Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Oficjalnie: Sir Alex Ferguson przechodzi na emeryturę!

» 8 maja 2013, 10:27 - Autor: Biafra - Źródło: ManUtd.com
Sir Alex Ferguson ogłosił, iż jego 26. sezon za sterami Manchesteru United będzie ostatnim w jego przygodzie z aktualnym mistrzem Anglii. Szkot przejdzie na zasłużoną emeryturę, mając na swoim koncie aż 13 mistrzowskich tytułów.
Oficjalnie: Sir Alex Ferguson przechodzi na emeryturę!
» Sir Alex Ferguson ogłosił, iż 26. sezon za sterami Manchesteru United będzie ostatnim w jego przygodzie z aktualnym mistrzem Anglii. Szkot przejdzie na zasłużoną emeryturę, mając na swoim koncie aż 13 mistrzowskich tytułów. 71-letni Ferguson obejmie funkcję dyrektora Czerwonych Diabłów i zostanie ambasadorem klubu.
Najbardziej utytułowany menadżer w historii angielskiego futbolu ostatni raz poprowadzi Czerwone Diabły w dniu 19 maja, kiedy to jego podopieczni podejmą West Bromwich Albion.

Wraz z końcem obecnego sezonu, Szkot obejmie funkcję dyrektora Manchesteru United, a także zostanie ambasadorem klubu.

- Decyzja o przejściu na emeryturę jest dla mnie sporym wyzwaniem, jedną z tych rzeczy, które nie przychodzą łatwo. Jednak to jest właściwy czas - wyznał Ferguson.

- Bardzo ważne było dla mnie, żeby pozostawić po sobie klub w jak najlepszej kondycji i mam nadzieję, iż mi się to udało. Jakość tej drużyny, która dopiero co wygrała ligę, a także odpowiedni balans pomiędzy zawodnikami młodymi i starszymi, zapewni United kontynuację sukcesów klubu.

- W jasnych barwach postrzegam także przyszłość zespołu, a wszystko to za sprawą utalentowanej młodzieży. Nasze centrum treningowe jest wyposażone bardzo dobrze, są jednymi z najlepszych na świecie. Również Old Trafford to jeden z najlepszych obiektów tego typu.

- Z tego miejsca muszę podziękować mojej rodzinie, za ich miłość i wsparcie, które było kluczowe. Moja żona Cathy była najważniejszą osobą w całej mojej karierze, zapewniając mi stabilność oraz odwagę. Słowa nie są tutaj wystarczające, aby wyrazić to, co ona dla mnie znaczy.

- Chciałbym również podziękować naszym zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowego, zarówno obecnym, jak i byłym pracownikom, za wspaniały poziom profesjonalizmu oraz ich oddanie, dzięki któremu mogliśmy zdobyć tak wiele trofeów. Bez ich wkładu historia tego wspaniałego klubu nie byłaby taka bogata.

- Przez ostatnią dekadę rodzina Glazerów zapewniła mi odpowiednią platformę do zarządzania Manchesterem United w najlepszy możliwy dla mnie sposób. Jestem również niezmiernie szczęśliwy, że mogłem pracować z utalentowanym i zaufanym dyrektorem wykonawczym – Davidem Gillem. Jestem im wszystkim naprawdę wdzięczny.

- Do fanów – dziękuję Wam! Wsparcie, jakie zapewnialiście przez te wszystkie lata było cudowne. To dla mnie honor i niezwykły przywilej, że mogłem prowadzić Wasz klub i cenię sobie czas, spędzony jako manager Manchesteru United – zakończył sir Alex Ferguson.

« Poprzedni news
Bukmacherzy: Moyes nowym menadżerem United
Następny news »
Pochwały Gilla i Glazerów dla sir Alexa


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (614)


Fabio: Kiedyś musiało to nastąpić, ale szczerze mówiąc sądziłem, że szkot będzie chciał dobić do okrągłej 30 rocznicy i wtedy odejdzie.
Dziękuje;) sir Alexie za możliwość podziwiania Mistrza w akcji przez 14 lat.
Za przeżycie 2 triumfów w Lidze Mistrzów, 8 zwycięstw w Premier League, 1 wygranej w Pucharze Anglii, 2 wygranych w Pucharze Ligi Angielskiej, 5 zdobytych Tarcz Dobroczynności/Wspólnoty, 1 wygranej w Pucharze Interkontynentalnym i 1 triumfowi w Klubowych Mistrzostwach Świata.
Nie wiem jak teraz będzie wyglądał Manchester United FC, ale ufam twemu następcy, którego z pewnością wybierzesz wspólnie z zarządem i Glazerami.
Dziękuje;) szkocki Mistrzu
Glory Glory sir Alex Ferguson
Glory Glory ManUnited
» 12 maja 2013, 08:37 #589
Sideswipe: musze znalezc w tym jakis pozytyw - moze od nowego sezonu Valencia nie bedzie w 1 skladzie w takiej formie.
» 9 maja 2013, 20:18 #588
zamaro: Nieodżałowania strata dla całego klubu, kibiców United oraz całego piłkarskiego świata... Niestety w moich oczach osoba która powinna żyć wiecznie i nigdy nie odejść z ławki trenerskiej odchodzi na zasłużoną emeryturę. Sir Alex towarzyszył mi wraz z United od 5 roku życia, nigdy nie wyobrażałem sobie tego klubu bez niego, a teraz koszmar stał się rzeczywistością. Będzie mi brakowało jego żucia gumy, krzyczenia na sędziów i radości na jego twarzy po wygranym meczu. Gdy usłyszałem o tym, że Ferguson oficjalnie odchodzi na emeryturę poczułem się jakby odszedł mój dziadek... Mimo, że nie znam osobiście Sir Alexa Fergusona, to na zawsze zostanie on dla mnie miłym starszym Panem, z delikatnie wybuchowym charakterem. Powodzenia dziadziusiu!
» 9 maja 2013, 17:21 #587
Norbas: Gdzie Ci wszyscy co go sami zwalniali ? ;)
» 9 maja 2013, 17:16 #586
ForeverManUtd: Mancini vs Moyes
facebook.com/photo.php?fbid=483822798355768&set=a.375969499141099.88133.168353896569328&type=1&relevant_count=1&ref=nf
» 9 maja 2013, 16:59 #585
adasko6969: Już oficjalnie Moyes.
» 9 maja 2013, 15:47 #584
DavidMoyes: Wiadomon
» 9 maja 2013, 16:34 #583
welllone: Widze nick na czasie sobie wybrałeś...
» 9 maja 2013, 16:40 #582
ForeverManUtd: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.05.2013 17:00

facebook.com/photo.php?fbid=553556704689094&set=a.328856687159098.78274.328851413826292&type=1&relevant_count=1&ref=nf
» 9 maja 2013, 17:00 #581
grzegorzgumulak: Dopiero dzisiaj jestem w stanie coś napisać skończyła się pewna epoka nie ma co się oszukiwać nikt nie zastąpi BOSSA :( Myślę jednak że nie zostawi nam posuchy tylko będzie tym wszystkim kierował przypatrywał się doradzał.Trzeba optymistycznie patrzeć w przyszłość nie raz się z nim nie zgadzałem kombinacje brak stylu czy dostosowanie się do przeciwnika. Nie narzucanie naszego sposobu gry. Czasem jednak nie ładną grą a skutecznością i powtarzalnością wygrywa się puchary. MIMO WSZYSTKO DZIĘKUJE CI ALEXIE FERGUSONIE NAJLEPSZY TRENERZE W HISTORII PIŁKI NOŻNEJ!!
» 9 maja 2013, 15:39 #580
niedoniebieski: Czy kiedykolwiek na devilpage pod jakimś newsem było tyle komentarzy? :)
» 9 maja 2013, 14:58 #579
sprite1080: rok temu jak kupowalismy hazarda i wszyscy sie zastanawiali czy jak powiedzial ze wybiera zwyciezcow ligi mistrzow to chodzi mo o aktualnego czy tego sprzed kilku lat :)

Ps. zastanawiajace jest to ze pod tym samym newsem na stronie kanonierow jest dwa razy wiecej komentarzy a przy okazji odejsca RVP bylo dobre 4tys:) taka ciekawosta
» 9 maja 2013, 15:33 #578
Diabelred: sprite1080, heh widac ,ze nawet nie otworzyles tam tego ich newsa o SAFie.To ze jest u nich tyle komentarzy nie znaczy,ze oni dali tyle swoich opinii na temat odejscia SAFa xD.Po prostu u nich glowny news(wczoraj do wieczora news o SAFie byl tym glownym) zawsze sluzy do spamowania na roznorakie tematy...:).Nie maja wlasnego shouta ,no to ,,gadaja'' ze soba poprzez komenty w glownych newsach.I dla nich jest to dobre,bo moga ze soba pogadac i dla adminow ich strony,bo wiadomo im wiecej wyswietlen strony ,tym wiecej kasiorki z reklam :).Temat SAFa pokrywa tam pewnie z jakies 30-40 % newsa,reszta to inne tematy ;)
» 9 maja 2013, 16:34 #577
Olo: Było. "FC Barcelona wygrała Ligę Mistrzów" w 2011 roku miał ponad 1000 komentarzy.
» 10 maja 2013, 13:11 #576
tamarax: Wszystkiego dobrego i dużo zdrowia dla tego wspaniałego człowieka!!
» 9 maja 2013, 14:28 #575
tamarax: Wszystkiego dobrego i dużo zdrowia dla tego wspaniałego człowieka!!
» 9 maja 2013, 14:27 #574
Rutek83: A ja twierdzę, że Moyes będzie najlepszą opcją. Jeżeli mamy się bawić w typy co do składu to:

Odchodzą:

1. Nani najprawdopodobniej odchodzi, nie dogadał się co do kontraktu
2. Anderson odchodzi
3. Scholes emerytura
4. Roo być może odchodzi

Przychodzą:
1. Zaha
2. Widziałbym zdecydowanie transfer Fellainiego i powrót CR7

I pierwsza IX: De Gea, Rafael, Vidic, Smalling, Evra,-Zaha, Carrick, Jones, Fellaini,CR7 - RVP
» 9 maja 2013, 14:18 #573
wiruch: ale byśmy mieli fajną drewnianą drugą linię..zero kreatywności chyba że Zaha okazałby sie bliźniakiem CR7
» 9 maja 2013, 14:23 #572
Rutek83: Carrick i Fellaini są drewniani i mało kreatywni ?? Zaha jest mało kreatywny?? Uważam, że przy takich skrzydłach akurat zawodnik typu Dawid Silva nie jest nam potrzebny. Wiem że football się zmienia ale przypomnę że kiedyś w środku pola brylowali tacy kreatywni pomocnicy jak Nicky Butt i Roy Keane a taktyka opierała się tylko na grze skrzydłami.
» 9 maja 2013, 14:27 #571
Baster: Ja przy tych samych odejściach (Nani, Anderson, Scholes, Roo), wolałbym żeby przyszli (nie licząc Zahy, który już jest kupiony) Bale + Gundogan (inny dobry środkowy). Tylko ta 2. Lub aż ta dwójka.

