Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Tottenham – Manchester United 0:1. De Gea zatrzymał Koguty na Wembley!

» 13 stycznia 2019, 19:23 - Autor: matheo - Źródło: DevilPage.pl
Manchester United pokonał Tottenham Hotspur 1:0 (1:0) w szlagierze 22. kolejce Premier League. Zwycięskiego gola dla Czerwonych Diabłów zdobył Marcus Rashford, ale bohaterem starcia na Wembley był David de Gea, który w niedzielne popołudnie dokonywał cudów na linii bramkowej.
Tottenham – Manchester United 0:1. De Gea zatrzymał Koguty na Wembley!
» Manchester United pokonał Tottenham Hotspur 1:0 w szlagierze 22. kolejki Premier League
Oceń zawodników:
David de Gea
Ashley Young
Victor Lindelöf
Phil Jones
Luke Shaw
Nemanja Matić
Ander Herrera
Paul Pogba
Jesse Lingard
Marcus Rashford
Anthony Martial
Scott McTominay
Diogo Dalot
Romelu Lukaku

Oddano 342 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Ole Gunnar Solskjaer nie zaskoczył składem wyjściowym na spotkanie z Tottenhamem. W porównaniu do ostatniego ligowego starcia z Newcastle mieliśmy dwie zmiany – Ashley Young zastąpił Antonio Valencię, a Juana Matę zmienił Jesse Lingard. Największą niespodzianką był jednak fakt, że Lingard początkowo zagrał na pozycji wysuniętego napastnika, a Rashford zajął miejsce na prawym skrzydle.

Manchester United mecz na Wembley zaczął bardzo uważnie. Jako pierwsi okazję do otworzenia wyniku spotkania mieli gospodarze. W 9. minucie akcję Tottenhamu napędził Son Heung-min. Koreańczyk zagrał piłkę do Harry’ego Winksa, ten z dogodnej pozycji nie oddał celnego strzału na bramkę Davida de Gei.

Kilka minut później ładną akcją odpowiedziały Czerwone Diabły. Piłkę na dalszy słupek posłał Ashley Young. Futbolówkę trącił Toby Alderweireld, ale ta spadła do Lingarda. Anglik uderzył mocno z bliskiej odległości, ale niecelnie.

Jako kolejny bramce Hugo Llorisa zagroził Anthony Martial. Francuz wpadł w pole karne, oddał strzał w krótki róg, ale bramkarz Tottenhamu pewnie zablokował strzał.

W 25. minucie groźnie było w polu karnym Manchesteru United. Nemanja Matić w ostatniej chwili zablokował strzał Harry’ego Kane’a na jedenastym metrze. Natychmiastowo ruszyła kontra Czerwonych Diabłów – niecelnym strzałem zakończył ją Martial.

W 31. minucie kibice Tottenhamu poderwali się z krzesełek. Piłkę do bramki z bliskiej odległości wpakował Karne. Sędzia liniowy dobrze wyłapał, że Anglik w momencie zagrania piłki przez Dele Allego był na pozycji spalonej.

Wydawało się, że zespoły zejdą na przerwę przy stanie 0:0. W 44. minucie piłkę na środku boiska przejął Lingard. Podał ją do Pogby, który fenomenalnym długim zagraniem uruchomił Marcusa Rashforda. Rozpędzony Anglik wpadł w szesnastkę, uderzył po długim rogu i nie dał szans Hugo Llorisowi. Manchester United objął prowadzenie na Wembley!

Tottenham na drugą połowę wyszedł z zamiarem szybkiego odrobienia straty. W 48. minucie Alli sprytnym podaniem dostrzegł Kane’a w polu karnym, ten znalazł się w wybornej sytuacji, strzelił mocno w długi róg, ale skuteczną interwencją popisał się De Gea.

Nie minęły dwie minuty, a hiszpański bramkarz znów interweniował z wielką klasą. Trippier dorzucił piłkę z prawej strony na dziesiąty metr, tam najwyżej wyskoczył Alli, skierował piłkę w długi róg, lecz De Gea zdołał odbić futbolówkę.

Manchester United dobrą okazję miał w 54. minucie. Ashley Young wrzucił piłkę w pole karne spod linii końcowej, Pogba doszedł do dośrodkowania, strzelił celnie głową, lecz za lekko, aby zaskoczyć Llorisa. Chwilę później Pogba był bliski przelobowania swojego kolegi z reprezentacji. Ten zachował czujność i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W 62. minucie w rolach głównych znów zobaczyliśmy Pogbę i Llorisa. Martial rozegrał sprytną akcję z Lingardem, Francuz przytomnie przetrzymał futbolówkę, podał ją do lepiej ustawionego Pogby. Pomocnik United oddał mocny strzał, lecz za blisko środka bramki, aby sprawić Llorisowi problemy przy interwencji.

Na Wembley oglądaliśmy akcję za akcją. Piłkę pod szesnastką Tottenhamu stracił Pogba. Gospodarze ruszyli z błyskawiczną kontrą. Kane zagrał prostopadle do Allego, ten wpadł w szesnastkę, a kolejną kapitalnym blokiem popisał się De Gea.

Tottenham zepchnął Manchester United pod własną bramkę, a na linii cudów dokonywał De Gea. W 69. minucie Hiszpan nogami obronił uderzenie Alderweirelda po rzucie rożnym. Chwilę później Hiszpan zanotował efektowną paradę po strzale Kane’a z rzutu wolnego.

De Gea ani na moment nie mógł tracić koncentracji. W 73. minucie Alli ograł w szesnastce Lindelofa, oddał strzał w kierunku dalszego słupka. Hiszpan zanotował kolejną znakomitą interwencję.

Manchester United do samego końca prezentował defensywną postawę i skupił się na obronie prowadzenia. W 86. minucie kolejną okazję miał Kane. Anglik oddał mocny strzał i znów na jego drodze stanął De Gea, który zablokował strzał nogą.

Czerwone Diabły do samego końca drżały o końcowy wynik, ale ostatecznie wygrały szósty mecz z rzędu pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera!

Tottenham Hotspur – Manchester United 0:1 (0:1)
Bramki:
Marcus Rashford 44’

Tottenham: Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Davies – Winks (Llorente 81’), Sissoko (Lamela 43’), Eriksen, Dele – Son, Kane

Manchester United: De Gea – Young, Lindelöf, Jones, Shaw – Matić, Herrera, Pogba (McTominay 90’) – Rashford, Lingard (Dalot 83’), Martial (Lukaku 72’)

« Poprzedni news
Solskjaer potwierdza kontuzję Alexisa Sáncheza
Następny news »
Statystyki: Tottenham vs Manchester United 0:1

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (631)


ZebraK: Łukasz Bejger podpisze jutro po południu kontrakt z Manchesterem United. PROFESJONALNY KONTRAKT obowiązujący do czerwca 2022 roku 👏 Młody piłkarz z Lecha Poznań, zostanie drugim piłkarzem z polski w historii MU!
» 18 stycznia 2019, 10:55 #623
Veron: powiem wam, że statystyki nie grają ale pierwsza piątka prawoskrzydłowych wygląda tak:
1 Messi
2 Salah
3 Mbappe
4 N. Pepe
5 Sterling

tego Pepe to Barca już z rok obserwuje

dalej też jest w miarę obiektywnie

6 Thauvin
7 Suso
8 Fredy
9 Bernardo Silva
10 Inaki Williams
» 18 stycznia 2019, 09:55 #622
Krystiano98: Wcześniej był news że Bejger na testach, dzisiaj podpisał kontrakt z United do 2022. Oby mu się powiodło :D
» 18 stycznia 2019, 09:10 #621
Kriss92: Ne testach? On już z pół roku jest w klubie albo i trochę więcej.
» 18 stycznia 2019, 10:31 #620
VaultBoy96: Podoba mi się, że nagle wszyscy krytycy typu Carragher siedzą cicho. Muszą mieć ból, że nie ma się do czego przyczepić.
» 18 stycznia 2019, 09:04 #619
wrobel1992: Tak z innej beczki. Wie ktoś może, gdzie można obejrzeć starsze odcinki Premier League World?? Ostatnio był o Sir Alexie, a nie mogłem oglądać. Patrzyłem na stronie nc+, ale nie bardzo widziałem.
» 18 stycznia 2019, 08:35 #618
Quahadron: Może powrót Zahy? Pokazał przecież chłopak od odejścia, ze brakuje mu lepszej drużyny. Teraz mógłby cieszyć się grą ofensywną na prawej stronie :) ciekawe czy mamy korzystne dla nas klauzule po tym transferze.
» 18 stycznia 2019, 01:03 #617
LeeGrant: Ja cały czas uważam że na prawe skrzydło jedynymi wyborami powinni być Zaha albo Malcom
» 18 stycznia 2019, 09:22 #616
welllone: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.01.2019 10:13

Zaha sie nie sprawdził
» 18 stycznia 2019, 10:13 #615
SickRabbit: Arsenal musi wygrać w sobotę(w co wątpię LOL) bo smerfy odskoczą za daleko.
» 17 stycznia 2019, 18:52 #614
Veron: widzę w komentarzu lol albo xd i wiem, że delikwent nie jest w gimnazjum bo zlikwidowali
» 17 stycznia 2019, 19:20 #613
Janek: Porażki z Brighton się kolega spodziewa? Ja wiem, że wszystko jest możliwe i przeciwnika nie ma co lekceważyć, ale nie ma co tak pesymistycznie zakładać :)
» 17 stycznia 2019, 19:23 #612
awe: LOL bylo modne w latach swietnosci gg czyli jakies dobre 10-15 lat temu czyli osoba uzywajac tych 3 liter jest prawdopodobnie starasza od ciebie ;)
» 17 stycznia 2019, 19:23 #611
kckMU: @awe

Bardziej zapamiętałem rotfl z tamtych czasów :D
» 17 stycznia 2019, 19:34 #610
RedsFan: awe prawde Ci powie ;) też to tqk pamiętam.
» 17 stycznia 2019, 20:29 #609
karol100: Remisik, wyprzedzenie arsenalu da naszym dodatkowego kopa
» 17 stycznia 2019, 21:31 #608
rreddevilss: Wan Bissaka by się przydał nawet, wolę kupić kogoś takiego niż graczy po 30 jak Hummels czy Boateng


Tak na dobrą sprawę 4 transfery do lata by nas urządziły Manolas/Alderweireld, Wan Bissaka, Douglas Costa i ktoś do środka pola ale nikt mi sensowny nie przychodzi do głowy
» 17 stycznia 2019, 16:30 #607
kamilpe: Media piszą, że Tottenham zainteresowany jest Malcomem. Transfer ~50mln. Co sądzicie o tym zawodniku? Miał zwojować Barcelonę ale transfer chyba okazał się nieudany. Dobra alternatywa na prawe skrzydło?
» 17 stycznia 2019, 16:10 #606
Tobiasz: Wedlug mnie zdecydowanie nie
» 17 stycznia 2019, 16:26 #605
Po6BOOM: Na prawe skrzydło potrzeba nam naprawdę gościa z prawdziwego zdarzenia. Taki Martial lewonożny byłby najlepszy :D. Malcom zachował się okropnie w stosunku do Romy, a w Hiszpanii nic kompletnie nie pokazał. Dobrze wyglądał w Bordeaux ale dobrze wiemy jak ta liga wygląda.

