Cookies na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików Cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Jeżeli rozumiesz i akceptujesz powyższy fakt, kliknij w link obok. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do zapoznania się z naszym działem "Polityka Cookies", klikając na link po prawej.

Akceptuj pliki Cookies

Więcej informacji

Mourinho o Martialu i Rashfordzie: Tylko 11 może zaczynać mecz

» 13 kwietnia 2018, 16:31 - Autor: matheo - Źródło: Daily Post
Jose Mourinho nie wdał się w długą dyskusję z dziennikarzami na temat Marcusa Rashforda i Anthony’ego Martiala, o których było głośno w tym tygodniu.
Mourinho o Martialu i Rashfordzie: Tylko 11 może zaczynać mecz
» Anthony Martial i Marcus Rashford są zdaniem prasy niezadowoleni z małej liczby meczów zaczynanych w pierwszym składzie Manchesteru United
Portugalski menadżer był pytany o swoich zawodników na konferencji prasowej poprzedzającej starcie z West Bromwich Albion. Na początku tygodnia media informowały, że Martial i Rashford nie są zadowoleni z roli zmienników w Manchesterze United.

– Gdybym był Wami, to poszedłbym w innym kierunku. Marcus Rashford jest piłkarzem, który ma najwięcej występów, odkąd jestem w klubie. To ja zdecydowałem, że będę go wpuszczał z ławki rezerwowych – mówi Jose Mourinho.

– Gdybym był Wami, to zapytałbym, dlaczego Lukaku gra w każdym meczu, dlaczego Matić gra w każdym meczu. Tymczasem zawsze pytacie o tych, którzy nie grają. Odpowiedź jest taka, jeśli chcecie czegoś co nazywam suchą odpowiedzią, że tylko 11 piłkarzy może zaczynać mecz, a mamy ich 22.

Portugalczyk sugeruje także, że latem nie sprowadzi do Manchesteru United nowych ofensywnych zawodników.

– Jeśli będę miał większą konkurencję dla Lukaku, to będę miał także większa konkurencję dla innych. Czy mówicie, że inni są niezadowoleni, bo nie grają? Co więc można zrobić? Prawdopodobnie będę musiał zredukować skład, odesłać niektórych i mieć w zespole 12 zawodników – dodaje Mourinho.

« Poprzedni news
Jak Jose Mourinho motywuje swoich piłkarzy?
Następny news »
Zapowiedź 34. kolejki Premier League: Manchester United vs West Bromwich Albion




Aby móc komentować newsy musisz być zalogowany!

Komentarze (24)


Abeltamek: Żadna niespodzianka bo system hosekracji taktycznej nakazuje gre z jasnymi regułami, żadnych niebezpiecznych dryblingów i błyskotliwych zagrań.
Hosekracja - styl gry z pominięciem linii pomocy opierający się na długich piłkach w strone Lukaku który osaczony przez dwóch-trzech rywali zazwyczaj ucieka się do główkowania na wolne sektory boiska. Nazwa pochodzi o imienia Jose który jest tutaj murarzem imigrantem(jak wiadomo Jose to najemnik) o imieniu Hose(podkreśla obcość i brak wspólnego DNA z klubem)
» 13 kwietnia 2018, 21:42 #24
uzil25: Dobre, dobre hahaha :D

Tylko problem z tym, że my na tego gościa jesteśmy skazani w najbliższych sezon i nie ma uproś...

Co do grania faj na Lukaku. Nie bez przyczyny Murarz tak mocno zabiega o podpis Fellainiego na nowej umowie. Wtedy nie musi nawet pomijać drugiej linii bo po prostu można grać lufy zarówno z pominięciem 2 linii na Romelu, jak i w stronę Fellainiego na drugą linie.

O czymś to świadczy. Nie mówię, że Fella to dramat jak wielu piszę bo to przydatny zadaniowiec (na taki West Ham, West Brom czy Bourmouth balansuje siłe fizyczną rywala), idealny na BPL ale jego pozycja w tym klubie i hierarchia u Mou o czymś świadczy.
» 13 kwietnia 2018, 23:49 #23
RedsFan: Tobie to już typowo płyta się zaciela jedno i to samo wałkujesz na poziomie kilku latka. Skończ i wstydu oszczędź.
» 14 kwietnia 2018, 02:48 #22
sisinho: @Abeltamek

