Manchester United - Nottingham Forest. Zapowiedź 37. kolejki Premier League

» 15 maja 2026, 11:37 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl, BBC Sport
Manchester United w niedzielę zmierzy się z Nottingham Forest w 37. kolejce Premier League. Będzie to ostatnie spotkanie Czerwonych Diabłów przed własną publicznością w tym sezonie.
Manchester United - Nottingham Forest. Zapowiedź 37. kolejki Premier League
» Mecz z Nottingham Forest będzie dla Casemiro ostatnim, który rozegra na Old Trafford w barwach Czerwonych Diabłów | Fot. Press Focus
Czy Twoim zdaniem Casemiro wpisze się na listę strzelców w meczu Manchesteru United z Nottingham Forest na Old Trafford?
Piłkarze Michaela Carricka zrealizowali cel, jakim był w tym sezonie awans do Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły mają też spore szanse na to, aby ukończyć rywalizację na podium Premier League, co po raz ostatni zdarzyło się w sezonie 2022/2023.

Kto? Manchester United vs Nottingham
Kiedy? 17.05.2026, 13:30
Gdzie? Old Trafford
Sędzia? Michael Salisbury
Transmisja? Canal+ Extra 1


Mecz z Nottingham Forest będzie miał szczególne znaczenie dla Casemiro, który rozegra ostatnie spotkanie przed publicznością na Old Trafford. 34-letni Brazylijczyk po tym sezonie opuści ekipę Czerwonych Diabłów na zasadzie wolnego transferu. Fani z pewnością pożegnają doświadczonego pomocnika owacją na stojąco.

Mecz z Nottingham Forest będzie też pierwszym, w którym Czerwone Diabły wystąpią w nowych koszulkach na sezon 2026/2027. Klub z Old Trafford zaprezentował nowe stroje w czwartek i wystąpi w nich w dwóch ostatnich ligowych meczach tego sezonu. Oby to była udana premiera!

Sytuacja kadrowa


Do dyspozycji Michaela Carricka będą Casemiro oraz Manuel Ugarte, którzy z powodu drobnych urazów opuścili mecz z Sunderlandem (0:0). Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Benjamina Sesko. Kontuzję w ekipie Czerwonych Diabłów nadal leczy Matthijs de Ligt i nie wybiegnie on już na boisko w tym sezonie.

W ekipie Nottingham Forest lista nieobecnych jest długa. Ostatnie spotkanie z Newcastle United (1:1), które zapewniło ekipie The Tricky Trees, utrzymanie w Premier League, opuściło 10 zawodników. Z urazami zmagają się m.in. Morgan Gibbs-White, Murillo, Dan Ndoye, Callum Hudson-Odoi, Ola Aina i Ibrahim Sangare. Mecz z Czerwonymi Diabłami opuszczą też Willy Boly, Nico Savona i John Victor.

Przewidywane składy



Manchester United: Lammens – Shaw, Maguire, Martinez, Dalot – Casemiro, Mainoo – Amad, Fernandes, Mbeumo – Cunha

Nottingham Forest: Sels – Morato, Milenković, Cunha – Netz, Dominguez, Anderson, Williams – Jesus, Bakwa – Awoniyi

Ostatnie 5 meczów pomiędzy Manchesterem United a Nottingham Forest:


DataSpotkanieWynik
30.12.2023Premier League: Nottingham Forest - Manchester United2:1
28.02.2024Puchar Anglii: Nottingham Forest - Manchester United0:1
07.12.2024Premier League: Manchester United - Nottingham Forest2:3
01.04.2025Premier League: Nottingham Forest - Manchester United1:0
01.11.2025Premier League: Nottingham Forest - Manchester United2:2


Przedmeczowe ciekawostki


– Manchester United rywalizował z Nottingham Forest 17 razy w historii Premier League. Czerwone Diabły mają na koncie 10 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki.

– Manchester United nie ma ostatnio dobrego bilansu z Nottingham Forest, bo w ostatnich czterech meczach nie zdołał wygrać ani razu (1 remis, 3 porażki). Wcześniej Czerwone Diabły miały serię ośmiu zwycięskich meczów z rzędu z The Tricky Trees.

– Nottingham Forest ostatni mecz na Old Trafford wygrał 3:2. Klub z City Ground po raz ostatni dwa zwycięstwa w Teatrze Marzeń zanotował za kadencji Briana Clougha (wrzesień 1990 i kwiecień 1992).

– Manchester United zazwyczaj dobrze zamyka sezon przed własną publicznością. Czerwone Diabły przegrały tylko 1 z ostatnich 18 takich meczów (13 zwycięstw, 4 remisy). United w sezonie 2018/2019 ulegli Cardiff City (0:2).

– Nottingham Forest wygrywał ostatnie wyjazdowe spotkanie w ostatnich dwóch sezonach. Lepszą serię The Tricky Trees mieli jedynie raz, 4 zwycięstwa z rzędu w latach 1981-1984.

– Manchester United meczem z Sunderlandem (0:0) zakończył serię 23 spotkań w Premier League, w których zdobywał przynajmniej jednego gola w angielskiej ekstraklasie. Po raz ostatni Czerwone Diabły zanotowały dwa mecze bez gola w maju 2025 roku.

– Manchester United stoi przed szansą zachowania czystego konta w drugim meczu z rzędu po raz pierwszy od września 2024 roku.

– Bruno Fernandes w tym sezonie wykreował 124 szanse w meczach Premier League. Lepszym wynikiem niż Portugalczyk mogą pochwalić się jedynie Mesut Oezil (146 w sezonie 2015/2016), Kevin De Bruyne (136 w sezonie 2019/2020) i Frank Lampard (134 w sezonie 2008/2009).

– Benjamin Sesko ma w tym sezonie 11 goli w Premier League, a Matheus Cunha i Bryan Mbeumo po 9 trafień. Jedynym zespołem w historii Premier League, w którym trzech debiutantów miało po 10 goli lub więcej był Arsenal w sezonie 2012/2013 (Olivier Giroud, Lukas Podolski, Santi Cazorla).

Mecz Manchester United - Nottingham Forest rozpocznie się w niedzielę 17 maja o godzinie 13:30. Spotkanie będzie transmitowane na kanale Canal+ Extra 1. Zapraszamy także do śledzenia naszej relacji tekstowej na Live.DevilPage.pl.

Preferowane Źródła Google Lubisz czytać newsy na DevilPage.pl? Dodaj nas do Preferowanych Źródeł w Google i miej szybszy dostęp do treści, które cenisz.

TAGI


« Poprzedni news
Kibice Manchesteru United wybrali Gola Sezonu 2025/2026
Następny news »
Koledzy z Manchesteru United docenili Bruno Fernandesa

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (152)


PoProstuMariusz: Ale Hearts w szkockiej lidze było bliskie mistrzostwa! Szkoda chłopaków, że w ostatniej kolejce nie udało im się tego dokonać :(
» 17 maja 2026, 10:16 #151
M4S73R: Jeszcze bliżej jak metr przed kiblem.

A Benfica Jose w lidze nie odniosła ani jednej porażki ale za to 11 remisów 3 miejsce i poza UCL
» 17 maja 2026, 10:32 #150
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.05.2026 11:00

Dziwię się ogólnie że Real chce ściągnąć spowrotem do siebie Jose. Widać że gość już nie ma tego co kiedyś. Nie jest to zły manager i nie umiejszam mu ale on nie zrobi już tego czegoś co robił kiedyś w Chelsea, Interze i Realu. Swoją drogą tutaj okaże się czy stracił rzeczywiście swój kunszt to będzie dobry test. Może się mylę, czas pokaże i to nie nasze małpy i nie nasz cyrk.
» 17 maja 2026, 10:58 #149
KubaUtd: Odgrzewany kotlet w Realu gwiazdeczki mu pokażą kto tam rządzi.
» 17 maja 2026, 11:05 #148
Pyra: Ancelotti przed drugim pobytem w Realu prowadził bez powodzenia Napoli i Everton, klasowi piłkarze to połowa sukcesu.
W Realu zrobiło się za dużo "gwiazd" co pokazało zwolnienie Alonso i totalna olewka niektórych zawodników Arbeloi.

Jose to będzie naturalne czyszczenie kadry, Perez da mu wolną ręką a ten wystarczy, że przywróci Real do top4 w Europie i zrobi grunt pod przyszłe sukcesy jak to było w 2013r.
» 17 maja 2026, 12:05 #147
zielu2001: Bo nie ma żadnej lepszej opcji
» 17 maja 2026, 12:55 #146
Krystiano98: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.05.2026 09:25

Ale bym tutaj Robercika zaprosił na sezon. Nierealne, ale przydałby się
» 17 maja 2026, 09:24 #145
blanco1987: Xabi poleciał przez mbappe. Bo teraz on ma tam kontrolę.

