Rezerwa: Caballero, Zappacosta, Chalobah, Barkley, Willian, Pedro, Morata

skład

Manchester United: De Gea – Valencia, Jones (Mata 87'), Smalling, Young – Matić, Herrera, Pogba – Lingard (Martial 72'), Sanchez, Rashford (Lukaku 72')

Rezerwa: Romero, Bailly, Darmian, Mata, McTominay, Lukaku, Martial

relacja na żywo

FTChelsea zdobywa Puchar Anglii po skromnym zwycięstwie na Wembley. Dziękuję wszystkim za uwagę, do usłyszenia w nowym sezonie Premier League 2018/2019!
FTKONIEC MECZU!
90+Korner dla United!
90+Żółta kartka Kartka dla Courtois za przedłużanie gry.
90+Wrzutka Valencii w pole karne! Matić uderza, ale nad bramką Courtois.
90+Sędzia dolicza 5 minut.
90+Korner dla Chelsea. Krótko rozegrany i The Blues kradną cenne sekundy.
90'Zmiana zawodnika Druga zmiana Chelsea - Willian w miejsce Hazarda.
90'Atak Hazarda... korner dla Chelsea po wybiciu Maty.
89'Zmiana zawodnika Zmiana Conte - Morata w miejsce Giroud.
88'Niezły atak United, Sanchez zagrywa do Martiala, ale ten zagrywa dziwną, lekką piłkę nad poprzeczką Chelsea. Strata United.
87'Zmiana zawodnika Juan Mata wchodzi na murawę w miejsce Phila Jonesa.
85'Uderzenie Sancheza zza pola karnego! Niecelne.
83'Faul Giroud w ofensywie na Smallingu. Szybkie wznowienie United.
82'Pogba uderza po rzucie rożnym! Niewiele obok słupka!
82'Atak Martiala, Francuz schodzi do bramki... tylko korner po bloku Azpilicuety!
81'Atak Hazard, Belg drybluje... Smalling nie nabiera się na sztuczki zawodnika Chelsea. Chwilę potem Giroud na spalonym.
81'Jeszcze strzał Martiala po zamieszaniu w polu karnym! Rykoszet i bramkarz Chelsea swój zespół ratuje przed kornerem.
80'Bomba Maticia z dystansu! Courtois musiał mocno zacisnąć pięści, żeby sparować to uderzenie!
79'Chelsea spokojnie rozgrywa i szanuje piłkę. United coraz bardziej pokręca tempo bo do końca meczu zostało już niewiele czasu.
76'Zderzenie Jonesa i Giroud. Anglik opatrywany przez lekarzy z powodu rozciętego łuku brwiowego.
74'Dobre wejście i od razu atak Lukaku i Martiala! Strzał Francuza po rykoszecie ląduje w rękach bramkarza Chelsea.
72'Zmiana zawodnika Podwójna zmiana Mourinho - Martial i Lukaku w miejsce Rashforda i Lingarda.
72'Rashford sam na sam po podaniu Lingarda! Courtois broni barkiem! Najlepsza akcja United!
70'Kontratak Chelsea, Kante wystawia 100% piłkę do Alonso, strzał prosto w De Geę! Hiszpan broni, jeszcze spore zamieszanie, Young chyba zagrywał piłkę ręką, ale Michael Oliver nie wskazuje po raz drugi na wapno!
69'Próba kontrataku Chelsea, lecz Young zgarnia podanie z lewej flanki i wybija spokojnie na aut. Gotowy do wejścia jest już Romelu Lukaku.
68'Kolejny korner dla United. Czerwone Diabły mocno napierają.
68'Atak Younga powstrzymany przez Azpilicuetę. Panowie mieli sobie do powiedzenia kilka ostrych słów, ale sędzia nie odgwizduje faulu.
65'Sytuacja została potwierdzona przez system VAR.
