MŚ 2018: Victor Lindelöf i spółka zwycięzcami Grupy F!

» 27 czerwca 2018, 17:53 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Poznaliśmy końcowy układ sił w grupie F mistrzostw świata w Rosji. Szwecja z Victorem Lindelöfem w składzie pokonała Meksyk 3:0, natomiast Niemcy nie sprostali Korei Południowej i przegrali 0:2.
» Reprezentacja Szwecji zapewniła sobie przepustkę do 1/8 finału mistrzostw świata w Rosji
Pierwsza połowa konfrontacji na Stadionie Centralnym w Jekaterynburgu nie przyniosła goli.

Dobrą okazję do wpisania się na listę strzelców już w szóstej minucie miał Emil Forsberg. Jego strzał z rzutu wolnego obronił jednak Guillermo Ochoa.

Stały fragment gry mógł przynieść Szwedom prowadzenie jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa. Tym razem golkipera Meksyku mógł pokonać Marcus Berg, lecz jego uderzenie okazało się niecelnie.

W odpowiedzi groźnym uderzeniem błysnął Carlos Vela, ale i jemu zabrakło wystarczającej precyzji.

Największa w pierwszej połowie kontrowersja miała miejsce w 29. minucie. Piłkę ręką we własnym polu karnym dotknął wówczas Chicharito. Nestor Pitana skorzystał z pomocy systemu VAR, ale nie podyktował jedenastki.

Na gole kibice musieli poczekać do drugiej części gry. Pięć minut po zmianie stron defensywę Meksyku przełamał Ludwig Augustinsson. 24-latek dobrze znalazł się w polu karnym i strzałem z pięciu metrów pokonał Ochoę.

Wystarczyło zaledwie dwanaście minut, a meksykański bramkarz musiał ponownie wyjmować piłkę z własnej siatki. Tym razem pokonał go kapitan Szwedów, Andreas Granqvist, który wykorzystał rzut karny.

Wszelkie nadzieje Meksykanów na korzystny rezultat zostały rozwiane na kwadrans przed zakończeniem spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę do własnej siatki skierował Edson Álvarez.

W 81. minucie znakomitą szansę na zdobycie bramki honorowej miał Chicharito. Były napastnik Manchesteru United nie potrafił jednak posłać piłki w światło bramki z kilku metrów.

Ostatecznie rozstrzygnięcia w grupie F oznaczają, że do dalszych gier awansowały reprezentacje Szwecji i Meksyku. Ich rywalami w 1/8 finału będą drużyny z grupy E, gdzie szanse na awans mają Brazylia, Szwajcaria oraz Serbia.

Meksyk - Szwecja 0:3 (0:0)
Bramki: Augustinsson 50', Granqvist 62' (k.), Álvarez 74' (sam.)

Meksyk: Ochoa - Álvarez, Salcedo, Moreno, Gallardo (Fabián 65') - Herrera, Guardado (Corona 75') - Layún (Peralta 89'), Vela, Lozano - Hernández.

Szwecja: Olsen - Lustig, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson - Claesson, Larsson (Svensson 57'), Ekdal (Hiljemark 80'), Forsberg - Toivonen, Berg (Thelin 68').