Rezerwy pokonują Longford Town

» 25 lipca 2012, 11:05 - Autor: Bart - źródło: ManUtd.com
Rezerwy Manchesteru United wygrały 1:0 mecz z Longford Town w ramach swojego mini tournee po Irlandii. Spotkanie w deszczowej pogodzie na Flancare Park oglądało około 2100 widzów.
» Skromna wygrana w okresie przygotowawczym młodych Diabłów
Manchester United wyszedł na prowadzenie już w 8 minucie za sprawą Matsa Daehliego, który po szybko wznowionym rzucie wolnym ruszył lewą flanką na bramkę rywali, minął ich kapitana, po czym przerzucił piłkę nad bramkarzem Craigiem Hylandem.

Trzy minuty później Longford prawie wyrównało. Obrona United nie zdołała wybić lekkiej wrzutki z rzutu wolnego i do piłki doszedł Gary Shaw. Na szczęście jego strzał został odbity przez Daniela Purdy'ego i uderzył w słupek.

W pierwszej połowie bardzo dobrą interwencją popisał się Hyland, nie pozwalając zwiększyć prowadzenia United. Z linii pola karnego podkręconą piłkę posłał Gladstony. Bramkarz Longford okazał się jednak lepszy w tej sytuacji.

W 36. Minucie Warren Joyce był zmuszony dokonać zmiany. Charni Ekangamene po zderzeniu z rywalem musiał zostać zastąpiony przez Reece'a Jamesa. Noel Haverty, obrońca Longford, miał poważne problemy z upilnowaniem Daehliego. Norweg był bliski zdobycia asysty trzy minuty przed końcem połowy. Hyland jednak ponownie zdołał zablokować strzał Gladstony'ego.

Po przerwie na boisku pojawił się Agnaldo, który od razu zmienił obraz gry. W pierwszych minutach drugiej połowie świetnie zagrywał do Joshuy Kinga. Hyland ponownie popisał się świetną obroną, tym razem uderzenia na krótki słupek.

W 82. minucie nie pilnowany Agnaldo powinien podwyższyć wynik meczu na 2:0. Brazylijczyk znalazł się w świetnej sytuacji w polu karnym po lekkiej wrzutce Kinga z prawej flanki. Hyland obronił pierwszy strzał nogami. Zawodnik United zdołał jeszcze dobić piłkę. Ta jednak nie trafiła już w światło bramki.

Kolejny mecz młodych Diabłów w środę na Turner's Cross. Ich przeciwnikiem będzie Cork City.

Skład United: Sutherland - McGinty, Fornasier, M.Keane, Giverin - Lawrence (Agnaldo 45'), Ekangamene (James 36'), Gladstony (Barmby 45'), Januzaj (van elzen 71'), Daehli (Hendrie 61') - King