W Chelsea sprawa wygląda inaczej bo nikt nie ma tam kontrol. Moim zdaniem to dobry wybór bo kazdy jego sukces będzie miał ogromne znaczenie. A pewnie docelowo i tak chce prowadzić live.
» 17 maja 2026, 08:40 #144
Kluivert19: Jak będzie miał taki luz jak w Leverkusen że praktycznie sam o wszystkim decydowal transfery itd to moze się udać,w Realu się nie udało pilkarze weszli mu na głowie w Chcelsea pilkarze mają wieksze ego niż umiejetności.
» 17 maja 2026, 05:52 #143
Kilerek7: U21 też przegrali, młodzi nie mają szczęścia
» 16 maja 2026, 23:33 #142
Celt15: Szkoda tego Xabiego w Chelsea. Do tej pory trzymałem kciuki za karierę tego trenera, teraz będę kibicował by przegrywał. Jeszcze w tym pato klubie coś poukłada, mogli brać Xaviego.
» 16 maja 2026, 20:30 #141
M4S73R: Jego przejście do Chelsea to spore ryzyko może sobie nieźle „pobrudzić imię” tam jest taki bajzel.
» 16 maja 2026, 20:47 #140
skylark11: 20:30 finał u21 transmisja na YT United ale trzeba być wspierającym.
» 16 maja 2026, 19:59 #139
wider: HERE WE GO: Xabi Alonso zostanie nowym trenerem Chelsea.
» 16 maja 2026, 19:27 #138
RedRevolta: to se wybrał xD
» 16 maja 2026, 19:33 #137
Martelink: Ryzykowny wybór.
» 16 maja 2026, 19:45 #136
sztejner: Carrick w United
Alonso w Chelsea
DeZerbi w Tottenhamie
Arteta w Arsenalu
Slot w Liverpoolu
Guardiola w City (chyba że zastąpi go Maresca)

Ciekawe jakie będą jeszcze przetasowania w Premier League jeśli chodzi o trenerów,może Slot czy Pep odejdą,ciekawe kto łyknie Iraole
» 16 maja 2026, 19:58 #135
RobertLca: Ma w czym rzeźbić, dużo młodych wiec pokaże czy ma talent trenerski czy to był kazus Ten Haga i Amorima czyli wybitnie w jednym klubie w słabszej lidze
» 16 maja 2026, 19:59 #134
Szaman: @materlink ryzkowne to jest np danie wróblowi pióro do pisania. Sensowny wybór i tyle.
» 17 maja 2026, 00:21 #133
M4S73R: Kolejny puchar dla Shity
» 16 maja 2026, 17:45 #132
ajal: Czekaj, wchodzi Garnaczo xD
» 16 maja 2026, 17:46 #131
M4S73R: Zaraz zrobi wynik
» 16 maja 2026, 17:55 #130
blanco1987: Dobrze jakby Chelsea jakimś cudem wygrała
» 16 maja 2026, 15:25 #129
trezegram: Ale Garnacho musi być cienki jak go na skrzydle lewy obrońca wygryzł...
» 16 maja 2026, 15:57 #128
Spadkobierca: Patrząc na sędziowanie to chyba Pep ma dostać nagrodę pocieszenia.
» 16 maja 2026, 16:32 #127
blanco1987: Przecież już Cucu cup wybrał gdyby jeszcze FA to znowu double cup.
» 16 maja 2026, 16:58 #126
Pipes: Lewandowski oficjalnie odchodzi z Barcelony. Dałbym mu u nas kontrakt na 1+1, żeby wyćwiczył Benka. Do rotacji idealny, a do tego wzór na treningach do naśladowania
» 16 maja 2026, 14:36 #125
Martelink: Lewandowski nie przyjdzie do United siedzieć na ławce, zwłaszcza gdy może wziąć 90m€ za sezon na pustyni.
W naszej sytuacji lepiej zainteresować się Welbeckiem, podobny wiek, sprawdzony w lidze, wychowanek, kontrakt nie większy niż 100k£ tygodniowo.

Welbeck nie będzie miał problemu by być zmiennikiem i wrócić do United na "last dance".
» 16 maja 2026, 14:45 #124
Pipes: @Martelink Ja wiem, że nie przyjdzie. Niemniej szkoda ;)
Wellbeck na puchary / zmiennika w lidze idealny.
» 16 maja 2026, 14:51 #123
RobertLca: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.05.2026 15:16

Był przez chwile CR7 i jakoś nie nauczył dyscypliny i reżimu treningowego nikogo wiec skąd pewność że Lewy cokolwiek kogoś czegoś by nauczył? Bardzo dobrze że do nas nie trafił, już nie te lata i nie ta półka w którą my celujemy
» 16 maja 2026, 15:16 #122
LukasMUFC: RobertLca w punkt :) Niektórzy tutaj mają Lewandowskiego za jakiegoś mentalnego guru, wpłynącego na naszą szatnię niczym Roy Keane za dawnych czasów. Stawiać na młodych i na nich budować skład. Szacunek dla Lewego za wszystko, no ale nie.
» 16 maja 2026, 15:55 #121
brazylianwisnia: No to Robert zobaczymy czy na lawce w przeszłym sezonie będziemy mieć lepszego napastnika od Lewego. Gość jest mistrzem od wciskania bramek, a nam bardzo brakowało dobijacza target mana.
» 16 maja 2026, 18:22 #120
Martelink: Wiśnia tylko czy warto byłoby kontraktować Lewandowskiego kosztem rozwoju Sesko?
Wierzysz, że Lewy zgodziłby się przyjść do United i siedzieć na ławce następne 2 lata?

Naprawdę Welbeck wydaje mi się lepszą i tańszą opcją.
» 16 maja 2026, 19:40 #119
RobertLca: Brazylianwisnia Barca w tym sezonie (zostaly 2 mecze) strzeliła 91 bramek, kreują mnóstwo sytuacji bramkowych a Lewy strzelił 13 bramek w jak to tu wielu określa ogórkowej lidze. Wiec naprawdę jaki sens jest tu sciagać dziadka? Jest to naprawdę bardzo fizyczna i szybka liga, Lewy nie domagał w La Lidze to jakim cudem nawet grajac ogony da rade tu? dlatego ze 6 lat temu strzelił w Bayernie 41 bramek? On odchodzi z Barcy bo nie gra a chce grać, nam potrzeba doświadczonego zmiennika a nie gościa który będzię domagać się chorej tygodniówki i gwarancji gry.
» 16 maja 2026, 20:35 #118
Rabona: ważniejsze w tym meczu od wyniku dla mnie jest to, żeby Carrick umiejętnie jak kiedyś SAF zagadał do Andersona i przekonał go do naszego projektu oferując kluczową rolę. potrzebujemy tego gościa, nie mówie że inni nie są potrzebni ale nikt z pozostałych pomocników których się do nas przymierza nie dam nam tyle co Anderson. ograny w lidze młody Anglik, przyszłość reprezentacji, z odpowiednim charakterem czerwonego diabła
» 16 maja 2026, 14:24 #117
LeoPepsi: Dziadek Mourinho zaraz w Realu, myślicie że coś z tego jeszcze może wyjść? Ja widzę tylko kwas w szatni i jeszcze w grudniu szukanie kolejnego łosia do pracy z gwiazdami
» 16 maja 2026, 13:15 #116
M4S73R: Mają napięcie teraz w tym Realu. Do tego jeszcze wybory prezydenckie. Niech się dzieje co ma się dziać.
» 16 maja 2026, 13:35 #115
Quahadron: Real musi wyciągnąć wnioski, wychodzi na to, że zdają sobie z tego sprawe skoro celują w Jose. Oczywiście Perez nie moze głośno tego powiedzieć, ale wydaje mi sie, że już zauwazyli, że to szatnia jest problemem.

To nie jest łatwa sytuacja, ale najlepsze co moze zrobic Perez to twardo wspierać menadzera, nawet jeśli bedzie musiała polecieć jakas głowa, czy dwie.
» 16 maja 2026, 13:37 #114
sauerlandevent7: To że Mbappe rozwali szatnię to było pewne , z samego tego powodu że zespół jednak coś zdobył czy to przygłup Vini czy to Rodrygo czy Bellingham , żaden nie czuje się gorszy niż Mbappe , zarabiają już z automatu mniej , karnego żaden nie strzela , część z nich już nie gra tyle co powinni , zaczyna się knucie itp
Stara gwardia zaczyna trzymać stronę Viniego i Rodrygo , jakieś te Camavingi czy Czuameni trzymają stronę Mbappe i jest cyrk.
Brakuje Modricia przede wszystkim bo jak widać kiedyś jednak Ramos czy Benzema trzymali tę szatnię w ryzach a teraz kapitanem jest załóżmy Valverde który sam zachowuje się jak gówniarz.
TO Mourinho tam będzie jak na bombie .

