Evra zachwycony grą z kontrataku

» 24 stycznia 2012, 18:58 - Autor: rogi - źródło: manutd.com
Patrice Evra nadal bardzo cieszy się ze zwycięstwa nad Arsenalem. Francuz szczególnie zadowolony jest ze skutecznego wyprowadzania kontrataków.
» Evra czeka na ligowy finisz
Bramki Antonio Valencii i Dannego Welbecka dały Czerwonym Diabłom cenne trzy punkty. Oba gole padły po akcjach na skrzydle.

- Myślę, że naszą taktyką była gra z kontry - przyznaje Evra. - Taki styl wywiera wiele presji na bocznych obrońcach. Od początku naszym celem było dobre ustawianie się w obronie, a gdy nadarzyła się okazja - kontratak. Wiele razy grając z Arsenalem już to robiliśmy, tym razem znowu się udało.

- W pierwszej połowie nasze ustawienie było poprawne i myślę, że graliśmy dobrze. W drugiej niestety było trochę gorzej.

- Cała drużyna dobrze się spisała, zawsze chcemy być perfekcyjni. Myślę, że w drugiej połowie było 15 minut, w czasie których Arsenal grał bardzo dobrze. My jednak byliśmy twardzi, nie daliśmy za wygraną i w końcu strzeliliśmy zwycięskiego gola.

Wygrana na Emirates po emocjonującym meczu przeszła trochę w cieniu rozgrywanego wcześniej spotkania Manchsteru City z Tottenhamem. The Citizens pokonali Koguty, zdobywając bramkę na 3:2 w doliczonym czasie gry za sprawą rzutu karnego. Evra twierdzi, że mimo prowadzenia w tabeli graczy Manciniego, gwardia Fergusona zamierza walczyć do końca.

- Najważniejszą dla nas rzeczą było zwycięstwo - kontynuował Evra. - Trzy punkty były naprawdę ważne, żeby nadal myśleć o mistrzostwie. Zawsze powtarzam, że liga to nie sprint. To maraton.

- Cały czas City nas wyprzedza, ale musimy wciąż brnąć do przodu i wygrywać mecze. Jesteśmy z siebie zadowoleni - każdy tu ciężko pracuje, a gdy gramy mecz z typowym dla nas duchem, ciężko jest nas pokonać - zakończył kapitan United.