia ? I dlaczego dosta³ tak miern± ocenê na DP. Tyle ile go¶æ mia³ przejêæ i na skrzydle i w ¶rodku obrony te¿ siê zdarza³y, ¿e to jest niepojête, potem z tych przejêæ by³y bardzo gro¼ne kontry.
» 28 grudnia 2014, 18:23 #15
TraN: Bo chyba redakcja naszego Antka nie lubi za bardzo, co widaæ zazwyczaj po ocenach :)

Dla przyk³adu po meczu z Liverpoolem:
" Piêkne podanie przy pierwszej bramce Rooneya. Nie zmienia to jednak faktu, ¿e Manchesterowi United potrzebny jest klasowy prawoskrzyd³owy w letnim okienku transferowym.
The Daily Mail: 7 DevilPage.pl: 6"
» 28 grudnia 2014, 19:37 #14
tatarek: McNair wiêcej ni¿ Jones? Carrick 6.5?
» 28 grudnia 2014, 18:08 #13
niedoniebieski: A ja nie rozumiem nagonki na Evansa. W tym meczu ¿adnej interwencji w obronie nie mia³ nerwowej. 2 razy owszem poda³ tak, ¿e pi³ka polecia³a w trybuny, ale ani to nie spowodowa³o gro¼nej sytuacji pod bramk± United, ani United nie mieli wtedy dobrej okazji do zdobycia gola. Kilka razy te¿ bezpiecznie po prostu wybi³ pi³kê na aut, by dru¿yna wróci³a i spokojnie ustawi³a szyki obronne. Generalnie mecz na 0 z ty³u bez gro¼niejszych sytuacji w polu karnym dla Tottenhamu, wiêc dobry wystêp ca³ej formacji defensywnej. Za to Carrick w drugiej po³owie ledwo biega³, by³ wolny, traci³ pi³ki i by³o to jednym z powodów przewagi Kogutów w ¶rodkowej strefie boiska.
» 28 grudnia 2014, 18:02 #12
Andy1968: 3 razy w ci±gu 5 minut pos³a³ pi³kê w ''¶wiat''. Ja bym tak d³ugo nie wytrzyma³.
» 28 grudnia 2014, 22:24 #11
Soczysty82: wszyscy graja lepeij niz united wiec sezonowcu po co sie tu wypowiadasz,idz i chwal reszte ligi
» 28 grudnia 2014, 18:01 #10
Joker7: Smieszne te oceny wystarczy zobaczyc ile dostal mata i young .... gdzie byli najlepsi
» 28 grudnia 2014, 17:46 #9
Soczysty82: joker!!spadaj to city
» 28 grudnia 2014, 17:59 #8
pawelisto2: Joker mówi stanowcz± prawdê.
» 28 grudnia 2014, 19:16 #7
kamilllo7: akurat tutaj zgadzam siê z jokerem...
mata w pierwszej po³owie ¶wietnie operowa³ pi³k± i stwarza³ sytuacje w drugiej by³ jedynym który stara³ sie co¶ graæ w ofensywie.
young z kolei mimo ze potem opad³ z si³ i nie mia³ wsparcia z prawej strony rozegra³ bardzo dobre zawody, kolejny raz z rzedu
» 28 grudnia 2014, 20:21 #6
EnJoy: Na nastepny mecz linia obrony tak rafael-jones-smmaling-shaw
» 28 grudnia 2014, 17:43 #5
AgEnT: Mata i Young najlepsi na boisku, ale nieskuteczno¶æ masakryczna.
» 28 grudnia 2014, 17:43 #4
Wyv: Szkoda Persila, móg³ mieæ naprawde udany mecz.
» 28 grudnia 2014, 17:38 #3
Arkin: Nie mniej jednak 4 to zbyt niska ocena dla Holendra, je¶li 4,5 dosta³ Falcao, który nie by³ dzi¶ kompletnie przygotowany do gry i irytowa³.