Fergie zadowolony z występu

» 20 września 2012, 13:03 - Autor: 10wazzar10 - źródło: manutd.com
Sir Alex Ferguson był usatysfakcjonowany występem swoich podopiecznych w meczu z Galatasaray, w którym United zdobyli cenne trzy punkty.
» Sir Alex nie krył zadowolenia ze swoich graczy po meczu z Galatasaray
Mimo, iż goście dwukrotnie trafiali w poprzeczkę w pierwszej odsłonie spotkania, United ustabilizowali swoją grę w drugiej połowie - nawet jeśli zmarnowali kilka dogodnych sytuacji na zdobycie bramki.

- Galatasaray ma więcej doświadczenia w swojej ekipie i w pierwszej połowie zbyt często oddawaliśmy im piłkę, co rywali skrzętnie wykorzystywał groźnie kontratakując - powiedział sir Alex w wywiadzie dla Sky Sports. - Myślę, że niekiedy brakowało nam koncentracji. To coś niezwykłego, kiedy z lekkomyślnością tracimy piłkę.

- W drugiej połowie byliśmy dużo lepsi pod tym względem. Poprawiliśmy swoją koncentrację, pokazaliśmy się z lepszej strony, co było zresztą widoczne.

- Tak naprawdę goście ani razu nie stworzyli sobie dogodnej sytuacji, wszystkie stuprocentowe okazje były po naszej stronie - mogliśmy zdobyć cztery, czy nawet pięć bramek w drugiej części. Byli bardzo pewni w swojej grze, nie łatwo oddawali nam futbolówkę. Musisz sobie z tym radzić, kiedy grasz na poziomie europejskim.

- To nie problem; musisz być cierpliwy i w momencie kiedy masz piłkę w posiadaniu, powinieneś wykorzystywać stworzone sytuacje, w przeciwnym razie balansujesz na krawędzi.

- Zgarnięcie trzech punktów w pierwszym meczu jest świetnym bonusem - dodał Fergie. - Jeśli cofniemy się pamięcią do ubiegłego sezonu, zdobyliśmy punkt w Benfice i punkt u siebie... a więc trzy punkty są bardzo ważne. Po tym jak Cluj pokonało Bragę na wyjeździe, możemy spodziewać się zaciętego spotkania w następnej kolejce.

Hamann wychwala Carricka
Vidić nie ma obaw o kibiców

Komentarze (18)

Wuj3k: No no, ostatnio 700 Rudego, teraz 100 Siwego w LM... Grubo ostatnio z tymi jubileuszami.
» 21 września 2012, 00:05 #17
vip14: Ja też jestem zadowolony, ale nie ma sensu już podniecać się tym meczem. Trzeba myśleć o niedzielnym spotkaniu na Anfield Road :D
» 20 września 2012, 21:44 #16
warmiak: Mi się wydaje, że w pierwszej połowie była poprzeczka i słupek a nie dwa razy poprzeczka...
» 20 września 2012, 16:12 #15
saharicus: Czy tylko mi się zdaje, że SAF mówi o Manchesterze w tej wypowiedzi jak o klubie słabszym?
» 20 września 2012, 15:13 #14
prosty312: Z całym szacunkiem ale chyba nasz Fergi się pomylił i miał na myśli grę gości z Galatasaray którzy swoją grą zasłużyli na co najmniej remis w tym spotkaniu a my mieliśmy ogromne szczęście że wygraliśmy, bo gra ogólnie wyglądała fatalnie poza kilkoma zrywami to naprawdę to nie jest poziom na LM w kolejnym już sezonie.

Wolno nie dokładnie i bez polotu to nie jest styl MU:-(
» 20 września 2012, 14:31 #13
Polson: Komentarz zedytowany przez usera dnia 20.09.2012 13:55

11 strzałów po stronie Galatasaray.

7 niecelnych
4 celne

Fergie oczywiście ma racje, Gala... nie mieli 100% sytuacji.
(Możliwe że o jakimś strzale zapomniałem)

Najgroźniejsze były 2 strzały z okolicy 16 metra, które oczywiście wybronił De Gea.

A jeśli chodzi o rzuty karne - pole karne rządzi się swoimi prawami. I nie ma co gdybać kto ile mógłby strzelić karnych.

Nie wszystkie tryby dobrze działały. Jakimś cudem Scholes miał ciut gorszy występ niż zwykle. RVP nie mógł się odnaleźć, a Valencia miał po prostu gorszy dzień.