Sprawdź sobie słowo trolling. Idealnie pasuje do Twojego "stylu".
» 14 kwietnia 2018, 10:11 #21
Daro1336: Mou ewidentnie dał do zrozumienia, że Martial po prostu przegrywa rywalizację. Ma konkurentów, którzy dają z siebie więcej niż on :)
A dlatego właśnie ciągle gra Lukaku i Matić, bo konkurencji na tych pozycjach nie ma :)

Niech się Anthony w garść weźmie to i grać zacznie :) talent ma
» 13 kwietnia 2018, 21:19 #20
Spadkobierca: On już wcześniej widział przyszłość w Shawie, więc nie ma większego sensu wierzyć w tą paplaninę. Będzie komicznie, gdy odejdzie Martial, Rashford zgubi się nie dostając szans, a Sancheza dopadnie wiek.
» 13 kwietnia 2018, 18:44 #19
duncaneedwards: czarna jest twoja wizja ale bardzo mozliwe ze tak bedzie
» 13 kwietnia 2018, 19:12 #18
sisinho: A niech idzie. Odszedł Beckham, odszedł RvN, odszedł Ronaldo a United nigdy nie upadło. Czemu miałoby upaść teraz gdy ma odejść rezerwowy, który jedyne co robi to traci piłkę a "robi róznice" tylko na zmęczonych rywali?
» 14 kwietnia 2018, 10:12 #17
Me89: Te jego konferencje są prymitywne jak jego sposób na grę
» 13 kwietnia 2018, 17:42 #16
sisinho: Na pewno nie bardziej niż Twoje komentarze :)

