U-21: United przegrywa na New Bucks Head

» 26 kwietnia 2013, 23:08 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com, mufclatest.com
Manchester United do lat 21 przegrał wyjazdowe spotkanie z Wolverhampton 0:1, a decydująca bramka padła tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.
» Czerwone Diabły nadal bez pewnego miejsca w półfinałach
Czerwone Diabły dobrze rozpoczęły ten mecz i już w 10. minucie Adnan Januzaj oddał dobry strzał na bramkę, z którym poradził sobie jednak golkiper rywali, Aljaz Cotman. Chwilę później dwójkową akcją popisali się Larnell Cole oraz Ryan Tunnicliffe, ale ten ostatni nie potrafił umieścić futbolówki w siatce.

Januzaj po raz kolejny próbował wpisać się na listę strzelców, lecz jego uderzenie ze skraju pola karnego minęło słupek bramki.

Po upływie pierwszego kwadransa gospodarze znacznie poprawili swoją grę. Zeli Ismail minął zarówno Michele‘a Fornasiera, jak i Bena Amosa, ale Albańczyk trafił zaledwie w boczną siatkę. Niedługo potem bramkarz United musiał wykazać się swoimi umiejętnościami po składnej akcji Jacka Price‘a i Sama Whittalla.

Kiepsko przygotowana murawa nie ułatwiała zawodnikom obu stron rozgrywania akcji, a spotkanie zaostrzało się z każdą minutą.

Ryan Tunnicliffe zaadresował błyskotliwe podanie do Adnana Januzaja, ale bramkarz Wolves do spółki z defensorem powstrzymali Belga.

Autorem kolejnej próby był Jesse Lingard, ale po raz kolejny strzał zasilił statystykę uderzeń niecelnych.

W 86. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Prawdziwe zamieszanie w polu karnym United wykorzystał Sam Whittall, który wepchnął piłkę do bramki z bliskiej odległości.

Podopieczni Warrena Joyce‘a za wszelką cenę starali się odpowiedzieć, czego wyrazem była obecność Bena Amosa w polu karnym rywali. Do ostatniego gwizdka rezultat nie uległ już zmianie.

Wolverhampton - Manchester United 1:0 (0:0)

(Whittall 86‘)

Skład United:
Amos; Vermijl, Thorpe, Fornasier, James; Blackett (Lawrence 82), Ekangamene, Tunnicliffe, Cole, Lingard; Januzaj.

Kolejnym sprawdzianem dla Czerwonych Diabłów będzie spotkanie z West Bromwich Albion. Rywalizację zaplanowano na wtorek 30 kwietnia. Warto podkreślić, iż mecz odbędzie się na Old Trafford.