Na tą chwilę to tak naprawdę jak byśmy chcieli kogoś kupić na PS to w sumie nikogo specjalnego nie ma.
» 17 stycznia 2019, 16:28 #604
Kriss92: Nicolas Pepe z Lille chyba jest jedynym ciekawym zawodnikiem do wyjęcia na obecną chwilę z prawoskrzydłowych.
» 17 stycznia 2019, 16:48 #603
DEPE: jakby przeszedl to w anglii by wymiatał. malcomowi pasuje mu taki futbol bieganina raz w ta raz w tą.
» 17 stycznia 2019, 18:07 #602
awe: Nie mial zwojowac Barcelony tylko Barca chciala miec dobrego rezerwowego i szeroka kadre, u nich za 40 mln to kupuje sie pilkarzy na lawke 2-3 sezony odchodza za pol darmo, ale jako gorsi pilkarze
» 17 stycznia 2019, 19:21 #601
Bylak: Ja bym brał Thouvina z OM.
» 17 stycznia 2019, 19:35 #600
Kriss92: Pewne jest info że będzie w sobotę retransmisja meczu o 20:40 na c+s2? Jak ktoś wie niech napiszę źródło informacji.
» 17 stycznia 2019, 13:52 #599
Kamil01GGMU: Tak będzie, sprawdź sobie w programie co w tym trudnego?
» 17 stycznia 2019, 14:20 #598
Kriss92: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.01.2019 14:29

Na stronie Canal+ w programie nic takiego nie ma. Ciągle wisi Chelsea- Arsenal powtórka.
Edit. Na telemagazynie już jest. Dzięki.
» 17 stycznia 2019, 14:27 #597
dawidlp92: do kiedy obowiązuje umowa z chevroletem?
» 17 stycznia 2019, 12:20 #596
RedRevolta: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.01.2019 12:23

Umowa była podpisana w 2012 r. na 7 lat? czy się myle...
» 17 stycznia 2019, 12:23 #595
dzilu96: Na 7 lat był adidas
» 17 stycznia 2019, 12:47 #594
Kriss92: Adidas był na 10 lat od sezonu 2015-2016. Chevrolet na 7 lat od sezonu 2014-2015.
» 17 stycznia 2019, 13:35 #593
bacalinho: A co myślicie o graczu Crystal Pałace Aeron Wan- Bissaka ? Młody kozaczek na PO bardzo dobrze wybiegany, zwody itp kupić teraz i do końca sezonu niech zostanie w Crystal Pałace, coś jak Chelsea z Pulisiciem. Co Wy na to?
» 17 stycznia 2019, 11:32 #592
celny: Kolejny genialny skaut... Wy sie tutaj marnujecie.
» 17 stycznia 2019, 12:05 #591
jassaj: Dobrze, że ty się tutaj realizujesz. Jak dla mnie chłopak nie zrobił nic złego. Zapytał kulturalnie o opinię a nie wyskoczył z tekstem "albo Ed go kupi albo jest frajerem" albo *obejrzałem w tym sezonie 3 mecze Napoli w LM* "jak nie kupimy Koulibaliego to nie mamy po co grać". Teza rzucona pod rozmowę, do tego chyba służy sekcja komentarzy, ale zawsze znajdzie się ktoś świętszy od Jezusa i wie lepiej
» 17 stycznia 2019, 12:50 #590
RedsFan: Celny ty też marnujesz czas na zbedne komentarze poczytaj teoche. "Crystal Palace defender Aaron Wan-Bissaka is wanted by Chelsea and Manchester United."
» 17 stycznia 2019, 12:55 #589
RedsFan: Ja bym wolal ograć Dalota na tej pozycji, niz kupowac kolejnego mlodego. Chlopak ma dopiero 21 lat. Lepiej kupic kogoś na środek obrony, a później skrzydło.
» 17 stycznia 2019, 13:19 #588
bacalinho: Genialny skaut? A Ty kim jesteś geniuszu? Kogo polecisz na PO?
» 17 stycznia 2019, 16:42 #587
celny: @bacalingo
Jak myslisz, po co zarzad kupil Dalota? Zeby teraz szukac innych grajków na te pozycje? Zastanów sie...
Valencia pogra jeszcze z 2 sezony i jego miejsce zajmie Diogo. Prosta pilka. Szukanie kolejnych pilkarzy na te pozycyje nie ma sensu, od biedy zagra tam jeszcze Darmian.
Skupmy sie na szukaniu LO i PP a nie sredniaków z Crystal Palace na pozycje, która mamy obstawiona.
» 17 stycznia 2019, 21:36 #586
celny: Chodzilo mi o SO i PP ;p
» 17 stycznia 2019, 21:37 #585
bacalinho: Zgadzam się w 100% ze akurat SO i PP to priorytet i to nasze najważniejsze pozycje do wzmocnienia, w lato Valencis i Darmian najprawdopodobniej pożegnają się z United a Dalot to niestety na razie nie ten poziom i nie oszukujmy się, bo za bardzo ludzie sie nim podniecają a na razie dla mnie jest średni daj Boże żeby wskoczył dwa poziomy wyżej. Dlatego upatruje pozycje które tez mogą być wzmocnione, SPD tez będzie nam potrzebny w miejsce Maticia po woli
» 18 stycznia 2019, 07:45 #584
DjTED: A Real tradycyjnie dostaje od Ogórków
» 17 stycznia 2019, 00:27 #583
RedsFan: A no dostaje, ale w pucharze przechodzi dalej. Za to Atletico zremisowalo i odpada.
» 17 stycznia 2019, 00:34 #582
belinea89: Interesujemy sie Steven Bergwijn z PSV
» 16 stycznia 2019, 23:24 #581
RedsFan: Troche bez sensu. Kolejny prawo nożny, lewo skrzydłowy. Po co nam on?
» 17 stycznia 2019, 00:01 #580
Kriss92: Na prawej też czasami gra ale stracił by sporo atutów. Przydałby się jakiś obunożny prawo skrzydłowy z lepszą lewą nogą do strzałów po zejściu do środka.
» 17 stycznia 2019, 10:41 #579
karol100: Z brighton widze ze premiera bedzie wieczorem na c+s2 z odtworzenia.
» 16 stycznia 2019, 22:29 #578
Quahadron: To.. to.. to w ogóle można czekać do retransmisji? :o
» 17 stycznia 2019, 00:57 #577
Kriss92: Gdzie taka informacja jest podana? Bo może spróbuje nie sprawdzać wyniku.
» 17 stycznia 2019, 10:44 #576
Lolhaha123: @matheo jak myslisz kogo sprowadzimy wiosna?
» 16 stycznia 2019, 22:09 #575
Lolhaha123: Tzn latem ;D
» 16 stycznia 2019, 22:22 #574
United45: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.01.2019 21:10

Ostatnio udzielam się tutaj rzadko, jednak po przeczytaniu kilku komentarzow z dołu chciałem podzielić się z wami moim punktem widzenia w sprawie zwolnienia Mourinho. Najbardziej rzucił mi się w oczy komentarz pewnego z użytkowników ze gdyby Mou został zwolniony wcześniej to teraz liczylibysmy się w walce o Mistdzostwo Anglii z Live i City. Ja myśle ze Ed wszystko miał z góry zaplanowane, a zwolnienie Portugalczyka nastąpiło w momencie gdy przed nami pojawił się jeden z najłatwiejszych kalendarzy w sezonie. Jak myślicie, czy gdyby Mourinho został zwolniony przed spotkaniem z Live czy nie wiem City a zawodnicy z nowo przybyłym Solskierem dostaliby tube w łeb od rozpędzonych rywali to tak samo potoczyłaby się kariera trenerska Norwega jak toczy się w chwili obecnej? Śmiem wątpić. Zmiana trenera w najlepszym momencie sezonu, przed starciami z najsłabszymi rywalami żeby odbudować morale drużyny by później z ogromną pewnością siebie wchodzić w drugą cześć sezonu była jednym z najlepszych ruchów Eda Woodwarda jak narazie w jego przygodzie z Manchesterem United
» 16 stycznia 2019, 21:09 #573
Me89v2: Myślę, że masz rację i to było przemyślane działanie zarządu i Edka. Paradoksem jednak jest trochę to, że Ole objął zespół przed meczami z łatwiejszymi rywalami aby napędzić drużynę, kiedy z takimi samymi rywalami Jose grał jak równy z równym i trudno na boisku było odgadnąć, który klub jest utytułowany, a który to ogór.
» 17 stycznia 2019, 08:38 #572
Kkacper102: To było opisane w jakiejś gazecie, tylko nie pamiętam jakiej. Może "piłka nożna" ?
» 17 stycznia 2019, 09:22 #571
Michux3: Podobno interesujemy sie brooksem z Bournemouth
» 16 stycznia 2019, 20:40 #570
trakol: mecze24 . pl
» 16 stycznia 2019, 20:48 #569
Lolhaha123: Tak wgl gdzir wy ogladacie jak nie ma w tv meczu manutd ?
» 16 stycznia 2019, 21:00 #568
RedsFan: Appka red glory
» 16 stycznia 2019, 22:15 #567
MatiMU10: sport247
» 17 stycznia 2019, 11:11 #566
dziobko: Powiem szczerze że Alex Sandro jest jednym z najgorszych zawodników w meczu Juve Milan
Jego wrzutki są nie celne a nawet beznadziejne, piłka lata po trybunach.
W ataku nic nie daje w obronie zastępują go chellini i bonucci
» 16 stycznia 2019, 20:14 #565
Diablo2018: Oglądam mecz SP pomiędzy Juve a Milanem i powiem wam że wcale nie chciałbym tu Allegriego. Facet ma TAKI atak (Mandzukic, Ronaldo, Dybala, Bernardeshi, Cuadrado) i nie potrafi go wykorzystać. Te zwycięstwa są takie wymeczone po 1:0, 2:1.