CO jak co ale tam brakuje tego co miał najlepszy atak w historii Premier League - Ronaldo, Rooney, Tevez i Berbatov . Tam była fajna rywalizacja , fakt że krótko ale jednak żaden z zawodnikow nie miał problemu podporządkować się temu by lśnił Ronaldo , każdy miał udział w jego świetnym sezonie .
» 16 maja 2026, 13:58 #113
awe: O sukcesy będzie ciężko z tak rozwalona drużyna, ale przyjdzie tam i na pewno posprzata troche i stworzy mocne podwaliny.
» 16 maja 2026, 14:14 #112
brazylianwisnia: Jose musiałby dostać wolna rękę jak SAF, że mógłby dowolnie odstrzeliwać nieposłusznych. Do tego Jose to dinozaur. Będzie klapa.
» 16 maja 2026, 14:31 #111
awe: Nie bez powodu po niego siegaja, swojego czasu posadzil, a nawet zakonczyl kariere tych nietykalnych w Realu, nie zdziwie sie, ze tylko po to go sciagaja. Szkoda, że w United taki Pogba czy Rashfrod meli wieksze popracie niż najelpszy menadżer po Fergusonie.
» 16 maja 2026, 17:49 #110
LukasMUFC: Ktoś wie czy pokazują dzisiejszy mecz U21 na YT?
» 16 maja 2026, 11:40 #109
skylark11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.05.2026 11:44

Pokazują ale trzeba być wspierającym a przynajmniej tak było we wcześniejszych meczach.
» 16 maja 2026, 11:44 #108
Cwr91: Kibice Milanu mają możliwość kupowania biletów na mecz we Wrocławiu. Cena 360 zł
» 16 maja 2026, 11:29 #107
RobertLca: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.05.2026 10:59

Dlaczego posty nie dodaja sie pod postem na ktory chcialem odpowiedziec eh... to do Devo. Tak progres, progres do tego co grali za Ten Haga. Nie mówię że grali perfekcyjnie w tych aspektach ale był progres i na to liczyłem. Krok po kroku do bycia lepszym. Przestańcie z tym 15 miejscem to nie tylko wina Amorima, dostał rozbity zespół pp Ten Hagu, praktycznie nie przygotowany kondycyjnie do dluższego presingu niż 10 min, wprowadził całkiem nowy system, bez graczy do tego stworzonych i dobrze bo to był okres przygotowawczy, oddzielił ziarno i wiedział gdzie są bolączki i w kolejnym sezonie była całkiem inna gra, tylko slepiec tego nie zauważył. Za ta sytuacje jaka wynikła obwiniam tylko zarząd, najpierw przedłużenie Ten Haga, potem na siłe zatrudnienie Amorima mimo że ten chciał po sezonie, naobiecywanie mu gruszek jak to nie bedzie a potem się z tego wycofanie i całkowita zmiana celu na sezon. Teraz znowu od początku rozkręcamy karuzele.
» 16 maja 2026, 10:58 #106
StewieGriffin: Amorim do 15 miejsca w zeszłym sezonie dołożył swoją cegiełkę, punktował gorzej niż Ten Hag. No, ale ok, odpuszczamy kompletnie temat zeszłego sezonu - skupmy się na tym. Portugalczyk przepracował z zespołem pełen okres przygotowawczy. Dostał GENIALNE transfery, uważam, że letnie okienko 2025 to jedno z najlepszych od odejścia Fergusona. Fakt, skupiono się głównie na ofensywie, ale po odpaleniu tylu piłkarzy ( Garnacho, Hojlund,Rashford, Antony, Sancho) było trzeba się skupić na ofensywie właśnie bo tam po prostu były braki kadrowe. Owszem, na innych pozycjach są braki jakościowe ale w ofensywie po prostu nie miałby kto grać. Czyli podsumowując - pełen okres przygotowawczy, pełne zaufanie jeżeli chodzi o transfery z klubu i bardzo dobre transfery do klubu. Generalnie wiem, że zaraz pojawi się argument PNA ( zawsze się pojawia w rozmowach z obrońcami Amorima) więc skupiamy się tylko na okresie od początku sezonu do 21.12.2025 ( początek PNA). W tym czasie rozegraliśmy 15 meczy ligowych. 7 wygraliśmy, 5 zremisowaliśmy, 4 przegraliśmy. Czyli nie mamy nawet 50% zwycięstw w meczach, gdzie Amorim miał pełna kadrę. W tym czasie - porażka z grającym w 10 Evertonem, porażka z Brentford, porażka z Arsenalem i City ( tutaj akceptowalne), remis z tragicznym Spurs, remis z Nottingham, Fulham, West Hamem, Bournemouth. Do tego jeden mecz pucharowy, w którym opadamy z Grimsby
Czy to Twoim zdaniem są chociaż akceptowalne wyniki? Nie mówię o dobrych wynikach, pytam czy te są chociaż akceptowalne.
Przychodzi Carrick i z taką samą kadra robi wyniki nieporównywalnie lepsze. Czy styl jest świetny? Oczywiście, że nie. Czy, za Amorima był? Oczywiście, że nie i jeżeli teraz twierdzicie, że za Amorima graliśmy piękna piłkę to zaklamujecie rzeczywistość. Czemu po przyjściu Carricka kadra, która miała być na miejsca 6-10 nagle zajmuje 3 miejsce w lidze? Czy po przyjściu Carrasa problemy kadrowe nagle zniknęły? Czy nadal nie mamy trzech zawodników do środka pola, z czego jeden to Ugarte?
Amorim nie był dobrym materiałem na projekt długofalowy. Czy Carrick jest? Nie wiem, zobaczymy po okresie przygotowawczym i startem nowego sezonu. Na pewno z kadrą, która zastał poradził sobie 100 razy lepiej niż Portugalczyk
» 16 maja 2026, 11:34 #105
Biniek: Mądry komentarz Robert.
» 16 maja 2026, 11:47 #104
DevoMartinez: Bo musisz klikać odpowiedź pod głównym postem a nie subpostami. Piszesz o ogromnym progresie w stosunku do ETH. Na pewno nie wyprowadzaniu piłki od tyłu. Za Ten Haga wychodziliśmy spod presingu podaniami od linii obrony. U Amorima zaczęto walić lagi na napastnika który je zgrywał do 10tek w pobliżu. Walka o drugie piłki to był ten pomysł na wyprowadzania piłki spod własnej bramki. Jak już zagraliśmy po ziemii od tyłu to rywal był zamurowany na własnej połowie. Kontr za Amorima w ogóle nie było. Mieliśmy posaidanie piłki i może stąd wrażenie "progresu". Za to byliśmy "miętcy". W nasze pole karne wjeżdzało się jak chciało, mimo 3 SO traciliśmy dużo bramek i pożytku z takiej liczby obrońców nie było (przynajmniej w obronie). Kazdy wynik na styku można było strzelać w ciemno, że nas docisną i polegniemy. Obwiniasz zarząd i słusznie. Ja bym w życiu nei zatrudnił menagera który chce grać wahadłami kiedy w moim klubie jest 0 wahadłowych za to 5-6 skrzydłowych których trzeba będzie się pozbyć za pół darmo. Za to rynek wahadłowych jest tak ograniczony, że znalezienie kogokolwiek kto sobie poradzi w takiej lidze jak anglia to mission imposible. A Amorim? On chyba uwierzył, że jego pomysł na grę to coś niesamowitego skoro zrobił taki wynik w Portugalii. Tyle, że to inna liga, inni rywale, średni wahadłowy może tam robić robotę i napędzać gre. W Anglii ten sam wahałowy zderzy się z obrońcami i fizycznością z którą będzie miał problemy. Zresztą widać to czasem u Gykoresa. W Portugali to był potwór, dominował dzięki fizyczności. A Anglii już tak nie wygląda. Przenoszenie pomysłów z ligi x do ligii y już mieliśmy. ETH próbował, potem stwierdził, że to inny zespół i nie może grać tak samo jak Ajax. Amorim był bardziej uparty i rozbił głowę o mur.
» 16 maja 2026, 11:54 #103
StewieGriffin: Ostatnio też znalazłem bardzo fajny komentarz jednego z użytkowników. Nie będe pisał nazwy bo może sobie nie życzy:

"SEZON 15/16 po 20 kolejkach: 33 pkt, bilans 22:17
SEZON 16/17 po 20 kolejkach: 39 pkt, bilans 31:19
SEZON 17/18 po 20 kolejkach: 43 pkt, bilans 43:16 (Mou podobno był murarzem xD)
SEZON 18/19 po 20 kolejkach: 35 pkt, bilans 41:32
SEZON 19/20 po 20 kolejkach: 31 pkt, bilans 32:23
SEZON 20/21 po 20 kolejkach: 40 pkt, bilans 37:27
SEZON 21/22 po 20 kolejkach: 37 pkt, bilans 35:27
SEZON 22/23 po 20 kolejkach: 40 pkt, bilans 32:24
SEZON 23/24 po 20 kolejkach: 31 pkt, bilans 22:27
SEZON 24/25 po 20 kolejkach: 23 pkt, bilans 23:28
SEZON 25/26 po 20 kolejkach: 31 pkt, bilans 34:30 (Według fanów z DP progres xD)

