Ferguson zamierza zmienić skład na Basel

» 25 września 2011, 15:46 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
» Jak zapowiada sir Alex Ferguson wyjściowy skład Manchesteru United na wtorkowy mecz Ligi Mistrzów z FC Basel będzie różnił się od tego jaki wybiegł w niedzielę na murawę Britannia Stadium.
Wprawdzie szkocki menadżer jest pełen szacunku dla mistrza Szwajcarii oraz trenera Thorstena Finka, to zdaje sobie sprawę, iż musi kilku swoim podopiecznym dać szansę na złapanie odpowiedniego rytmu meczowego.

- Prawdopodobnie kilku graczy, potrzebujących minut na boisku pojawi się w składzie na mecz z Basel - wyznał sir Alex. - Cały czas muszę dokonywać różnych zmian w składzie, aby wszyscy mieli okazję pograć. Spodziewam się kilku roszad, jeśli chodzi o skład na wtorkowe spotkanie.

Ferguson ma nadzieję na kolejny korzystny wynik w fazie grupowej LM, chociaż jak podkreśla mecz z podopiecznymi Frinka nie będzie należał do łatwych.

- Wydaje mi się, ze uzyskaliśmy dobry rezultat w potyczce z Benficą - dodaje Szkot. - Miejmy nadzieję, iż uda nam się umocnić naszą pozycję w grupie.

- Basel to wymagający przeciwnik. Thorsten Fink pojawił się w pamiętnym finale Ligi Mistrzów z 1999 roku, kiedy to zastąpił Lothara Matthausa. Rozmawiałem z nim ostatnio na jednej z konferencji i muszę przyznać, że ten człowiek wykonuje bardzo dobrą robotę ze swoją drużyną.

- Doskonale wiadomo o tym, że jeśli zgromadzi się 10 punktów to awans do kolejnej rundy ma się zapewniony, ale zależy nam na wygraniu grupy. Jeśli zwyciężymy w trzech następnych meczach grupowych, to stworzymy sobie okazję do wykorzystania całego składu.

- Takie rozegranie sprawy bardzo pomaga i robiliśmy już tak przez ostatnie lata. Czasami jednak to przynosi zupełnie odwrotny skutek. Pamiętam jak odmłodziłem swój zespół i przegraliśmy z Fenerbahce 0:3. Pomimo, iż chcesz dokonywać zmian, to nie chcesz przynieść wstydu kibicom. Tak więc trzeba dokonywać rozważnych rotacji w zespole, aby cały czas pozostawała szansa na zwycięstwo w meczu - zakończył Ferguson.