Lewis Hall 90'
Data: 15.05.2024 r.

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka, Casemiro, Evans, Dalot – Mainoo (Martinez 82'), Amrabat – Diallo (Hojlund 82'), McTominay, Garnacho (Rashford 82') – Fernandes (Eriksen 89')

Newcastle United: Dubravka – Trippier (Schaar 62'), Krafth, Burn, Hall – Longstaff (Barnes 77'), Guimaraes, Anderson (Joelinton 62') – Murphy (Almiron 62'), Isak, Gordon

Manchester United pokonał Newcastle United 3:2 (1:0) w zaległym meczu 34. kolejki Premier League. Czerwone Diabły i Sroki stworzyły dobre widowisko w Teatrze Marzeń.

Czerwone Diabły środowym meczem ze Srokami pożegnały się z Old Trafford w tym sezonie. Erik ten Hag nie miał zbyt wielkiego pola manewru i wystawił zbliżoną jedenastkę, która niedawno podejmowała Arsenal (0:1). Jedyną zmianą był powrót Bruno Fernandesa – Portugalczyk zajął miejsce Rasmusa Hojlunda.

Mecz w Teatrze Marzeń lepiej zaczęli gracze Newcastle United, ale w 10. minucie to gospodarze stworzyli sobie pierwszą groźną sytuację strzelecką. Piłkę w szesnastkę Srok wstrzelił Bruno Fernandesa, po chwili pojedynek powietrzny wygrał Sofyan Amrabat i futbolówka spadała blisko Casemiro. Brazylijczyk zdecydował się na efektowne uderzenie przewrotką, ale strzelił niecelnie.

Od początku dużą aktywność w atakach Manchesteru United przejawiał Amad Diallo. W 15. minucie Iworyjczyk zdecydował się na kąśliwe uderzenie zza pola karnego. Dobrą interwencję między słupkami zanotował Martin Dubravka.

W 21. minucie do poważniejszego wysiłku zmuszony został Andre Onana. Dynamiczną akcję zakończoną strzałem przeprowadził Lewis Hall. Bramkarz Manchesteru United dobrze poradził sobie z uderzeniem angielskiego defensora.

Kilka minut później składną akcję przeprowadzili Bruno Fernandes i Alejandro Garnacho. Portugalczyk ciekawym zagraniem nad linią obrony uruchomił Argentyńczyka. Młody skrzydłowy wpadł w szesnastkę i z ostrego kąta oddał mocny strzał. Czujność na krótkim słupku zachował Dubravka.

W 31. minucie potwierdzeniem niezłej gry Manchesteru United był gol Kobbie’ego Mainoo. Akcję bramkową zainicjował Amad Diallo. Iworyjczyk zagrał w kierunku Bruno Fernandesa, ten lekko trącił futbolówkę, a ta spadła pod nogi niepilnowanego Mainoo. Anglik na jedenastym metrze zachował duży spokój i pewnym strzałem otworzył wynik meczu.

Stracony gol obudził graczy Newcastle United. Sroki mogły odpowiedzieć błyskawicznie po akcji Seana Longstaffa. Anglik zagrał futbolówkę na dalszy słupek, ale tam do piłki nie dopadł żaden z graczy gości. W 35. minucie mieliśmy kontrowersję w polu karnym Czerwonych Diabłów – Anthony Gordon upadł w szesnastce po starciu z Sofyanem Amrabatem i Casemiro. VAR nie dopatrzył się jednak przewinienia Marokańczyka, który dość desperacko próbował naprawiać popełniony chwilę wcześniej błąd.

Piłkarze Eddiego Howe’a najbliżsi zdobycia bramki przed przerwą byli w 37. minucie. Dan Burn oddał strzał głową z ostrego kąta, a piłkę z linii bramowej wybił Casemiro. Brazylijczyk zanotował kluczową interwencję i pozwolił Czerwonym Diabłom utrzymać prowadzenie w pierwszej połowie.

Manchester United z jednobramkowej przewagi nie cieszył się długo, bo mocny początek drugiej połowy dał Srokom bramkę wyrównującą. W 49. minucie stratę zanotował Amrabat i na bramkę gospodarzy ruszył szybki atak. Jacob Murphy dograł na jedenasty metr do Anthony’ego Gordona, który strzałem z pierwszej piłki zaskoczył Onanę.

W 52. minucie Sroki mogły objąć prowadzenie. Błąd na środku boiska popełnił Aaron Wan-Bissaka i Newcastle United miał sytuację 3 na 1. Gordon zagrał piłkę do Alexandra Isaka, Szwed oddał strzał, ale ofiarny wślizg Sofyana Amrabata sprawił, że futbolówka zamiast do bramki trafiła w poprzeczkę.

Co nie udało się Newcastle United, udało się Czerwonym Diabłom! W 57. minucie gospodarze mieli rzut rożny. Bruno Fernandes zagrał na krótki słupek, a tam źle piłkę wybił Jacob Murphy. Futbolówka trafiła do Amada Diallo, który zdecydował się skorzystać z prezentu i mocnym strzałem z woleja zaskoczył Dubravkę!

Mecz na Old Trafford nabrał rumieńców i mógł się podobać. W 67. minucie fantastycznie w bramce Manchesteru United spisał się Andre Onana. Kameruńczyk najpierw obronił mocny strzał Seana Longstaffa z bliskiej odległości, a chwilę później efektowną paradą zatrzymał strzal głową wprowadzonego chwilę wcześniej Joelintona.

W kolejnych minutach temperatura spotkania spadła. Manchester United nie dążył za wszelką cenę do trzeciego trafienia i spokojnie wyczekiwał swojej szansy. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się wprowadzony chwilę wcześniej Rasmus Hojlund. Duńczyk dostał podanie od Bruno Fernandesa, ograł Dana Burna i strzałem w długi róg podwyższył na 3:1!

Nie był to jednak koniec strzelania na Old Trafford w środowy wieczór. W drugiej minucie doliczonego czasu gry gola kontaktowego dla Srok zdobył Lewis Hall. Piłkarz Newcastle United popisał się efektownym uderzeniem z lewej nogi zza pola karnego. Na szczęście więcej goli w Teatrze Marzeń już nie padło i Czerwone Diabły udanie pożegnały się z własną publicznością w sezonie 2023/2024.