Ferdinand nie dzieli skóry na niedźwiedziu

» 27 kwietnia 2011, 11:37 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Choć Manchester United pokonał Schalke 2:0 w pierwszym półfinale Ligi Mistrzów, to w zespole Czerwonych Diabłów nikt nie popada w hurraoptymizm. O finale na Wembley piłkarze sir Aleksa Fergusona będą mogli myśleć dopiero po rewanżu na Old Trafford.
» Rio Ferdinand apeluje do kolegów o równie efektowna grę w rewanżu na Old Trafford
– Musimy poczekać i zobaczyć co się wydarzy. Nie będziemy dzielić skóry na niedźwiedziu – mówił Rio Ferdinand w rozmowie z MUTV.

– Wiemy, że drużyny potrafią się odegrać. Na tym etapie rozgrywek pozostały tylko klasowe zespoły. Piłkarze tacy jak Raul są tak klasowi, że nie można jeszcze brać niczego za pewnik.

– Wynik tego spotkania nie będzie miał znaczenia, jeśli w rewanżu nie wygramy. Musimy zagrać tak samo na Old Trafford i miejmy nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się z awansu do finału.

Ferdinand przyznał, że po pierwszej bezbramkowej połowie zaczął się nieco niepokoić. Utrata koncentracji obrońców Manchesteru United nawet na moment mogła okazać się fatalna w skutkach.

– W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Do przerwy powinniśmy prowadzić trzema czy czterema bramkami. Ich bramkarz grał jednak świetnie i popisał się kilkoma niezłymi interwencjami. W przerwie byliśmy nieco zawiedzeni – stwierdził Rio.

– Wychodząc na drugą połowę powiedzieliśmy sobie, że im dłużej będziemy utrzymywać czyste konto, tym będziemy mieć więcej szans podbramkowych. Udało się nam tego dokonać.

– Byliśmy nawet trochę zaskoczeni, że tak zdominowaliśmy Schalke, ale jeśli rozejrzysz się w szatni i popatrzysz na naszych zawodników, to nie powinno cię to dziwić, bo mamy klasowych piłkarzy. Jeśli gra układa się tak jak w pierwszej połowie, to jesteśmy w stanie złamać obronę każdej drużyny.

– Musieliśmy uważać w obronie, bo po stworzeniu sobie tylu sytuacji, strata bramki byłaby sporym rozczarowaniem – dodał Ferdinand.

» 27 kwietnia 2011, 17:17 #20
AgEnT: Schalke ma już tylko teorytyczne szanse na awans, bo w praktyce wiadomo kto awansuje.

MANCHESTER UNITED !!
» 27 kwietnia 2011, 17:02 #19
Lejn: Rewanż nie powinien być trudny, jednak znając Fergusona wyjdziemy 4-5-1 i skonczy sie 1 moze 2-0 dla United. Pamiętajmy najważniejszy mecz w PL 8 maja o ile sie nie myle, chodzi mi o Chelsea. Ferguson da odpocząć kilku zawodnikom w rewanzu na OT i na Chelsea wszyscy najlepsi będą gotowi.
» 27 kwietnia 2011, 16:17 #18
FiFlaK: Kim Ty jesteś, bo zdaje się że do Ciebie nie pisałem ?
» 27 kwietnia 2011, 16:00 #17
18Lukasz78: Co ma innego powiedzieć? Musi tak mówić,choć cały obóz United zdaje sobie sprawę że tylko katastrofa może odebrać nam finał.
» 27 kwietnia 2011, 15:10 #16
karas2011: Tylko trzeba zagrać tak jak na wyjeździe i wygrać to co najmniej 2:0.. Finał jest bardzo blisko aż nie wierzę że tak szybko to zleciało, niedawno graliśmy z Valencią a tu już półfinały.
» 27 kwietnia 2011, 14:26 #12
daw7: To prawda ;) On wnosi spokój i pewność w grę United. Bardzo solidny zawodnik i niezwykle trudny do przejścia ;]
» 27 kwietnia 2011, 14:09 #11
FanaticMU: Duże prawdopodobieństwo awansu - ja czuję że finał też będzie nasz ;D
» 27 kwietnia 2011, 12:32 #10
rymotechnik: Ja to myślałem że wyskoczymy z okna z kumplami jak strzelali te dwie bramki- już inaczej patrzą na rewanż, ale tak naprawdę to trzeba być skoncentrowanym do końca!
» 27 kwietnia 2011, 12:18 #9
FiFlaK: Szkoda, że nie wyskoczyliście... :|
Bezcześcisz marzenia studenta...
» 27 kwietnia 2011, 12:31 #8
Taurus: Manchester United i tak nie zmarnuje swojej szansy, ludzie będzie finał - czuje to :D
» 27 kwietnia 2011, 12:18 #7
kietlan: Niby tak ale lepiej nie ryzykować, ineter ładnie rozwalili ale inter nie jest już taki jak za Mourinho. Ale tak jak powiedział Rio na tym etapie nie ma już słabych klubów. Glory Glory.
» 27 kwietnia 2011, 12:13 #6
wrobel1992: Komentarz zedytowany przez usera dnia 27.04.2011 12:07