64'Wrzutka Rashforda, uderzenie Jonesa, bramkarz Chelsea świetnie interweniuje, a Sancheza dobija z odległości 2m. Niestety w chwili strzału obrońcy United Chilijczyk był na spalonym.
63'GOL! SPALONY!
62'Odpowiedź United, Young mija Mosesa na skrzydle... niestety wrzutka była już marnej jakości i akcja kończy się autem dla Chelsea.
61'Groźny atak Hazarda lewym skrzydłem... Belg czekał do ostatniej chwili z podaniem na środek pola karnego... De Gea łapie futbolówkę.
60'Strzał Maticia, który zgarnia opadającą piłkę przed polem karnym. Niestety niecelnie, daleko obok słupka.
58'Żółta kartka Kartka dla Valencii po tym jak sfaulował wyprowadzającego kontratak Hazarda.
57'Marcus zagrywa prosto na głowę Fabregasa.
57'Pogba uderza z linii 16. metrów po krótkim rajdzie! Korner po rykoszecie.
56'Dwa dobre ataki United! Najpierw Rashford uderzał mocno sprzed pola karnego. Potem Pogba próbował jeszcze dograć technicznie do Sancheza. Wreszcie widać zryw w szeregach United!
54'Jesse próbował przebojem wparować w pole karne Chelsea. Gąszcz zawodników The Blues skutecznie udaremnił jednak strzał Anglikowi. Chwilę potem Young próbował technicznie przelobować goalkeepera rywali. Piłka przeleciała jednak nad bramką.
53'Marcus bije mocną piłkę bezpośrednio przed bramkę... Courtois piąstkuje!
52'Atak United, Young ucieka skrzydłem... faul Mosesa.
51'Nieudane zagranie Pogby do Rashforda. Przy linii bocznej rozgrzewa się już Romelu Lukaku.
50'Hazard pada na murawę i trzyma się za twarz. Belg przypadkowo zahaczony przez Smallinga podczas walki o piłkę. Reakcja mocno przesadzona.
48'Lingard fauluje w ofensywie.
47'Rashford przy linii bocznej, ale traci piłkę na rzecz Alonso. Anglik jest wyraźnie w przeciętnej dyspozycji w dzisiejszym spotkaniu.
46'Piłkarze wrócili na murawę, mecz wznowiony!
HTZapraszam na kwadrans przerwy.
HTKoniec pierwszej połowy!
45+Kontratak United.. Rashford marnuje świetną okazję! Po rajdzie Pogby piłka pada pod nogi Anglika, ale ten się wyraźnie tego nie spodziewał i jego słaby strzał zostaje zablokowany przez Rudigera.
45+Sędzia dolicza 1 minutę do regulaminowego czasu gry.
45'Pierwsza próba nieudana. Druga Younga dużo groźniejsza... niestety Jones nie zdołał oddać czystego strzału z ostrego kąta. Niezła próba MU.
44'Rashford mocno w pole karne... rykoszet i mamy kolejny korner.
44'Moses fauluje rozpędzonego Younga. Będzie okazja do groźnej wrzutki.
43'Ciężko powiedzieć cokolwiek dobrego o grze Manchesteru United w tej pierwszej połowie.
42'Atak Sancheza lewym skrzydłem... Tylko aut dla United.
40'Korner Chelsea... De Gea efektownie wybija pięścią futbolówkę poza pole karne. Chelsea jednak ciągle przy piłce.
39'Hazard wpadł w kleszcze Pogby i Lingarda. Faul dla Niebieskich.
38'Rzut rożny dla United, Sancheza dośrodkowuje... prosto w ręce bramkarza Chelsea.
36'Dobre, ostre wejście Valencii i próba kontrataku, ale Rudiger szybko powstrzymuje zapędy Ekwadorczyka.
36'Fabregas i Alonso przy piłce... Strzał Cesca! Prosto w mur.