Zanudzilby nas na śmierć.
» 16 stycznia 2019, 19:48 #564
is200second: Nie chodzi o to. Juve zawsze tak grało. Dlatego tam jest Max, wcześniej Conte, Capello itd itd.
» 16 stycznia 2019, 20:02 #563
Lolhaha123: Nie trzeba zakladac konta
» 16 stycznia 2019, 20:09 #562
dlabigt23: Mam pytanie czy Bailly juz jest dostepny na mecz z Brighton czy ma jeszcze pauze ?
» 16 stycznia 2019, 19:41 #561
Po6BOOM: Już jest dostępny
» 16 stycznia 2019, 19:54 #560
dlabigt23: Ciekawe czy zagra z Brighton z Lindelofem ...
» 16 stycznia 2019, 20:06 #559
Prysta: Moim zdaniem nie. Jones i LindelĂśf ostanie trzy mecze zagrali na 0 z tyłu. Nie sądzę, aby w takiej sytuacji Ole posadził Jones'a na ławce.
» 16 stycznia 2019, 21:34 #558
cymGiggs11: wyczytałem w programie że 19 stycznia o 20:40 bedzie na canal plus2 mecz Manchester United FC - Brighton & Hove Albion FC. retransmisja tak ze trzeba bedzie nie patrzec w wynik
» 16 stycznia 2019, 18:16 #557
Janek: Raczej trzeba będzie oglądać w internecie. Nie da rady tyle wytrzymać.
» 16 stycznia 2019, 19:25 #556
cymGiggs11: Na jakiej stronie internetowej?
» 16 stycznia 2019, 19:44 #555
DelPiero: to ktos jeszcze w ogole ogląda TV w erze internetu ? :P Na necie wszystko za free w wysokiej jakości, tylko trzeba chciec poszukać
» 16 stycznia 2019, 20:06 #554
rubin: DelPiero - tak, ja oglądam mecze w TV, tylko po to mam NC+
» 16 stycznia 2019, 20:27 #553
kckMU: O 18:30 na TVP Sport SP Włoch Juve - Milan.
» 16 stycznia 2019, 17:40 #552
karol100: Po co to scierwo ogladac?
» 16 stycznia 2019, 22:30 #551
kckMU: SP Włoch ma piękną historię (oczywiście nie taką jak FA Cup) i jego finały często bywają fantastyczne. Jesteśmy kibicami futoblu, gdybyś, karolu, mój przyjacielu, zapomniał!
» 16 stycznia 2019, 22:33 #550
karol100: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.01.2019 08:31

Zgory bylo wiadome ze Juve wygra po jakims 1-0 I nudnym meczu. O to mi chodzilo. Bezsensowna liga gdzie malo kto potrafi prosto pilke kopnac, jak we francji.

Final przeniesli do szejkow, juve zmienia herb... co jeszcze zrobia zeby sie sprzedac? Zalosne !!

Niech moze w przyszlym roku sedzina zostanie cycata pol naga blondi

Dla mnie zenada jak ta cala sprzedajna liga symulantow makaroniazy.
» 17 stycznia 2019, 08:25 #549
kckMU: SP 2016 wygrał Milan po karnych, gdzie w trakcie gry jeszcze Buffon ratował Juve. Bywa różnie.

Wszyscy próbują gonić BPL pod względem finansów. Nie wiem co jest gorsze - SP rozgrywane u szejków czy GD o 12 rano?
» 17 stycznia 2019, 14:39 #548
Magik1990MU: Tak sobie sprawdziłem najbliższe 4 kolejki Premier League dla nas i naszych rywali do top 4 w Premier League (czyli Arsenalu, Chelsea, a teraz i Tottenhamu) i wygląda to na prawdę ciekawie:

Arsenal:

- Chelsea (19.01) u siebie
- Cardiff (29.01) u siebie
- Manchester City (03.02) na wyjeździe
- Huddersfield (09.02) na wyjeździe

Tak więc mamy dwa mecze na szczycie i dwa z zespołami z dołu tabeli. O ile z Cardiff i Huddersfield można przewidywać zwycięstwa (zwłaszcza z The Terriers, którzy u siebie spisują fatalnie), tak z Chelsea i City łatwo nie będzie. Co ważniejsze, Kanonierzy są ostatnio w kiepskiej formie i wiele nie wskazuje na to, aby miało nagle poprawić. Ozil dalej jest pokłócony z Emerym, a sam szkoleniowiec ostatnim wywiadem dolał jeszcze bardziej oliwy do ognia. Ponadto okres styczniowo-lutowy od lat jest niezbyt przyjemny dla Arsenalu. Właśnie wtedy Kanonierzy gubią najwięcej punktów.

Chelsea:

- Arsenal (19.01) na wyjeździe
- Bournemouth (30.01) na wyjeździe
- Huddersfield (02.02) u siebie
- Manchester City (10.02) na wyjeździe

Najbliższy terminarz dla Niebieskich wygląda jeszcze gorzej niże ten Arsenalu. Tak na prawdę tylko starcie na Stamford Bridge z Huddersfield wydaje się łatwymi punktami, ponieważ poza tym mamy tu derby Londynu z Arsenalem. gdzie wiele może się wydarzyć, mecz z City, który musi gonić Liverpool, więc raczej u siebie nie zechcą Chelsea oddać choćby punktu, a pomiędzy tymi spotkaniami jest Bournemouth, które solidnie się prezentuje w tym sezonie.

Tottenham:

- Fulham (20.01) na wyjeździe
- Watford (30.01) u siebie
- Newcastle (02.02) u siebie
- Leicerster (10.02) u siebie.

Jeśli chodzi o Tottenham, to już wiemy, że najbliższych kolejkach zabraknie nie tylko Sona, ale i Kane'a. Ok, pierwszy mecz z Fulham powinien być dla Kogutów formalnością, ale im dalej w las, tym więcej drzew. Kolejnym rywalem jest Watford, które w tym sezonie na wyjazdach jest 7 siłą ligi. Do tej pory Szerszenie na obcych terenach przegrały ledwie 2 mecze w lidze. Kolejny rywal to Newcastle, które potrafi zagrać nieprzewidywanie. Finalnie mamy Leicester, które o ile u siebie jest mocno przeciętne, tak na wyjazdach prezentuje się wybornie, stanowiąc 6 siłę ligi (tylko zespoły Big Four i United są lepsze od Lisów).


United:

- Brighton (19.01) u siebie
- Burnley (29.01) u siebie
- Leicester (03.02) na wyjeździe
- Fulham (09.02) na wyjeździe

Tutaj w sumie ciężko znaleźć ciężkiego rywala. Brighton na obcych stadionach nie grzeszy w tym sezonie formą. Na ostatnie pięć meczów udało się wygrać jedynie z Huddersfield, a 16 miejsce w tabeli wyjazdów jest bardzo wymowne. Burnley jest jeszcze gorsze w tym aspekcie, bo do niedawna Bordowi niemal zamykali tabelę. Ostatnim zwycięstwem z Hudderfield (tych to wszyscy chyba leją) trochę się podbudowali, ale 17 miejsce nie wygląda nadal za dobrze. Dalej mamy Lisy, które dla odmiany u siebie nie spisują się najlepiej. Owszem, wygrana z City to jest coś, ale to chyba jedyny godny uwagi wynik na KP Stadium. O Fulham nie ma co pisać wgl, wystarczy popatrzeć na to, jak oni grają.
» 16 stycznia 2019, 13:08 #547
kckMU: Oby City wygrało oba te hitowe spotkania. Przy okazji dogonią Liverpool.

Chelsea nie musi przywieźć 3 punktów z Bournemouth. Ponadto, podstawą jest to, aby nie wygrali w derbach Londynu. My już Kanonierów złapaliśmy i trzeba patrzeć tylko wyżej.

Tottenham ma trzy mecze u siebie, ale na szczęście nie z ekipami typu Huddersfield i Cardiff, tylko bardzo niewygodnym Newcastle Rafy, mocnymi Lisami i Watfordem. Są szanse na remis czy nawet dwa, głównie ze względu na osłabienia; no, bez nich mogliby zgarnąć nawet komplet.

Jeśli chodzi o nas, to w oczy od razu rzuca się Leicester. Jeśli nie zrobimy sobie tam krzywdy, powinniśmy wyciągnąć minimum 10 punktów z tych 4 meczów. U siebie pozamiatamy, a ostatnie w tym zestawieniu Fulham ma gorszą defensywę niż my prawe skrzydło.

Tak jak napisałeś - to wygląda ciekawie. Nie przejdziemy w tym sezonie do historii poprzez zdobycie kolejnego mistrzostwa Anglii, ale wejście do TOP4 po takiej jesieni będzie zapamiętane na zawsze. Jak już Liverpool za 5 lat będzie tracić 20 punktów na półmetku rozgrywek do 4 miejsca, przytaczany będzie przykład właśnie Man United z 18/19. Możemy to zrobić, a patrząc na to, jak ślicznego i miłego trenera mamy, mam pewność, że to zrobimy.
» 16 stycznia 2019, 14:33 #546
RememberMe: Chelsea i Arsenal mają pod dwóch rywali z TOP6, Tottenham średniaków, ale grają bez napastnika. Jest wysoka szansa nawet wejść do TOP4 na przestrzeni tych czterech meczów, ale wygrać kolejne 4 mecze to nie jest żadna formalność. Potrzebny powrót Sancheza, duża rotacja, Lukaku, Fred.
» 16 stycznia 2019, 17:21 #545
primasort: Że ci się chciało pisać to co każdy wie,a jak nie wie to sobie sprawdzi
» 16 stycznia 2019, 23:13 #544
Veron: koniecznie w lato kupić Tobyego i Manolasa, wydamy 60M i mamy z miejsca lepszy duet obrońców niż teraz w każdej kombinacji, zostawi ć koniecznie Lindelofa i dwóch z trójki Smalling/Bailly/Jones
wtedy mamy 5 obrońców na 2 miejsca a za kasę z Rojo i np. Jonesa mamy na transfery T+M

możemy za darmo zdecydowanie wzmocnić obronę

z Koulibalim bym poczekał, bo on sam musi dać do zrozumienia prezesowi, że chce odejść, teraz siedzi cicho i ten stary cep wymyśla sobie ceny z kosmosu

nie dajmy się wkręcić w tą karuzelę, już wydaliśmy na Lukaku 90M czy na Freda 60M a wygryźli ich ze składu Herrera i Rashford

