Ferguson: Zmęczenie było kluczowe, ale wciąż gramy!

» 10 marca 2013, 22:41 - Autor: Biafra - źródło: ManUtd.com
Zdaniem sir Alexa Fergusona zmęczenie było kluczowym czynnikiem, który sprawił, iż jego podopieczni nie zapewnili sobie miejsca w półfinale Pucharu Anglii, pomimo dwubramkowego prowadzenia z Chelsea.
» Sir Alex Ferguson nie narzekał na postawę swoich podopiecznych
Czerwone Diabły po bramkach Javiera Hernandeza i Wayne'a Rooneya prowadziły już 2:0, pewnie zmierzając do kolejnego, kwietniowego spotkania, jednak kontuzja, jakiej tuż przed przerwą doznał Nani była zapowiedzią złych rzeczy. Najpierw przyszło seryjne marnowanie dogodnych sytuacji, a następnie dwie akcje The Blues, które sprawiły, że dojdzie do rewanżu na Stamford Bridge.

- Możemy mówić o sporym szczęściu, że wciąż gramy w tym pucharze - wyznał sir Alex. - Moi podopieczni ledwo trzymali się już na nogach, a Chelsea w drugiej połowie była zespołem zdecydowanie lepszym. Jednak tak naprawdę, nie mogę być zły na swoich chłopaków, ponieważ to, ile kilometrów zrobili we wtorek, przeciwko świetnie dysponowanemu Realowi Madryt musiało w końcu wyjść. Nie mam o to do nich pretensji.

- Nasi boczni obrońcy, Rafael i Patrice Evra grali na resztkach sił, podobnie jak nasi środkowi pomocnicy, którzy pracowali za dwóch. Zbyt szybko pozbywaliśmy się piłki, przez co tylko utrudniliśmy sobie życie, przerzucając grę z jednego pola karnego do drugiego.

- Po pierwszych 25 minutach meczu mogliśmy spokojnie prowadzić 4:0. Bilans naszych napastników jest naprawdę wyborny. Dla Wayne'a było to trafienie numer 15, dla Javiera numer 16 w tym sezonie. Jednak powinniśmy byli wbić im więcej goli, wtedy wszystko byłoby łatwiejsze.

- Interwencja Davida de Gei z ostatnich minut spotkania była kluczowa. To było niesamowite. Gdyby nie on, nie byłoby już nas w tych rozgrywkach.

- Jeśli chodzi o rewanż to nie jest dla nas żaden problem. Nie gramy już w europejskich rozgrywkach, więc będziemy mieli sporo czasu na przygotowanie. Jedno jest jednak pewne, wciąż jesteśmy w grze! - zakończył Fergie.

Benitez: To Ferguson nie podał mi ręki
Kontuzja Naniego nie jest poważna

Komentarze (13)

solor: no tak a przed meczem mówił o obfitości składu, że nie wie na kogo się zdecydować bo tylu znakomitych piłkarzy ma... to prawda ma ale to nie zmęczenie dało się we znaki tylko zlekceważenie londyńskiej Chelsea po dwu bramkowym prowadzeniu. to Chelsea może czuć się zmęczona bo w tym sezonie począwszy od Sierpnia rozegrała 51 meczy... w ostatnich 2-3 miesiącach ciężko jest znaleźć u nich przerwę w grze większą jak 3-4 dni... więc panie SAF nie jest to wytłumaczenie tego meczu :)
» 11 marca 2013, 19:13 #12
vip14: Nie oglądałem meczu, ale na skrócie było widać, że piłkarze United byli nieźle zmęczeni. Oby takie samo zmęczenie nie dało nam się we znaki w rewanżu.
» 11 marca 2013, 16:36 #11
Fabio: Komentarz zedytowany przez usera dnia 11.03.2013 09:53

Zmęczenie okey, ale wg Mnie głównym ' problemem ' United po 1 połowie było prowadzenie 2:0.
Nasi się rozluźnili psychicznie i fizycznie, bo myśleli, że już po meczu, a tu taka kaszana w 2 połowie i będzie potrzebny dodatkowy mecz:(. Jak można uznać prowadzenie 2:0 przeciwko Chelsea za bezpieczne ?!
To czysta głupota i o tym niestety:( przekonali się po przerwie podopieczni szkota. Jedynym plusem tego wyniku, jest to, że w rewanżu na SB nasi będą gryźć trawę, bo doskonale zdają sb sprawę, że stadion FCC to niesamowicie ciężki i trudy teren. Rewanż będzie cholernie emocjonujący i dla nas kibiców to wyborna wiadomość;D
Powodzenia;) diabły w rewanżu
Glory Glory ManUnited;D !!
» 11 marca 2013, 09:52 #10
swiderski4: Fergie musiał coś wymyślić,zmęczeni to mogli być Rafael,Evra,Carrick który z resztą grał bardzo dobrze i pracował za dwóch jakby ostatni mecz grał z 2 tygodnie temu,a reszta czyli RvP,Roo,Welbeck,Clev czy Evans który nie grał za dużo ostatnio,czy oni mają po 40 lat i potrzebują tydzień na odpoczynek?bez jaj,zlekceważyli chelsea w 2 połowie i tyle ale nie powiedzą tego głośno,cieszymy się że jeszcze gramy w FA Cup,rewanż trzeba zagrać cały mecz na 100% a nie 20 minut.
» 11 marca 2013, 08:48 #9
Mastin: Fergie chyba trochę przesadza, 5 dni minęło od meczu z Realem, a w tyle to polscy ligowcy się regenerują
» 11 marca 2013, 08:20 #8
JJmc: Zmęczenie Evry, Carricka i Rafaela rozumiem, ale reszta powinna za***rdalać. Gdzie oni się zmęczyli? Cleverley to w ogóle powinien zejść zamiast Chicharito. Oj potrzebujemy dobrego pomocnika, bo Scholes przed kontuzją rozegrał chyba 2 dobre spotkania, a Carrick nie może wiecznie za dwóch robić. Może jakby Anderson dostawał tyle szans co Cleverley to złapałby formę... albo kontuzję znając jego szczęście.
» 11 marca 2013, 01:14 #7
Adamczik: Napad świetny w tym sezonie, ale obrona dno. Trzy sezony temu MU zabrakło 93 minut do rekordu europy bez straconej bramki. Dziś mecz bez straty gola to rzadkość.
» 11 marca 2013, 00:16 #6
ziomboy777: ciągłe rotowanie skladem i mówimy o zmęczeniu?? to my mamy samych 40 latków w składzie? to chyba jakiś żart...
» 10 marca 2013, 23:52 #5
Joker7: NIe w maju tylko w kwietniu panie Ferguson:) 13i 14 kwietnia polfianly wiec pewnie na poczatku kwietnia gramy:)
» 10 marca 2013, 22:57 #4
zborek07: W maju??A to dobre. Polfinaly musza sie odbyc w polowie kwietnia.To spotkanie to byla niemal kopia meczu na Stamford bridge w premiership.Poczatek wyborny dla united da potem juz tylko coraz gorzej.Wtedy z pomoca przybyl sedzia, tym razem arbiter nie pomogl i nie zdolalismy zwyciezyc.
» 10 marca 2013, 22:55 #3
K3bo: Zmęczenie po 1 połowie? Wątpię, że to zadecydowało, moim zdaniem myśleli, że mają w kieszenie 2-0.
» 10 marca 2013, 22:52 #2
tomManUnited: Dokładnie 2:0 I SIĘ ROZLUŹNILI gdyby było 0:2 bo gryźli trawę przez 90 minut.
» 11 marca 2013, 07:53 #1