Podsumowując wyniki z ostatnich 11 lat na tym etapie sezonu:
- drużyna Amorima ma DRUGI najgorszy wynik straconych goli
- drużyna Amorima ma DRUGI najgorszy wynik punktowy
- drużyna Amorima jest na 5 miejscu pod względem strzelonych goli"

No i teraz chętnie posłucham, że to wina wszystkich do okoła tylko nie Amorima. Winni pewnie Ten Hag i zarząd :)
» 16 maja 2026, 12:02 #102
awe: Rozpisaliście się, panowie, ale wspomnę tylko krótko Amorim to najgorszy trener United, jakiego tutaj widzieliśmy.
» 16 maja 2026, 12:52 #101
RobertLca: Stewie ale ja przecież wyraźnie napisałem że 15 miejsce to nie tylko wina Amorima. I tak to są akceptowalne wyniki dla mnie z uwagi jak wyglądał właśnie cały wcześniejszy sezon. Wy dalej żyjecie wielkim United za rzadów SAFa i oczekujecie takiej gry i wyników co sezon. Tak się nie da. Wyniki były ok, na wiecej po prostu nie liczyłem bo zdaje sobie sprawe jaki ogromny bajzel był w tym klubie i jak zapuścili ten klub poprzednicy zarządu w każdym aspekcie praktycznie jednocześnie wiem że wyprowadzenie tego na odpowiednią drogę jest ogromnie trudne i czasochłonne. Mi nie chodzi że teraz zrobili wyniki a kolejny sezon znowu środek tabeli i kiepska gra. Wole powolne budowanie wszytakiego od podataw i uważam że Amorim właśnie się nadawał, odpalił człapaczy i darmozjadów i w końcu takich Dalotów też by pogonił lub zrobił by z nich rezerwowych.
Ani razu nie powiedziałem że gra za Portugalczyka była piękna i rewelacyjna, było dużo do poprawy ale JA widziałem to światełko w tunelu że im dalej w las to będzie lepiej. A teraz? wyniki piękne, rewelacyjne, ale tak jak mówiłem kosztem tego że znowu jesteśmy w pkt rozpoczęcia przemiany klubu i powrotu di grania dobrej piłki. Rok w plecy jeśli chodzi o pomysł na gre, jedyny plus że zostały dobre transfery. Stewie może jeszcze porównasz wyniki Amorima z wynikami Fergusona za potrójnej korony bo dlaczego nie skoro aż 10 lat wstecz patrzysz, to popatrz jeszcze dalej będzie bardziej pasować do Twojej narracji, a przytaczając to co napisałeś to sezon 24/25 i 23 pkt vs sezon 25/26 i 31 pkt wiec tak +8 pkt to progres.
Devo dzięki za info i chyba dobrze że trener wierzy w siebie i tym emanuje na zewnątrz dając też i wiare zawodnikom. Mi chodziło że widziałem styl i to co miał grać klub. Teraz wynik jest ale nie ma pomysłu. Oby Carrick po okresie przygotowawczym i nowych transferach pokazał jak chce grać i wtedy przyznam że to był dobry ruch. Na tą chwilę uważam że piłkarsko zrobiliśmy krok wstecz
» 16 maja 2026, 13:25 #100
StewieGriffin: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.05.2026 13:46

Robert - ale Ty jako wyznacznik progresu dajesz sezon, w którym zajeliśmy 15 miejsce. Na podstawie najgorszego sezonu od kilkudziesięciu lat wyznaczasz plusy pracy Amorima. Problem w tym, że ten sezon to była jakaś anomalia, który wydarzyła się raz od 13 lat. Przed przyjściem holenderskiego wizjonera naszym NAJGORSZYM wynikiem w lidze było szóste miejsce. Po tym co w tym klubie zrobili Ten Hag i Amroim, szóste miejsce stało się wyznacznikiem sukcesu. Nie rozumiem dlaczego. Coś co wczesniej było planem minimum dla Amorima miało się stać czyms wielkim. Czy przez 2 lata standardy obniżyliśmy aż tak? Ja nie żyje czasami Fergusona, wręcz przeciwnie. OD danwa wiem, że nie jesteśmy faworytem do mistrzostwa. Nie będe też jednak zadowalał się miejscem w pierwszej 10. DLa nas wyznacznikiem zawsze była LM. Wam wystarczy liczba stworzonych sytuacji i skoków presingowych, dla nich jesteście poświęcić nawet wyniki i miejsce w top4

P.S sam piszesz "tak to są akceptowalne wyniki dla mnie z uwagi jak wyglądał właśnie cały wcześniejszy sezon". Jako wyznacznik wybrałeś sobie najsłabszy sezon od x lat i na tym bazujesz. Tylko, że ten sezon nie powinien być żadnym wyznacznikiem. Jeżeli przyjmiemy poprzednie rozgrywki za jakikolwiek przykład to faktycznie był progres. Tylko, że żeby nie było progresu to chyba musielibyśmy spaśc z ligi. Dla nas top6 było celem minimum i do tego trzeba wrócic a nie cieszyć się, że nie skończymy na 15 miejscu bo przeciez w poprzednim seoznie tka było. Kadry na pewno nie mieliśmy i nie mamy na 15 miejsce.
» 16 maja 2026, 13:42 #99
blanco1987: Stewie chodzi ci o mój?

Jeśli tak to mi miło bo jednak uważam że to zestawienie pokazuje że Arteta wcale nie jest wybitnym trenerem. Po prostu teraz jest tragiczny albo bardzo wyrównany sezon.
» 16 maja 2026, 14:29 #98
brazylianwisnia: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.05.2026 14:35

Nie było zmiany celów na sezon. Amorim dostał okres przygotowawczy i czas. Nie potrafił do zawodnikow dotrzeć, nie notował prograsu i nie rozumiał, że jest głównym trenerem, a nie managerem. Do tego rekordowo zle wyniki. Gdyby miał te 50% zwycięstw i skupiał się na trenowaniu zamiast narzekaniu w mediach to sezon by dokończył.
Myslelm, że Carrick ewidentnie wyłożył Amorimowi lekcje, że z tego składu dało sie wycisnąć więcej?
» 16 maja 2026, 14:34 #97
RobertLca: No nie do końca, miał całą szatnie za sobą, dzięki niemu został w klubie Bruno wiec jednak zawodnicy wierzyli w niego. Po drugie skąd wiesz jaką role obiecał mu Jim? Jesteś pewien że miał być tylko trenerem?Nikt nie mówił że 6 miejsce to wyznacznik sukcesu, tylko Ty tak ciągle piszesz o tym. 6 miejsce jest akceptowalne biorąc pod uwage cały przyszły proces aby regularnke grać w LM i bić sie o mistrza to był główny cel. Od odejścia SAFa sposób gry United to równia pochyła z sezonu na sezon i bardziej to zajęcie wyższych lokat przez Ogsa czy teraz Carrika wyglada jak wyladek przy pracy właśnie niż pokaz siły United.
To jakie chciałeś zająć miejsce w lidze biorąc pod uwage jak zespół staczał sie w poprzednich latach? chciałeś wygrać lige?
» 16 maja 2026, 15:33 #96
StewieGriffin: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.05.2026 16:08

Człowieku, gdzie ja napisałem, że powinniśmy się bić o mistrza albo wcześniej że grać jak za Fergusona? Ja cały czas jako wyznacznik daje sezony, już po erze Alexa. To Ty sobie wybrałeś jak wyznacznik najgorszy sezon od kilkudziesięciu lat i na jego przykładzie próbujesz udowodnić jakiś progres Amorima. 15 miejsce było blamażem, sportową tragedią i żadnym nawet najmniejszym stopniu nie powinno być wyznacznikiem czegokolwiek.
6 miejsce było powodem zwolnień trenerów a teraz nagle stało się akceptowalne xd Dlaczego?
Nie ma to jak zaniżyć standardy do poziomu dna a potem doszukiwać się progresu.
Amorim nie osiagal wynikow jakie powinien z posiadaną kadrą. Byc może dla Ciebie "lepiej niż w poprzednim sezonie" to wystarczający progres, jak widać, nie dla wszystkich ( na szczęście)
» 16 maja 2026, 16:07 #95
tarantula1990: Pomyśleć, że się łudziłem, że już nawet najwięksi fani Amorima uderzyli się w pierś... Był to jedyny trener od czasów odejścia Fergusona, który przekonywał mnie coraz mniej z meczu na mecz i z każdym meczem traciłem resztki nadziei, że będzie lepiej. Tak źle nie punktował nikt, a przepaść miedzy nim a przedostatnim w liczbie zdobytych punktów / mecz to jakieś kuriozum.