Dodam jeszcze, że chyba wolałbym się pozbyć kogoś z dwójki Young/Valencia niż Naniego. Lub przy przyjściu Bale'a nawet ich obydwu. Wtedy skrzydłowi to: Bale, Zaha, Nani, jakby nie patrzeć Giggs, i w razie kontuzji tamtych mogą na skrzydle zagrać Kagawa/Welbeck.
» 9 maja 2013, 14:32 #570
wiruch: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.05.2013 14:40

@Rutek83
uważam że Carrick to nie jest mistrz kreatywności tylko solidności, a Fellainiego uważam za drewno i w meczu z drużynami z dobrą drugą linią jak Chelsea, Real, Barca,Dortmund chłopak by zginął w tłumie..on jest dobry na Stoke i Liverpool ale nam chyba nie o takie wzmocnienia chodzi.
Zaha to póki co chyba spora niewiadoma więc nie wiem skąd wyciągnąłęś wniosek że jest super kreatywny (pewnie był ale w championship ale to chyba nie to samo co PL)
» 9 maja 2013, 14:37 #569
Rutek83: Też mi się podoba ta opcja z Balem i Gundoganem. Bynajmniej i tak wielkich zakupów nie będzie. Cieszę się, że przychodzi Zaha. Widziałem kilka jego meczy i jestem pod wrażeniem. Zdecydowanie lepszy potencjał niż Valencia i Young.
» 9 maja 2013, 14:39 #568
Rutek83: wichur
Może i masz rację
» 9 maja 2013, 14:42 #567
wiruch: Gundogan jak najbardziej, Bale również fajna opcja ale ja bym chyba przeczesał Hiszpanię w poszukiwaniu kreatywnego pomocnika np. Isco czy ten Muniain
Bale ma jedną wadę że albo gra jak super albo nie istnieje.
» 9 maja 2013, 14:43 #566
Gurfo: Czytam sobie wypowiedzi różnych osób związanych z United, Nas kibiców i wpadła mi do głowy pewna idea. Mianowicie, na miejsce Bossa przyszedłby do Nas charyzmatyczny, doświadczony w Anglii i Europie Carlo Ancelotti. Nie wiem czy pamiętacie, ale to właśnie za jego rządów Chelsea sobie tak znakomicie radziła- gwiazdorzy londyńczyków byli posłuszni trenerowi, niebiescy strzelili rekordowe 103 bramki w lidze, a zespół Carlo zdobył mistrzostwo i przy okazji wygrał wszystkie ligowe mecze z rywalami z "wielkiej czwórki". Znaczy to, że Carlo w tamtym okresie okazał się lepszy także od Fergusona! mało tego, jego autorski system taktyczny 4-1-2-1-2 z ofensywnie nastawionymi bocznymi obrońcami, w mojej opinii idealnie sprawdziłby się w United. ustawienie to wszak gwarantuje grę Naszych pupili na swoich nominalnych pozycjach - RvP i Roo z przodu, za nimi Kagawa, skrzydła dla Naniego/Zahy i reszty, za nimi Carrick/ czy Nawet Jones. może dzięki temu wreszcie zaczęlibyśmy wykorzystywać Nasz ogromny ofensywny potencjał, a przy okazji nie musielibyśmy kupować wielu nowych graczy, wszak Ancelotti lubi stawiać na uzdolnioną młodzież, której u Nas nie brakuje. co więcej, Carlo mógłby także pociągnąć ze sobą Beckhama, aby ten, razem z Giggsem, w przyszłym sezonie zakończyli swoje barwne kariery.
co Wy na to?
» 9 maja 2013, 13:54 #565
NicPozytywnego: Ok podaj numer do Kazia pogadam z nim.
» 9 maja 2013, 14:01 #564
karim: Nie no spoko, tylko że PSG go nie puści ;)
» 9 maja 2013, 14:05 #563
Diabelred: Ancelotti mowil juz swoim pilkarzom ze ich nie opusci,takze Carlo odpada...
» 9 maja 2013, 16:57 #562
Tormentor: Mnie jako kibicowi Chelsea ta wiadomość strasznie zaskoczyła. Sądziłem, że Fergie zostanie jeszcze rok czy dwa.
Wiele razy najeżdżałem na Fergusona czy to z powodu emocji czy za sprawą jego wypowiedzi, ale nigdy nie kwestionowałem jego osiągnięć trenerskich.
Prawdopodobnie jeden z najlepszych trenerów świata, jak nie najlepszy.
Po tej oficjalnej deklaracji Szkota zdałem sobie sprawę jak bardzo będzie mi go brakować na boiskach Premier League. Symbol ligi angielskiej. Kończy się pewna era, bez zrzędliwego staruszka już nie będzie tych emocji.
Pomiędzy nim a Manchesterem United można postawić znak równości.

Pozdro ;)
» 9 maja 2013, 13:23 #561
Baster: ostatni news ze SkySports na temat Moyesa mówi:

No deal yet for Everton manager David Moyes to take over as Manchester United boss.

Więc dalej nic nie wiemy, dalej nic pewnego.
» 9 maja 2013, 12:43 #560
DaniooO: Ewidentnie chodzi o to, żeby SAFa zastapil czlowiek który bedzie kontynuowal jego polityke transferowa oraz styl gry. Problem polega na tym, ze United bez Sir Alexa Fergusona traci wiele jesli chodzi o atrakcyjność w oczach piłkarzy z górnej półki. Nie wiem co to bedzie... nie popieram Moyesa
» 9 maja 2013, 12:19 #559
sisinho: Vidal za 25 mln? Chyba w FM'ie i to nie wiadomo ;s Juve go nie sprzeda, ostatnio odrzucili podobną ofertę z Bayernu. Di Maria? A po co nam marna kopia Naniego? W dodatku jednonożna jak Antek ;s
» 9 maja 2013, 12:18 #558
marsin7: Haha, skąd Ty wziąłeś te ceny?
Vidal co najmniej 30-35, a Juve i tak go nie sprzeda, Di Maria też około 30-35 (czytałem na jakiejś stronce Realu). A za Roo 50, tak jak kolega Ci już napisał to nie FM czy Fifa...
» 9 maja 2013, 12:27 #557
mariodlv: przed chwila przeczytalem http:// eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/david-moyes-ostatni-i-najwazniejszy-transfer-fergu,1,5510435,wiadomosc.html
» 9 maja 2013, 11:59 #556
oldgame: Haha
Oficjalnie- Muronio nowym trenerem united !!
» 9 maja 2013, 11:45 #555
messengerUTD: Na ofc stronie nic nie ma;)
» 9 maja 2013, 11:48 #554
oldgame: Kwestia kilkunastu minut, zaraz bedzie ogloszone
» 9 maja 2013, 11:53 #553
messengerUTD: Gdzie to wyczytałeś?
» 9 maja 2013, 11:59 #552
marsin7: niemożliwe
» 9 maja 2013, 12:07 #551
wazza89: messenger nie karm trolla
» 9 maja 2013, 12:08 #550
dabro90: pics or it didn't happen
» 9 maja 2013, 12:12 #549
slusi: wiadomośc z ostatniej chwili sir Alex Ferguson bedzie nowym trenerem Ruchu Radzionków :)
» 9 maja 2013, 11:40 #548
w1964: witam panowie, moze takie pytanie sie juz pojawilo badz nie ale czy beda wydawane moze jakies koszulki upamietniajace te lata spedzone sir Alexa na OT ?
» 9 maja 2013, 11:38 #547
wayne96: https: // www. facebook. com/events/504606192925829/ ?context=create#

Żujemy gumę z Fergusonem! Dołączcie
» 9 maja 2013, 11:37 #546
1996kutno: Jak Roo odejdzie będzie hajs na Ronaldo bądź Bale'a
» 9 maja 2013, 10:19 #545
djjony: Przebywam na Wyspach od kilku lat.O odejsciu SAF-a bylo mowione juz tydzien temu.Kazdy z nas z dnia na dzien byl przygotowywany na odejscie BOSSA.Tak sie stalo i trzeba sie z tym pogodzic.Co do nowego trenera sa spekulacje kto nim bedzie , Moyes , Klopp czy Mourinio.Dzisiaj rano przed momentem Moyes zaakceptowal posade trenerska w Mancheterze United.

Z ostatniej chwili David Moyes trenerem UNITED.

Do tego dochodzi nowy fakt , do którego chciałbym wszytskich przygotowac.Rooney odejdzie z United..
» 9 maja 2013, 07:41 #544
mrbartek: Fake. Rooney nie odejdzie.
» 9 maja 2013, 08:04 #543
wiruch: dla mnie ta decyzja wydaje się błedem..zalety Moyesa pasują raczej do polityki Arsenalu na zastąpienie Wengera - niskie koszty a utrzymywanie jakiegoś tam poziomu i nie fikanie o transfery. Wszyscy chyba chcielibyśmy żeby nasz ukochany klub równał raczej do Bayernu, Barcy, Realu czy nawet Dortmundu swoją grą a nie jestem pewien czy Moyes jest w stanie to zagwarantować.
Do tego transfery...mam nadzieję że nie będzie zaciągu drewniaków z Evertonu ale z drugiej strony Moyes to niestety nie jest żaden trener który przyciąga jak magnes piłkarzy o światowym poziomie a podobno conajmniej dwa takie wzocnienia miały być. Wątpliwy jednak będzie transfer Bale'a czy Ronaldo ,Gundogana,Isco bo Moyes jeszcze długo będzie musiał pracować żeby wyrobić sobie pozycję żeby tacy gracze chcieli grać pod jego skrzydłami...i tego się najbardziej obawiam że będziemy mieli jeszcze więcej przeciętnych piłkarzy w składzie. Chciałbym się oczywiście mylić..przydałoby się wietrzenie z Antosiów, Cleverleyów i weteranów...
» 9 maja 2013, 08:34 #542
atos1987: A tak wogóle to było gdzies powiedziane kiedy podadzą kto zostanie menadżerem United?? ( o ludzie sam nie wierzę w to...)
» 9 maja 2013, 05:46 #541
PITI: W kółko słychać tylko o trzech nazwiskach: Moyes, Mourinho, Klopp. Tylko jeśli wierzyć w słowa Gilla, że to ma być trener z doświadczeniem w Europie i w Anglii to mamy sytuację, gdzie trener Borussii i Evertonu odpadają, zostaje niby Mou. Ale jak się tak zastanawiałem, to może w grę wchodzić jeszcze jedno, ewentualnie dwa nazwiska. Mianowicie: Carlo Ancelotti oraz Guus Hiddink. Obaj panowie trenowali Chelsea, więc doświadczenie w Anglii jest oraz mają doświadczenie w europejskim futbolu.
» 9 maja 2013, 02:37 #540
adasko6969: Mówiąc doświadczenie na poziomie ligowym, Gill nie miał na myśli konkretnie ligi angielskiej...
» 9 maja 2013, 07:58 #539
Diabelred: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.05.2013 01:03

O_o,taka wlasnie byla moja reakcja kiedy to wczoraj zobaczylem.Szok i niedowiezanie,normalnie pomyslalbym ze to prima aprillis,lecz niestety to prawda ;(.Wiedzialem ,ze kiedy to bedzie musialo nastapic ,jednak nie spodziewalem sie ze nastapi to jednak tak szybko...Nie wyobrazam sobie tego ,ze w przyszlym sezonie zobacze innego trenera niz SAF.Coz konczy sie pewna era.Jak dla mnie nie bedzie juz takiego drugiego trenera ,ktory trenowac bedzie klub ponad 25 lat odnoszac przy tym ciagle sukcesy w postaci pucharow.
Dziekuje za wszystko SAF,za puchary,za wiele radosci,za nasze wspaniale come-backi :D.Zycze spokojnej emerytury :).Wielka szkoda ze stracilismy mozg United.Oby nowy menedzer choc w czesci zastapil SAFa.Przez pierwsze lata bedzie baaardzo ciezko o majstra(jezeli w ogole bedzie on mozliwy...) czy jakikolwiek puchar.Mam jedynie nadzieje,ze niespadniemy do poziomu Live lub gorzej... ;d
Niby Moyes to pewniak,jednak licze na niespodzianke(Mou lub Kloop) :)
Jak dla mnie to SAF wybral juz dawno swojego nastepce,takze nie pozostaje nam nic innego jak zaufac juz po raz ostatni SAFowi :)

Mam nadzieje ze wstyd jest tym co juz w trakcie sezonu po kazdym przegranym meczu wysylali SAFa na emeryture,chcieliscie tego,no i sie doczekaliscie... :/
» 9 maja 2013, 00:58 #538
Maciek89: Wielki szacun! Szkoda! Szczerze mówiąc kompletnie nie wyobrazałem sobie nigdy że SAF nas kiedykolwiek opuści... Już w 2004 miał odchodzić... Kończy się pewna era nie tylko w historii MU, ale i całego futbolu!
» 9 maja 2013, 00:43 #537
M62: SAF jeszcze nie odszedł i nas nie opuścił. On tam jest i nadal będzie służył dobrą radą m.i. nowemu szkoleniowcowi albo powie kogo kupić.