35'Kiepski faul Sancheza na Bakayoko. Chelsea przed świetną okazją do oddania bezpośredniego strzału z rzutu wolnego.
32'Strzał Sancheza z dystansu! Wysoko ponad bramką. Jak na razie Courtois bezrobotny z sobotnim finale FA Cup.
31'Długi drybling Maticia zakończony wywalczeniem rzutu z autu przy linii końcowej.
30'Mocny strzał Pogby z narożnika pola karnego! Metr obok słupka!
27'Dośrodkowanie z rzutu rożnego... Główka Rashforda... mocno niecelna.
27'Sanchez mocno wycofuje do nabiegającego Herrery, ale Hiszpan niezdecydowany oddaje piłkę Alexisowi. Ten dośrodkowuje, Pogba uderza głową! Tylko korner dla United.
26'Pogba faulowany przez Mosesa. Sanchez ustawia się przy piłce, do dośrodkowania...
26'United po stracie gola jest częściej przy piłce, ale jak na razie bez zagrożenia dla bramki Chelsea.
24'Lekka wrzutka Younga w pole karne, ale bez strzału. Alonso wybija z dala od własnej bramki.
22'GOOOOOL!! Hazard skutecznie zmylił De Geę...
21'Błąd Jonesa, który zgubił krycie Hazarda. Belg urywał się Anglikowi, wbiegł w pole karne, a Jones wykonał ofiarny wślizg i powala zawodnika The Blues. Żółta kartka Kartka dla Phila.
21'RZUT KARNY DLA CHELSEA!
18'Herrera dobrze wywalczył piłkę od Giroud przy linii bocznej.
17'Długie podanie do Giroud, lecz Francuz nie zdołał dojść do górnej piłki. Futbolówka spokojnie wędruje do De Gei.
15'Teraz podobna sytuacja po drugiej stronie boiska. Sancheza pada na ziemie po tym jak przyjął piłkę i próbował minąć defensora Chelsea. Sędzia nakazuje jednak grać dalej.
14'Bakayoko pada na ziemie w polu karnym po zderzeniu z Maticiem. Nie ma jednak mowy o rzucie karnym.
13'Próba technicznego uderzenia Younga z narożnika pola karnego. Zbyt lekka i Courtois spokojnie łapie piłkę w locie.
12'Atak United, mocne wbicie piłki w pole karne przez Rashforda, ale nikt nie zamykał akcji The Reds.
11'Pogba fauluje Hazarda na własnej połowie.
9'Groźny atak Chelsea i mocny strzał Hazarda z ostrego kąta w kierunku krótkiego słupka. De Gea blokuje nogą.
9'Ciekawe rozegrane United, podanie na lewe skrzydło do Younga, wrzutka... bez strzału.
8'Kontratak United i Kante fauluje rozpędzonego Lingarda. Young domaga się żółtej kartki dla pomocnika Chelsea, ale arbiter nie wyciąga kartki.
8'Matić po profesorsku niweluje atak Bakayoko lewą flanką.
5'United spokojnie wycofuje dwie piłki do De Gei. Jak na razie tempo gry bardzo spokojne.
4'Aut dla United nie mocnym podaniu Herrery i rykoszecie od Alonso.
2'Fabregas... prosto w ręce De Gei.
2'Herrera fauluje uciekającego skrzydłem Alonso. Chelsea w niezłej okazji na groźną wrzutkę.
1'Daleka piłka do Rashforda, ale Courtois spokojnie ubiega Anglika.
1'Mecz rozpoczęty! United przy piłce!
Czerwone Diabły rozegrają swoje ostatnie spotkanie w obecnym sezonie. Trzymajmy kciuki, żeby zakończyło się ono triumfem!
Witam serdecznie na finałowym spotkaniu FA Cup pomiędzy Manchesterem United a Chelsea!
Na relację na żywo z finału Pucharu Anglii Chelsea vs Manchester United zapraszamy w sobotę od godziny 18:15.