Porażka U-18 w starciu z Southampton

» 6 października 2012, 16:26 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Drużyna Southampon pokonując w sobotę Manchester United U-18 wyprzedziła Czerwone Diabły w tabeli ligowej.
» Andreas Pereira zdobył jedyną bramkę dla United
Jedyną bramkę w meczu dla podopiecznych Paula McGuinnessa zdobył Andreas Pereira, jednak wobec dwóch trafień Ryana Seagera, nawet wspaniały gol pomocnika United nie osłodził sobotniego przedpołudnia gościom z Manchesteru.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 26. minucie spotkania, kiedy to doskonałym podaniem popisał się Jack Flannigan, a stateczną postawę defensywy United wykorzystał 16-letni Seager, sprytnym strzałem pokonując Pierluigiego Golliniego.

Tuż po zmianie stron Ryan podwyższył prowadzenie Southampton na 2:0 i wiadome było, iż gościom niezwykle ciężko przyjdzie odrobienie strat.

Przebudzenie United nastąpiło na siedemnaście minut przed końcem meczu za sprawą indywidualnej akcji Pereiry, którą młody Belg wykończył przepięknym strzałem w górny róg bramki gospodarzy. Niestety pomimo walki do końcowego gwizdka United nie udało się doprowadzić do remisu i po 90 minutach trzy punkty oraz pozycja lidera trafiła w ręce drużyny Southampton.