City bez szans w północnym Londynie!

» 8 kwietnia 2012, 19:13 - Autor: Szejp - źródło: Devilpage.pl
W rozegranym dzisiaj meczu na Emirates Stadium Manchester City przegrał ze świetnie dysponowanym Arsenalem 0-1 i poprzez kolejną już z rzędu stratę punktów szanse Obywateli na tytuł mistrzowski spadły niemal do zera.
» Szanse Obywateli na tytuł mistrzowski są już tylko iluzoryczne
Do spotkania w północnym Londynie podopieczni Roberto Manciniego przystępowali będąc w bardzo nieciekawej sytuacji, bowiem kilkadziesiąt minut wcześniej Manchester United pewnie pokonał u siebie Queens Park Rangers i zwiększył swą przewagę nad lokalnym rywalem do 8 oczek.

Od początku meczu to jednak Arsenal rzucił się do zdecydowanego ataku, nękając rywala coraz to bardziej niebezpiecznymi wrzutkami. Po jednej z nich w 8. minucie groźny strzał z woleja oddał Tomáš Rosický, ale piłka po drodze odbiła się od jednego z piłkarzy City i przeleciała tuż obok prawego słupka bramki Joe Harta.

6 minut później Martin Atkinson powinien podyktować rzut karny dla Kanonierów, ale po faulu Vincenta Kompany'ego na Robinie van Persie arbiter główny zamiast na wapno, wskazał na narożnik boiska. Niespełna 60 sekund później doszło do niecodziennej sytuacji, bowiem Obywateli przed utratą gola uratował... obrońca Arsenalu, Thomas Vermalen. Belg po strzale van Persiego miał po prostu to nieszczęście, że znalazł się na torze lotu piłki uderzonej głową przez swojego kolegę z drużyny.

W 20. minucie meczu skład gości powinien się uszczuplić o jednego zawodnika, bowiem brutalnym i bezsensownym wejściem w nogi Alexa Songa popisał się Mario Balotelli, ale żaden z sędziów nie dostrzegł winy Włocha. Chwilę potem nieskuteczność Kanonierów mogli wykorzystać piłkarze City, lecz Balotelli nie wykorzystał świetnej centry Jamesa Milnera i trafił nieczysto w piłkę.

Na kolejną ciekawą akcję podbramkową zgromadzeni na Emirates kibice musieli czekać aż do drugiej połowy, kiedy to w 51. minucie piłkę w pole karne Arsenalu wrzucał Samir Nasri, jednakże podania Francuza nie potrafili zamienić na gola wzajemnie przeszkadzający sobie Kompany i Agüero.

W 62. minucie tym razem to goście mieli mnóstwo szczęścia, gdy piłka po strzale van Persiego odbiła się od słupka bramki Harta. 8 minut później Holender już potrafił umieścić futbolówkę w siatce golkipera City, lecz chwilę wcześniej sędzia zasygnalizował pozycję spaloną napastnika Arsenalu.

Kwadrans przed końcem spotkania Kanonierzy w odstępie kilkunastu sekund otrzymali od losu trzy stuprocentowe okazje na objęcie prowadzenia, ale ani po strzale Walcotta, kiedy to sprzymierzeńcem Harta znów okazał się słupek, ani po dobitkach Yossiego Benayouna i Thomasa Vermalena na pustą bramkę wynik na tablicy świetlnej nie uległ zmianie.

To co się nie udawało do tej pory podopiecznym Arsene'a Wengera, zaistniało w końcu w 87. minucie spotkania. Sympatyków Arsenalu w ekstazę wprawił Mikel Arteta, który cudownym strzałem w lewy róg bramki rywala wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jakby było mało problemów po stronie Manchesteru City, to w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry arbiter pokazał drugą żółtą kartkę Balotellemu i wyrzucając Włocha z boiska pozbawił gości wszelkich nadziei na wywiezienie choćby jednego punktu z Emirates. Jeszcze w 95. minucie Aaron Ramsey mógł definitywnie dobić przeciwnika, ale Walijczyk fatalnie się pomylił.

Tym samym wraz z ostatnim gwizdkiem spotkania w stolicy Anglii, szanse Manchesteru City na upragniony tytuł mistrzowski spadły niemal do zera. Obywatele na ten moment mają nadal 8 puntów straty do lokalnego rywala, a do końca sezonu zostało już tylko 6 kolejek.