Ty w życiu też taki jesteś że wszędzie pesymista? Pewnie siedzisz w domu albo na budowie i narzekasz kto ile w zyciu osiągnął a Tobie państwo nie pomogło.
» 14 kwietnia 2018, 10:13 #15
champione2013: Dokładnie gra 11 z czego jeden z nich to Lingard :)
» 13 kwietnia 2018, 17:34 #14
Sideswipe: To miało być śmieszne? To miało ubliżyć Lingardowi?
» 13 kwietnia 2018, 18:20 #13
dlabigt23: Akurat do Lingarda to nie ma co sie czepiac . Chlopak w tym sezonie zaskakuje potrafi grac przynajmiej zespolowo i daje z siebei zawsze 100% , biega , walczy , wychowanek czego chciec wiecej ? taki zawodnik to skarb w druzynie . Wiadomo ze to nie World Class ale jako dobry zmiennik na ławke i na łatwiejsze mecze sie nada. A co do Martiala to chlopak talent ma ale wlasnie brakuje mu takiej walecznosci na boisku . Talent to nie wszystko bo jesli ma takie a nie inne nastawienie to World Classeem on nigdy nie bedzie . Ronaldo moze buty czyscic a szkoda bo moglby przyblizyc sie do jego poziomu , ale niestety nie z tym nastawieniem .
» 13 kwietnia 2018, 18:28 #12
Spadkobierca: Zaczyna mnie już bawić całe to chrzanienie o tym, że Martial nie osiągnie poziomu Ronaldo. W najbliższym czasie ŻADEN piłkarz nie osiągnie poziomu Cristiano Ronaldo i Messiego, tacy piłkarze nie pojawiają się w każdym pokoleniu, każdej generacji piłkarzy. Skończcie więc pierniczyć te bzdury.
» 13 kwietnia 2018, 18:43 #11
Zezak0076: Lingard jest przykladem tego co mozna osiagnac ciezka praca... dopiero w wieku 25 lat przebil sie do skladu... Martial tylko dlatego ze kosztowal kupe kasy wydaje mu sie ze jemu sie nalezy sorry panie Anthony talent masz, papiery na granie sa ale trzeba czegos wiecej niz czlapanie i wymachiwanie rekami... a jesli chce odejsc droga otwarta, w akademii czeka Gomez i Chong na swoje szanse a oni napewno bede grysc trawe jak Lingard bo wkoncu wychowankowie....
» 13 kwietnia 2018, 19:22 #10
Romek1981: Pewnie że są piłkarze którzy się do nich zbliża jeśli odpowiednio pokieruja swoją kariere. Np Mbape
» 13 kwietnia 2018, 21:27 #9
missfinn: tutaj zgadzam się, że na pewno pojawią się piłkarze, którzy zbliżą się/mogą się zbliżyć do Ronaldo/Messiego (tutaj raczej z naciskiem dla ''zbliżą się'')ale właśnie - nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Wszyscy wiemy, że młody talent może się pojawić szybko i zniknąć jeszcze szybciej. Ronaldo/Messi są niesamowici nie tylko ze względu na talent, ale też dlatego, że utrzymują się na szczycie już ponad dekadę. Każdy z nich jest inny, Ronaldo na pewno mądrze wykorzystał swój niesamowity dar strzelniczy, szczególnie teraz, gdy jest starszy i nie może już biegać na skrzydle tak jak w United. On ciągle ma ambicję tę samą co na początku, ten sam głód zwycięstw i dlatego zapierdziela na treningach, nawet jeśli już nie może na boisku, jeśli teraz jest po prostu bezlitosnym dla opozycji strzelcem i nie ma już tych jego rajdów (ech, tęsknię za młodym Ronaldo bardzo czasami). I o to tu chodzi tak naprawdę, talent można mieć, ale trzeba jeszcze nad nim pracować i to non-stop. I tym młodzikom dziś, którzy będą mieli ambicje by zbliżać się do takich jak Ronaldo, najtrudniej będzie przychodził właśnie element nieustającej pracy i chęci, którymi charakteryzują się wszyscy rasowi wielcy sportowcy. Nie jestem pewien do końca w czym tkwi problem z Martialem, nikt z nas nie wie, bo nie jesteśmy w klubie. Czy naprawdę on po prostu kaprysi, chce grać (jak każdy utalentowany piłkarz) po swojemu i nie jest taktycznie zdyscyplinowany? A jeśli tak, to czy Jose ma tutaj rację, nawet nie biorąc pod uwagę innej taktyki? Chociaż nie lubię Jose, rozumiem, że nie można dać sobie wchodzić na głowę zawodnikom, z drugiej jednak strony, jak ktoś ma tak wielki talent to trzeba też umieć pójść z nim na kompromisy. Pamiętajcie, że Ferguson właśnie to potrafił robić z Ronaldo po mistrzowsku. Włączał czasem suszarę, ale też dawał Cristiano swobodę, a potem to już w ogóle, pamiętamy, Ronaldo sobie latał jak wolny elektron. Kij i marchewka - stara szkoła. Moją obawą i najmocniejszym argumentem przeciw Jose w dzisiejszym kontekście jest to, że on tego w ogóle nie potrafi. Widać, ze Jose to autorytarny typ przywódcy i wiadomo od dawna, że u niego się przede wszystkch liczy trzymanie schematu. Dlatego nie wiem wcale czy obecni nasi najzdolniejsi piłkarze i ci, którzy jeszcze tu przyjdą, będą mieli szansę się tak rozwinąć, bo to jest proces, a znowu - Jose raczej woli mieć gotowe, sprawdzone gwiazdy, niż pomóc komuś rozwijać się, tak jak to zrobił z Ronaldo Ferguson. Dlatego szczerze, z drugiej strony, nie dziwię się Martialowi. I jeszcze raz - nie mówię, żeby pozwolić piłkarzom robić tylko tego, co chcą, mówię o kompromisie między trenerem a piłkarzem, i jakoś mi wychodzi z obserwacji, że Jose kiepsko to potrafi.
» 13 kwietnia 2018, 22:50 #8
EmilCioran: Bo ja wiem czy może grać tylko 11? Wydaje mi się, że widziałem kilka meczów w których Real grał w 12.
» 13 kwietnia 2018, 17:13 #7
KMWTW: Słuszna uwaga :)
» 13 kwietnia 2018, 17:34 #6
missfinn: ahaha bardzo oryginalne i śmieszne. Tak samo jak Barcelona. Zrozumcie wreszcie, że błędy sędziowskie się wszędzie przydażają. A jeśli pijesz do karnego sprzed dwóch dni, to był karny, koniec kropka. Ewidentny.
» 13 kwietnia 2018, 23:10 #5
RedsFan: Real to w chyba w każdym turnieju musi mieć jakiegoś sędziego za sobą :) Nie mogą wygrać bez kontrowersjii.
» 14 kwietnia 2018, 02:53 #4
RedRevolta: Ale on kompletnie nie rotuje zawodnikami!! Martial nie zagrał nawet 1 min od czterech spotkań, a przed przyjściem Sancheza błyszczał, City też ma sporo ofensywanych zawodników którzy siedzą na ławie, np taki Bernardo Silva ma więcej minut od Martiala.
» 13 kwietnia 2018, 16:57 #3
Zezak0076: a moze poprostu Martial na treningach czlapie tak samo jak w meczach i dlatego nie gra ?
» 13 kwietnia 2018, 19:23 #2
RedsFan: Niby zezak a takie bystre spojrzenie. Trafnie!
» 14 kwietnia 2018, 02:54 #1