Ferguson: Trochę się oszczędzaliśmy

» 27 grudnia 2010, 12:11 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Sir Alex Ferguson był zadowolony po niedzielnym meczu z Sunderlandem (2:0). Szkocki menadżer nakazał swoim piłkarzom rozsądne gospodarowanie siłami, bo we wtorek United zmierzy się z Birmingham City.
» Sir Alex Ferguson cieszy się, że forma Manchesteru United idzie we właściwym kierunku
Spotkanie na St Andrew’s Stadium może być dla Czerwonych Diabłów trudną przeprawą, bo Birmingham City z powodu odwołanego meczu z Evertonem w ten weekend odpoczywało.

– To był bardzo spokojny występ – mówił sir Alex Ferguson na antenie MUTV.

– W pierwszej połowie byliśmy fantastyczni. Mogliśmy strzelić dużo więcej goli. W drugiej połowie trochę się oszczędzaliśmy. Wiedzieliśmy, że mecz Birmingham został odwołany, więc powiedzmy, że nasz występ w drugiej połowie był bardzo ekonomiczny.

– Tak musiało być. Zdjąłem z boiska Andersona i Ryana. Za dwa dni czeka nas kolejne spotkanie, a gracze Birmingham będą wypoczęci.

– Zaczynamy dochodzić do optymalnej formy. W ostatnich tygodniach gramy naprawdę dobry futbol. Zawodnicy są coraz bardziej konsekwentni, szczególnie obrońcy. Wyglądamy solidnie, co jest dla nas dobrym znakiem w tym okresie sezonu – dodał Ferguson.