Spacerek na Old Trafford, mistrzostwo co raz bliżej!
Rio: Nigdy nie przestaliśmy wierzyć

Komentarze (85)

vip14: Rywale United (tj. Manchester City) ma nikłe szanse na zdobycie przewagi w Lidze nad United i na jej wygranie. Staraliście się chłopaki, ale nie wyszło.
» 10 kwietnia 2012, 20:38 #81
dominik2010: tu powinno byc 3 ; 0 vermalenn jak zwykle porazka totalna wybił piłke gdy van persie by strzelił gola a on ja wybił drugi jego rykoszet gdy nie trafił na pustą bramke i ppotem beanyoun zresztą tez nie trafił i supek persiego ale dobrze chociaz ze city traci punkty
» 9 kwietnia 2012, 22:46 #80
wrobel1992: Teraz musimy już obronić mistrzostwo:D Nie ma innej opcji,a na Etihad wystarczy mi remisik:P
» 9 kwietnia 2012, 16:03 #79
MtN: WE ARE THE CHAMPIONS!!
» 9 kwietnia 2012, 15:04 #78
mkaszewski: [link usunięty] - już po nich , wymiękli ....
UNITED 4EVER
» 9 kwietnia 2012, 13:01 #77
JRI: Fotka mistrzostwo świata.
» 9 kwietnia 2012, 04:49 #76
Dubi: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.04.2012 01:58

Po prostu podejdziemy do każdego następnego meczu jak dotychczas ,czyli na maksymalnym skupieniu i mobilizacji. Zagrozić jest nam w stanie:
-Swansea ,gra u siebie(pamiętamy jak Shity poległo)
-Everton ( nieprzewidywalny ,zawsze gra dobrze przeciwko nam)
-Sunderland(z drużynami z góry tabeli grają bardzo dobrze)
-City ( wiadomo ,ciężki mecz DERBY)

Więc mamy 4 mecze które według mnie nie będą spacerkiem i trzeba będzie powalczyć.
Z Aston Villą i Wigan ,nie powinniśmy mieć spiny w końcu mamy zdobyć 20 tytuł.
» 9 kwietnia 2012, 01:57 #75
JRI: Ze Swansea na wyjeździe już graliśmy, 06.05 jest mecz na Old Trafford ;-)
» 9 kwietnia 2012, 04:47 #74
Dubi: Rzeczywiście sorki ;)
» 9 kwietnia 2012, 13:17 #73
wiktorg104: z tymi 3 zespołami city przegrywało :)
» 9 kwietnia 2012, 14:26 #72
wwwwww333: Zdobycie jeszcze 11 punktów przez United da im pewne mistrzostwo Anglii.Czyli wystarczą cztery zwycięstwa albo trzy wygrane i dwa remisy do majstra (oczywiście zakładając,że City wygra wszystkie pozostałe mecze).
» 9 kwietnia 2012, 22:31 #71
iceblast007: tak niby 6 kolejek ale united wygra 3 mecze i jest pozamiatane :) a przed city jeszcze jesteśmy my i newcastle które jeśli urwie im punkty to City już nic nie bedzie mogło zrobić
» 9 kwietnia 2012, 00:03 #70
Szejp: i Norwich :) Kanarków nie można lekceważyć :)
» 9 kwietnia 2012, 01:11 #69
leonn: Mam nadzieję, że nasi piłkarze nie otworzyli jeszcze szampana i nie świętują mistrzostwa. Widać po komentarzach na Devil Page, że spora grupa już jest pewna tytułu. Ja poczekam do bezpośredniego meczu z City. Zwycięstwo da nam zapewne tytuł i ostatecznie pokaże kto jest prawdziwym MISTRZEM !! Panowie ... jest jeszcze 6 kolejek. Serio, poczekajmy z tym świętowaniem :)
» 8 kwietnia 2012, 22:40 #68
Klimaa: Alex zapewne wyśle Wengerowi jakąś dobrą butelkę wina ;-)
» 8 kwietnia 2012, 21:54 #67
gksadi97: Ferguson da mu cały zapas gum do żucia ;D
» 8 kwietnia 2012, 23:35 #66
Dybek: Ogladalem komentarze po meczu z Arsenalem na stronie City i kogo spotkalem.... Wielkiego Fana The Citizens KRZYCHA !! :) naszego najlepszego kolegi z devilpage.pl .Normalnie szczyt wszystkiego :D
» 8 kwietnia 2012, 21:38 #65
Powell: Tego Krzycha z dopiskiem kilkudziesięciu liczb? Co płakał jak to strasznie źle gramy? ;D
» 8 kwietnia 2012, 21:47 #64
Wielbicielka: A właśnie miałam ostatnio pisać, jak miło jest wejść na DP kiedy wiem, że nie zobacze tam komentarzy Krzycha. Wiem, że nie mówi się o nieobecnych ale szczerze miałam dość jego komentarzy. Absolutnie nie odmawiam mu inteligencji ale nie mogłam znieść tego, że uważał siebie za wszechwiedzącego.
» 8 kwietnia 2012, 21:56 #63
Dybek: tak ten ! :) teraz jest ostro za City :) nawet mozesz wejsc na ich strone i zobaczyc
» 8 kwietnia 2012, 22:13 #62
ManYou: widzę że nasz wywiad działa :-) Dobra robota panowie szpiedzy xD
» 8 kwietnia 2012, 22:22 #61
czerwonydevil: krzych41808.04.2012; 21:03 @Zabugowiec dobrze - Twoja stronka, Twoje zasady. Nie rozumiem jednak, dlaczego bronisz Manchesteru, skoro admini ich stronki propagują obrażanie City i Liverpoolu ? Im częściej będziesz ingerował w komentarze, tym bardziej jałowa będzie dyskusja. Myślałem że można tu pisać co się chce... Określenia, których użyłem, powinny być akceptowalne, szczególnie w taki dzień, kiedy to sędziowie odebrali nam szanse na tytuł... Comon Citizens !