jeżeli mamy wydać za zawodnika ponad 100M to niech to będzie Mbappe, Neymar czy inny Griezmann gdzie wchodzi do drużyny i robi różnicę od razu a nie może wypali albo nie
» 16 stycznia 2019, 11:04 #543
celny: Smalling podpisal ostatnio nowy kontrakt, wiec na pewno go zostawimy. Lindelof zostaje, Bailly udowodnil kilka razy, ze moze byc z niego bardzo dobry obronca, dalbym mu szanse. Co do Jonesa, Rojo to jakos nie widze, zeby klub sie ich pozbyl, przeciez ten temat jest poruszany od kilku dobrych lat, a jak widac szrot dalej jest trzymany w tym klubie
» 16 stycznia 2019, 11:26 #542
Magik1990MU: Szrot jest trzymany od lat w tym klubie, bo ilość piłkarzy na poszczególnych pozycjach musi się zgadzać, a Edek niechętnie kupuje wielkie nazwiska do obrony. Jakbym miał wybierać, to oddałbym Jonesa i Rojo bez żalu. Co prawda do tego pierwszego sentyment jakiś jest, bo to jeden z żołnierzy Fergusona, ale z nim trochę jest jak z Andersonem: wielkie umiejętności, ale wszystko zniszczyły mu kontuzje. Obecnie to średniak jakich wiele w PL. Co do Rojo, to jego już dawno nie powinno być w tym klubie. W sumie gość poza rozgrywaniem i strzałami nie ma niczego. W destrukcji regularnie gubi krycie, a do tego kompletnie nie myśli. Już bardziej cenię Bailliego, bo ten ma faktycznie duże umiejętności jako stoper i jeśli będzie miał chłodniejszą głowę,, to jako solidny zmiennik da radę.
» 16 stycznia 2019, 12:03 #541
awe: tak tak bo ty wiesz jak oni graja, wisz ze zmiejsca beda wymiatac, ze nie przeszkadza im ze pierwszy raz beda grac w takiej ldize takiej kombinacji, a skauci United to debile a ty wiesz lepiej
» 16 stycznia 2019, 20:17 #540
Veron: Kane naderwane więzadło w kostce, wróci najprędzej w marcu
na Llorente czy Sonie to oni przewagi nad nami nie utrzymają
teraz trzeba sklepać wszystkich do Liverpoolu a z nimi to pewnie będzie jak z Tottenhamem, otwarta gra, otwarty wynik
» 15 stycznia 2019, 20:54 #539
Michux3: Sona nie ma , wyjechał na turniej elity azji czy coś takiego
» 15 stycznia 2019, 20:58 #538
Veron: czyli kwiiik
Llorente, Lamela lub Lucas na "9"
oj słabo z nimi będzie
» 15 stycznia 2019, 22:00 #537
awe: a Llorente z tego co wiem chce odejsc w trybie natychmiastowym, a klub tez nie zamierze mu w tym przeszkadzac
» 15 stycznia 2019, 22:10 #536
tomekwietniu: Lucas też ma uraz
» 15 stycznia 2019, 23:05 #535
jassaj: W takiej sytuacji to Llorente chyba tej zgody jednak nie dostanie :)
A tak ogólnie to "o luj"(pomyślałem trochę inaczej, ale wiecie, kultura wypowiedzi :) To niezła przyszłość przed Totkami. Zbierając to do kupy. Brak najlepszego napastnika, drugi jedzie na jakies zawody w ping ponga, Lucas kontuzja, jak im jeszcze jakiś Eriksen wyskoczy... Przecież to tak jakbyśmy z dnia na dzień stracili Rasha, Martiala i np Lingarda. Ok- nie bierzcie tego 1:1 ale ogromne straty. Podobno Dembele odchodzi do Chin. Nie wiem co z Sissoko- on też przecież musiał zejść szybko. Chyba nam się z kogutów zrobią ciepłe nuggetsy, trochę mi ich szkoda, fart, że to nie okres świąteczny, ale- bo w sumie nie wiem na ile ich tam położyło i kiedy Son wróci- zaraz LM, PA, kilka spotkań PL, być może decydujące momenty kampanii a Ci się porozkładali, jak nie przymierzając my (co wgl jest szokiem bo u nas w miarę spokój)
» 15 stycznia 2019, 23:47 #534
Devil156PL: Jeśli Llorente odejdzie to na pewno przyjdzie ktoś za niego . Po za tym i tak powinni kupić jakiegoś zawodnika ofensywnego ,który potrafi grać na 9 ,ale także na innych pozycjach taki ktoś ala zapchaj dziura jak np. u nas Lingard lewa strona 10 i prawa strona .
Raczej bez 2 głównych zawodników ofensywnych ciężko będzie im utrzymać podium i zaczną gubić punkty ,co być może da nam szansę na TOP 3 .
» 15 stycznia 2019, 23:56 #533
RedsFan: Kolejny raz koguty dostana po dupie przez Daniela Levy. Chlop skapy nie robi transferów, a pozniej dziwic się, że nie utrzymują pozycji w premier league. Ja nie wiem jak Pochettino wytrzymuje w tym klubie ze zwiazanymi rakami. Przecież jako Menager on tam mało co może.
» 16 stycznia 2019, 09:46 #532
welllone: Levy akurat zarządza klubem jak potrafi.
Ich klub od niedawna przedarł się do czołówki. Na wyspach jak i na świecie ma renomę mocnej, solidnej drużyny.
Pieniądze nie spadają im z nieba, a raczej spod ziemi jak w City czy PSG (tak City i PSG pieniądze z zysków ma na transfery, a całą infrastrukturę buduje i kupuje za ropniaki).
Mają swoje konkretne cele. Budowa stadionu była dla nich priorytetem, zapewne pochłania sporą część zysków, jak i jest robiona na kredyt więc jego operacyjność też trzeba spłacać.
Najważniejszych zawodników nie sprzedają od kilku lat mimo zainteresowania klubów pokroju Real, Barcelona, Bayern czy United.
Patrząc na to co dzieje się na rynku, żeby realnie się wzmacniać musieliby jak każdy dawać ponad 50 mln za solidnego zawodnika i blisko 100 za kogoś kto błyszczy sezon max dwa.
Fajnie się mówi o wydawaniu i transferach nie znając podstaw ekonomii i zarządzania czymkolwiek. W prywatnym życiu też idziesz kupić samochód ponad stan, żeby jeść chleb ze smalcem przez najbliższe 10 lat?
» 16 stycznia 2019, 10:29 #531
RedsFan: Nie każdy musi kupowac odrazu gwiazdy, sęk w tym że oni w ogóle nie maja ludzi na zastepstwo. Waski sklad i poza podstawowa 11 to slabo tam u nich. Levy nawet tanich młodych z myślą o przyszlosc zawodników nie kupuje, wiec co sie dziwic.
» 16 stycznia 2019, 10:46 #530
piotrek19: Krzysiu Bania Piątek niedawno oglądałem chłopka na żywo na naszych boiskach przyznam że nigdy bym się nie spodziewał że chłop az tak się wybije z meczu na mecz można powiedzieć że lepszy . Oby mu powiodło się w Milanie , może kiedyś tarfi na wyspy :) . Jak to życie może się zmienić w rok czasu masakra.
» 15 stycznia 2019, 20:40 #529
rubin: Wiecie coś nt fazy pucharowej LM w NC+? Będzie dostepna na takiej samej zasadzie co faza grupowa?
» 15 stycznia 2019, 20:26 #528
wrobel1992: Z tego co kojarzę to play off już tylko kanały polsatu. Chyba, że się w międzyczasie dogadali.
» 16 stycznia 2019, 10:12 #527
Kriss92: Od początku kanały Polsatu, tylko do końca roku dla posiadaczy Canal+ było za darmo a niby po nowym roku należy kupić. Chcą niby 20zł za miesiąc LM, w każdym momencie można włączyć i wyłączyć. Ma do mnie babka dzwonić w tej sprawie pod koniec miesiąca bo tak zostało ustalone w grudniu chyba. Jednak ostatnio patrzę i cały czas mam dostęp do tych kanałów a wysokość abonamentu bez zmian, więc wstrzymam się z ewentualnym zakupem do 12 lutego i wtedy zobaczę czy nadal aktywne. Najgorzej zrobią jak w dniu meczu wyłączą dostęp i nie zdążą aktywować po zakupie a akurat pierwszy mecz to United - PSG.
» 16 stycznia 2019, 10:31 #526
vinnie123: Kanały Polsatu tym co nie wykupili mają wyłączyć pod koniec stycznia. Można je dokupić za 20-30 zł. Przy przedłużeniu umowy oferowali taniej. Z tego co się dowiedziałem już się dogadali i polsaty premium będą dostępne w sumie przez 3 lata.
» 16 stycznia 2019, 12:29 #525
sirtomas: Kane kontuzja kolana jest szansa ,że łatwiej będzie dogonić totki niż Chelsea
» 15 stycznia 2019, 19:54 #524
OldFasion: Tak patrząc z boku, gdyby Mou został zwolniony dużo wcześniej, to dzisiaj liczyłby się w walce o mistrzostwo z Liverpoolem i City.
» 15 stycznia 2019, 19:30 #523
awe: no no i 3 x LM z rzedu
» 15 stycznia 2019, 22:12 #522
Devil156PL: teoretycznie byłoby to możliwe , a może byłoby gorzej , można gdybać . Tzw. efekt motyla jeden mecz lub gol może mieć wpływ na cały sezon
» 16 stycznia 2019, 00:00 #521
DjTED: Wiadomość z ostatniej chwili!!
Krzysztof Piątek trafił do Milanu na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu (40 mln).
» 15 stycznia 2019, 19:09 #520
ArktoS: Daj link z oficjalką
» 15 stycznia 2019, 19:19 #519
pelzebiusz: Ed - to jest biznesmen w 110% - okienko letnie położył na Dalocie i Fredzie - totalna przyszłość , nic na teraz Fred okazał się kolejnym nie wypałem - zaoszczędził i to nie mało - pogonił JM - mistrza wydatków i marudzenia - teraz kolejne okienko i totalne zero transferowe a mamy 1/2 okienka . W tym klubie dla Eda liczy się tylko wynik finansowy . Mam nadzieje że Ole zostanie i żydki w końcu sprzedadzą MU - komuś komu będzie zależało na trofeach
» 15 stycznia 2019, 18:03 #518
Kilerek7: Nikt nie jest jasnowidzem jak dany piłkarz się sprawdzi. Fred jak dostawał szanse nie grał źle, poprostu Herrera i Matić grają lepiej i zabezpieczają Pogbę. Dalot jest młody i był zachcianką Jose.
» 15 stycznia 2019, 18:10 #517
sisinho: @Fred