Chyba pół roku temu powiedział że "Tak łatwo się mnie nie pozbędziecie"
Tylko ja nie sądziłem że w następnym sezonie już nie będzie trenerem:(
» 9 maja 2013, 00:55 #536
dagoberto: To jest masakra, totalny szok gdy slyszalem w tv ze cos gadaja o Fergusonie to odrazu w pare sekund z kuchni znalazlem sie w pokoju no i nie moglem uwierzyc w to co widze, szok totalny szok. Sir Alex Ferguson najlepszy z najlepszych, Dzieki za wszystko.
» 9 maja 2013, 00:36 #535
messengerUTD: Na necie jest zdjęcie uciekającego Moyesa przed ekipą Sky Sports News. Wg mnie na 95% następcą Fergusona będzie David.

Wg mnie najlepszy wybór z możliwych bo jestem pewna, że Mourinho trafi do Chelsea. Ferguson wie najlepiej co jest dobre dla klubu i kto będzie potrafił udźwignąć ten ciężar.

David to profesjonalny trener, z wielkim szacunkiem do Fergusona, do tego jego rodak. Bardzo dobrze prowadził Everton przez te 11 lat, mimo małych funduszy ściągał piłkarzy którzy sprawdzali się w Evertonie, mało który był niewypałem. Potrafił wycisnąć z tej drużyny - podobnie jak Ferguson - więcej niż max. Ma podobną filozofię gry jak Alex, więc wielkiej rewolucji w kadrze się nie spodziewam(ale Bainesa czy Fellainiego mógłby wziąć ze sobą, a Andersona sprzedać :P). Do tego kolejnym plusem Davida jest stabilizacja. Nie zmienia klubów jak rękawiczki. Moyes pracuje 11 lat w Anglii a licząc, że pracował jeszcze 4 lata w Preston North End to piłkę angielską zna bardzo dobrze.

Wydaje mi się, że jeżeli Moyes obejmie United to Ferguson będzie mu dużo pomagał, udzielał rad aby Szkot się zaaklimatyzował na Old Trafford.

Ogólnie ktokolwiek by to nie był zaufajmy Fergusonowi i pozwólmy "nowemu" pracować. Grubo się zdziwię jeżeli tym nowym nie będzie Moyes.
» 9 maja 2013, 00:29 #534
Baster: Też mi się wydaję w miarę jak pojawia się coraz więcej spekulacji, że padnie na Moyesa... Czy to dobrze? Szerzej się wypowiedziałem niżej co o tym myślę.

Na pewno świetny szkoleniowiec. Ale czy ktoś kto udźwignie walkę na 3 frontach o najwyższe cele? Nie oszukujmy się u nas nikt się nie zadowoli miejscem choćby 3-5 w lidze. Kto by to nie był trzeba trzymać za niego kciuki, bo i tak sam ma już przerąbane zastąpić Fergusona (:
» 9 maja 2013, 00:42 #533
M62: Sir Alex bardzo ceni Moyes'a wiadomo nie od dziś, dlatego to może być trener który będzie kontynuował sukcesy United mimo iż ja nie jestem do niego przekonany to zawsze ufałem sir Fergusonowi i zaufam po raz kolejny.

Racja że nowy manager powinien dostać trochę czasu, przynajmniej jeden sezon, tylko w takim klubie jakim teraz jest United to niestety, ale trzeba wygrywać trofea, to taki właśnie klub stworzył sir Alex Ferguson, oczekiwania i presja będą ogromne, dlatego potrzebny jest trener z charakterem.
» 9 maja 2013, 00:43 #532
Baster: I obawiam się, że Moyes nie jest kimś z takim silnym charakterem. Chociaż mogę się mylić. Pamiętajmy, że Alex dalej będzie w klubie.

Beznadziejna sytuacja powstanie jeżeli nowy trener będzie każdą decyzję konsultował z Alexem. I znowu Moyes, który nie jest tak doświadczony w meczach o najwyższe cele w LM i Lidzę może często sugerować się słowami Alexa.

Nie mówię, że to źle. Tylko po co wtedy ta zmiana? Może lepszy byłby ktoś pokroju Mourinho, z własnym zdaniem, doświadczeniem, i tylko delikatnie sugerujący się radami Alexa.

Bo co do sukcesów i kompetencji Moyesa... Niby wszyscy wiedzą, że niezły trener i dobrze sobie radzi w Evertonie mimo małego budżetu, ale czy to aby na bank ktoś dla nas? Mam spore wątpliwości, o których pisałem poniżej.
» 9 maja 2013, 01:02 #531
M62: Baster,
faktycznie trener z charakterem to jest taki trener który do sukcesu dochodzi samemu no i raczej nikt ambitny się nie czuje dobrze jeżeli osiąga coś z czyjąś pomocą, myślę że taki inteligentny człowiek jak sir Alex też nie będzie zbyt mocno mieszał się w sprawy, wizję nowego managera, owszem jakaś rada od czasu do czasu nie zaszkodzi, nowy trener powinien natomiast dostać maximum swobody aby mógł realizować swój plan i Mourinho niewątpliwie jest takim trenerem, no ale zobaczymy jak to będzie i kto przyjdzie.
» 9 maja 2013, 01:11 #530
wiruch: dla mnie ta decyzja wydaje się błedem..zalety Moyesa pasują raczej do polityki Arsenalu na zastąpienie Wengera - niskie koszty a utrzymywanie jakiegoś tam poziomu i nie fikanie o transfery. Wszyscy chyba chcielibyśmy żeby nasz ukochany klub równał raczej do Bayernu, Barcy, Realu czy nawet Dortmundu swoją grą a nie jestem pewien czy Moyes jest w stanie to zagwarantować.
Do tego transfery...mam nadzieję że nie będzie zaciągu drewniaków z Evertonu ale z drugiej strony Moyes to niestety nie jest żaden trener który przyciąga jak magnes piłkarzy o światowym poziomie a podobno conajmniej dwa takie wzocnienia miały być. Wątpliwy jednak będzie transfer Bale'a czy Ronaldo ,Gundogana,Isco bo Moyes jeszcze długo będzie musiał pracować żeby wyrobić sobie pozycję żeby tacy gracze chcieli grać pod jego skrzydłami...i tego się najbardziej obawiam że będziemy mieli jeszcze więcej przeciętnych piłkarzy w składzie. Chciałbym się oczywiście mylić..przydałoby się wietrzenie z Antosiów, Cleverleyów i weteranów...
» 9 maja 2013, 08:02 #529
sisinho: Żeby nie mówić Roy Hodgson też dzielnie prowadził WBA czy Fulham, jednak gdy dostał lepszy klub to nic się nie zmieniło w jego koncepcji. Wolałbym trenera z ambicjami o najwyższe cele. Z resztą dlaczego nowy trener miałby dostać czas? Przecież podobno gramy świetnie, mamy mistrza, wiec jaki problem za rok osiągnąć to samo tym samym składem, a może jeszcze z nowymi graczami w dodatku gdy będzie miał podpowiedzi od SAF'a?
» 9 maja 2013, 12:23 #528
Saeel: "Ferguson odmienił oblicze światowego futbolu, który już nigdy nie spotka tak wspaniałego człowieka." - Cytując Craiga Leveina krótko bym podkreślił to, co się wydarzyło, a już się nie odwróci...

Z mojej strony, sir Alexie, zdrowia tego lata, jak mało komu. Dziękujemy za wsparcie jakie dawałeś zawodnikom i za to jak bardzo ceniłeś zawsze każdą osobe, od organizatorów po samych fanów, w trakcie sezonu. Nikt pewnie nie spamięta, kto był przed Tobą. Wartości jakie Wniosłeś do United są bezcenne. Jako fan Manchesteru - jeszcze Twojej drużyny, dziękuję za tak rozważnie prowadzone i emocjonujące rozgrywki. Osoba która cię zastąpi na stawnowisku trenerskim będzie miała ciężką pracę, lecz nigdy nie zastąpi Cię w 100%. Czasem jest tak, że mówimy, iż zawsze się da osiągnąć wiecej. Jestem święcie przekonany, że Twoich dokonań nikt w stanie nie jest teraz przebić. Zawsze spokojny, zawsze rozważny, podejmujący ryzyko, lecz zawsze z głową na karku. Nie wyobrażam sobie nikogo, kto będzie lepszy. Pozostaje podziękować, iż objąłeś stanowisko menadżera w United. In sir Alex we truly always trust! Hail!
» 8 maja 2013, 23:49 #527
sebek8891: Święte słowa Bracie święte słowa...
» 9 maja 2013, 00:10 #526
dabro90: Wow, tak bez ostrzeżenia... Obyśmy nie czekali na następcę tyle co po Busby'm...
» 8 maja 2013, 23:31 #525
gorzky: Odchodzi wielka legenda, bez Niego nic już nie będzie takie samo. Czuję się jak by jakaś część mnie umarła. Nie przypuszczałem, że sir Alex odejdzie tak szybko, myślałem, że zostanie jeszcze na jakieś 2 lata. Ciężko coś nawet napisać w takiej chwili, gdy łzy same się cisną do oczu. Nie mogę wyobrazić sobie, że w następnym sezonie zabraknie Fergusona na ławce trenerskiej United, człowieka bez którego nie było by United jakie zna każdy z nas. Zegnaj Mistrzu nigdy Cię nie zapomnę.
» 8 maja 2013, 23:07 #524
wegiel13: szok, smutek, niedowierzanie! kiedys ten dzien musial nadejsc ale ze juz teraz....
» 8 maja 2013, 22:58 #523
malymakar: A wie ktoś co z obecnym trenerem Bayernu? Po tym sezonie na jego miejsce przychodzi Guardiola więc może on by do nas zawitał... z bawarczykami wyczynia cuda.
» 8 maja 2013, 22:57 #522
Nani1900: Odchodzi na emeryturę...
» 8 maja 2013, 23:00 #521
wegiel13: chlopaku w MU jest potrzebny kontynuator wielkiego dziela Fergusona. moje zdanie jest takie ze SAF namascil juz D. Moyesa. (to tylko moja opinia nikt nie musi sie ze mna zgadzac)
» 8 maja 2013, 23:02 #520
duzynh: nie chce mi sie juz zyc :(
» 8 maja 2013, 22:51 #519
demektczew: Cóż, nikt nie trwa wiecznie, niestety ;( Nie wiem co teraz będzie ale mam nadzieje że wszystko sie jakoś ułoży a nasz ukochany klub sie nie rozpadnie.
Pewnie i tak szanowny pan Mike Phelan zostanie naszym przyszłym trenerem co wcale nie uważam za złe posunięcie ponieważ on jako jedyny z kandydatów zna filozofie tego klubu.
» 8 maja 2013, 22:50 #518
shrek: Trzeba było nie zlewać meczu z Chelsea :)
» 8 maja 2013, 22:46 #517
SzejN: Dziekujemy za wszystko.
Miejmy nadzieje, ze dorobek SAF pojdzie w dobre rece.

GLORY GLORY MANUNITED!!
» 8 maja 2013, 22:41 #516
SzejN: Dziekujemy za wszystko.
Miejmy nadzieje, ze dorobek SAF pojdzie w dobre rece.