Leże :D
» 8 kwietnia 2012, 22:56 #60
astro1004: Komentarz zedytowany przez usera dnia 08.04.2012 23:22

Spoko jak wygramy ligę on i tak do nas wróci
ps.Mam nadzieje że jednak nie
» 8 kwietnia 2012, 23:21 #59
Powell: Oby nie. Dla takich kibiców zero szacunku. Nie mógłbym w życiu kibicować City...
» 9 kwietnia 2012, 00:28 #58
Powell: Nawet ma ten sam avatar haha tylko przerobiony na MC buahahahaha.
» 9 kwietnia 2012, 00:30 #57
Dybek: Jeszcze te Comon :D o boze :)
» 9 kwietnia 2012, 11:35 #56
przemekk28: Świetnie, na to liczyłem, zresztą chyba jak każdy :)
» 8 kwietnia 2012, 21:18 #55
Peterson7: Bardzo liczyłem na chociaż remis bo TOP4 dla Chelsea oddala się. Aczkolwiek wole żebyście to wy zdobyli tytuł a nie City, ale w dzisiejszym meczu wyjątkowo byłem za drużyną Manciniego. Mam nadzieje że za rok Chelsea wróci z nowym ,,ja" i znów będą nasze drużyny walczyły o mistrzostwo! :)
» 8 kwietnia 2012, 20:52 #54
Loth: W jaki sposób się oddaliła? W koncu Tottenham jedynie zremisował swój mecz co sprawia, ze Chelsea traci do czwórki 3 pkt. Jest szansa!
» 8 kwietnia 2012, 21:04 #53
deq: a radość fanów kanonierów po strzeleniu bramki tyłem do murawy !! padłem ze śmiechu
» 8 kwietnia 2012, 20:38 #52
metju95: Pewnie Deqowi chodziło o to, że to był swoisty pstyczek w nos dla kibiców City, którzy ten sposób celebracji podchwycili od Lecha :)
» 8 kwietnia 2012, 21:06 #51
RedDragon: Wiadomo :) Uczą się od najlepszych !! :)
» 8 kwietnia 2012, 22:16 #50
jack1066: No,Lech najlepszych kibiców w Polsce ma:D
» 9 kwietnia 2012, 14:08 #49
jambor79: Jest mamy Mistrzostwo tak sie gra !! ale City jest w qrwione i bardzo dobrze bo sami sobie sa winni
» 8 kwietnia 2012, 20:22 #48
kubik14: 20 MISTRZOSTWO ANGLII !! Panowie i Panie, ten sezon był koszmarny i jednocześnie piękny, takie emocje TYLKO TEN KLUB potrafi wywołać u człowieka :D
» 8 kwietnia 2012, 20:01 #47
hitman90: Weź ogarnij człowieku się trochę. Do rozegrania 7 kolejek, w tym bezpośrednie starcie;/
» 8 kwietnia 2012, 20:14 #46
kubik14: 6 kolejek nie 7.
Żeby City zdobyło tytuł United musi przegrać 3 mecze, a City wygrać wszystkie. 3 przegrane mecze z końcówce sezonu przez United ? Widziałeś kiedyś coś takiego ?
» 8 kwietnia 2012, 20:18 #45
hitman90: Nie widziałem, żeby MU albo Sir Alex świętowali kiedykolwiek przedwcześnie zwycięstwo. 6 kolejek, to 18 pkt do zdobycia i tyle samo do stracenia.
» 8 kwietnia 2012, 20:25 #44
maro017: Mistrzostwo jest i koniec!
» 8 kwietnia 2012, 20:47 #43
kubik14: hitman90,
Co to jest rachunek prawdopodobieństwa pewnie wiesz, więc wylicz jakie jest prawdopodobieństwo na utracenie tytułu przez United w obecnej sytuacji.
Wiem, liczby tego nie pokażą, ale to nawet lepiej. United nigdy nie łapie zadyszki na koniec sezonu, nigdy.
» 8 kwietnia 2012, 21:03 #42
hitman90: Oprócz tego sezonu sprzed dwóch lat, gdzie mogło ustanowić rekord 4 tytułów z rzędu:)
kubik14, wierzę w ten tytuł, ale trzeba postawić tylko kropkę nad "i":) O to mi chodzi!
» 8 kwietnia 2012, 21:14 #41
kubik14: Dobra, w sumie o co ta cała dyskusja ?:)
Mamy 8 pkt przewagi na City, nad City które jest podłamane i zniszczone psychicznie, na 6 kolejek przed końcem :D
Cieszmy się wszyscy, bo na prawdę mamy z czego :)
» 8 kwietnia 2012, 21:27 #40
hitman90: Hehehe, i City czeka jeszcze mecz z Tottenhamem :D
» 8 kwietnia 2012, 21:39 #39
leonn: City grało już z Tottenhamem na początku stycznia. Ja jeszcze nie świętuje...mam nadzieje, że nasi piłkarze również jeszcze nie świętują !! Muszą być skupieni i grać do samego końca bez znaczenia czy to 8 pkt. przewagi czy rachunki prawdopodobieństwa przemawiają na naszą korzyść czy też nie.
» 8 kwietnia 2012, 22:19 #38
Skori17: Arsenal pokazał futbol, wyszli na boisko w jednym celu :)
5. Wcześniejsza czerwień dla balotellego