Grał słabo. Przychodził z łatką magika a ma problem z najprostszymi podaniami.
» 15 stycznia 2019, 19:28 #516
Devil156PL: Dalot u Mou się prezentował bardzo dobrze przeciwko drużynom spoza TOP 10, brak doświadczenia . Fred gra poniżej oczekiwań ,ale oceniać go można po całym sezonie ,bo aklimatyzacja w teorii powinna trwać pół roku i potem zawodnik już powinien grać na odpowiednim poziomie (są wyjątki ,które potwierdzają regułe ) , ale raczej to będzie porządny zmiennik niż zawodnik do podstawowej 11 .
Co do zimowego okienka to:
po pierwsze zimą ciężko się robi transfery chyba ,że ktoś jest na wylocie lub wchodzą duże pieniądze .
po drugie przyszedł nowy trener na pół roku i nie wiadomo czy zostanie na dłużej ,więc robienie transferów pod jego koncepcję ,a potem sprzedawanie zawodnika ,bo następnemu trenerowi on nie pasuje jest bez sensu .
po trzecie okienko się jeszcze nie skończyło ,więc jest szansa ,że do jakiegoś mniejszego transferu dojdzie
Co do wyników finansowych , to piłka nożna już jakiś czas jest biznesem i to dotyczy nie tylko naszego klubu . Dla zarządców zysk jest priorytetem , tylko nie każdy próbuje zarobić zdobywając trofea ,tylko niestety medialnie . Ed akurat medialnie potrafić stworzyć zysk , jakbyśmy mieli dyrektora sportowego to być może polepszyłyby się też nasze wyniki piłkarskie .
Ps. nowemu właścicielowi też będzie zależało na zyskach , jak i każdemu właścicielowi każdego klubu .
» 16 stycznia 2019, 00:15 #515
RedsFan: Dalot napewno potrzebuje czasu to bardzo młody chłopak. Co do Freda to ciężko mu jest z jezykiem i z dostosowaniem się myślę że będą z niego ludzie. Niestety mocno Mourinho przystopowal ten rozwój u Brazylijczyka. Spójrzcie na Lindelofa, caly sezon mu zeszło wejście na odpowiedni poziom, chłopak jest teraz naszym najlepszym srodkowym obroncom, a juz wszyscy go wywalali z klubu.
» 16 stycznia 2019, 09:52 #514
maticr7: Znalazłem ankiete na wp z pytaniem,czy liverpool zdobędzie mistrza Anglii,była tylko opcja na Nie.XD
» 15 stycznia 2019, 17:54 #513
tomekwietniu: Jak sądzicie czy Wan Bissaka sprawdziłby się w United?;)
» 15 stycznia 2019, 16:37 #512
Dejfmi: Nie sprawdzi się
» 15 stycznia 2019, 16:51 #511
BartkoGGMU: Sprawdziłby się. Topowy obrońcami ligowy. Brałbym bez zastnowienia
» 15 stycznia 2019, 17:30 #510
cymGiggs11: Polecam wszystkim fanom United książkę " Manchester United - diabelska biografia " Jim'a White. Kosztuje ok 40 zł. czyta się ją świetnie, sam osobiście czytam ją drugi raz. Glory, glory Man United !!
» 15 stycznia 2019, 16:12 #509
vieeeri: u mnie czeka obok futbonomii, ludzi z nikąd i nabiera mocy...)
» 15 stycznia 2019, 16:23 #508
Kilerek7: Czytałem, wspaniała podróż, wiele ciekawostek, jak to, że gdyby nie pewien pies MU by nie istniało.
» 15 stycznia 2019, 16:36 #507
awe: dla mnie mocno przereklamowane
» 15 stycznia 2019, 18:42 #506
DailySmoker: Roy Keane "druga polowa" polecam xd i Rooney "moja dekada w Premier League
» 16 stycznia 2019, 09:08 #505
Veron: Piątek w Milanie
40-45M ma kosztować, będzie najdroższym Polakiem w historii
» 15 stycznia 2019, 14:54 #504
jassaj: Na pewno lepsza opcja od tego wyimaginowanego Realu, gdzie nawet przyjmując, że ten transfer doszedłby do skutku co by go czekało ? Na początku pewnie ławka, potem może by trochę pograł. Jako, że Real jest w miejscu w którym jest zaraz zostałby zgnojony z resztą drużny. I jako, że jest to Real to po sezonie znów zostałby przyspawany do ławki, żeby potem odejść do jakiegoś Sociedad bo Real musi mieć nazwiska i pewnie latem będą znowu kombinować z Hazardami, Kane'ami. Neymarami.
Pozatym serio to by było za wcześnie- nie mam kompleksu Polaka, ale kurcze jedna udana runda nie sprawia, że jest już topowym napastnikiem na świecie. Taki przeskok mógłby z większym prawdopodobieństwem go zniszczyć niż wzmocnić. Nawet ten Milan jest dla mnie ryzykowną opcją, bo klub lepszy od Genoi ale tam też pamiętają jak to kiedyś było i też są zniecierpliwieni więc presja będzie duża no i nie wiem... Nie można przeszarżować ani z odważnymi decyzjami ani z asekuracją. Myślałem, że jak będzie miał odejść po sezonie, jak odejdzie teraz to będzie bardzo ciekawie i zobaczymy co z tego wyjdzie. W każdym razie szybko się toczy życie Piątka
» 15 stycznia 2019, 17:34 #503
Spadkobierca: jassaj, przynajmniej zostanie w Serie A, którą już chociaż trochę poznał.
» 15 stycznia 2019, 19:12 #502
jassaj: To jest znaczny plus. Ja może nie nadążam po prostu bo jego kariera leci bardzo szybko. Wchodzi no name z polskiego kretowiska na salony, z miejsca walczy o tytuł króla strzelców. Nie mija pół roku już go chce Real, ostatecznie ma wylądować w Milanie za kupę siana. Szybko, dla mnie za szybko, stąd moje obawy, ale niech mu się wiedzie. Ja może jestem zbyt asekuracyjny bo zakładałem, że dogra sezon w Genoi ale w sumie ma "już" 23 lata, więc to też jest presja w obecnych czasach, że właściwie już teraz, zaraz musi wbijać w tą najwyższą półkę, bo w tych topowych klubach szaleją nastolatkowie, 20latkowie, 21latkowie itd. więc ziomek który za sezon będzie miał 24 lata i nie będzie grał na najwyższym poziomie też sobie ogranicza szansę na karierę, nie mówie, że do 0 broń Boże, no ale tak jest jak się ma na sobie piętno Ekstraklasy. Taki Rashford za 2 lata być może będzie w gronie największych gwiazd piłki. Taki Mbappe już jest w TOTY. Nazwisko Martial zna każdy, a taki Krzysio co mu Ekstraklasa zabrała "młodość" musi teraz nadganiać
» 15 stycznia 2019, 19:52 #501
RedsFan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.01.2019 11:05

Tak z innej beczki. Patrzac na ostatni mecz Ole wpuścił Dalota na prawe skrzydło. Biorac pod uwage jego zapał do akcji ofensywnych i niekiedy pokazuje tez braki w obronie, czy mialo by to sens przerobic go na prawe skrzydło? Niestety tak jak w ostatnim meczu, tak w paru innych jak wszedł, zauważyłem że koledzy niechetnie lub nie czesto mu podają i chcą go wykorzystywac w akcjach. Nie wiem czemu tak jest, ale odnioslem takie wrażenie.
» 15 stycznia 2019, 11:04 #500
ArktoS: Diogo ma fajne warunki fizyczne, ale w moim odczuciu, wygląda na jakiegoś ociężałego. Tak jakby brakowało mu takiego zrywu.
» 15 stycznia 2019, 11:12 #499
Klierek7: Nowa liga nowy klub nowe wymagania wielka presja. Ważne żeby chłopak łapał minuty bo to w tym momencie dla niego bardzo ważna sprawa nie oczekujcie cudów bo to nie jest jeszcze dojrzały zawodnik.
» 15 stycznia 2019, 15:16 #498
ArktoS: Tak odbiegając trochę od tematu, to trochę jestem zaskoczony tym, że Real faktycznie interesuje się Piątkiem. Ogląda ktoś te mecze ? Co w nim takiego jest ?
» 15 stycznia 2019, 09:46 #497
Lolhaha123: Szczerze umie konczyc sytuacje bramkowe to typ takiego killera pod bramka. Umie sie znajdowac w polu karnyn rywala.
» 15 stycznia 2019, 09:49 #496
RedsFan: Osobiście nie oglądam jego występów jedynie skroty z sytuacji bramkowych i Lolhaha ma rację. Mnie chlopak nie powala bo nie lubie tego typu zawodników, ale robi co do niego należy i jest w tym dobry. Same bramki czy też styl w jakim strzela do mnie nie przemawia.
» 15 stycznia 2019, 10:14 #495
REDBOSS: Wg. mnie Piątek najbardziej przypomina..... Solskjaera. Jak patrze na jego bramki od razu kojarzy mi się Ole - typowy zabójca.
» 15 stycznia 2019, 10:20 #494
ax1d: Raczej Pippo. Solskjaer to jednak uderzał niejednokrotnie w rajdy przeciw obrońcom, strzelał bomby z dalszej odległości i był naprawdę wszechstronnym napastnikiem (grywał też na skrzydle). Insaghi z kolei był człowiekiem, który biegł i trafiała go piłka, po czym wpadała do bramki. Miał nadprzyrodzoną umiejętność/farta. I Piątek wydaje się mieć podobnie, z tego, co widziałem.
» 15 stycznia 2019, 10:48 #493
Janek: Bardzo dobrze odnajduje się w polu karnym, ma instynkt kilera, dobrze gra głową, karne pewnie strzela, jak trzeba to i z 16 metra dobrze przymierzy. Czego chcieć więcej?
» 15 stycznia 2019, 11:10 #492
maticr7: Z za pola karnego technicznie w okienko,też potrafi.Zrobił tak już pare razy.
» 15 stycznia 2019, 13:16 #491
Lolhaha123: Dobra Panowie to czekamy cierpliwie na weekend i na mecz Arsenal Cheslea najlepszy wynik to remis badz wygrana Arsenalu , wiadomo ze ich doscigniemy zaraz ,Chelsea rowniez jest teraz na wyciagniecie reki i jest jesscze Tottenham bez Kane i Sona .
» 15 stycznia 2019, 09:09 #490
Dejfmi: Nie mogę sie już doczekać dnia w którym przebiegniemy się po Arsenalu w Carabao
» 15 stycznia 2019, 08:57 #489
Michux3: Carabao ?
» 15 stycznia 2019, 09:44 #488
Dejfmi: Hehehehh przepraszam :D oczywiscie ze FA
» 15 stycznia 2019, 10:01 #487
kckMU: W Carabao to się po nas barany przebiegły :D
» 15 stycznia 2019, 14:52 #486
Michux3: Mówi się o transferze Marcusa Thurama z guinamp, syna liama.Grywa zamiennie Ls i N , cechuję sie szybkością i dryblingiem ,raczej by był tani więc czemu nie?
» 15 stycznia 2019, 08:32 #485
It5M4nk0oT: Byłby, i to tyle z jego zalet. United jest na etapie, gdzie nie można sobie pozwolić na eksperymenty ze składem. Zarząd i tak postąpił ryzykownie, zatrudniając Ole jako trenera (na ten moment nic nie podważa słuszności tej decyzji). Ale co do piłkarzy, potrzebujemy przede wszystkim stopera i prawoskrzydlowego dającego jakość na już, a nie dobrze rokujacego na przyszłość. Takich mamy: Chong, Gomes.
» 15 stycznia 2019, 10:45 #484
Me89v2: Mam nadzieję że latem w końcu wydamy masę siana na 3-4 mocne transfery i kolejny sezon od początku do końca będzie walka o.majstra :)

Śo, po, śp, ps

Kogo widzicie na tych pozycjach?
» 15 stycznia 2019, 07:42 #483
kamilpe: PO - Kimmich
» 15 stycznia 2019, 07:46 #482
Michux3: so w zimie reszta w lecie ,
So -Koulibaly -lider Który z miejsca weźmie za twarz defensywę
Po-Ricardo Pereira z leicester
-Sp/SPD- Barrella -wypadało by odciążyć maticia
Ps-Thauvin/Lozano
» 15 stycznia 2019, 07:57 #481
REDBOSS: Mi marzy się środkowy obrońca - Anglik nowy Ferdinand. Tylko czy jest ktoś taki?
» 15 stycznia 2019, 10:21 #480
Me89v2: Nie :)
» 15 stycznia 2019, 10:38 #479
vieeeri: REDBOSS rozumiem Cię, bo sam jestem wielkim zwolennikiem gry samymi Anglikami, ale to oczywiście nierealne :)
» 15 stycznia 2019, 16:26 #478
zbyszek7: Jak wygramy najblizsze 4 mecze (a obawiam sie tylko jednego z Leicester) to mamy Chelsea bo oni graja teraz z Arsenalem(A) z za 4 kolejki z City(A) i oba te mecze przegraja
» 15 stycznia 2019, 03:36 #477
Cisco: Utd też pogubi punkty bo mają jeszcze ciężkie mecze przed sobą, także nigdy nic nie wiadomo.
» 15 stycznia 2019, 04:26 #476
hedgehog: Patrząc na formę Arsenalu nie byłabym taka pewna. Raczej w optymistycznej wersji będzie remis.
» 15 stycznia 2019, 04:58 #475
Cisco: No właśnie, Arsenal nie ma formy także nie jest pewne że wygrają z Chelsea.
» 15 stycznia 2019, 09:11 #474
JudoHonor: Moim zdaniem fajnie by vylo zobaczyć w united queiroza. Ole jako asystent, quieroz jako główny i dodatkowo phelan
» 15 stycznia 2019, 00:39 #473
Quahadron: Skąd wy ludzie bierzecie takie pomysły? No skąd?