GLORY GLORY MANUNITED!!
» 8 maja 2013, 22:41 #515
RedDevilFan98: Gdy dzisiaj dowiedziałem się o tym, że Sir Alex Ferguson odchodzi na emeryturę nie mogłem w to uwierzyć. Choć kibicuję MU krótko, bo dopiero 6 lat to będzie mi go bardzo brakowało. Bez niego Manchester nie będzie już taki sam. Wielki człowiek, legenda to najlepsze słowa określające jego osobę. Po mimo tego, że on odchodzi to Manchester United będzie na zawsze w moim sercu bez względu na wyniki, a Boss zostanie w mojej pamięci. Miejmy nadzieję, że następca nie zniszczy tego co przez tyle lat budowała nasza legenda. Jako kibic Czerwonych Diabłów dziękuję mu za swój wkład, czas, wspaniałe przeżycia i emocje! Liczę też na to, że nadal będziemy wygrywać i zdobywać trofea! Gdzieś przeczytałem "Koniec ery Fergusona", ale mam nadzieję, że to nie koniec United i że Diabły będą zawsze walczyć do końca! Dziękuję Ci, Fergie za te wspaniałe lata! GLORY GLORY MANCHESTER UNITED!!
» 8 maja 2013, 22:28 #514
RedDevilFan79: Wchodze na strone i nie wiem o co chodzi ,myslalem ze to jakis zart:(
Jestem w szoku i nie wierze ze Boss odchodzi,pewien dlugi etap w footballu sie konczy....
Dziekuje za wszystko SAF jestes i bedziesz wielki,jestes legenda swiata pilki.
We Love SAF,We Love United!!
» 8 maja 2013, 22:25 #513
unitra7: odchodzi człowiek
zostaje LEGENDA
GGMU!
» 8 maja 2013, 22:25 #512
Niko99: Jestem w wielkim szoku,chciałem podziękować wielkiemu trenerowi i życzyć dużo zdrowia bo to najważniejsze. Mam nadzieję że Manchester będzie miał godnego następce a to nie będzie łatwe .
» 8 maja 2013, 22:18 #511
manchester1134: Juzu Płakac mi sie chce ze jego nie bedzie na ławce trenerskiej boje sie ze manchester bedzie wiele czekal na mistrzostwo boje sie ze rooneya sprzedadza wgl czyje sie jak by SAF zmarl jego juz nie bedzie na lawce nie moge sie pogodzic
» 8 maja 2013, 22:17 #510
kckMU: Fergie to stary wyjadacz, on dobrze wiedział kiedy odejść.

Wszyscy spodziewali się, że odejdzie gdy wygra LM, albo chociaż dublet krajowy. Wszyscy myśleli, że o tym uprzedzi - wszyscy myśleli, że będzie wiecznie

on mówi to na 2 kolejki przed końcem, by zagrać swoje ostatnie 2 mecze i na wakacje już ekipa zgra się z nowym trenerem.

OK, NIC NIE BĘDZIE TAKIE SAMO... sam siedze i czuje sie tak, jakby nam cały klub umarł w jeden dzień... ale jeśli w UNITED jest ta magia i moc, to pokażemy to i z nowym trenerem!!
» 8 maja 2013, 22:15 #509
sesiia: Siedzę, czytam i płacze... Inni trenerzy nie zdobywają tylu sukcesów w wielu klubach na przestrzeni całej swojej kariery. Sir Alex Ferguson osiągnął to wszystko w jednym klubie. Manchester United to cząstka mojego serca... Jedna właśnie odeszła... Dziękujemy za wszystko Sir Alex Ferguson, dla nas czerwonych zawsze będziesz najlepszy!
» 8 maja 2013, 22:06 #508
habeq1878: No ale jak to !? że tak odrazu odchodzi mógł powiedzieć przed tym sezonem ze po sezonie odchodzi.... kurde płakać mi się chce ,tyle co on zrobił dla UNITED boje się że gdy on odejdzie MU bedzie wogóle inną drużyną.. on to UNITED i co teraz bedzie nwm ale boje sie o przyszłość UNITED ! GGMU !
» 8 maja 2013, 22:03 #507
furex20: Jak wielu kibiców Manchesteru United, tak samo i ja nie potrafię uwierzyć w to, że sir Alex odchodzi. Kibicuję Diabełkom od pamiętnego roku 1999 i wydawało mi się, że Fergie był i będzie w United zawsze, że jest niezniszczalny i wieczny, że to nie możliwe że opuści Manchester a jednak... Całkiem niedawno, po newsie na devilpage, że Fergie się nigdzie nie wybiera i jest w świetnej formie, ucieszyłem się i pomyślałem: kurde jak to będzie jeśli na prawdę sir Alex odejdzie, jak będzie wyglądał Manchester? Kto zastąpi Fergusona? Ale pomyślałem, że jeszcze jest czas i na razie nie ma się co martwić bo na pewno do 75 lat Fergie "pociągnie" ;) ale jednak nie... Cóż można powiedzieć, Pan Ferguson dokonał fantastycznych rzeczy z klubem, jest żywą legendą, każdy kibic to wie, ale co będzie dalej? Przecież, to już nie będzie to samo, będzie go brakowało nie tylko w klubie, nie tylko w Manchesterze, nie tylko w lidze ale i w całym futbolowym świecie. Jestem przekonany, że nawet osoby, które nie mają nic wspólnego ze sportem i z piłką nożną, na pewno słyszały chociaż raz o sir Alexie Fergusonie. Myślę, że każdy kibic nie zapomni o niesamowitym trenerze z ogromnymi osiągnięciami, o trenerze który spędził 27 lat w jednym klubie ! O człowieku legendzie, o człowieku, który drugi raz się nie narodzi... Odchodzi symbol, ikona, legenda Manchesteru United, ale odchodzi na zasłużoną emeryturę, coś się kończy a coś zaczyna. Mam nadzieję, że wraz z odejściem Bossa nie odejdzie duch zespołu. Bo dobrze wiemy że to on tego ducha zespołu stworzył i nikt inny nie przygotowałby tak dobrze diabełków jak Ferguson. Dziękuję Ci SAF za niesamowite chwile, za radość, za emocje, za trofea, za to że zawsze z dumą oglądało się mecze diabełków w tv;) z twoją obecnością na ławce trenerskiej. Dzięki za wszystko Sir Alexie Ferguson. Wielki szacunek dla Pana.
» 8 maja 2013, 22:01 #506
atos1987: Kurcze no mineło kilka godzin a ja nadal wchodzę i sam nie wiem co chcę tu przeczytać ale napewno nie o odejściu Bossa.
Po ostatnich wypowiedziach że nie wybiera się na emeryture i że chce jeszcze trenować teraz jakoś nie dociera to do mnie. To już nigdy nie będzie ten sam MU bez Fergusona. Potrafiłem sobie wyobrazić United gdy odchodził Ronaldo,Scholes... ale teraz nie wiem.. Nawet nie umiem napisać kogo bym chciał widzieć na ławce trenerskiej bo kiedy mówiłem United myślałem SAF, kiedy mówiłem SAF myślałem United.
Smutny to dzień dla każdego Kibica MU, bo każdy z nas wiedział że taki dzień nadejdzie ale chyba nikt z nas nie spodziewał się że to będzie uderzenie jak grom z jasnego nieba.
» 8 maja 2013, 21:48 #505
oldgame: youtube.com/watch?v=FXcv8Jf8hM8


Nic dodać nic ująć
» 8 maja 2013, 21:46 #504
Michal1997: Dziękujemy za wszystko SAF. Jego tytuły ciężko jest zliczyć, więc nie będę wymieniać. Poprowadził United na sam szczyt futbolowego świata, jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszych trenerów wszechczasów
» 8 maja 2013, 21:25 #503
Matiszl2003: Jakby Ronaldo przyszedł to tylko do FERGUSONA
» 8 maja 2013, 21:22 #502
Matiszl2003: I wszystkie nadzieje o Cristiano Ronaldo i Robercie Lewandowski prysły. Ten kto czytał biografie Rooneya wie że Wayne nie ma dobrych relacji z Moyesem .Ciekawe czy united będzie tak dobrze grało (wychodzić z grupy ligi mistrzów wygrywać z City )trzeba kupić kogoś dobrego (Reus,Di Maria,Pedro)SIR ALEKS FERGUSON DZIĘKI 71 lat. I 13 razy wygrać premier league(bodajże Szkocji )SZACUN
» 8 maja 2013, 21:21 #501
Pershing: Pedro prosze cie, juz nasz Valencia jest lepszy od niego...
» 8 maja 2013, 21:29 #500
Sideswipe: nadzieje o lewandowskim? chyba twoje...
» 8 maja 2013, 21:31 #499
Adam11: Odszedł WIELKI MISTRZ!

Pozostanie WIELKA LEGENDA!
» 8 maja 2013, 21:18 #498
Pasion01: To dzięki Sir Alexowi Fergusonowi zostałem fanem MEN UTD dzięki za wszystko. Chciabzm żeby to były tylko plotki. I aby został jeszcze na sezon.
» 8 maja 2013, 21:11 #497
sebastian80mufc: Witam. Nie wiem za bardzo co napisać, bo kibicuję United 22 sezon i Sir Alex Ferguson był zawsze...Jestem dumny z faktu, iż na moich oczach stworzył potęgę na Old Trafford i przywrócił klubowi należne mu miejsce w szeregach angielskiego , jak i światowego futbolu.Wracam pamięcią do Mistrzostwa Anglii, wywalczonego po długich 26-latach oczekiwań w 1993 roku, transferu Erica Cantony, rozczarowania po przegranych półfinałach Ligi Mistrzów z Dortmundem w 1997 roku...Długo by wymieniać i ciężko "na gorąco" napisać coś sensownego...Sir Alex to Człowiek-Instytucja . Od dziecka kibicuję "Czerwonym Diabłom" , ( dokładnie od zdobycia Pucharu Zdobywców w 1991- o , kolejne wspomnienie :p ), i dochodzę do wniosku, iż Boss miał i ma nadal ogromny wpływ na me życie. Nigdy nie zapomnę wzruszenia po finale w Barcelonie, i szalonej zabawy po wygraniu Ligi Mistrzów w Moskwie.Nie zapomnę dumy po strąceniu Liverpoolu z" ich grzędy" i wyprzedzenia ich w ilości zdobytych tytułów mistrzowskich w Anglii. Dziękuję za te chwile, szlachcicu z Glasgow.Powiem Wam na koniec, że jeżeli 33-letni facet płacze po przeczytaniu informacji w necie, lub po otrzymaniu sporej liczby sms-ów, to mamy do czynienia z wiadomością naprawdę niecodzienną... Pozdrawiam serdecznie
» 8 maja 2013, 21:09 #496
gusia: Czekałam na taki właśnie wpis długoletniego kibica United, takiego który pamięta tę niesamowitą drużynę Fergusona z lat 90 i był wtedy świadomym kibicem.. bardzo wzruszające. Mogę Ci tylko zazdrościć tych wszystkich lat i żałować, że nie urodziłam się wcześniej, aby móc to wszystko przeżyć. Piękne wspomnienia, którymi warto się dzielić. Pozdrawiam.
» 9 maja 2013, 01:12 #495
mordynator: jade na emeryture jade na emertyure jajade na emerytre jajade na emeryture
» 8 maja 2013, 21:08 #494
xiondz: Szkoda że ostatni mecz Fergiego ten o numerze 1500 nie będzie rozgrywany na Old Trafford :/


w w w . guardian.co.uk/football/video/2013/may/08/alex-ferguson-manchester-united-video
» 8 maja 2013, 21:07 #493
Ahmed21: Wciąż nie mogę w to uwierzyć...
Dzięki za wszystko Fergie!
» 8 maja 2013, 21:07 #492
greywoolf: Zawodnicy bedą mieli przezajebistą motywacje żeby wygrać w niedziele ze Swansea dla naszego Mistrza dla którego to będzie ostatni mecz na OT w roli menedżera. Jestem pewny że wygrają.
» 8 maja 2013, 20:55 #491
mzuo: Kibicuję MU od podstawówki - czyli minęło sporo czasu. Niestety, ani razu nie udało mi się wyjechać na OT. W końcu postanowiłem, że wyjadę w następnym sezonie - uda mi się w końcu zobaczyć m.in. piłkarzy oraz Bossa. No cóż.. z drugiej strony, ciężko wyobrazić sobie ten klub bez niego. Jest wizytówką tego klubu - czegoś, czego nie można zmienić. Niech będzie sobie Mourinho, Benitez, Smuda czy nawet dziesięć, ale przynajmniej ja dziwnie będę się czuł, gdy podczas meczu operator pokaże twarz innego człowieka zasiadającego na ławce Czerwonych Diabłów.

