Rywale grają dla nas, tytuł coraz bliżej!

» 2 kwietnia 2011, 22:00 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Niesamowite zwycięstwo 4:2 nad drużyną West Ham United było czymś cudownym, jednak późniejsze zgubienie dwóch niezwykle cennych punktów przez ekipy Arsenalu oraz Chelsea sprawiło, iż sobotnie popołudnie było wręcz wymarzone.
» Sobotnie popołudnie na długi czas zostanie w pamięci fanów United
Wprawdzie zajmujące drugie miejsce Kanonierzy mają rozegrany jeden mecz mniej niż Manchester United, lecz po fatalnym remisie 0:0 na własnym stadionie z grającym w dziesiątkę zespole Blackburn Rovers ich strata do lidera wynosi już siedem punktów. Duże brawa za ten pojedynek należą się gościom, którzy dzielnie bronili się przed atakami Arsenalu, nawet gdy w 75 minucie z boiska wyleciał Steven Nzonzi.

Nieznacznie wcześniej marzenia Chelsea o obronie mistrzowskiego tytułu teoretycznie pogrzebała drużyna Stoke City, która zremisowała z The Blues 1:1. Co ciekawe to nie podopieczni Carlo Ancelottiego otworzyli wynik w tym spotkaniu, lecz stało się to za sprawą zawodnika gospodarzy - Jonathana Waltersa w ósmej minucie meczu. Do wyrównania doprowadził w 33 minucie Didier Drogba i chociaż Chelsea ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz to i tak traci już do United 11 punktów.

Punkty zgubił również walczący z Manchesterem City o czwarte miejsce w lidze zespół Tottenhamu Hotspur. Ekipa z Londynu zaledwie bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Wigan, co sprawiło, że popularne Koguty mają już 3 punkty straty do Obywateli, którzy w niedzielę zmierzą się z Sunderlandem.