Vidić: Będziemy walczyć

» 3 kwietnia 2010, 18:41 - Autor: misza - źródło: ManUtd.com
Mimo dwóch porażek z rzędu Nemanja Vidić nie załamuje rąk i obiecuje walkę do końca zarówno w Lidze Mistrzów, jak i Premier League.
» Vidić: Co na to poradzę, że był spalony?
Po słabym wtorkowym występie z Bayernem Monachium przyszła kolejna wpadka, której wynikiem była porażka 1:2 z Chelsea. Taki obrót spraw sprawił, iż od Manchesteru United oddalił się półfinał Ligi Mistrzów oraz tytuł mistrza Anglii.

Serb przyznał, iż Manchester na nic nie zasłużył grą w pierwszej połowie, ale zauważył też, iż gra drużyny z Old Trafford znacznie poprawiła się w drugich 45 minutach.

- Po przerwie byliśmy bardziej agresywni i wywieraliśmy większą presję - rozpoczął Serb. - Mieliśmy kilka dobrych okazji i gdyby ostatnie podania w naszym wykonaniu byłyby lepsze na koniec meczu nasze samopoczucie mogłoby być znacznie lepsze. Pozostało pięć spotkań. Chcemy je wszystkie wygrać. Nie będzie łatwo, ale druga połowa meczu z Chelsea pokazała, iż potrafimy grać dobrze.

Nie samo marnowanie sytuacji było rozczarowujące dla Serba, ale także sposób w jaki Didier Drogba zdobył drugą bramkę dla Chelsea. - Był spalony, ale co mogę zrobić? - pytał się retorycznie Vidić.

- Mamy nadzieję, że Chelsea straci jeszcze trochę punktów. Grają jeszcze w FA Cup i to może być nasz bonus - przekonywał. - Jeżeli uda nam się wygrać pięć ostatnich spotkań, to będziemy mieli sporą szansę - zakończył były zawodnik moskiewskiego Spartaka.