Swoją drogą jak wiadomo, SAF w kontekście "wielkiego transferu" określił swoje odejście. Nie wydaje mi się, że tą bombą transferową miałby być Moyes czy Solskjaer. Ten pierwszy ma co prawda doświadczenie w Premier League, ale nie występował często w jakichkolwiek europejskich pucharach, ten drugi natomiast nie ma ani doświadczenia w PL, ani w LM - chyba, że mówimy o karierze piłkarskiej, ale to inna para kaloszy. Skoro mówimy o czymś wielkim, to powinien być to nie kto inny jak Mourinho.
» 8 maja 2013, 20:40 #490
VanDerSar111: Gdyby i Ferguson i Giggs i Scholes to by można powiedzieć, że odeszła najlepsza generacja Manchesteru United z 1999, już nie byłoby nikogo kto wtedy grał.
» 8 maja 2013, 20:34 #489
TheMadllen9: To jest tragedia dla klubu! ciężko w to uwierzyć, ale cóż..kiedyś musiało to nastąpić!! Kochamy Cię SAF!! dałeś nam z siebie to co najlepsze!! oby kolejny trener potrafił godnie Cię zastąpić!! Good luck!!
» 8 maja 2013, 20:32 #488
M62: Kończy się kolejny rozdział przepięknej historii Manchesteru United, pomimo smutku i niedowierzania że sir Alex kończy trenowanie Czerwonych Diabłów, ja patrzę w przyszłość z optymizmem.

Man. United to dziś wielki klub z solidną obiecującą kadrą, zapleczem finansowym, znany na całym świecie. Porównajcie sobie to z Manchesterem jaki zastał Fergi w 1986r.
Nie mówię ze teraz będzie łatwiej, przeciwnie teraz będzie trudniej ale nowy manager jaki by nie był powinien dostać wsparcie kibiców i choć 1/4 czasu tego który miał Alex Ferguson gdy tu trafił.

We are United, klub niezniszczalny i nieśmiertelny z niezłomnym charakterem i mentalnością - pamiętajmy o tym.
» 8 maja 2013, 20:28 #487
cabekMU: Ale wiadomość...czuje się jakbym czymś w głowę dostał i mnie zamroczyło. Czasem nie podbały mi się decyzje SAFa, ale zawsze miałem pewność, że ma On swoją ideologię i wizję gry w piłkę nożną, której się trzyma. Jest częścią, a właściwie to On stanowi ten klub. SAF kocha MU jak własne dziecko i nie wiem czy ktoś jest w stanie go zastąpić, ale życzę nowemu trenerowi, żeby choć w części był w stanie to zrobić. Nie potrafię sobie wyobrazić MU bez SAFa. Oby nie przyszedł za Niego jakiś celebryta typu Mourinho czy Benitez, który szybko zwinie manatki i pójdzie gwiazdorzyć gdzie indziej.
Dzięki za wszystko Sir Alex Ferguson!
» 8 maja 2013, 20:24 #486
lukas0970: Szok! nie wyobrażam sobie United bez tego człowieka. Chwała Mu za te wszytkie lata spędzone w tym wspałniałym klubie. Jestem dumny z tego, że mogłem kibicować MU za jego kadencji. Pytanie kto następcą? już się boje ;(
» 8 maja 2013, 20:21 #485
dziki1987: Jak opisać to co teraz czuje długoletni kibic MU za którego się uważam i setki tysiące ludzi podobnych do mnie radość z 20 mistrzostwa miesza się ze smutkiem związanym z odejściem żywej legendy klubu dla którego bije moje serce od 25 lat.Wielki człowiek ,legenda,tytan pracy,wspaniały trener który poświęcił całe swoje życie jednej idei-uczynić z Manchesteru United najlepszy klub piłkarski w Anglii i na całym świecie! Udało mu się to z nawiązką 13tytułów mistrzowskich,niezapomniany finał LM z 3minutowym trzęsieniem ziemi i wiele tytułów cieszących serca kibiców.Długo by wspominać i wymieniać jego zasługi dla MU.Ja jako kibic Manchesteru jestem dumny i zaszczycony że mogę powiedzieć że sir Alex Ferguson był i jest jego sporom częścią. Thank YOU SIR ALEX FERGUSON!! Moje Serce-Czerwone Dusza-Rogata-Myśli-DIABOLICZNE Tylko MU.
» 8 maja 2013, 20:20 #484
dziki1987: Jak opisać to co teraz czuje długoletni kibic MU za którego się uważam i setki tysiące ludzi podobnych do mnie radość z 20 mistrzostwa miesza się ze smutkiem związanym z odejściem żywej legendy klubu dla którego bije moje serce od 25 lat.Wielki człowiek ,legenda,tytan pracy,wspaniały trener który poświęcił całe swoje życie jednej idei-uczynić z Manchesteru United najlepszy klub piłkarski w Anglii i na całym świecie! Udało mu się to z nawiązką 13tytułów mistrzowskich,niezapomniany finał LM z 3minutowym trzęsieniem ziemi i wiele tytułów cieszących serca kibiców.Długo by wspominać i wymieniać jego zasługi dla MU.Ja jako kibic Manchesteru jestem dumny i zaszczycony że mogę powiedzieć że sir Alex Ferguson był i jest jego sporom częścią. THANK YOU SIR ALEX FERGUSON!! Moje Serce-Czerwone Dusza-Rogata-Myśli-DIABOLICZNE Tylko MU.
» 8 maja 2013, 20:19 #483
mufc17: Brak słów ... Wielki człowiek, wielki menager, aż łzy same cisną się do oczu ... Każdego piłkarza można zastąpić innym o podobnych umiejętnościach, ale tak wybitnego menagera który w pełni poświecił się klubowi już nie znajdziemy ... Dziękujemy SAF !! Manchester United = Sir Alex Ferguson
» 8 maja 2013, 20:15 #482
mateomufc: wstrząsneła mnie ta wiadomość ale to musiało nastąpić , moim następncą Jupp Heynckes lub Jorge Jesus ale jeśli buce angielskie kursują na Moyesa zapewne tak bedzie ,bede zadowolony
» 8 maja 2013, 20:12 #481
NewtonHeath1878: Komentarz zedytowany przez usera dnia 08.05.2013 21:04

Guardiola zastępuje Heynckesa, bo ten idzie na emeryturę...
» 8 maja 2013, 21:04 #480
osakar29: Nie mogę uwierzyć w to co widzę...
» 8 maja 2013, 20:10 #479
theatreofdreams: Jak ja bym chciał aby to podziałało motywująco na piłkarzy i aby w następnym sezonie obronili tytuł i wygrali w LM, poprostu Wierzymy w naszych "Diabłów" !
» 8 maja 2013, 20:03 #478
piter943: Nic jak tylko gratulować wybitnemu trenerowi, GloryAlex!!
» 8 maja 2013, 20:01 #477
theatreofdreams: Dziękujemy Sir Alex najlepszy trener na świecie odchodzi piszę to ze smutkiem poprostu nie da się opisać tego jest niedowierzanie no ale ten moment musiał kiedyś przyjść. Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJEMY SIR ALEX FERGUSON ZA TE PIĘKNE LATA Z MAN UTD !!
» 8 maja 2013, 20:00 #476
Marrek: SAF był jest i będzie najlepszym trenerem.
Dziękuję.
» 8 maja 2013, 19:55 #475
pavel03: Dziękujemy :)
» 8 maja 2013, 19:52 #474
devilmaster: Od kilkunastu minut sprawdzam na wszystkich portalach czy to prawda...niestety to prawda SZOK! Dziękuję Ci Sir Alexander Chapman Ferguson dziękuje za to że inspirowałeś mnie swoją postawą do ciężkiej pracy każdego dnia za to że stworzone przez Ciebie ekipy wywoływały we mnie radość, smutek, gniew...
Dziękuję Ci
Wiem że Manchester United nadal będzie Wielki bo Manchester to ja i Ty kolego z devilpage bo Manchester jest zjednoczony, silny i przetrwa każdą zawieruchę wracając silniejszy niż kiedykolwiek!
» 8 maja 2013, 19:52 #473
tomcioMU: Dzieki za wszystko Bossie !! Bez cb ten klub nie bedzie taki jak kiedys :"( Ale na to zaslużył :D az łeska sie kreci w oku ale cóz DZIEKUJEMY!!
» 8 maja 2013, 19:48 #472
Kris91: Dziękuję dziękuję i jeszcze raz DZIĘKUJĘ... Tyle... bo żeby przelać to co się czuje trzeba by spisać porządny zeszyt
» 8 maja 2013, 19:46 #471
MANUGLORy: prawie się popłakałem.... Bardzo dziękuje za to co zrobiłeś SAF nigdy o tobie nie zapomne mam nadzieje że SAF będzie pomagał klubowi,doradzał itd.
» 8 maja 2013, 19:43 #470
Kapral: Niestety nie wyobrazam sobie Manchesteru United bez Niego! Jestem zaskoczony, lza sie w oku kreci. Wielkie dzieki Sir za to co zrobiles dla tego klubu.
» 8 maja 2013, 19:42 #469
GNR: Nadal nie mogę uwierzyć... Każdy z nas miał świadomość, że Ferguson kiedyś odejdzie, ale nie spodziewałem się, że już po tym sezonie. Cóż wielkie podziękowania dla sir Alex'a. W zasadzie Manchester United, który znam i któremu kibicuję to Jego autorski projekt. Dziwnie będzie oglądać inną osobę na ławce trenerskiej Czerwonych Diabłów. Oby jego następca był jeszcze lepszy niż On, a przynajmniej tak samo dobry.
» 8 maja 2013, 19:40 #468
DominFan: Jestem zaskoczony decyzją Sir Alexa. Miałem nadzieję, że poprowadzi United jeszcze kilka sezonów. Dziękuje Fergusonowi za wszystkie sukcesy jakie odniósł z drużyną, jego wkład w rozwój klubu.
Glory Sir Alex Ferguson!
» 8 maja 2013, 19:35 #467
oldgame: W kwestii zastępcy, Moys mimo swoich obiecujących wyników na przestrzeni kilku lat nie poradzi sobie z prowadzeniem takiej maszyny jaka jest nasza drużyna

Trenerem musi zostać osoba która juz wcześniej mierzyla sie z sukcesem na najwyższym poziomie krajowym jak i europejskim, Moys tego nie zna a United to nie miejsce aby sie dopiero uczyć
» 8 maja 2013, 19:29 #466
Baster: Zgadzam się. Napisałem już o tym pod innym newsem, to od razu pojawiły się teksty, że SAF przed przyjściem do United nie miał sukcesów i Man Utd ryzykował zatrudniając go... Albo żebym patrzył jak gra Everton ze swoim marnym budżetem pod wodzą Moyesa. Pozwolę sobie skopiować to co im tam odpisałem:

Co zdobył Moyes? Z tego co się orientuje chyba nic. Raz prowadził Everton w LM i dwa razy w Lidze Europy. Bez sukcesów. Tyle zdobył od 2002.

SAF z Aberdeen zdobył 3 razy mistrzostwo Szkocji, 4 razy puchar Szkocji, Superpuchar Europy i Puchar zdobywców pucharów.

A dodam, że jak Alex przyszedł, to UNITED CHYBA OD 19 SEZONÓW NIE ZDOBYŁO MISTRZA!

I chcesz to porównywać? Dosyć, że United było w dołku to Alex miał sukcesy. Teraz United to potęga. Ile razy odkąd Moyes trenuje Everton United grało w finale LM? Ile razy wygrało? Ile razy mieliśmy Puchar Anglii? Ile razy mistrzostwo kraju?

I wy chcecie dać potęgę w ręce człowieka, który osiągnął 10 razy mniej niż SAF przychodząc do nas, do United będącego w dołku. I wasz jedyny argument to to: że radzi sobie nie najgorzej w klubie bez dużych pieniędzy.

Nie uważacie, że to trochę za mało? Też uważam, że Moyes jest dobrym szkoleniowcem i zasługuję na szacunek. Ale moim zdaniem to nie jest ktoś kto to udźwignie. Wiecie jaka odpowiedzialność spadnie na nowego managera United?