Ładnie Kanonierzy, mógł być pogrom ale dla Nas ważniejsza jest strata pkt City. Pomyśleć, że gdyby Arsenal tydzień temu derbów ie zawalił miałby szanse na wicemistrza ;)
» 8 kwietnia 2012, 19:45 #35
Dubi: Balotelliego śmiecia nienawidzę ,dlatego bardzo jestem rad ,że otrzymał czerwoną karteczkę. Arsenal rozegrał dobre spotkanie i zasłużenie wygrał.
20 tytuł się zbliża ?!
» 8 kwietnia 2012, 19:42 #34
Ta3k: Ballotelli zapracował sobie dzisiaj na 3 czerwone kartki, jestem ciekaw ile mu dadzą zawieszenia za 3 nakładki, za które nie dostał kartki + za tą czerwoną, może już go nie zobaczymy w tym sezonie.
» 8 kwietnia 2012, 19:40 #33
wiciors: Balotelli zawieszony na 5 spotkań - nie zagra z MU.
» 8 kwietnia 2012, 19:36 #32
rgiggs11: a szkoda bo skutecznie osłabia drużyne...
» 8 kwietnia 2012, 20:15 #31
Devil1234: true rgiggs11 :D
» 8 kwietnia 2012, 21:06 #30
astro1004: Ale mogło by się skończyć kilkoma złamaniami u nas więc dobrze
» 8 kwietnia 2012, 23:25 #29
charlie102: Ciekawe co teraz mancini powie, pewnie znów że dalej są w grze i mają szansę :D Jeszcze tylko wygrać derby i będzie pięknie!
» 8 kwietnia 2012, 19:31 #28
hitman90: Ja tam czekam na to, co Mancini powie o Balotellim:)

» 8 kwietnia 2012, 19:32 #25
manutdfan92: Arsenal pokazał klasę i za to im chwała. Przy wykorzystanych setkach mogło się skończyć 5 - 0. My też spokojnie wygrywamy, choć nie obyło się bez kontrowersji, ale jest 8 punktów przewagi i nie ma co roztrząsać spornych sytuacji.
I teraz marzy mi się tylko jedno: utrzymujemy tą przewagę do meczu z City, a na Etihad pieczętujemy mistrzostwo wygraną w podobnych rozmiarach, w jakich City pokonało nas jesienią. Zwycięstwo a potem świętowanie na ich stadionie - to by było świetne.
» 8 kwietnia 2012, 19:30 #24
pudelVBA: Jak dla mnie najbardziej kontrowersyjnym momentem tej kolejki PL nie była czerwona w meczu MU ale brak czerwonej kartki dla Balotelliego w pierwszej połowie. Oglądnąłem spotkanie Arsenalu na Sky TV i komentatorzy są jednogłośni: czerwo jak nic a on nie dostał nawet żółtka.
» 8 kwietnia 2012, 19:30 #23
Skori17: jednogłośnie mówili też na canal+ o spalonym z udziałem Younga, czerwona kartka i te sprawy, sami widzieliście, ale zgadzam się z Tobą, co do balotellego czerwona i wylot ;)
» 8 kwietnia 2012, 19:53 #22
dr96chicharito: Założyłem se nawet konto na kanonierzy.com żeby im oficjalnie podziękować.:D lubie Arsenal
» 8 kwietnia 2012, 19:26 #21
Lipiec19: Trza było grać a nie gadać panie Mancini ;)