Od tych bredni aż przypomniało mi się jak jakiś użytkownik napisał by Carrick przejął United, a Mourinho został jego asystentem. :D
» 15 stycznia 2019, 02:09 #472
It5M4nk0oT: Queiroz? Z konia spadłeś, kolego ;) Taki sam murator jak Mourinho, dobry w PR, nic więcej.
» 15 stycznia 2019, 10:48 #471
wedel242: Ktoś w dyskusji niżej przypomniał mi o fetrainim, ktoś ma jakies info gdzie przebywa teraz ten szekspir?
» 15 stycznia 2019, 00:20 #470
Janek: Między innymi tutaj :) Paręnaście postów niżej.
» 15 stycznia 2019, 00:34 #469
RedsFan: Co to za ploty o Coutinho? Myslicie że ten transfer byłby realny?
» 14 stycznia 2019, 22:18 #468
Devil156PL: Tak samo realny jak i Ronaldo czy Sneijder
» 15 stycznia 2019, 00:32 #467
dawid27154: Za czasów Liverpoolu piłkarz świetny ale osobiście jestem na nie :)
» 15 stycznia 2019, 01:22 #466
mrm86: Chelsea teraz ma Arsenal a tydzień później Tottenham więc jest szansa żeby ich podgonic ale trzeba wygrać swoje mecze
» 14 stycznia 2019, 21:52 #465
JuzaLord: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.01.2019 21:56

Szkoda że Tottenham jest w pucharze myszki miki
» 14 stycznia 2019, 21:55 #464
JkaPumbaTkiShab: mają jeszcze wyjazd do City także na pewno pogubią punkty, oby już od następnej kolejki
» 14 stycznia 2019, 23:42 #463
zdenek10213: Jak wczoraj zagrał Martial ?
» 14 stycznia 2019, 21:12 #462
NexaT: Bez szału. W pierwszej połowie coś tam ciągnął akcje, ale był bardzo bierny w obronie. W drugiej połowie nie mogłem się doczekać jego zmiany, bo po prostu osłabiał zespół.
Bardzo średni mecz, powiedziałbym nawet, że słaby dla niego.
» 14 stycznia 2019, 21:17 #461
ro7: NexaT, przesadzasz. Zrobił dwie świetne akcje w tym meczu. W pierwszej połowie po solowym dryblingu ze skrzydła miał akcję sam na sam, którą obronił Lloris. W drugiej wyłożył piłkę Pogbie na strzał na 16 metr, gdzie mógł/powinien być gol (wtedy gdy się nagle zatrzymał). Z racji tego, że w tym meczu aż tylu akcji nie mieliśmy to powiedziałbym, że jego wkład być całkiem spory. Na pewno był lepszy od Lingarda i Lukaku.
» 14 stycznia 2019, 22:47 #460
Caspa: Tylko lukaku był gorszy
» 15 stycznia 2019, 00:43 #459
maticr7: Lingrad miał właśnie spory udział.. Ole bardzo go chwalił po meczu.Sete też miał,jak Martial.Powiedziałbym nawet,że Lingard miał lepszą.
» 15 stycznia 2019, 13:20 #458
Sideswipe: Martial raz ładnie poda, raz zrobi ładny zwod i już zlego slowa na niego nie można powiedzieć. Ludzie szanujcie go i może wymagajcie trochę więcej.
» 15 stycznia 2019, 22:36 #457
mrm86: Miejmy nadzieję że Wilki powalczą dzisiaj
» 14 stycznia 2019, 20:54 #456
pilchu: City prowadzi od 10 minuty meczu, a od 19 minuty Wilki grają w 10. Skończy się z 3-4 zero.
» 14 stycznia 2019, 21:24 #455
welllone: Aktualnie źle aż to pisać, ale niech te City goni LFC i nie pozwoli im wygrać ligi. Mniejsze zło.
» 14 stycznia 2019, 21:35 #454
kckMU: Liverpoolowi nikt nie musi przeszkadzać. Ich nie trzeba zatrzymywać, zawsze zrobią to sami. Indywidualiści, nigdy nie liczą na innych - to trzeba docenić.
» 14 stycznia 2019, 21:44 #453
Romek1981: Ponoć Kane kontuzję kostki ma, Son leci do Azji więc spurs może teraz trochę punktów zgubić.
» 14 stycznia 2019, 20:15 #452
RedsFan: Tez o tym czytalem. Pewbie pogubia punkty bo ich lawka nie powala, a jak zabraknie tych 2 to nie maja za duzo opcji.
» 14 stycznia 2019, 20:25 #451
mrm86: Teraz tylko wygrać 4 następne mecze ligowe przeciwnicy nie są z najwyższej półki, a nasze morale są wielkie i jesteśmy w gazie w tych meczach nie będziemy grali tylko o 12 punktów ale także o kolejne rekordy dla trenera i podtrzymanie dobrej passy więc motywacja musi być wielka, tylko piłkarzą odpowiednio nastawić głowy do tego
» 14 stycznia 2019, 17:46 #450
Mariusz199012: Za tydzień Arsenal gra z Chelsea więc układa sie to dla nas świetnie . my gramy z Brighton jestem pewny ze wygramy a w Meczu Arsenal :chelsea niech będzie Remis
» 14 stycznia 2019, 17:38 #449
davidrts1910: Albo wygrajmy My i niech wygra Arsenal ,wówczas będzie lepiej ,bo Arsenal prędzej czy później złapiemy ,a tak to do Chelsea będzie stara 3 pkt :D
» 14 stycznia 2019, 18:03 #448
kckMU: Zdecydowanie. Remis będzie można przyjąć, ale zwycięstwo Arsenalu może być bezcenne.
» 14 stycznia 2019, 19:18 #447
ax1d: Ja bym taki pewien nie był. To Brighton ledwo przegrało w LFC po karnym z poprzedniej kolejce, grając naprawdę dobry mecz. Wcześniej wygrana z Bournemouth, remis z WHU, wygrana z Evertonem away, remis z Arsenalem, a wcześniej ledwo poradziła sobie z nimi Chelsea. Nie wolno ich lekceważyć, bo umieją ostatnio stawiać się każdemu w lidze.
» 15 stycznia 2019, 08:35 #446
SickRabbit: Jeszcze tylko ograć Arsenal away i walka o top 4 jest bardzo realna bo najbliższe mecze to rywale z niższej półki.
Chelsea na pewno zgubi punkty.
» 14 stycznia 2019, 16:52 #445
Cisco: Chelsea zgubi punkty, Utd zgubi punkty, Arsenal, City, Liverpool, Everton itd... Kazdy pogubi punkty do konca sezonu.
» 14 stycznia 2019, 16:58 #444
piotrek19: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.01.2019 15:52

19.01.2019 Manchester United- Brighton 25.01.2019 Arsenal-Manchester United (Puchar)
29.01.2019 Manchester United-Burnley
03.02.2019 Leicester City -Manchester United
09.02.2019 Fulham-Manchester United
Kurczę do meczu z PSG możemy dogonić Chelsea, być w Top4 i zrobić naprawdę ładną serię zwycięstw . Jeśli tak się stanie nasza pewność siebie będzie wielka i naprawdę możemy ograć PSG . Stęskniłem się za prawdziwą walka jak za Fegusona w LM a nie odpadanie w 1/16 z Sevillą która nie była w formie tylko w kryzysie . Za Jose po cichu liczyłem na jakiś cud i awans bo Jose to wielki taktyk , ale teraz za Ole wierzę że wyjdziemy i zagramy jak równy z równym może to hurraoptymistyczne ale dzięki Ole !
» 14 stycznia 2019, 15:51 #443
primasort: W 1/8 a nie 1/16
» 14 stycznia 2019, 16:38 #442
piotrek19: W pierwszym etapie po fazie grupowej racja 1/8 ,16 drużyn moja pomyłka
» 14 stycznia 2019, 16:50 #441
Caspa: Odpadliśmy na życzenie zawodników. Patrz gra pogby .
» 15 stycznia 2019, 01:05 #440
Wirus: Meczu nie dałem rady oglądać, teraz oglądnąłem obszerny skrót.

Mecz do 62 min był bardzo otwarty, wyrównana walka. Po 62 min nasi padli jak muchy, a to, że wygraliśmy to cud - czyt. David De Gea. Co on wyprawiał, to szok, przecierałem oczy ze zdumienia.

Bardzo fajnie, że Marcus dostaje szanse na ataku i to wykorzystuje, oby rósł w siłe cały czas, bo będzie z niego mega napastnik. Szybki, zwinny, tylko jeszcze musi poprawić skuteczność i będzie killerem. Dobrze, że sie wzoruje na CR7.
» 14 stycznia 2019, 15:35 #439
Nubeq: Oglądałem mecz i widziałem też świetne sytuacje po stronie United i parady Llorisa.
Gdybanie jest śmieszne. Równie dobrze ten mecz mógłby się zakończyć 4:0 dla United gdyby nie podobna postawa Llorisa. Gdyby gdyby gdyby...
» 14 stycznia 2019, 17:22 #438
Wirus: A w którym miejscu ja coś gdybałem?
Nasi mieli też trochę okazji, ale nie tyle co Tottenham, równie dobrze mogło się skończyć np 4:4
» 14 stycznia 2019, 18:40 #437
RodeDuivels: Wirus tyle ze oprócz Alderweirelda, Alliego i przypadku Llorente totki nie miały tak czystej pozycji do uderzeń. Obrońcy dobrze zastawiali jedna stronę a David robił swoją robotę w drugiej stronie bramki. Dużo było dziełem przypadku, zamieszan w polu karnym. Uważam ze mimo wszystko to United zasłużyło na zwycięstwo w tym meczu. Tak btw. Ja mecz oglądałem cały a nie skróty które sa słabo miarodajne. Pozdrawiam
» 14 stycznia 2019, 21:27 #436
jaszczomb: Ramsey przechodzi testy medyczne w Juve. Szkoda, że my nie byliśmy nim zainteresowani, na pewno byłby wzmocnieniem.
» 14 stycznia 2019, 15:29 #435
LeeGrant: Nie wydaje mi się. Jedyny plus to kwota transferu :d
» 14 stycznia 2019, 16:00 #434
Magik1990MU: a na co nam kolejny średniak?
» 14 stycznia 2019, 16:07 #433
Magik1990MU: Ciekawostka:

Marcus Rashford w dotychczasowych 149 meczach zdobył 40 bramek. Dla porównania w tej samej ilości spotkań Ronaldo miał 31 goli.