Jeżeli będzie Moyes - będę trzymał za niego kciuki. Ale jeżeli na teraz macie inne argumenty oprócz tego, że nieźle sobie radzi w klubie bez dużej kasy to dawać (:
» 8 maja 2013, 19:44 #465
oldgame: Ja tez bede kibicowal całemu zespołowi, niezależnie od wyników
» 8 maja 2013, 20:07 #464
JustDoIt: Moje słowa nie wyrażą tego co czuję... Powiem jedno Najlepszy trener na świecie może i nawet w historii... Już nigdy takiego nie będzie... Ehh ryczeć mi się chcę jak o tym sobei pomyślę, że już nigdy nie zobacze go na ławce trenerskiej..


THANK YOU SIR ALEX FERGUSON!! Manchester United=Sir Alex Ferguson
» 8 maja 2013, 19:27 #463
Klimaa: Pozostawi za sobą pustkę..ciężko będzie przyzwyczaić się do widoku kogoś innego na ławce trenerskiej. Jednak Alex będzie na pewno doradzał początkowo nowemu trenerowi więc możemy być spokojni o przyszłość klubu.
Trzeba powiedzieć że przez ostatnie dwie dekady SAF nas bardzo rozpuścił w trofeach i wspaniałych chwilach i za nie jesteśmy mu wdzięczni na zawsze.
» 8 maja 2013, 19:27 #462
mateusz09874: Dlaczego akurat teraz... Szkoda, że ten sezon tak marnie się kończy jak na nasz potencjał. Mogliśmy w nim zdobyć wszystko. Mam nadzieję, że zaszokuje nas jeszcze jakimś gigantycznym transferem!
» 8 maja 2013, 19:20 #461
tonik223: dziękuje za chwile które będe długo pamiętał... DZIĘKUJE!
» 8 maja 2013, 19:19 #460
izusia1878: Popłakałam się ;(
» 8 maja 2013, 19:19 #459
chiny84: kurcze czuje sie jakbym kogos bliskiego stracił... ciezko myslec co bedzie i kto bedzie za Niego... zaskakujace to wszystko naprawde, mysle ze nadal bedzie mial wpływ na druzyne ale juz nie zobaczymy jak zuje gume na ławce ani nie usłyszymy o suszarce... naprawde wiellki trener mega szkoda.... dopiął swego mowiac ze przez swoja kadencje zepchnie Live z podium zdobytych tytułów...
» 8 maja 2013, 19:15 #458
VanDerSar111: Ale fart! na Boże Narodzenie kupiłem "Futbol Cholera Jasna" i przeczytałem ;)
» 8 maja 2013, 19:10 #457
Kaczor5454: I tak o to z tematu jakiego piłkarza najlepiej sprowadzić do klubu przeszliśmy do tematu " Kto za Fergusona". Bo nikt nie da takiego spokoju i gwarancji dalszych sukcesów jak odpowiedni następca Sir Alexa.
» 8 maja 2013, 19:07 #456
M62: Komentarz zedytowany przez usera dnia 08.05.2013 19:02

Mieliśmy się cieszyć koronacją mistrzów po meczu ze Swansea, a co będzie?

Ostatni mecz sir Alexa Fergusona w roli trenera MUFC na Old Trafford:(

Trofeum za mistrzostwo premier league jeszcze nigdy nie smakowało tak gorzko:(
» 8 maja 2013, 19:01 #455
krysbe: To bedzie mieszanka radosci i smutku, wielkiego smutku.
» 8 maja 2013, 19:23 #454
lenka: Thank You Sir Alex !
» 8 maja 2013, 19:00 #453
barszczuxdd: Dla tych, którzy nie czytali biografii Rooneya, powiem tylko, że jeśli Moyes obejmie posadę trenera, to możemy stracić Rooneya. Obaj Panowie się nie lubią, Rooney miał wiele kłótni z trenerem Evertonu za czasów gry w Evertonie. Nie chcę tutaj umniejszać lojalności Rooneya dla Manchesteru United, jednakże wiecie jak to jest. Beckham też był nam wierny, ale po kłótni z trenerem odszedł. Cóż... Może Solskjaer? :D
» 8 maja 2013, 19:00 #452
barszczuxdd: gerwaz88, Roy Keane też nie był wychowankiem klubu więc trochę spaliłeś.
» 8 maja 2013, 19:17 #451
VanDerSar111: Dziękujemy Sir Alex! Ta wiadomość spadła na mnie jak grom z jasnego nieba, ale zasłużył. THANK YOU SIR ALEX FERGUSON! MANCHESTER UNITED LOVE YOU!
» 8 maja 2013, 18:58 #450
masrzisz: Szacun dla Fergusona ! Jestem dumny z tego ze kibicuje klubowi ktorego byl managerem ! Niestety dla mnie to juz nigdy nie bedzie to samo . Zaczalem od polfinalu w 1999 z Juventusem ktory tak samo jak final byl niesamowity , wtedy sie poplakalem i ciesze sie z tego , emocje ktore mi towarzyszyly sa nie do opisania , wtedy jeszcze go nie znalem bo mialem 10 lat ,ale teraz wiem ze Manchester zawsze kojarzyl mi sie bedzie z Boss'em !
» 8 maja 2013, 18:56 #449
JarekWalczak: Bez Ciebie Manchester United nie byłby może tą drużyną, którą teraz jest... A jest potęgą w piłkarskim świecie. Miejmy nadzieję,że po Twoim odejściu też tak będzie. Jesteś niesamowitą osobą, której wielu z nas nie miało zaszczytu zobaczyć a co dopiero poznać... Może w przyszłości hehe... Dziękujemy za wszystko!! I Wielki szacunek dla Ciebie Boss!
» 8 maja 2013, 18:53 #448
HarryP9: Ciężko to opisać kilkoma słowami. Kibicuję już Manchesterowi United od 8 lat i szczerze pisząc, to nie było momentu, abym chociaż przez chwilę martwił się o kondycję klubu, bo to Sir Alex, a nie kto inny, sprawował w nim (można by rzecz w pewnym sensie) władzę. To koniec istotnej ery dla piłki nożnej. Będzie mi brakowało jego gierek z mediami, ciągłego skupienia na ławce trenerskiej i tych energicznych celebracji bramek. Wielki człowiek, był sercem tego klubu. Zbudował z tym klubem tradycję, której mam nadzieję, przez szacunek do Sir Alexa, nikt nie naruszy czy w ogóle zniszczy, to byłoby tragiczne.
Dodam też, że ten charakter, którego nadał Manchesterowi United, jest niepowtarzalny. Nie znam innej drużyny, która ma takiego ducha walki, ma zasady, ma tradycje, tworzy kolektyw, jest ułożona zarówno sportowo, jak i mentalnie. Era Sir Alexa jest z pewnością fenomenem w świecie sportu, a to, jak określają odejście Sir Alexa inni zawodnicy, z innych lig, z innych klubów, to tylko pokazuje, jak ogromne znaczenie miała dla nich osoba naszego trenera, jak ogromny wpływ posiadał na futbol.
Mimo odejścia SAF'a z ławki trenerskiej, mam nadzieję, że charakter którego nadał drużynie, pozostanie z nami na zawsze. Nie zdziwiłbym się, jakby jako dyrektor (przecież przejmuje miejsce Davida Gilla), pociągał za jakieś sznureczki na ławce trenerskiej, hehe.
Jesteśmy dzięki niemu czymś więcej, niż klubem piłkarskim, dziękuję!
Jak to śpiewał Freddy... Show Must Go On...
» 8 maja 2013, 18:47 #447
CzarnyMnich: NIE ZGADZAM SIĘ !! ... Dlaczego ? :'(
» 8 maja 2013, 18:43 #446
Nani27: No nie moge! czuje sie jakby ktoś bliski ode mnie odszedł, zawsze mi go będzie tutaj brakować!! ;/
» 8 maja 2013, 18:35 #445
Norbitek: Łezka się w oku kręci :'(
Dziękujemy za to co dla nas zrobiłeś !!
Było oczywiste,kiedy świat wywróci się do góry nogami dla nas jako kibiców i dla całego świata piłki nożnej.Bez niego nie będzie już tak samo ....
Dziękujemy !!
» 8 maja 2013, 18:33 #444
jarek87999: to nie moze byc prawda!po tej wiadomosci akcje MU na gieldzie spadly o 4,5%
» 8 maja 2013, 18:32 #443
radziuuu: Witam ! Jestem Kibicem Chelsea. Bardzo zdziwił mnie ten news. Myślałem że Ferguson zostanie jeszcze na dobrych kilka lat w PL. Liga bardzo straci na odejściu tak wspaniałego człowieka i legendy waszego ukochanego klubu. Współczuje bardzo wam z tak przykrej wiadomości ale mam nadzieje ze zastąpi go ktoś godny (chociaż nikt juz chyba nie beedzie taki jak On) i dalej pojedynki miedzy The Blues - The Red Devil beda bardzo emocjonujace i dzadzą dużo goli :) Mam jednak nadzieje że nie zastąpi go Mou :D Pozdrawiam wszystkich PRAWDZIWYCH kibiców. Bo to szacunek do rywala, klubu i kibica nas łaczy :) Pozdrawiam ! 3majcie się !
» 8 maja 2013, 18:25 #442
SHEBESHYNMU: DZIĘKUJE CI ZA WSZYSTKO OD ZAWSZE NA ZAWSZE GGMU !! SAF ZAWSZE ODDANY I WIENY OSTATNIE SŁOWA POWIEDZIAŁ
JAK OJCIEC
» 8 maja 2013, 18:20 #441
gusia: Komentarz zedytowany przez usera dnia 08.05.2013 18:25

Zawsze miałam wrażenie (dlatego, bo innych czasów nie pamiętam), że Fergie jest tak nieodłączną częścią Manchesteru, jak Old Trafford, czy diabeł w godle. Coś nierozerwalnego, co nie może istnieć bez siebie. Ferguson = Manchester United, to się nigdy nie zmieni. Czekam na następcę z niepokojem ale i jakąś tam nadzieją, że przecież SAF dalej będzie trzymał nad tym wszystkim kontrolę. Smutek jest, ciężko w to uwierzyć. Zobaczymy co będzie dalej... Nie oderwę się na te następne godziny od internetu, aby śledzić wszystkie nowe informacje. Po cichu liczę jednak na Mourinho, który jest przyjacielem Fergiego i doskonale się z nim rozumie, a do tego jest niesamowicie charyzmatyczny i pewny siebie. Taki trener najbardziej do nas pasuje. Pozdrawiam wszystkich zszokowanych i przybitych kibiców.
» 8 maja 2013, 18:20 #440
todzik321: Moim zdaniem teraz przeszedł na emeryturę bo Murinho może trafić do United
» 8 maja 2013, 18:18 #439
bartoszek4502: Myślę że Moyes byłby dobrym kandydatem! W evertonie radzi sobię dobrze i robi dobre transfery:D
A fergusonowi należała się ta emerytura i trzeba mu podziękować za to co dla nas zrobił , bo bez niego by nas nie było ,byli byśmy zerem dlatego :
FERGIE DZIĘKUJE CI ZA TO I ZAWSZE POZOSTANIESZ W MOIM SERCU
» 8 maja 2013, 18:16 #438
mordynator: ferguson nigdy o tobie nie zapomne co uczyniles dla tego klubu bede za toba bardzo bardzo tęschnic bede za toba pałakac
» 8 maja 2013, 18:15 #437
dawidlp92: Dzięki za wszystko ;)
» 8 maja 2013, 18:11 #436
jisungpark13: to spadlo na mnie jak grom. w pracy az przysiadlem. anglicy z ktorymi pracuje ,spojrzeli sie na mnie i powiedzieli "whos next mate"? odparlem "moyes or mourinho". co moge wiecej dodac? chyba tylko tyle iz byl to BEST BOSS EVER !!
» 8 maja 2013, 18:10 #435
rybak: Ja myślałem że kiedyś zejdzie na zawał serca po jakiejś czerwonej kartce w lidze mistrzów .
Decyzja Bossa to wielkie zaskoczenie , sam nie byłem zwolennikiem jego stylu gry ale jak teraz tak sobie pomyśle to mi sie płakać chce.
Chciałbym żeby trenerem został Guardiola ale niestety on już jest zaklepany . Mou albo Klop .
Nasze gdybanie nic nie pomoże bo może sie okazać że od nastepnego sezonu naszym trenerem będzie Benitez po przyjsciu Mou :D Lecz takiego scenariusza bym nie chciał
» 8 maja 2013, 18:04 #434
krzysiek212mu: benitez - to nie 1 kwiecien
» 8 maja 2013, 18:05 #433
krzysiek212mu: Dajcie mi znac na priv o co chodzi z tym Moysem i Rooneyem bo zbyt tego nie pamietam albo wgl nie wiem o co biega . z góry dzieki . Jeśli Moys nas przejmnie bede bardzo zadowolony ale Mourinho tez ok :)


