Anglia gromi, dwie bramki Rooneya!

» 28 marca 2009, 21:11 - Autor: matheo - źródło: BBC
Reprezentacja Anglii pokonała w towarzyskim meczu na Wembley Słowację 4:0. Dwie bramki dla "Synów Albionu" zdobył Wayne Rooney. W drugiej połowie bramki gospodarzy strzegł Ben Foster.
» Rooney dwukrotnie wpisał się w sobotę na listę strzelców
Wynik spotkania już po siedmiu minutach gry otworzył Emile Heskey, który po dograniu Stevena Gerrarda zmieścił piłkę tuż przy słupku.

Na kolejne bramki Anglikom przyszło jednak czekać ponad godzinę. Na dwadzieścia minut przed końcem futbolówkę do siatki skierował Wayne Rooney. Napastnik Manchesteru United popisał się celną główką po dośrodkowaniu Davida Beckhama, który zanotował dziś 109. występ w kadrze i poprawił osiągnięcie Bobby'ego Moore'a (108 występów). Rekordzistą pozostaje bramkarz Peter Shilton (125).

Bramka Rooneya wyraźnie rozochociła angielskich kadrowiczów. W 82. minucie drogę do słowackiej bramki znalazł Frank Lampard, a już w doliczonym czasie gry ponownie na listę strzelców wpisał się Rooney.

Zwycięstwo Anglikom popsuły nieco kontuzje. Po kwadransie gry boisko opuścić musiał Emile Heskey, a i jego zmiennik Carlton Cole nie dotrwał do końca pierwszej połowy. Jakby tego było mało urazu nabawił się Crouch, który zmienił... Cole'a.

Skład Anglików: James (Foster 46), Johnson, Upson, Terry, Ashley Cole, Lennon (Beckham 46), Lampard, Barry, Gerrard (Downing 46), Heskey (Carlton Cole 15), Rooney, Carlton Cole (Crouch 34), Crouch (Carrick 74)