Wniosek? Rashu ma duże szanse, aby wskoczyć na światowy poziom. Do tej pory brakowało mu regularności, ale to symptomatyczne dla piłkarzy w jego wieku. Natomiast już teraz widać u niego cechy, które sprawiają, że nie będzie drugim Wlebeckiem czy Januzajem. Pierwsza rzecz to szybkość: chłopak dysponuje nie tylko dużą prędkością podczas biegu, ale również i świetnym przyśpieszeniem. Tutaj znajduje się w czołówce piłkarzy na Wyspach. Kolejna rzecz to drybling. W tej kwestii przypomina trochę Mbappe, bo podobnie jak on, też się nie sili na efetywne sztuczki, a zamiast tego wykorzystuje balans ciała i przyspieszenie. I finalny aspekt: wykończenie. Nie zawsze jest w stanie zachować zimną głowę przy 100% okazjach, ale za to świetnie się odnajduje w tych mniej klarownych. Tutaj też widać podobieństwo względem CR7 najlepiej, bo zarówno przy strzałach z bocznych sektorów boiska, jak i z dystansu wykorzystuje siłę i dobre ułożenie stopy. Wczorajszy gol był nie do obrony dla Llorisa właśnie ze względu na prędkość piłki. Generalnie to van Gaal zostawił po sobie dwóch genialnych młodych zawodników, bo i o Martialu można wiele dobrego napisać. Przy odpowiednim wyszlifowaniu będziemy mieli atak obsadzony na lata.
» 14 stycznia 2019, 15:16 #432
ax1d: Faktycznie ciekawostka. A skąd wziąłeś te statsy Ronaldo w United? Lingard w 153 meczach w United ma 28 goli. Czyli wychodzi, że 3 mniej niż Ronaldo? ;D
» 14 stycznia 2019, 15:49 #431
Magik1990MU: wczoraj któryś z polskich dziennikarzy wrzucił to na twittera. Nie pamiętam teraz który.
» 14 stycznia 2019, 16:06 #430
tomekwietniu: Widzę że z kolegi wybitny fachowiec jak mowa o 21 letnim Rashfordzie i Cristiano który też miał 21 lat jak miał rozegrane to 150 meczy.. on podaje przykład 25 letniego zawodnika... ;)
» 14 stycznia 2019, 16:27 #429
ax1d: tomekwietniu, liczy się liczba rozegranych meczów. Rozumiem, że masz pretensje do Lingarda, że nie strzelał w meczach, w których nie grał, tak? Może jeszcze miał strzelać dla United, jak był na wypożyczeniu? :D
Kuszczak puścił tylko 19 goli w Premier League przez okres 6 lat "kariery" w United. Co z tego, że zagrał w tym okresie 30 meczów w lidze ;D
Co za ludzie...
» 15 stycznia 2019, 08:50 #428
Sideswipe: toś panie Tomku błysnął
» 16 stycznia 2019, 18:02 #427
cymGiggs11: wie ktoś czy mecz 1/16 FA Cup arsenal- Man United bedzie może gdzieś na żywo? Eleven sports? bo najbliższa kolejka z brighton wypada o tej samej porze co liverpool i to ci drudzy bedą w tv
» 14 stycznia 2019, 14:45 #426
stasiu669: Raczej na pewno będzie transmisja na Eleven :)
» 14 stycznia 2019, 14:53 #425
Kriss92: O FA Cup nie masz się co martwić na pewno będzie w tv. Co do meczu z Brighton będzie gorzej, bo raczej na pewno leci Liverpool. Jest szansa na retransmisję o 20 40, bo wtedy w programie jest powtórka Arsenal-Chelsea zaraz po zakończeniu tego meczu, więc tam możemy wskoczyć ale wtedy trzeba się odciąć od świata od 16 do 20 40. Choć Canal+ raczej nie robi psikusa i nie zdradza wyniku meczu, który retransmituje.
» 14 stycznia 2019, 15:01 #424
cymGiggs11: dziękuję za info Obyśmy kibice United jak najwięcej meczów swoich mieli w tv
» 14 stycznia 2019, 15:36 #423
tracer11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.01.2019 18:25

Zabraklo by mi palcow u nog i rak ile razy zdradzali wynik.
Przypadkowo czy nie, ale zdradzali rezultaty po czym byla jazda na fejsie.
Co do pytania o mecz z Arsenalem to pytanie wielce retoryczne.
» 14 stycznia 2019, 18:23 #422
dlabigt23: Podobno jest duza szansa ze Coutinho moze odejsc z Barcelony i jesli Manchester wylozy pieniadze to moze byc u nas . Co o tym myslicie ? mysle ze za Mate moglby przyjsc ale powinien grac typowo jako 10tka bo to jego pozycja :) Do srodka pola jak najbardziej przydalby sie bo procz Pogby slabo u nas to wyglada... Herrera i Matic to w sumie bardziej defensywni a Pogba z Coutinho mogliby nam ozywic atak :)
» 14 stycznia 2019, 14:42 #421
limak0007: jestem za, ale on najlepiej spisywal sie na lewym skrzydle i na wlasnie 10, a to pozycja Pogby aktualnie. Jezeli Francuz odejdzie to jestem na tak, zawsze szanowalem jego umiejetnosci mimo przynaleznosci do liverpoolu
» 14 stycznia 2019, 14:50 #420
Kilerek7: Ja jestem na nie. Ex liverpoolczyk, kontuzjogenny, forma w kratkę, problemy z nim po za boiskiem, cena. Nam nie jest potrzebna 10 tka, bo tam dzieli i rządzi Pogba, który nie lubi bronić, więc Herrera i Matić go ubezpieczają, jak już to za Maticia ktoś szybszy np. Ndombele. Nam potrzeba SO, dobrych boków obrony i prawe skrzydło, chociaż Lingard dobrze łączy. Obecnie trzonem drużyny jest DDG - Lindelof - Pogba - Rashford.
» 14 stycznia 2019, 14:57 #419
Luke88: Kontuzjogenny to jest Fellaini
» 14 stycznia 2019, 18:49 #418
ManCr7united: Fakt udało się wygrać ale tak naprawdę jak by nie nasz bramkarz to byśmy ten mecz przegrali ale drużyna po mału rośnie i czekam na kolejny mecz

Jestem ciekaw czy wielki murinho ogladal
» 14 stycznia 2019, 14:05 #417
Veron: otako

giphy.com/gifs/giphyqa-GyKVPXVzxEH0A
» 14 stycznia 2019, 14:37 #416
Nubeq: Jakby, gdyby.. Gdyby nie Lloris równie dobrze byłoby 4:0 dla nas. P...lenie o szopenie.
» 14 stycznia 2019, 17:24 #415
mikon70: Ostatnie dwadzieścia minut meczu były beznadziejne. Daliśmy się zepchnąć do obrony i dramatycznego utrzymania wyniku. Ale na szczęście dali radę z Davidem na czele
» 14 stycznia 2019, 13:39 #414
kolokolo98: Szkoda ze Znavvca zablokowany, miałem niezły ubaw z jego komentarzy
» 14 stycznia 2019, 13:33 #413
tracer11: On juz tu jest pod innym nickiem. Czytaj komenty a znajdziesz
» 14 stycznia 2019, 14:15 #412
BartkoGGMU: Eh liczyłem na jakieś wzmocnienia, a tu dalej cisza :(
» 14 stycznia 2019, 13:33 #411
Fido: No właśnie a przecież potrzebujemy prawego skrzydła i obrońcy, zaraz Valencia pewnie odejdzie i nie wiadomo co z Matą...
» 14 stycznia 2019, 14:19 #410
fetraini20: Jak wszyscy wiemy Manchester United notuje ostatnio wspaniałe wyniki. Chciałbym tutaj podkreślić niebagatelny wkład w zwycięską serię Naszego niegdyś znakomitego piłkarza, a teraz doskonałego trenera - Ole Gunnara Solskjaera. Norweg Jest trenerem z Wąskiego Segmentu Premium, który doskonale wie jak dogadać się piłkarzami i zawsze korzystając ze Swojego bogatego warsztatu i umiejętności podopiecznych potrafi dobrać odpowiednią taktykę. Ole jest trenerskim Vikingiem, który nie ma litości dla rywali. Jego zespół niczym średniowieczni Vikingowie podbija piłkarski świat i skutecznie utylizuje jakąkolwiek nadzieję przeciwników na korzystny rezultat. Mam nadzieję, że zarząd już ma wygospodarowane środki na odprawę dla Molde, a w szufladzie Woodwarda już czeka lukratywna i długoterminowa umowa dla współczesnego Vikinga trenerki, który podbije z nami Europę.
» 14 stycznia 2019, 12:25 #409
Xchrisx7: Co ty bierzesz, nie mam pytań :D
» 14 stycznia 2019, 12:56 #408
dzilu96: Wrócił! Spośród wszystkich trolli fetraini to po prostu kunszt gatunku
» 14 stycznia 2019, 13:07 #407
Veron: te 20 w nicku to przypadek czy już 19 banów wyrwał?
» 14 stycznia 2019, 14:30 #406
Luke88: Flaga Norwegii
20 w nicku
Propsowanie Ole (jak każdego innego menedżera xD)

No ciekawe o co tu chodzi, nigdy się pewnie nie dowiemy.
» 14 stycznia 2019, 15:54 #405
Mattias: Chelsea i Arsenal od dłuższego czasu jadą na oparach. Tych drugich mamy już w garści. Busiarze jeszcze stawiają opór ale ich też wcześniej czy później dojedziemy.
» 14 stycznia 2019, 12:19 #404
ax1d: Liverpool dostał w pucharze, a w sobotę ledwo wymęczył 1:0 z Brighton...
Oczywiście nie liczę, że dojdziemy Liverpool, ale liczę, że City ich przegoni.
» 14 stycznia 2019, 12:57 #403
Cisco: Chelsea to nie takie lamusy jak Arsenal, jeśli pozyskają dobrego napastnika i pozbędą się tego nieudacznika Moraty + pozyskają dobrego zastępcę Fabregasa czyli konkurenta dla Jorginho to może być z nimi ciężko. Oczywiście można ich pokonać ale nie ma co brać niczego na pewniaka.
» 14 stycznia 2019, 13:28 #402
RememberMe: Nie ma co mówić rzeczy w stylu, że po co nam Poche skoro Solskjaer go pokonał itp. Na pewno nie można powiedzieć, że byliśmy w tym meczu zespołem lepszym (jak wiadomo, w piłce nożnej nie zawsze wygrywa lepszy), ale nie była to jakaś kolosalna różnica. Były strzały z naszej strony, ale mimo wszystko więcej ze strony Tottenhamu. Nie oznacza to również, że Poche jest od Solskjaera trenerem lepszym. Ole dostał niecały miesiąc temu drużyne więc nie można ich w ten sposób porównywać. Co do czystego konta to oczywiście chyba nikt nie śmiałby przypisywać go naszej defensywie, a oczywiście DDG. Myśle, że zakup środkowego obrońcy doświadczonego, pewnego, opanowanego zrobiłby nam bardzo dużą różnicę. Bailly i Lindelof - są bardzo dobrymi obrońcami, ale tu potrzeba kapitana. Według mnie - tylko Koulibaly lub Alderweireld.
» 14 stycznia 2019, 12:14 #401
Tomczo: Jakbyśmy wykorzystali swoje szanse z 1 połowy i z początku drugiej to na koniec nie byłoby takiego napięcia. A tak chłopakom brakło kondycji i stąd nerwowka na koniec.
» 14 stycznia 2019, 13:41 #400
kckMU: W następnej kolejce Arsenal gra u siebie z Chelsea. Muszą to wygrac. Jeśli tak się stanie, będziemy mecz od top4. Nie do wiary. Kilka tygodni temu prędzej uwierzylibysmy, że primasort zmadrzeje. Na przykład.