Fergie od łepka oglądałem United , Ty tam zawsze byłeś zawsze sie zastanawiałem jaki skład co dziś wymyśli nasz staruszek którego wielbimy. Jesteśmy z Toba i dziekujemy za wszystko :D moje 8 lat z toba mineły jak sen a to dlatego że było fantastycznie . SZCZESCIA Fergie !!
» 8 maja 2013, 18:03 #432
cylu24: Ja nie będę dużo mówił bo to trudno opisac jak jest mi teraz smutno. Myślę że własnie w tym momencie Ronaldo powinien do nas wrócić:) Byłoby to bardzo piękne z jego strony, wzmocniłoby zespół i podbudowało nas z też żałoby
» 8 maja 2013, 17:58 #431
littleParrot: Wchodzę do domu, odpalam kompa, wchodzę na devilpage i ... zatkało mnie, szok. Po przeczytaniu dosłownie się poryczałem, jak dziecko. SAF jest jak ojciec, ten człowiek wiele mnie nauczył. Dobrze, że nie rozstaje się całkowicie z klubem. Ale to już nie będzie to samo, będzie mi brakowało na ławce tego staruszka z gumą w buzi. DZIĘKUJEMY SAF! GLORY !
» 8 maja 2013, 17:54 #430
Sllowy: Tyle co mogę powiedzieć ze łzami w oczach DZIĘKUJE FERGI!
» 8 maja 2013, 17:54 #429
Marcin23: Cholera nie wierzę,kto go teraz zastąpi?Guardiola w bayernie,ancelotti w psg,klopp w borusii.Nie rozumiem przecież jeszcze kilka dni temu mówił że zostanie na jeszcze jakiś czas(2-3) lata.Szok
» 8 maja 2013, 17:53 #428
Nani1900: Nie wierze, nie wierze, nie wierze...Wczoraj jeszcze pisałem, żeby potrenował parę sezonów a dzisiaj taka szokująca wiadomość...Największy trener w historii piłki - GENIUSZ...Aż się płakać chce ;(
A jeszcze 2 tygodnie temu ludzie pisali, żeby odszedł. Macie, spełniło się...Zadowoleni?
Teraz pytanie kto będzie zastępcą...ja jestem za Kloppem, nie ma teraz lepszego kandydata na to stanowisko...a może zostaniemy zaskoczeni kimś takim jak Solskjaer lub Giggs...
» 8 maja 2013, 17:53 #427
Marcin23: Klopp nie odejdzie na pewno z borussi.Mou chyba idzie do chelsea,a do nas?Cholera nie ważne kto przyjdzie,nie możemy dostać batów od city chelsea i innych.
» 8 maja 2013, 17:55 #426
Nani1900: Komentarz zedytowany przez usera dnia 08.05.2013 18:15

Myślisz, że jakby Kloppowi zaproponowano miejsce na ławce trenerskiej Manchesteru United to by odmówił? Jasne, że nie. Myślę, że wszyscy by zrozumieli jego decyzje.
» 8 maja 2013, 18:14 #425
Nani1900: Ja już wole, żeby Moyes zastąpił Fergusona niż Mourinho...Moyes to po Kloppie najlepszy kandydat.
» 8 maja 2013, 18:44 #424
guma19932: A co Moyes osiągnął w Evertonie od 2002 roku?
» 8 maja 2013, 20:04 #423
Niemanek1920: Szok ;c nie wierze... Mam łzy w oczach ;c
DZIĘKUJEMY CI FERGIE
» 8 maja 2013, 17:48 #422
manutdfan92: Siedzę ze łzami w oczach i nie wiem co powiedzieć. Odchodzi człowiek, który był dla mnie wielką życiową inspiracją i nauczycielem, pomimo że dzieliły nas setki kilometrów. Dzięki Ci za to i drżę o to, czy jeszcze kiedyś zobaczę równie wielką pasję i energię na Old Trafford, co w osobie sir Alexa Fergusona.
» 8 maja 2013, 17:43 #421
oldgame: Nie wierze, po prostu nie wierze, gdy sie dowiedziałem, poczułem sie jakby ktoś mi przy pier olil łomem w łeb
Mam 25 lat a płacze jak dziecko
» 8 maja 2013, 17:43 #420
weszka125: Dziękujemy za wszystko co dla nas zrobiłeś! Wielka postać i bohater Manchesteru, wspaniała miłość do tego klubu!
» 8 maja 2013, 17:42 #419
atos1987: Nie wiem co mam nawet napisać... mam łzy w oczach i czuję się jakby mi odszedł ktoś bliski. Wracam z pracy zadowolony bo cudowna pogoda , wchodze na kompa i szok... szok szok nie mam słów
» 8 maja 2013, 17:40 #418
Luck3r: Uważam, że to nie koniec przygody z piłką... SAF zawsze będzie w tym gronie.
Jest mi z tego powodu niezmiernie przykro, ale na każdego przychodzi czas. Tylko On wiedział kiedy może zejść ze "sceny". Wielki szacunek dla niego i pozostaje podziękować za 26 lat z Manchesterem Utd.
GG Man Utd !
» 8 maja 2013, 17:39 #417
SzYnA: nie wierzę !!
» 8 maja 2013, 17:38 #416
Nani27: Po raz pierwszy gdy to zobaczyłem , przetarłem oczy bo myślałem że mam jakieś zwidy... do teraz nie moge w to uwierzyć i nie wiem kiedy sie poskładam, i nie będzie łatwym zadaniem zastąpienie naszego Bossa przez tego co nas przejmie, szczerze to nie wyobrażam sobie MU bez Fergiego, jednak nic nie trwa wiecznie, ale bez niego to już nigdy nie będzie to samo!! SAF- życze ci udanej tej w pełni zasłużonej emerytury, ale jednak nie chciałbym żebyś odchodził, chce żebyś został jak i miliony ludzi.
Mimo wszystko to DZIĘKUJE CI SAF'IE ZA TO CO ZROBIŁEŚ I NIGDY NIE ZAPOMNE JAKIM BYŁEŚ TRENEREM, JESTEŚ WIELKI, JESTEŚ LEGENDĄ!!
GLORY GLORY MU!!
» 8 maja 2013, 17:38 #415
mu007: dziękuje ci sir Alexie Fergusonie za te 26 lat trenowania klubu z OLD TRAFFORD oraz za wspaniałą pracę z klubem i zdobyte trofea

SIR ALEX FERGUSON DZIĘKUJE !! NIGDY O TOBIĘ NIE ZAPOMNĘ
» 8 maja 2013, 17:36 #414
Janks7: Po prostu szok, ciężko w to uwierzyć...
Największy z największych odchodzi z naszego klubu, oby nie przyszły takie suche lata jak po odejściu Matta Busbyego :(
Przede wszystkim wielka szkoda że nie dobił do okrągłej 30-stki w prowadzeniu naszego ukochanego Manchesteru United.
Moim wymarzonym kandydatem na następce Sir Alexa jest Jurgen Klopp który można powiedzieć jest taką niemiecką namiastką Fergusona, odbudował jak SAF klub z dna tabeli z małym budżetem na czołówkę europejskiej piłki, Idealny Kandydat !
Ale mimo wszystko Alex jest niezastąpiony !
Dzięki Mistrzu za wszystko !
Piłka nożna już nigdy nie będzie taka sama...
» 8 maja 2013, 17:32 #413
karimjaro: Co to teraz będzie. MANUTD bez Fergusona to nie ten sam klub, od małego jak tylko zacząłem kibicować był Alex i nikogo więcej sobie tam nie wyobrażam. Ale jak już odchodzi no to Klopp i nikt więcej, bo inaczej zniszczą tą drużynę.
» 8 maja 2013, 17:27 #412
NeeQ159: Właśnie co teraz będzie ?
» 8 maja 2013, 17:28 #411
smykorito: przeczytawszy "Futbol cholera jasna!" mogę ze śmiałością powiedzieć, że rozumiem czym się kierował Sir Alex Ferguson. Wszystko co powiedział , co obiecał starał się osiągnąć . Od 1992 jestem z United, jak tu się nie wzruszyć?! Odpoczywaj na emeryturze . Wiedziałem, że moje uczucie do United nie było przypadkowe
» 8 maja 2013, 17:27 #410
Deluxe: Kiedy tylko dowiedziałam się o decyzji Sir Alexa, po raz kolejny siedzę z nosem w ,,Futbol cholera jasna!'' i nie mogę się oderwać. Siła wyższa :) Wielki człowiek.
» 8 maja 2013, 17:41 #409
smykorito: ja muszę się otrząsnąć, dopiero co wróciłem z roboty, nie miałem kontaktu ze światem. Jestem mocno wzruszony, choć to pozytywne wzruszenie.
» 8 maja 2013, 17:48 #408
Mizi: Ferguson odejdzie 19.05.2013, po 9690 dniach pracy
Jan Paweł II zmarł 02.04.2005, po 9664 dniach pontyfikatu
Ferguson pobił JP II...
Wybór jego następcy będzie równie ciekawy jak Konklawe w 2005 roku:)
» 8 maja 2013, 17:23 #407
guma19932: Co Ty porównujesz człowieku... Opanuj się.
» 8 maja 2013, 20:09 #406
Egonek: I gdzie są teraz ci wszyscy cwaniacy którzy chcieli żeby sir Alex odszedł na emeryture??
Mamy szczęście że byliśmy świadkami tego jak ten człowiek stawał sie legendą!
» 8 maja 2013, 17:21 #405
Kibic17: Dziękujemy za wszystko co zrobiłeś dla naszego ukochanego klubu :)
» 8 maja 2013, 17:12 #404
UnitedProClub: Cios niestety bardzo ale to bardzo bolesny teraz MU przez następne 2,3 lata wiele nie osiągnie niestety liczę że następny trener MU będzie chociaż w 1/1000000% podobny do Fergusona (Chodzi o styl trenerstwa MU),niestety ale obawiałem się tego dnia przez całe życie zacząłem kibicować MU od 1999 r. gdy to MU wygrało potrójną koronę,i tak zostało aż do dziś,nie odejdę od MU z tego powodu że przez następne lata nie wygramy wiele,cudem będzie to iż będziemy w stanie utrzymać się w TOP4 tabeli,i jedyny plus to to że SAF zostanie w MU jako Ambasador i Szef,co do przyszłego trenera MU kurde trudny wybór może Mourinho,może Moyes,może Giggs nie wiem,najbardziej z tych wszystkich chciałbym Giggsa lub Moeysa.Giggs-Kapitalny zawodnik przez wiele lat na pewno poradził by sobie na ławce trenerskiej,Moyes- Bardzo doświadczony trener ale tak zaraz po Evertonie do MU nie to by było za wiele jak na Davida,liczę po prostu by MU objął ktoś który będzie umiał z stylem dawać zwycięstwa MU.GGMUFC KOCHAM CIĘ SAF
» 8 maja 2013, 17:10 #403
Fabio04: Zgadzam się z tobą w 90%. Natomiast inne mam zdanie odnosnie Giggsa - nigdy nie będzie trenerem na poziom topowego klubu. Moimi faworytami są Moyes i Klopp.