GGMU!!
» 8 kwietnia 2012, 19:25 #20
Bartolek05: Dziś sędziowie na siłę pomagali Manchesterom. Jedyna różnica była taka, że United tej pomocy nie potrzebowało, a City nawet z pomocą nie potrafiło przynajmniej zremisować.
» 8 kwietnia 2012, 19:24 #19
NexaTlife: Komentarz zedytowany przez usera dnia 08.04.2012 19:27

Ale ten Balotelli jest głupi, masakra. Tylko faulować potrafi, dobrze, że dostał czerwoną kartkę, może się nauczy. (bardzo w to wątpię) Musimy 30 kwietnia wygrać z Szejkami i pokazać kto rządzi w Manchesterze.

PS. Nie wiem czy zauważyliście, ale mamy lepszy bilans bramkowy od City. :)
» 8 kwietnia 2012, 19:24 #18
hitman90: Widziałem tylko drugą połowę i była świetna. Trio Benayoun - Rosicki - Arteta, ze wskazaniem na Artete, zagrało chyba mecz życia. 1:0 to najniższy wymiar kary wymierzony przez Kanonierów.
» 8 kwietnia 2012, 19:21 #17
lukaszek9000: Jak by było wyższe zwycięstwo Arsenalu to Balotelli(nie wiem czy dobrze napisałem) by z pięściami na cały arsenal wpadł, kosił by ich albo by się zaczął bić, bo jak on ma taki rozum, że z domu poszcza fajerwerki to można się wszystkiego spodziewać...

Cytat, z kanonierzy.com

W 76. minucie komiczna sytuacja miała miejsce w polu karnym The Citizens Najpierw strzelał Walcott, lecz jego uderzenie na słupek przeniósł Hart. Do niemalże pustej bramki dobijał Vermaelen, lecz skiksował. Dwa metry przed bramką futbolówkę przejął Banayoun, lecz nie potrafił jej opanować i w rezultacie Kanonierzy zmarnowali trzy stuprocentowe sytuacje w odstępie około pięciu.

Ta sytuacja, biję tę Aarona na głowę:D
» 8 kwietnia 2012, 19:23 #13
N17: Może i tak. O ile tamta sytuacja była śmieszna, to tak jak mówię, tej po prostu szkoda :]
» 9 kwietnia 2012, 08:51 #12
airforce: Nie idealne, ale może być :D haha
» 8 kwietnia 2012, 19:21 #11
eXtremista: nie miałem pomysłu na zakończenie.
» 8 kwietnia 2012, 19:21 #10
» 8 kwietnia 2012, 19:30 #9
manutdfan92: "Gdy szejkom nie idzie, balo się złości
wyładowuje emocje i łamie rywalom kości"
» 8 kwietnia 2012, 19:33 #8
Dubi: DOBRE WIERSZYWO :)
» 8 kwietnia 2012, 19:41 #7
FanUtd2: xd zarombiste
» 8 kwietnia 2012, 19:46 #6
FanUtd2: Man United juz ma puchar city może tylko pomażyć o przegranej chociaż 1 Man Unitedu nara GGMUFC!!
» 8 kwietnia 2012, 19:18 #5
Sorata: Pomarzyć*... ludzie, używajcie wbudowanych w przeglądarkę modułów podkreślających błędy, bo kaleczycie język, i o ile do niedawna przymykałem na to oko, tak zauważyłem, że przez to ludzie zaczynają robić głupich błędów coraz więcej, to się rozplenia jak zaraza.
» 9 kwietnia 2012, 11:04 #4
wladek22ban: Powinno być 3:0 ale no cóż dobre i to ;D
» 8 kwietnia 2012, 19:15 #3
JulekFan: Świetny mecz. Szkoda tylko, że Ramsey nie trafił w 94 minucie.
» 8 kwietnia 2012, 19:15 #2
1878MU: gdyby trafil to mój typowany wynik by sie potwierdził ; )))