Bez jaj tak wszyscy są nagle ostrożni, Schalke nie jest zespołem z najwyższej półki więc chyba nie ma powodów do obaw!
» 27 kwietnia 2011, 12:06 #5
FiFlaK: I dlatego nigdy nie zostałbyś trenerem. Schalke zlekceważyło Manchester i przegrali.
Rok temu, Manchester zlekceważył Leeds, bo (jak Ty to napisałeś), Leeds United nie jest zespołem z najwyższej półki, a wyeliminowali Czerwone Diabły z FA Cup.

Brawo, myśl tak dalej...
» 27 kwietnia 2011, 12:30 #4
amerrozzo: A ty też już, FiFlaK, nie przesadzaj. Rzeczą kibica jest cieszyć się z wygranej i popadać w hurraoptymizm. Co za różnica, czy będziemy pewni finału, czy zachowamy "chłodne umysły" (jak napisałeś w innym miejscu)? Niezależnie od nastawienia, porażka w rewanżu i odpadnięcie z LM będzie ogromnym, kolosalnym wręcz rozczarowaniem.

Poza tym chyba nie zauważasz, że kibice nie grają. Jestem spokojny o piłkarzy i o ich koncentrację. To oni mają mieć "chłodne umysły", a nie kibice. Kibice robią różne rzeczy, które nijak się mają do rzeczywistości, np. rzucają liczbami, kto i ile razy z kim wygrał, a przecież nie ma to żadnego znaczenia, bo każdy mecz to nowa historia.

Ja też już widzę MU w finale. A co będzie - się zobaczy.

Tak, trenerem bym nie został. No i?
» 27 kwietnia 2011, 13:36 #3
AJEP: amerrozzo wez czlowieku , ja radze cieszyc sie dana chwila i nie wybiegac po za mecz ktory gra sie w danym momencie teraz najwazniejsze jest by pokonac Arsenal pozniej myslmy o rewanzu na OT powoli po co sie spieszyc . Cieszyc sie chwila , Posluchaj kawalka PFK - Chwile Ulotne to zrozumiesz
» 27 kwietnia 2011, 16:41 #2
amerrozzo: Hę? To znaczy jest jakiś wzór kibicowania? Jeśli nie ma, nie rozśmieszaj mnie. Jako kibic mam prawo do niepoprawnego optymizmu. Graliśmy z Schalke w LM, wygraliśmy, kibice cieszą się i mówią, że w zasadzie gramy już w finale. Ciężko żeby zaraz po meczu w LM gadać i myśleć o meczu ligowym. No ale skoro jesteś takim znawcą, to może powiesz, jakie są limity czasowe? To znaczy, w ile godzin/minut/sekund po meczu z Schalke powinienem zacząć myśleć o meczu z Arsenalem?

Ja raduję się chwilą, ale jednocześnie wybiegam w przyszłość. To naturalne ludzkie zachowanie. Wystarczy rozejrzeć się dookoła. Kiedy się wygrywa w pucharach 2-0 na wyjeździe, ciężko nie myśleć o kolejnym etapie rozgrywek.

Swoją drogą, jestem ciekaw, ile razy drużyna, która pierwszy mecz wygrała na wyjeździe 2-0, odpadła z rozgrywek? Ze dwa razy?

Pfk skończyłem słuchać ze 3 lata temu. Już mnie to nie kręci. "Chwile ulotne" to średni kawałek z ich dorobku.
» 27 kwietnia 2011, 17:17 #1