Temat jest zamknięty, nie wiem po co odgrzewać tego kotleta. Klub podjął świetną decyzję, że przyznał się do błędu i zakończył współprace z Amorimem. Życze mu wszystkiego dobrego, ale ciesze się, że już tu go nie ma.

Glory Glory Man United
» 16 maja 2026, 16:53 #94
Biniek: Rozliczanie Amorima za sezon, w którym przejął drużynę po Ten Hagu to głupota.
Gość przejął drużynę kompletnie nie nadająca się pod jego styl gry, a wszyscy wiedzieli że od pierwszego dnia właśnie taki styl będzie. Sam Amorim nie chciał przyjąć w środku sezonu i to zarząd uparł się że teraz i już. Wepchnął go przez to na miny typu Onana, czy Hojlund. Wszyscy teraz zapominają, że w tym momencie w drużynie nie działało kompletnie nic, a sam skład to był zlepek niespełnionych talentów i kabareciarzy-akrobatow.
Po transferach i okresie przygotowawczym bylo widać olbrzymią różnice, ale żeby to wszystko się zgrało, potrzeba było czasu. PNA w tym zdecydowanie nie pomógł, ale nie ma co szukać usprawiedliwień dla samego Amorima, bo chłop własnoręcznie wypisał się z tego projektu. Bez łaski panie Portugalczyku.
Cześć użytkowników DP nie rozróżnia rozczarowania tak krótkim długoterminowym projektem, obiecanym przez zarząd, od tęsknoty za Amorimem.
Ci sami ludzie, którzy uważają Amorima za najgorszego trenera w historii United, wierzą w to, że Carrick jest odpowiedzią na nasze potrzeby.
Ani Amorim nie był najgorszy ani Carrick nas nie zbawi. No chyba, że nagle zarząd przejmie całkowitą kontrolę nad skladem, a Carras będzie się przez najbliższe 8 lat uczył trenerki, jak Arteta w Arsenalu.
» 16 maja 2026, 17:32 #93
Smertullos: Skoro Amorim nie wyleciał po pierwszym sezonie gdzie zdobył z drużyną 15 miejsce i przegrał finał z Totkami to wyniki z drugiego sezonu absolutnie nie mogły być wyznacznikiem tego, że powinien wylecieć bo zaliczył jako trener zespołu znaczny progres a tylko głupi psułby coś co się zaczęło rozwijać. To w trzecim sezonie mógłby polecieć za wyniki, jeśli nie zaliczyłby kolejnego progresu. Wtedy wiedzielibyśmy, że max Amorima to jest to co zrobił dotychczas a ponieważ poleciał to nie wiemy czy w przyszłym sezonie szło by mu jeszcze lepiej, tak samo czy gorzej. Ale, że Amorim postanowił pójść do mediów i się wysrać publicznie to kij z nim, niech się tam bawi dobrze. Nie ma za kim tęsknić
» 16 maja 2026, 19:22 #92
RobertLca: To jest ten problem że rycerzyki tutaj obwiniaja wyłącznie Amorima za 15 miejsce nie patrzac na nic innego. Nie przetłumaczysz ludziom że problemem jest właśnie zwalnianie za 6 miejsce bo wszyscy chca wyzej i wyżej, a potem wymieniamy trenerów co 1.5 roku nie dając żadnej szansy na jakąkolwiek stabilizacje no bo to przecież United i musi być wsio na już. A Polska też jest najlepsza bo w 74' prawie wygraliśmy z Niemcami
» 16 maja 2026, 20:08 #91
Smertullos: Gdyby zarząd w taki sposób patrzył w jaki niektórzy kibice oczekujący cudów to SAF też by szybciutko poleciał z klubu bo na początku mu nie szło ale dostał czas i szansę. W którejś ze swoich książek wspominał, że był bliski wylotu ale dali mu szansę
» 16 maja 2026, 21:05 #90
skylark11: Według angielskich mediów dwa kluby, o których wspominał niemiecki Kicker, zainteresowane ściągnięciem do siebie Kamila to Manchester United i Newcastle! ??

Choć w obu przypadkach Grabara nie byłby pewniakiem do gry w pierwszym składzie! ??

ℹ️ Sport_Bible & Kicker
» 16 maja 2026, 10:16 #89
M4S73R: Grabara poziom Onany
» 16 maja 2026, 10:25 #88
Kasztaniak: Dokladnie
A na ławkę jeśli bedzie chcial to moze byc Vitek z perspektywą gry w pierwszym składzie (raczej marne szanse)
Ale nawet na ławkę mozna kupic kogoś inteligentniejszego niz Grabare
» 16 maja 2026, 10:37 #87
RobertLca: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.05.2026 10:18

odpowiedz do brazylianwisnia bo pos Twoim postem sie niendodało. To widocznie oglądaliśmy inne mecze. Za Amorima wyraźnie widziałem wzgledem poprzednika ogromny progres w presingu, doskoku, wyprowadzaniu piłki z pod własnej bramki, szukanie gry w trójkątach, SFG to wogóle kosmiczny progres, Amad latał wyśmienicie, Yoro i Heaven tez grali dużo lepiej. Odstawił Maino ale nie dlatego że był żenująco słaby tylko że poprostu nie było miejsca w składzie dla niego. Niewiem jakie Ty wyniki oczekiwałes po przejęciu zeapołu w rozsypce po Ten Hagu i zajęciu 15 miejsca? liczyłeś na mistrza? zostawił klub ma 5 miejscu w czasie gdzie ostatnie mecze grał bez najważniejszych zawodników, co dla mnie było nadwyraz satysfakcjonujące bo ja osobiscie realistycznie liczyłem na miejsce 8 do 6 a co wiecej to bonus.
» 16 maja 2026, 10:16 #86
szmexy: nie poleciał za wyniki tylko spine z zarządem

łatwiej wywalić trenera niż dyrektorów
» 16 maja 2026, 10:18 #85
RobertLca: racja
» 16 maja 2026, 10:19 #84
DevoMartinez: Progres w wyprowadzaniu piłki? Przecież my od pewnego momentu zaczęlismy grąć długa lage od gk do przodu i walkę o drugą piłkę. To był nasz pomysł na szybkie przeniesienie piłki wyżej. Gry od tyłu prawie nie było. Te doskoki presingowe to też były dziurawe bo obrońcy nie podchodzili wyżej i była wyrwa w środku w którą rywala posyłali piłki " w ciemno". Zgodzę się z tym, że Amad na wahadle grał fajnei bo to akurat on najczęściej odzyskiwał piłki wysoko ale nadal to nie zmienia obrazu gry jako całości. Mieliśmy większe posiadanie piłki z którego nic nie wynikało bo rywal był zawsze już cofnięty i ustawiony. Czyli sytuajca podobna to czasów van Galla który też grał piątku z tyłu. Piłka w naszym posiadaniu grana po obwodzie i nabijanie podań i posiadania. Ja wiem, ze kiedyś trawa była bardziej zielona a niebo niebieściejsze ale kurde no to nie było tak dawno, żeby nie pamiętać. A 15 miejsca i tak nic nie usprawiedliwia bo aż tak słabego składu nie mieliśmy.
» 16 maja 2026, 10:31 #83
brazylianwisnia: Liczyłem, że połowę spotkan wygramy. To i tak byłby najgorszy wynik w tym wieku, ale chociaz cos. Na przestrzeni polowy sezonu Amorim miał beznadziejne wyniki. Z tym samym składem Carrick udowodnił, że da się znacznie lepiej.
» 16 maja 2026, 14:38 #82
sauerlandevent7: Alonso do Chelsea , ale bajer.
Fajna liga się robi , ciekawa znowu bo Rosenior to jednak jakiś żart w tej lidze.
Dobrze obstawione zespoły na pozycjach menadżerskich
Guardiola, Arteta, Alonso , Emery - czołówka
De Zerbi , Slot, Howe , Hurzeler, M.Silva - ich zespoły są zawsze groźne , bardzo duża jakość w grze
Carrick , Farke , Moyes - preferują prosty , skuteczny groźny futbol zwłaszcza w meczach domowych
Le Bris ,Andrews - dwa największe zaskoczenia tego sezonu
wakaty w Palace i Bournemouth co także brzmi ekscytująco bo jednak opuszczają ich dwaj świetni szkoleniowcy a to znaczy że zarząd zna się na rzeczy i wybierze dobrze
Powroty Lamparda i McKenny a zwłaszcza Ipswich było niesamowicie waleczne w poprzedniej przygodzie z PL.
» 16 maja 2026, 08:08 #81
M4S73R: Alonso szybciej poleci z tej Chelsea jak Rosenior
» 16 maja 2026, 09:27 #80
Martelink: Nie ma już wakatu w Bournemouth bo przejmuje ich Rose.

