Oceny pomeczowe: Coventry City – Manchester United 3:3

» 21 kwietnia 2024, 20:02 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United pokonał Crystal Palace (2:4) w konkursie jedenastek i zagra w finale Pucharu Anglii. Czerwone Diabły w starciu z The Sky Blues nie pokazały się z dobrej strony, bo roztrwoniły trzybramkową przewagę. W regulaminowym czasie gry był remis 3:3. Jak piłkarzy Erika ten Haga ocenili dziennikarze Manchester Evening News oraz użytkownicy DevilPage.pl? Oto oceny za niedzielny mecz.
» Manchester United pokonał Coventry City w półfinale Pucharu Anglii dopiero po serii jedenastek | Fot. Press Focus
Andre Onana
Nie miał zbyt wiele pracy w pierwszej połowie, ale po zmianie stron został rozgrzany. Dobra interwencja po strzale Torpa. W konkursie jedenastek obronił uderzenie Calluma O’Hare’a.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.68

Diogo Dalot
Zapisał na swoim koncie asystę przy bramce McTominaya. Ułatwił też zdobycie gola Simmsowi. Pewnie wykonana jedenastka w konkursie rzutów karnych.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 4

Casemiro
Z konieczności zagrał na środku obrony. Na początku wyglądał nieźle, ale później odstawał kondycyjnie. Fatalnie wykonany rzut karny.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 2.68

Harry Maguire
Był jedynym zdrowym środkowym obrońcą w szeregach Manchesteru United. Zdobył bramkę i wniósł spokój do drużyny. Najlepszy zawodnik Czerwonych Diabłów w tym meczu.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 5.82

Aaron Wan-Bissaka
Dużo ataków Coventry City przechodziło jego stroną, bo rywale widzieli w nim słabe ogniwo. Sprokurował rzut karny. Nie brakowało dużo, aby złamał linię spalonego.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 2.49

Scott McTominay
Wrócił do drużyny po kontuzji i od razu wpisał się na listę strzelców. Kiedy Coventry atakowało, to nie był w stanie powstrzymać ich ataków.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.23

Kobbie Mainoo
Zapisał na swoim koncie kolejny występ na Wembley. Emanował spokojem jak zawsze.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 3.97

Alejandro Garnacho
Zmarnował bardzo dobrą okazję w pierwszej części spotkania. Ściągnięty w drugiej połowie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.18

Bruno Fernandes
Asysta przy bramce Maguire’a, a później sam wpisał się na listę strzelców. W dogrywce trafił w poprzeczkę, pewnie wykorzystał jedenastkę.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 5.85

Marcus Rashford
Bradley Collins dwa razy bronił jego uderzenia. Anglik często decydował się na dryblingi i niemal zawsze wbiegał w obrońców rywali. W drugiej połowie zdecydowanie słabszy.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 1.62

Rasmus Hojlund
To nie jest ten sam Hojlund, co przed kontuzją. W konkursie jedenastek strzelił jednak decydującego karnego.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 2.77