W końcu wróciliśmy do pisania pieknej i pozytywnej historii oraz bicia rekordow w odpowiednim kierunku.

Ole!
» 14 stycznia 2019, 12:01 #399
united30: Musza chyba czesciej latac do dubaju :) :) :)
» 14 stycznia 2019, 11:59 #398
nani3210: Mam nadzieje że David będzie tak bronił z PSG
» 14 stycznia 2019, 11:47 #397
Tomczo: Wolę miec nadzieję, że nawet nie będzie musiał :)
» 14 stycznia 2019, 13:43 #396
franek95: Top4 jak najbardziej w naszym zasięgu. Wystarczy punktować z niżej notowanymi powalczyć z top6 i będzie dobrze. Widać to po tym jak odrobiliśmy strate punktową do Arsenalu. Niektórym tutaj sie wydaje że skoro taka strata pkt to już nic nie pomoże a przeciez przeciwnicy też mogą gubić punkty. My jesteśmybw gazie i licze że kolejne 4 spotkania w lidze to conajmniej 10pkt do przodu jak nie 12 bo przeciwnicy tacy że jeżeli zagramy na poziomie z poprzednich 6 spotkan to musimy go wygrać a do tego mamy jeszcze H2H z Arsenalem City Livebi Chelsea. Podsumowując wszystko się może zdarzyć gdy głowa pełna marzeń a drużyna zmotywowana. GGMU ! I skończmy z narzekaniem przy każdym spotkaniu. Poprawa jest duża wiadomo że jeszcze sporo brakuje żeby bylo idealnie ale może skupmy sie na pozytywach a nie jak niektórzy tylko wytkną minusy.
» 14 stycznia 2019, 11:42 #395
SlavoFive: Cześć wszystkim.
Gdzie można znaleźć dokładne statystyki z meczów? Chodzi mi m.in. o przebiegnięty dystans poszczególnych piłkarzy oraz ilość sprintów w meczu. Wie ktoś gdzie można znaleźć takie informacje? Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam Kibiców Naszego Klubu
» 14 stycznia 2019, 10:41 #394
is200second: Jedyne co mi się nasuwa to opta
» 14 stycznia 2019, 12:39 #393
Metyu: Ciekaw jestem waszej opinii na temat Marcusa. Myślicie, że chłopak pod skrzydłami Ole wyrośnie nam na czołowego napastnika? Zakładając, że u Ole dalej będzie pierwszym wyborem, to czy będzie w stanie ukończyć sezon ze zdobyczą około 20 bramek w lidze? Póki, co Anglik wyrównał swój najlepszy wynik jeśli chodzi o zdobyte bramki w jednym sezonie w PL (7 goli).
» 14 stycznia 2019, 10:28 #392
RedsFan: Napewno pod Ole bedzie jeszcze lepszy w miesiac zrobil mega progres, a co dopiero po np. pół sezonu. Co do bramek Hmmm, Marcus nie strzela hurtem, w meczu ma raczej po jednej bramce. Do konca sezonu jeszcze 16 meczów, wiec ma jakies szanse na to, biorąc pod uwage, że co mecz strzelał nie będzie.
» 14 stycznia 2019, 10:47 #391
Metyu: Z Marcusem jest ten problem, że potrafi mieć w meczu jedną sytuację i zamienić ją na bramkę, a także mieć kilka setek, gdzie mógłby skompletować hat-tricka, a kończy spotkanie z jednym trafieniem, bądź w ogóle nie trafia do siatki. Brakuje mu regularności, ale mam wielką nadzieję, że pod wodzą Ole poprawi się i w tym elemencie.
» 14 stycznia 2019, 11:07 #390
jassaj: Ale jest światełko w tunelu- no cóż znowu nawiązanie do Mourinho ale ciężko od tego uciec- przypomnijcie sobie jaki miał Rash wtedy problem ze strzeleniem bramki- jedna setka, druga, trzecia a on wali na oślep w bramkarza, nad bramką, pod bramką, obok bramki, wszędzie tylko nie DO bramki- teraz strzela i robi to regularnie. Nie wiem ile w tym "szkody" Portugalczyka , ile zasług Norwega, ale widać, że ten chłopak nabrał wiary, wiatru w żagle, to jak kręci obrońcami, jak bez strachu i z takim wewnętrznym przekonaniem o swojej sile idzie do przodu jest w jakiś sposób imponujące. Chce wierzyć, że to serio wynik współpracy z Ole i przekazanie wiedzy jak napastnik napastnikowi, ale nawet jeżeli to czysty przypadek, że teraz się odblokował no to super, bo suma sumarum wrzucił ten wyższy bieg i nasz atak, jakby to prawe skrzydło jeszcze było załatane- jest naprawdę imponujący- młodość, dynamika, bezkompromisowość. Czy strzeli 20 ? To zależy od drużyny- jeżeli mecze z tzw. "ogórkami" będziemy nadal w większości wygrywać takim stylem jak ostatnio- no to może, jeżeli trochę spuścimy z tonu to będzie ciężko. Ja byłbym bardzie pobłażliwy i jako taki cel ustawił 15+. To też będzie dobry wynik, zważywszy ile sezonu nam już uciekło
» 14 stycznia 2019, 11:22 #389
Veron: Rashford to tytan pracy, podobnie jak jego wzór CR z czasem powinien bardziej skupić się na bramkach niż na bieganiu jak opętany, ale to przyjdzie z czasem i ze zmianą sylwetki, już teraz widać znaczną poprawę ale myślę, że od następnego sezonu obrońcy tak łatwo go przestawiać nie będą
» 14 stycznia 2019, 11:38 #388
welllone: After 149 games for Manchester United:

- Marcus Rashford: 40 goals
- Cristiano Ronaldo: 31 goals

Nic więcej nie dodam.
» 14 stycznia 2019, 19:31 #387
Lolhaha123: Haha weszlem na strone spurs i tam wypisuje takie typu komki ,,to nie oni wygrali tylko my im na to pozwolilismy"
Beka , piecze ich juz .
» 14 stycznia 2019, 10:07 #386
Veron: to oni mają kibiców w Polsce?
znaczy tu siedzi sporo tryptofanów ale nie sądziłem, że mają jakąś stronę
» 14 stycznia 2019, 10:15 #385
RedsFan: Sam z ciekawości sprawdzilem i mają, a teraz powtoreczka na Cs*2 leci :)
» 14 stycznia 2019, 10:24 #384
RedsFan: Jeszcze, apropo ich strony to też mają fajnych fanów. Po jednym meczu połowa osób zwalnia tam Pochettino, chca żeby odszedł do nas. Fajnie tak troche jak w Realu, albo tu jak idzie to wychwalamy jak sie sypie to wywalamy :D
» 14 stycznia 2019, 11:03 #383
jassaj: Bo nie tylko my mamy porąbane "community" tylko prawie każda stronka w Polsce. Wszędzie znajdzie się grupa dzbanów co skutecznie będą w stanie obrzydzić serwis i oblać gvwnem nie tylko siebie ale i wszystko dookoła. Problem jest taki, że DP na polskie standardy jest ogromnym serwisem przez który przewijają się setki ludzi a aktywnych userów też jest ogromna ilość. Więc wszelkie trolle mają tu najbardziej urodzajną glebę bo dotrą do dużej ilości osób (po co trollować np na lfc, gdzie pod postem nie-meczowym są 2-3 w porywach do 5 komentarzy) i też duża różnorodność ludzkich charakterów tak po prostu sprawia, że z nas się śmieją, jakoby mielibyśmy być jednym wielkim "DebilPage". Obrywamy bo jesteśmy najbardziej jaskrawym przykładem, ale to nie znaczy, że na kanonierach, stronach City, Chelsea czy tym podobnych to sami dżentelmeni siedzą z doktoratem z komunikacji społecznej i po kursach trenerskich. Taki klimat, ja tam wolę już to DP które czasem mnie wnerwia jak nic innego, ale przynajmniej mam z kim tutaj pogadać, niż siedzieć na sterylnej, ale półmartwej stronie, gdzie odpisze mi może 1 osoba i to po 3 miesiącach
» 14 stycznia 2019, 11:30 #382
Magik1990MU: 'Tu potrzeba zmiany i zwolnienia w trybie natychmiastowym wypalonego dinozaura, jakim bez wątpienia jest Pochettino."

Komentarz ze strony Tottenhamu. Nie zgadniecie kto jest autorem. Niejaki Fetraini :D
» 14 stycznia 2019, 12:51 #381
welllone: Mnie zastanawia czy to taki troll z zamiłowania czy opłacany copywriter.
W Polsce kupno pozytywnych postów mija się z celem, te o negatywnym wydźwięku mają większą szansę na wywołanie dyskusji ;)
» 14 stycznia 2019, 19:29 #380
Sideswipe: Mourinho i Mourinho... jedno i to samo, co drugi post o nim, chłopa już tu nie ma i super, ale dalibyscie spokój.
» 14 stycznia 2019, 09:28 #379
Veron: bo Mou albo się kocha albo nienawidzi, taki Dr House piłki a jak wiemy Wilsonów jest bardzo mało

jeszcze jedno, większość tu pisze o dinozaurze itp. a zobaczycie, że poprowadzi Real, Inter lub inny wielki klub, ale oczywiści znavvcy z DP wiedzą wszystko lepiej
» 14 stycznia 2019, 09:53 #378
Kriss92: Mnie to zastanawia czemu tak bardzo siedliśmy fizycznie po 60 minucie. To że nas Totki cisnęły głównie wywodziło się z tego że linia pomocy mocno opadła z sił i cofała się bardzo głęboko. Może to jednak zmiana klimatu, podróże i ciężki trening (mieli pracować nad kondycją w Dubaju) się odbił. Świetnie że udało się wygrać, miejmy nadzieję że w kolejnym meczu juz kondycyjnie będzie to lepiej wyglądać i będzie możliwość większych rotacji. Na przykład wczoraj brakowało bardzo Sancheza aby wszedł za Lingarda. Dalot nie zagrał źle ale byłaby zawsze kolejna ciekawa opcja z przodu.
» 14 stycznia 2019, 09:04 #377