Jeśli rzeczywiście Alonso szykuje się na objęcie Chelsea to sporo ryzykuje, jak kolejny raz mu się nie uda to szybko zakończy swoją trenerską karierę.
Nie wiem czy ich szatnia nie jest bardziej "dziecinna" niż Realu a do tego ich zarząd...
Przecież Pochettino i Maresca polecieli po konfliktach z zarządem a nie wyniki sportowe.
» 16 maja 2026, 09:39 #79
sauerlandevent7: O właśnie Rose - super sprawa , zapomniałem że już były plotki o nim
A co do Alonso to wiadomo że szatnia szatnią ale warsztat to warsztat. Maresca jak długo ich utrzymywał w czołówce
» 16 maja 2026, 09:44 #78
skylark11: Nie zgodzę się z tym że Farke gra prosty futbol Niemiec pod względem taktycznym i filozofii jest jednym z ciekawszych trenerów w PL. Lubię jego styl oparty na posiadaniu piłki, gegenpressingu,wysokiej intensywności i dużej elastyczności taktycznej, w grze kombinacyjnej Leeds wygląda fenomenalnie. A to że potrafi na mocniejszego rywala zmienia formację z 4-3-3/4-2-3-1 na 5-2-3 i zespół nadal wygląda bardzo dobrze to tylko pokazuje że jest genialnym trenerem
» 16 maja 2026, 10:14 #77
dzidek: Wypadałoby aby Casemiro coś strzelił, w ostatnim meczu na OT
» 16 maja 2026, 05:56 #76
LeoPepsi: Tchouameni to już nasz 5 transfer do pomocy a nawet okienko się nie zaczęło
» 15 maja 2026, 23:29 #75
Queue13: Tchouameni, Anderson, Ederson, M.Fernandes, Tonali, Baleba, Bruno Guimaraes, Wharton

Jak my to wszystko upchamy :P
» 16 maja 2026, 00:14 #74
sauerlandevent7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.05.2026 05:23

Jak to jak?
Gramy na czterech frontach
Tchouameni i Ederson w CL , Anderson i Fernandes liga , Wharton i Bruno PA , Baleba Tonali Puchar ligi i gra muzyka
Bierzemy poczwórną koronę
» 16 maja 2026, 05:23 #73
GS8GS: 5 zmian w meczu my będziemy zmieniali całą pomoc dwa razy. Ale będzie gaz.
» 16 maja 2026, 06:45 #72
pbskarpy: Ja nie kibicuję innej drużynie poza MU.
» 15 maja 2026, 23:06 #71
M4S73R: Fajnie puścili kaszankę na Villa Park
» 15 maja 2026, 23:00 #70
RedRevolta: żałosne dziady z loserpoolu, szkoda, że mimo wszystko zyskają ten awans do LM
» 15 maja 2026, 22:50 #69
Litosci: Bornemouth ma jeszcze szansę
» 15 maja 2026, 22:52 #68
Martelink: Dla Bournemouth lepiej byłoby gdyby to Liverpool jednak wygrał z AV, zakładając wygraną AV w LE.
5 miejsce AV w lidze, przy wygranej w LE daje 6 drużynie z Angli miejsce w LM.
» 16 maja 2026, 01:29 #67
Herek: Tyle to było tolkowane i ciagle te same bzdury. 6 miejsce nie ma szans dać ligi mistrzów bo na ten moment jest "tylko" 5 pierwszych miejsc premiowane takim awansem. Chyba że to Bournemouth z miejsca 6-20 wygrałoby ligę Europy to wtedy wchodzą jaka 6 drużyna. Muszą wyprzedzić Liverpool żeby wejść, szkoda że grają z city.
» 16 maja 2026, 03:46 #66
brazylianwisnia: Wydaje mi się, że wg przepisów miejsce z rankingu UEFA przypada najwyżej sklasyfikowanej drużynie nie mającej zapewnionego miejsca w LM. Zapewnienie sobie awansu do LM z LE powinno przesunąć ten bonus na 6te miejsce. Ale tak przeczytałem. Nie czytałem regulaminu UEFA.
» 16 maja 2026, 09:14 #65
Martelink: Herek, nie mam 100% pewności ale...
- 4 miejsca są gwarantowane dla top4,
- 5 miejsce jest dodatkowe z rankingu,
- 6 miejsce jest dodatkowo za wygranie LE.

Dlaczego dana liga ma tracić miejsce?
AV zapewnia sobie LM za ewentualną wygraną w LE więc dodatkowe miejsce przesuwa się w tabeli na 6 miejsce.
Gorzej gdy AV będzie w top4...

Te analizy widziałem na kanałach angielskich jak i polskich więc to nie wymysły.
» 16 maja 2026, 09:32 #64
M4S73R: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.05.2026 22:48

Uuuuuaaa ale golazo McGinna
» 15 maja 2026, 22:48 #63
Queue13: No to już 3 miejsce na 99,99999% pewne
» 15 maja 2026, 22:44 #62
Sesko: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.05.2026 23:27

To by musiało być dość dziwne, niewiarygodne by villa strzeliła city w ostatnim meczu min 9-10 bramek. No i my musimy przegrać 2 ostatnie mecze :)
» 15 maja 2026, 23:24 #61
Ragnar90: Jak to było znafcy i prorocy 5 kolejek temu ? Aston Villa puchnie, Aston Villa poza europejskimi pucharami ,Chelsea ich zje na miękko. Prawie tak się stało
» 15 maja 2026, 22:43 #60
Natanael: Nie Ty przewidywałeś naszą sromotną porażkę w derbach?

Gdybyśmy wszyscy na tej stronie znali się na piłce tak, jak każdemu z nas się wydaje, że się zna, to prowadzilibyśmy najlepsze kluby w Europie albo przynajmniej bylibyśmy członkami sztabów szkoleniowych w tych klubach.

A tak pozostaje szukać poklasku na devilpage.

Pozdrawiam i dobrej nocy życzę.
» 16 maja 2026, 00:03 #59
brazylianwisnia: No ale AV jednak spuchło. Zobacz jaka mieli nad nami przewagę punktowa, a ich wyprzedziliśmy z przewagą punktów.
» 16 maja 2026, 09:16 #58
Kasztaniak: Heheh
Bo wiecie Szoboszlaj to lepszy od Bruno jest
» 15 maja 2026, 22:35 #57
peterGGMU: No wiadomo bo strzelił 2 ładne rzuty wolne
» 15 maja 2026, 22:38 #56
M4S73R: Gooool brawo Aston.
» 15 maja 2026, 22:32 #55
M4S73R: Ale Watkins spieprzył te podanie
» 15 maja 2026, 22:27 #54
peterGGMU: Czy Szoboszlai to regen Gerrarda?
» 15 maja 2026, 22:25 #53
M4S73R: Fajnie ze Slot będzie nadal w Live.
» 15 maja 2026, 22:22 #52
RedRevolta: żałosny jest ten loserpool
» 15 maja 2026, 22:17 #51
skylark11: ??️ Mason Mount o najzdolniejszym, najlepiej wyszkolonym technicznie zawodniku, jakiego widzi treningu United:

„Prawdopodobnie powiedziałbym, że Amad. Amad to bardzo trudny rywal. Nisko położony środek ciężkości. W gierkach 4 na 4, 6 na 6, nie wygląda na silnego, ale jest bardzo silny, kiedy gra się przeciwko niemu".

[SkySportsPL]
» 15 maja 2026, 21:15 #50
wrobel1992: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.05.2026 22:08

Amad jest diamentem do oszlifowania! Technika jest; charakter jest; ciąg na bramkę jest. Dopracować, wzmocnić dobrym PO i dać wolności. Gość ma fantazję i chęć do pracy na boisku. To nieczęste połączenie, które warte jest walki o zawodnika!
» 15 maja 2026, 22:08 #49
Batigol222: Typ ma prawie 24 lata i wciąż jest "diamentem do oszlifowania".
» 15 maja 2026, 22:25 #48
peterGGMU: Amad to dalej moim zdaniem bardzo dobry zawodnik niestety ma w tym sezonie słabszą formę ale wierzę że ją odbuduje w przyszłym
» 15 maja 2026, 22:26 #47
vanantgaal: Słabo się szlifuje ten diament skoro przez tyle lat tylko u Amorima przez chwilę coś pokazał wyróżniając się grą na pozycji, na której w zespole nie miał absolutnie żadnego rywala
» 15 maja 2026, 22:44 #46
Sesko: Taki Diamęcik że odechciało mu się grać w tym sezonie dla najlepszego i największego klubu w Anglii.
» 15 maja 2026, 23:26 #45
Martelink: Dla mnie Amad powinien być sprzedany.
Jeśli znajdzie się kupiec za minimum 40m£, bez zastanowienia.
24lata, wieczny talent, kolejny Elanga albo Lingard.
» 16 maja 2026, 01:32 #44
skylark11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.05.2026 06:14

23 lat lata to nadal bardzo młody zawodnik.
Kante w wieku 23 lat grał w Caen i to był jego pierwszy sezon na najwyższym szczeblu rozrywkowym.
Casemiro w tym samym wieku był wypożyczony do Porto
Raphinha wystrzelił z formą tak na prawdę jak miał 25 lat
Van Dijk jak miał 23 lata grał w Celticu i był nawijany przez Radovicia jak dziecko.