Jak dla mnie trochę brakowało w tym meczu Rooneya. W tym meczu bardziej widziałbym Kagawe w miejscu Scholes'a, a w miejscu Kagawy - Rooneya. Przypuszczam że przy takim składzie strzelilibyśmy chociaż z 2-3 bramki, tracąc przy tym jedną.
Oczywiście to tylko luźne przypuszczenia.

Pozdrawiam :)
» 20 września 2012, 13:54 #12
kujawa: Manchester od dawna nie ma swojego stylu i gra piach a ten bedzie gadal ze jest usatysfakcjonowany wystepem, bezczel totalny. sorka od roku jest beznadziejna gra, a pilkarzy mamy swientnych ale jak ten tu gada po kazdym spotkaniu, ze wystep byl swienty to sie nie dziwie takiej gry.
» 20 września 2012, 13:48 #11
SzYnA: zgadzam się z Tobą ...niestety. United gra słabo i wygrywamy czasem dzięki sędziemu. nie było wczoraj żadnego słupka ze strony galatasaray? wydaje mi się że był i Galata mogłą strzelić też bramkę lub dwie plus karny, ale Fergie będzie palił jana albo nic nie wspomni na ten temat...
» 20 września 2012, 14:30 #10
pablomu: Brawo za ten wpis.
» 20 września 2012, 16:38 #9
PanDuzeA: Smutne, że klub, który jeszcze kilka sezonów temu (Ci sami zawodnicy) straszył rywali w Lidze Mistrzów, obecnie musi naprawdę walczyć o przetrwanie w grupie. Można sobie mydlić oczy, że Galatasaray do potęga europejska, ale prawda jest taka, że w 1/8 finału każdy będzie o wiele silniejszy. Tak więc do roboty.
» 21 września 2012, 11:08 #8
przema: Komentarz zedytowany przez usera dnia 20.09.2012 13:41

Zwyciestwo cieszy ale gra z naszej strony to porazka panie ferguson , 2 slupki i 1 poprzeczka gosci karny dla galaty w 1 minucie i pod koniec meczu ale sedzia nie widzial;o , to jak dla ciebie panie ferguson gralismy bardzo dobrze w tym meczu i podobno drugi zespol nie stworzyl sobie sytuacji na strzelenie bramki to czas juz odejsc i ustapic miejsca komus mlodszemu... bo nawet nie potrafisz wskazac kto w United ma karne strzelac .
» 20 września 2012, 13:39 #7
jack1066: też zwróciłem uwagę na te wrzeszczące dzieciaki:)
» 20 września 2012, 14:06 #6
jack1066: Ja chyba oglądałem inny mecz niż Fergie...
Mieliśmy bardzo duży fart i gdyby nie kontrowersyjna decyzja z pierwszej minuty mogło być 0:1 na starcie-ciekawe jak wtedy United by grało.
Trzeci niewykorzystany karny w sezonie przy trzecim różnym wykonawcy-plus nietrafione jedenastki w sparingu z Barcą pokazują problem.

Ale co tam narzekanie, są trzy punkty, a zwycięzców podobno się nie sądzi.
» 20 września 2012, 13:28 #5
Accord: Hm...dwa słupki, poprzeczka, dwa ewidentne karne (nie odgwizdane, choć Vidic sam przyznał, że faulował i powinien być karny, Evans również faulował chociaż się nie przyznał), dwie świetne interwencje De Gei w drugiej połowie, a SAF mówi, że jest zadowolony.
» 20 września 2012, 13:13 #4
Cant0na: Myślę, że Fergiemu chodziło o to, że nie zdołali sobie wypracować żadnej stuprocentowej okazji. I ja się z nim zgadzam, większość akcji, które stwarzały w pewnym stopniu zagrożenie było skutkiem gry obronnej United. To Valencia źle podał, to Scholes stracił itd.
» 20 września 2012, 13:11 #3
dzaru: Dziwie się Fergiemu, ja byłem w tym sezonie tylko zadowolony po meczu z Wigan.
» 20 września 2012, 13:11 #2
Marasisonlyone1: Tak naprawdę goście ani razu nie stworzyli sobie dogodnej sytuacji, wszystkie stuprocentowe okazje były po naszej stronie

ja nie wiem czy to dobra mina do zlej gry?
» 20 września 2012, 13:04 #1