Oceny pomeczowe: Burnley vs Manchester United 0:2

» 28 grudnia 2019, 23:08 - Autor: Bart - źródło: MEN, DevilPage.pl
Czerwone Diabły zanotowały cenne zwycięstwo w swoim ostatnim meczu w 2019 roku i pokonały Burnley 2:0 po bramkach Martiala i Rashforda. David De Gea mógł cieszyć się z zachowania czystego konta pierwszy raz od 14 meczów. Jak zawodników United ocenili dziennikarze Manchester Evening News oraz użytkownicy DevilPage.pl?
» Młody Brandon Williams zaliczył imponujący występ przeciwko Burnley
David de GeaDavid de Gea
Był widzem przez większość pierwszej połowy. Zaliczył bardzo udaną interwencję po strzale Phila Bardsleya utrzymując United na prowadzeniu przy wyniku 1:0.
MEN: 7 DevilPage.pl: 7.2

Ashley YoungAshley Young
Ucierpiał na starcie, ale pozostał na boisku i zapewnił tylnej linii potrzebne doświadczenie. Nie atakował zbyt często, ale dyscyplinował defensywę.
MEN: 6 DevilPage.pl: 6.54

Victor LindelöfVictor Lindelöf
Nie był tak komfortowy w drugiej połowie jak w pierwszej. Barnes i Wood przysporzyli mu sporo kłopotów.
MEN: 6 DevilPage.pl: 6.84

Harry MaguireHarry Maguire
Pierwsza połowa była tak komfortowa dla Maguire’a, że decydował się na ofensywne wypady. Musi to robić częściej. Sprokurował kilka niepotrzebnych fauli.
MEN: 6 DevilPage.pl: 6.76

Brandon WilliamsBrandon Williams
Wyjątkowy w swoim pierwszym meczu od 2,5 tygodnia. Przy odrobienie szczęścia zaliczyłby asystę dzięki swoim kąśliwym podaniom.
MEN: 7 DevilPage.pl: 7.78

FredFred
Dobrze łączył defensywę z ofensywą. Nie czuł się gorszy przy bardziej doświadczonym Maticiu. Jego strzały ciągle są słabe, podobnie jak byłego pomocnika United - Andersona.
MEN: 6 DevilPage.pl: 7.14

Nemanja MatićNemanja Matić
Spokojny powrót do gry po prawie trzech miesiącach. Niestety ciągle zbyt ryzykowny przy piłce. Niezdarny.
MEN: 5 DevilPage.pl: 6.24

Andreas PereiraAndreas Pereira
Ciągle zajęty i dokładny. Wymusił błąd Taylora i zaliczył świetną asystę przy golu Martiala.
MEN: 7 DevilPage.pl: 7.1

Daniel JamesDaniel James
Taylor wyraźnie nie przestraszył się szybkiego zawodnika United i miał szczęście, że nie wyleciał z boiska za faule na nim. Mógł stanowić ciągłe zagrożenie, ale ciągle był faulowany.
MEN: 6 DevilPage.pl: 7.6

Anthony MartialAnthony Martial
Strzelił bramkę, dając United prowadzenie przed przerwą. Strzelił również drugiego gola, niestety nieuznanego.
MEN: 7 DevilPage.pl: 7.84

Marcus RashfordMarcus Rashford
Zmusił Pope’a do obrony i zaliczył trafienie w słupek w ciągu 20 minut. Momentami zbyt samolubny, ale zdołał zamknąć mecz golem w doliczonym czasie drugiej połowie.
MEN: 7 DevilPage.pl: 7.75