A trzeba pamiętać że Amad miał bardzo dobry poprzedni sezon 11g 8a we wszystkich rozgrywkach a tylko 2800min
» 16 maja 2026, 06:08 #43
peterGGMU: No to powodzenia Carrick obyś nas poprowadził do wielkich trofeów!
» 15 maja 2026, 18:08 #42
sztejner: Michael Carrick Here We Go !

No to składam najlepsze życzenia,jakie można złożyć nowemu trenerowi United - Wypełnienia kontraktu Carrick !! Bo to najlepiej podsumuje spędzony czas z drużyną i wykonaną pracę,nikomu się to jeszcze nie udało. Powodzenia
» 15 maja 2026, 17:48 #41
RobertLca: Witam wszystkich, dopiero założyłem konto lecz czytam regularnie forum od dawien dawna, pamietam jeszcze wywody ruffka i chesnuta ale do rzeczy.
Co do aktualnej sytuacji to moje spostrzeżenia są takie, że mimo wszystko zwolnienie Amorima jest krokiem wstecz, mianowicie to zarząd doskonale wiedział jakim systemem gra, jakich zawodników oczekuje i co od nich wymaga. Zarząd doskonale znał tych zawodników bo już byli za kadencji Ten Haga a mimo to nalegali na Amorima w trakcie sezonu. To zarząd zmienił zasady w trakcie gry, najpierw obwieszczali, że liczy sie progres, małymi krokami do celu a w połowie sezonu nagle celem min jest LM ,gdzie ani raz wcześniej o tym nie wspomnieli. Owszem wyniki Amorima były tragiczne, niewspółmierne do tego co nasi prezentowali na boisku (proporcjonalnie odwrotnie do tego co jest obecnie) ale ja osobiście widziałem progres w grze, ten fundament aby przyszłość była kolorowa. Nie miałbym problemu zaakceptować sytuacje że w następnym sezonie zrobimy kolejny mały krok do przodu w jakości naszej gry grając w LE czy LK zamiast LM. Szwankował atak, trener dostał nowych do przodu i od początku sezonu było widać że jest tam progres, wiecej strzałów, składne akcje, dużo kontaktów w polu karnym przeciwnika i dużo czasu przebywaliśmy pod polem karnym, praktycznie każdy SFG powodował zagrożenie czy rozegrany na krótko, na 16 metr, wzdłuż lini na krotki itp i jak tylko dostawaliśmy rożne to wiedziałem że będzie ciekawie (teraz to wg mnie wyglada jakby wrzucali na pałe i może się uda) jednakże problemem była skuteczność. W tym systemie zawodził środek pola i wahadła gdzie każdy wie że Dalot i Mazra sie do tego nie nadaja a Casemiro nie da rady biegać i odbierać jak Baleba. W następnym oknie trener dostal by nowych do środka i wyglądało by to pewnie dużo dużo lepiej skoro w ataku drgnęło. Przed startem sezonu każdy mówił że poświęci wyniki aby był zalążek stylu i walki i to było widać, do tego 5 miejsce w tabeli co było nadwyraz dużym skokiem w porównaniu do porzedniego sezonu. Przykład tak tutaj podawanego meczu z Evertonem gdzie przegraliśmy 0:1, tylko ze tam My cisnęliśmy, ciągle kreowaliśmy gre ale byl poprostu pech że nie wpadło, bywa, nie da się wszystkiego wygrać, ale był tam zalążek dobrej gry i chęci wygrania. Często też bywało tak że przeciwnik oddawał strzał życia i akurat wpadało. Natomiast w meczu z Newcastle gdzie oni grali w osłabieniu to oni nas cisnęli. Tak samo cisnęło nas póżniej Leeds, WH, Sunderland, Chelsea. Jak za Amorima widziałem styl w jakim mieliśmy grać dlugofalowo tak teraz nie widze kompletnie tego co chcemy grać obecnie a tym bardziej w następnym sezonie. Tak samo jak wielu przywołuje tu Artete gdzie widze dużo podobieństw z Amorimem, w obu przypadkach wyniki nie były zadowalające, to było na pograniczu miejsc 8-5, lecz było widać te zalążki tego co chce grać trener, Arsenal w tamtym czasie tez grał dobrze, ale nie dowoził wyników, remisowali i przegrywali a trener był wyzywany od wuefistów i baristów ale w wiekszosci meczów dominowali czyli tak jak my za Amorima, tylko że Arteta dostał czas, wymieniał poszczegołne słabe ogniwa i teraz maja tego rezultaty, my wymieniliśmy tylko kilka zgniłych jabłek gdzie w skrzynce jeszcze troche ich tam zalega i jak widać to wymaga czasu, a nagle wszyscy chca wyników tu i teraz zapominajac jaki był bajzel w tym klubie.
Podsumowując jeśli chodziło TYLKO o miejsce w lidze w tym sezonie to zwolnienie Amorima i angaż Carricka to strzał w sam środek ale nie taki był plan prawda? Bo jeśli chodzi tylko o miejsce to dlaczego nie został Ten Hag który gwarantował trofea a to chyba jeszcze ważniejsze? Skoro wtedy był ważny styl to dlaczego za Carricka ten styl jest nie istotny?Żeby nie było, nie jestem zwolennikiem tego trenera czy tamtego, jestem kibicem Manchesteru United i nie ważne kto bedzie grać i trenować bedę go wspierać lecz i krytykować. Fajnie że osiągnęliśmy takie cudowne wyniki lecz wg mnie za dużym kosztem przyszłościowo. Teraz zaczynamy znowu, poraz kolejny od początku, tylko teraz dalej nie wiemy co i jak chcemy grać tracąc kolejny sezon. Wygląda że Carrick znowu chce dac każdemy czystą karte, a to juz przerabialiśmy wiele razy i każdy wie że to nie było dobre dla klubu. Wolałbym przegrać z takim City i Chelsea za to golić takie Leeds, WH czy Burnley bo to dało by wiecej pkt w ogolnym rozrachunku.
Jak będzie przekonamy się w nowym sezonie, życzę Carrasowi jak najlepiej bo go lubię i byl w ekipie która dominowała lige i była postrachem w Europie lecz to nie miejsce i czas na sentymenty, tu ma być bardzo dobra gra w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła a co będzie przekonamy się za pare miesięcy.
» 15 maja 2026, 17:45 #40
Spadkobierca: Piszesz wypracowanie o wynikach, gdy od dawna się mówi, że Amorim poleciał ze względu na starcie z zarządem, a nie za same wyniki.
» 15 maja 2026, 18:49 #39
RobertLca: Ja to wiem, Ty to wiesz ale wielu na tym forum nie potrafi tego zrozumieć. Ponad to na poczatku napisałem że własnie to jest krok w tył bo zarząd wiedział co i jak a mimo to postanowił wrócić do początku tej przygody
» 15 maja 2026, 19:02 #38
DevoMartinez: Bo z dużym prawdopodobieństwem Amroim miał już dość. Pewnie wiedział, że nie osiagnie tu wyników jakich wszyscy po nim oczekiwali. I zaczął jakieś wojenki z zarządem żeby sprokurować zwolnienie. Bo sam nie chciał rzucić kwitem. Dla zarządu najważniejsze są wyniki, najlepiej długofalowe, styl stoi duże niżej. Na przyszły sezon jest tyle niewiadomych, zaczynając od transferów po pomysł na grę, że wróżenie czy zatrudnienie Carricka to krok w tył czy może mu się uda nie ma teraz sensu.
» 15 maja 2026, 21:15 #37
RobertLca: Ja uważam że na początku były całkiem inne ustalenia między nim a zarządem a potem nagle zarząd zmienił swoje zdanie o 180 i stad te tarcia. Niby dlaczego miał sam rezygnować skoro on wywiazywał się z ustaleń jakie zrobili na początku? postąpił bym podobnie, umowa ustna to także umowa. Przynajmniej tak to wyglada z mojego pkt widzenia. A jak bylo? może kiedyś ktoś to opisze w książce i się dowiemy.
» 15 maja 2026, 21:22 #36
wrobel1992: Pewnie, że była poprawa gry; wyniki gorsze od gry:)
Mam nadzieję się mylić, ale w mojej opinii będziemy szukali trenera już w grudniu:/ Carrick nie ogarnął zaplecza PL...tutaj przepadł Maresca, który tą ligę zjadł:)
Po fajnych transferach latem, odejście Portugalczyka to wielki kamień w ogródku zarządu. Mieliśmy pierwszego trenera od lat, gdzie po 1,5 roku pracy drużyna wyglądała lepiej.
Doceniam wyniki Carricka, ale oceniam wkład w te wyniki niezbyt wielki.
Chciałabym się mylić, ale bez super formy Bruno i Case wylecimy poza TOP6 z hukiem:/
» 15 maja 2026, 22:19 #35
Szaman: "Co do aktualnej sytuacji to moje spostrzeżenia są takie, że mimo wszystko zwolnienie Amorima jest krokiem wstecz", tak wierzymy ci a teraz do jaskini.
» 15 maja 2026, 23:00 #34
wrobel1992: Jest normalna rozmowa to musi się ćwierćmózg ze swoją jaskinią zjawić...
» 16 maja 2026, 06:34 #33
brazylianwisnia: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.05.2026 09:20

