MŚ 2018: Szwecja z udziałem Lindelöfa pokonała Szwajcarię

» 3 lipca 2018, 20:39 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Wtorek był dniem, w którym kibice futbolu na całym świecie z uwagą śledzili ostatnie pojedynki w ramach 1/8 finału mistrzostw świata w Rosji. Konfrontacja Szwecji ze Szwajcarią okazała się niezwykle zacięta i zakończyła się zwycięstwem Skandynawów 1:0.
» Victor Lindelöf i jego koledzy mogą się przygotowywać do ćwierćfinału mistrzostw świata
Swój udział w wywalczeniu awansu miał również Victor Lindelöf, który spędził na murawie pełne 90 minut.

23-latek zanotował dwa wygrane pojedynki główkowe, raz zablokował uderzenie rywala oraz pięciokrotnie wybijał piłkę z okolic własnej strefy obronnej. Portal WhoScored przyznał Lindelöfowi notę 6.7/10.

Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Emil Forsberg. Uderzenie skrzydłowego RB Leipzig z 66. minuty meczu odbiło się od nóg Manuela Akanjiego i zmyliło stojącego między słupkami Yanna Sommera.

Szwedzi mieli nadzieję na podwyższenie rezultatu w doliczonym czasie gry drugiej połowy, ale podyktowany początkowo rzut karny po analizie wideo został przez sędziego zamieniony na rzut wolny.

Podopieczni Janne Anderssona wywalczyli tym samym przepustkę do ćwierćfinału mundialu, gdzie ich rywalem miał być zwycięzca pary Anglia - Kolumbia.

Szwecja - Szwajcaria 1:0 (0:0)
Bramki: Forsberg 66'

Szwecja: Olsen - Lustig (Krafth 82'), Lindelöf, Granqvist, Augustinsson - Claesson, Svensson, Ekdal, Forsberg (Olsson 82') - Berg (Thelin 90'), Toivonen

Szwajcaria: Sommer - Lang, Djourou, Akanji, Rodríguez - Behrami, Xhaka - Shaqiri, Džemaili (Seferović 73'), Zuber (Embolo 73') - Drmic