Mimo wszystko oczekiwania co do wyników były inne. Zapisał się w historii z najgorszymi wynikami i nie bylo widać w trakcie sezonu by jego "nauki" trafiały do zawodników. Obecna sytuacja pokazała, że Ruben nie potrafił dotrzeć do zawodników i z nich wycisnąć więcej. Na deser spierał się z zarządem. Nie było widac postępu w wynikach a Carrick udowodnił, że da się lepiej.
» 16 maja 2026, 09:19 #32
skylark11: lauriewhitwell on the profile of a striker Manchester United will look to sign this summer:

"Someone with experience and someone that knows they might not start every game to rotate with Sesko."
» 15 maja 2026, 17:19 #31
Frosty: Romano podaje że Marcos Senesi będzie dostępny za darmo, jak my go nie weźmiemy to jesteśmy frajerami, fajna opcja na środek obrony, solidny grajek a 30 lat jak na SO bez kwoty transferu to spoko deal. Chodzi mi o to że na LM musimy poszerzać kadrę a to jest dobra opcja
» 15 maja 2026, 16:41 #30
skylark11: Tottenham ponoć złożył mu już jakaś ofertę kontraktową
» 15 maja 2026, 16:42 #29
ALLADYN: Aston Villa też. O Barcelonie też sie coś przewija. Oni kasą nie śmierdzą, a solidny grajek za darmo (pomijając z 5 mln za podpis) to spoko okazja.

Patrząc na zdrowie Lisandro i De Ligta. To ich musimy liczyć jako 0,5 obrońcy. Za często wypadają.
» 15 maja 2026, 17:02 #28
GS8GS: Za darmo to dobra cena. Ale wolałbym kogoś szybszego. Bo u nas nie ma takiego Varana czy Upamevano który będzie potrafił wyskoczyć przed linie I skasować rywala.
» 15 maja 2026, 17:23 #27
Chris425: W końcu ktoś to zauważył- plusik.
» 15 maja 2026, 17:55 #26
RobertLca: GS8GS nie mamy też solidnego ŚO który nie połamie się zaraz i wypadnie na pół sezonu lub nie odetnie mu mózgu i nie wyłapie głupiej czerwonej kartki
» 15 maja 2026, 18:10 #25
szmexy: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.05.2026 16:19

Ja tam proponuję;

Lammens
Maguire




Mount Casemiro Mainoo Dorgu
Cunha Bruno Mbeumo Amad
Sesko
» 15 maja 2026, 16:19 #24
toporny: Tragiczny skład.
» 15 maja 2026, 16:37 #23
Queue13: Tymczasem de Ligt przeszedł operację...
» 15 maja 2026, 16:03 #22
skylark11: Leczenie zachowawcze nic nie dało, start nowego sezonu za ponad 3 miesiące jak operacja się udała to będzie gotowy na nowy sezon
» 15 maja 2026, 16:10 #21
Queue13: Szkoda, że dopiero teraz, bo to oznacza, że tak naprawdę to ostatnie jego pół roku zostało całkowite zmarnowane.
» 15 maja 2026, 16:14 #20
UnitedWeStand: To, że skończy się to operacją było mówione już kilka miesięcy temu i było też wtedy stwierdzane, że on nie zagra w 2026 roku.

Tutaj sztab United się uparł, że rehabilitacja wystarczy - okazało się, że nie - i teraz jeszcze twierdzą, że niby wróci na początek sezonu. Może operacja nie była aż tak poważna jak przypuszczano i faktycznie go poskładają w 2-3 miesiące, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
» 15 maja 2026, 16:14 #19
skylark11: HERE WE GO! Michael Carrick zostaje na stanowisku trenera Manchesteru United. Kontrakt do 2028 roku z opcją przedłużenia o 12 miesięcy.

1⃣ [@FabrizioRomano] #MUFC
» 15 maja 2026, 15:55 #18
Pyra: I dobrze, niech w przyszłym sezonie też nam zapewni LM i dalej buduje zespół.
» 15 maja 2026, 16:02 #17
Spadkobierca: Nawet jeśli poleci to trzymam kciuki za brak rewolucji i potrzeby budowania kadry od zera.
» 15 maja 2026, 18:53 #16
Kempes: "Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Benjamina Sesko"

Oby Carrickowi tylko nie przyszło do głowy, znowu wystawić na 9 Zirkzee
» 15 maja 2026, 15:41 #15
NikS000: Nie wiem jak was, ale mnie wynik totalnie nie inetersuje ja po prostu chce by Bruno pobił ten rekord
» 15 maja 2026, 14:31 #14
M4S73R: Każdy tego pragnie. To jest bardzo możliwe, tylko dwie asysty. Oby zagrali z jajami.
» 15 maja 2026, 15:17 #13
Ghostpl: Fajnie by było wygrać i oczywiście dac Asysty Bruno
» 15 maja 2026, 14:24 #12
skylark11: Man Utd and Myles Lewis-Skelly could be one to watch.

Arsenal have softened their position to at least engage with offers, and the player is indicating he wants more gametime. [@JacobsBen, @UnitedStandMUFC] #
» 15 maja 2026, 14:02 #11
skylark11: lauriewhitwell on Ederson:

"He’s in the mix. United are exploring how much will it take to buy this player and how much in salary would it take. Once that’s been computed and you look at the data, the scouting, what fits best in terms of price and characteristics on the pitch to produce the best squad.

He’s a player they’re definitely looking at and he’s got 1 year left on his contract, so that’s something you can take advantage of."
» 15 maja 2026, 14:22 #10
szmexy: [CASEMIRO]

Casemiro uważa, że mógłby grać dla Manchesteru United jeszcze przez rok, gdyby Michael Carrick został mianowany stałym menadżerem wcześniej. To Carrick wdrożył działania mające zapewnić mu pełną sprawność fizyczną.

?? Samuel Luckhurst
» 15 maja 2026, 13:40 #9
StewieGriffin: Kupno nowego śpd, sprzedaż Ugarte i pozostawienie Casemiro na jeszcze rok to byłby idealny scenariusz. Case mógłby być mentorem dla nowej "szóstki", pełnić rolę zmiennika ( te 20-30 minut w meczu na pewno fizycznie by dawał radę) plus grać w pucharach. Dodatkowo jego rola w szatni pewnie była by nieoceniona. Jeżeli Case zszedł by dużo z tygodniówki to pewnie wszyscy byli by za takim rozwiązaniem
» 15 maja 2026, 14:58 #8
GS8GS: Wywiad u Rio temu przeczy,Casemiro powiedział że odjęli najlepsza decyzję dla rodziny.
» 15 maja 2026, 15:10 #7
MU1212: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.05.2026 13:32

Kazik Miro co jak co ale będzie mi ciebie brakować chłopie... a ból będzie ogromny.
» 15 maja 2026, 13:31 #6
IntruZ9: Ostatni mecz Case w domu...szkoda
» 15 maja 2026, 13:17 #5
Pipes: Cele na ten mecz (w kolejności od najważniejszego):
- Asysty Bruno
- Ugruntować 3 miejsce (zwycięstwo)
- Dać szansę młodziakom
» 15 maja 2026, 12:13 #4
skylark11: Młodzi mają jutro finał o 20:30 a seniorzy grają o 13:30 w niedzielę ciężko będzie ale może któryś będzie na ławce.
» 15 maja 2026, 12:34 #3
vieeeri: dzisiaj remis i ugruntowane 3 miejsce
» 15 maja 2026, 12:56 #2
LeoPepsi: Dwie drużyny grające o pietruszkę, będzie meczycho
» 15 maja 2026, 12:00 #1
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.