Oj SAF będzie mi Cię bardzo brakowało na ławce. Dziekujemy Ci za wszystko mistrzu!
» 8 maja 2013, 17:18 #402
Krzyzu: Moys nowym managerem!
» 8 maja 2013, 17:10 #401
oldHero: ciekawie ile teraz zostanie prawdziwych kibiców UNITED. a ta wiadomość to ku..wa tragedia jak jakiś chory żart, ale to prawda będzie ciężko w następnym sezonie zwłaszcza że rywale się zbroją. my sie nie poddajemy nigdy i nigdy nie wybaczamy
» 8 maja 2013, 17:09 #400
kalek87: Jestem ciekaw co się będzie działo w niedziele na OT podczas meczu ze Swansea. będzie chyba zajebiście głośno taką mam nadzieję.
» 8 maja 2013, 17:07 #399
krysbe: plakac bedzie wiekszosc;)
» 8 maja 2013, 18:08 #398
Daminek8: ;o Ciężko w to uwierzyć... Dziękuje za wszystko
» 8 maja 2013, 17:05 #397
Dogg: Dalej nie moge wyjsc z szoku. Jestem kibicem United od osmiu lat, co tydzien ogladalem staruszka na lawce trenerskiej, strasznie sie do niego przyzwyczilem. Jeszcze wczoraj kolo polnocy patrze co tam za granica wypisuja tabloidy, patrze: "Sir Alex Ferguson oglosi jutro swoje przejscie na emeryture.". Pomyslalem sobie, ze juz do reszty zglupieli, to przeciez niemozliwe. Wracam do domu i co? No wlasnie. Ogromny szok, najlepszy trener w historii futbolu, dziekuje mu za 8 lat emocji, ktore jak mam nadzieje - nie mina.

Co do nastepcy, to skoro Gill powiedzial, ze bedzie to trener z doswiadczeniem w Europie i kraju, to Moyes odpada. Jedyny taki manager, ktory przychodzi mi na mysl to Mourinho.

Aha, no i jeszcze jedno, jade w piatek do Manchesteru na mecz ze Swansea na Old Trafford. Cieszylem sie na fakt obejrzenia dekoracji, ale to, co bedzie sie tam dzialo, bedzie niesamowite. Nie moge sie juz doczekac.
» 8 maja 2013, 17:03 #396
gusia: nawet nie wiesz, jak Ci zazdroszczę.
» 8 maja 2013, 18:14 #395
ZuczekUnited: Gdzie niby w tabloidach tak pisano? Niemozliwe
» 8 maja 2013, 18:45 #394
Dogg: ZuczekUnited, wejdz sobie na profil "StonyUnited" na Facebooku. Juz kolo 23 wrzucil kilka linkow do artykulow o tym.
» 8 maja 2013, 23:21 #393
kacpersky: Zapowiadają się kolejne niesamowite dla kibica lata. Będą z pewnością upadki, jakieś fantastyczne comebacki, wyrywanie włosów, kuriozalne decyzje nowego menedżera a więc to co lubimy w futbolu bardzo.
Jestem niesłychanie ciekaw przyszłych trzech sezonów. Liczę, że pomimo ewentualnych porażek, kończenia sezonów (oby nie) poza pierwszą czwórką czy bajzlu na boisku mimo wszystko przyszły następca Fergiego pozostanie w klubie na przynajmniej 25 lat.
Oby kibice okazali wyrozumiałość, bo będzie ciężko wyjść z cienia i przebić osiągnięcia Bossa.
Właściwie liczę nawet nie tyle w samego coacha co właśnie w miłośników klubu z Manchesteru - że pokażemy swoją wartość wspierając team miłym słowem nawet w jakichś zakamarkach internetów.

Piątka wszystkim fanom i rzecz jasna szczególne życzenia błogiego życia na emeryturze dla Fergiego. Po cichu liczę, że przyciśnie w przyszłym sezonie i skończymy przynajmniej z kompletem trofeów na Wyspach.

Elo dzieciaki!
» 8 maja 2013, 16:53 #392
profesor999: Jestem załamany , ale pocieszam się że wszystko ma swój koniec i początek , przyjdzie nowy manager i klub trochę ożyje.United to nie jest klub który zmienia trenerów , tytaj musi ktoś przyjść na wiele wiele lat .
Dziekuje sir Alex`owi Fergusonow!
Dla mnie to mistrz!
Dziekuje!
» 8 maja 2013, 16:52 #391
Pershing: Sir Alex Ferguson wielki człowiek, LEGENDA!!
Jednak doskonale wie co zrobił. Zostawił druzyne z młodymi perspektywicznymi graczami tj.: De Gea, Jones, Rafael, Smalling, Fabio, Evans-powoli staje sie dyrygentem obrony, Cleverley, przychodzi Zaha na skrzydło jest Welbeck. Mamy tez doswiadczonych graczy: van Persie, Rooney, Ferdinand, Giggs, Vidic Carrick. To własnie ten odpowiedni bilans młodziezy i doswiadczonych graczy.
Upłynie sporo czasu zanim sie poskładam po tej wiadomosci. Nowy trener? Byle by był to ktos kto zostanie z nami na lata.
Dziekuje ci za ten 26 lat..... Spokojnej Emerytury Szefie
» 8 maja 2013, 16:50 #390
Bydgoszczanin: Zaczyna się nowa era.
Niestety bez Fergusona to nie będzie to samo.
Ciężko w to uwierzyć, nie spodziewałem się takiego newsa po powrocie z pracy. Naprawdę ciężko. Nie wyobrażam sobie tego, bowiem Szkot jest najważniejszą postacią klubu jak i całej historii MU.
Żyję 25 lat, od kiedy zacząłem kibicować United, miałem lat 6-7. Miałem też numer 7, Cantona. Od samego początku to Szkota widziałem na ławce trenerskiej. Smutna prawda, ale kiedyś ten dzień musiał nadejść...
Następca? Nierealny. To jedyny taki trener w swoim rodzaju, a zarazem człowiek, bliska osoba dla wielu pracowników, piłkarzy, a także kibiców klubu, nie wspominając o innych osobistościach.
Ale zaczyna się nowa era, ktoś musi go zastąpić. Mój typ? Ktoś na wiele lat, być może ktoś do samego końca. Jestem pewien, że to właśnie Sir Alex wytyczy następcę, o ile jeszcze tego nie zrobił. Dlatego nie łudźcie się, żaden Klopp, żaden Mourinho. Nawet bym żadnego z nich tu nie chciał. Na kogoś sercem związanego z MU jest za wcześnie. Solskjaer, Giggs, może kiedyś przyjdzie czas... Teraz typuję Moyesa. Nie oczekuję sukcesów przez kilka lat, oczekuję stabilności jaką dał nam Sir Alex i jestem pewien, że na stanowisku dyrektora o to zadba, bo wciąż będzie najważniejszą postacią na Old Trafford, wciąż będzie ojcem dla wielu i miał poważanie u reszty.
Nie chcę gwiazdorów, nie chcę kupowania kopaczy na masową skalę.
Chcę, aby ktoś "poważny" kontynuował dzieło, które rozpoczął Sir Alex Ferguson.
SIR ALEX FERGUSON!
P.S: Długo zwlekałem z zakupem książki "Futbol cholera jasna!", ale myślę, że to ten czas ;)
Pozdrawiam.
» 8 maja 2013, 16:50 #389
Raiton: Dziękuję sir Alex Ferguson!
» 8 maja 2013, 16:50 #388
zenon07: THANK YOU SIR ALEX
» 8 maja 2013, 16:49 #387
PawelKanonier: Jako kibic Arsenalu Londyn wyrażam wielkie ubolewanie w powodu odejścia Sir Alexa Fergusona na zasłużoną emeryturę. Mimo wielu napięć pomiędzy moim a waszym klubem, jest mi przykro z powodu tej wielkiej straty. Potrafimy sobie skoczyć do gardeł, nieraz zbyt ostro, jednak w tej chwili w imieniu swoim oraz większości moich kolegów, życzę powodzenia na dalszej drodze... czyli do końca sezonu. ;) Sir Alex - pełen szacunek.
» 8 maja 2013, 16:47 #386
CDA: NIE WIERZĘ !! :0 :0 Kiedy wszedłem po raz pierwszy pomyślałem: kolejne ploty angielskich pism. Kiedy wszedłem na oficjalną stronę Man Utd to ...zamurowało mnie. Siedziałem na krześle jakieś 15 minut z otwartą mordą i cały czas nie dowierzałem. Niestety Ferguson odchodzi na emeryturę . Szanuje jego słowo więc nie będę cały czas się z tym sprzeczać. Coś musi się skończyć , żeby coś nowego się zaczęło.

FOREVER UNITED !!
» 8 maja 2013, 16:45 #385
SimplyRed: ...oj Ferdku i nie będzie Ci teraz smutno :(....przyszło mi przeżyć stan wojenny różne światowe kataklizmy wzloty i upadki rządów, zamachy WTC itp. itd. i teraz jeszcze na dodatek emerytura Fergusona ;)..no ale kiedyś musiało to nastąpić każdy następny trener będzie musiał niestety zmierzyć się z legendą Sir Alexa a jak to będzie wyglądać sami się przekonamy chciałem powiedzieć znów musze to przeżyć ;) GLORY...GLORY...MU...
» 8 maja 2013, 16:45 #384
Szilk: Wszyscy są w szoku i wszyscy nawet najwięksi rywle okazują szacunek i dziękują Temu co tworzył i tak wiele zrobił nie tylko dla M.U., nie tylko dla angielskiego- ale światowego futbolu. Przejrzałem strony największych rywali - wszędzie szacunek i żal, że już nigdy nie będzie tak jak z Fergusonem i naprawdę z szacunkiem pisane kometaże kibiców - tak jest na stronach Arsenalu, Chelsea, Man.City - kompletnej wzmianki i ani jednego komentaża nie ma na stronie Liverpoolu - to wszystko mówi o klasie i poziomie przeciwnika.
» 8 maja 2013, 16:42 #383
rvp178: Dziękuję SAF za to co zrobił dla mojego ukochanego klubu . Wielki szacun
» 8 maja 2013, 16:42 #382
ForeverManUtd: aj szkoda,
Panie Managerze zostań Pan jeszcze sezonik
plis
» 8 maja 2013, 16:40 #381
Ziomas: Pozostaje tylko napisać DZIĘKUJĘ! Nic więcej nie jestem w stanie napisać.
» 8 maja 2013, 16:39 #380
Kantorek69: obejmie posade dyrektora wiec bedze cały czas zarzadzac moze nawe transferami
» 8 maja 2013, 16:39 #379
VIPdwojokpl: Sir Alex Ferguson DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO !!
» 8 maja 2013, 16:37 #378
Dimbley07: To ze odchodzi Ferguson to powód zeby był głownym newsem dnia?
» 8 maja 2013, 16:33 #377
Sowka: Udajesz czy naprawdę nie doceniasz jego pracy na Old Trafford?
» 8 maja 2013, 16:37 #376
SimplyRed: ..a co Twoim zdaniem ma być głównym newsem dnia na Devil Page jak nie info o trenerze MU...może to że w biedronce jest promocja na ziemniaki?
» 8 maja 2013, 16:50 #375
djgodzilla: dla mnie to sytuacja podobna do tego jak zmarł nasz papież Polak bo innego papieża za swojego życia nie pamiętam, tak samo jak innego trenera mojego ukochanego klubu, pocieszające jest to że nasz wielki trener nadal żyje i będzie angażował się dalej w rozwój klubu, SAF jesteś wielkim człowiekiem !
» 8 maja 2013, 16:25 #374
RedTomz: No i nadszedł ten moment, ten dzień... Chyba nikt nie spodziewał się, że nastąpi to już teraz. Ogromne zaskoczenie mimo tego, że w świadomości była myśl, że kiedyś musi się to stać. Co tu dużo mówić. Koniec pewnej ery, nie tylko w dziejach klubu, ale również piłkarskiego świata. Zmieni się dużo, bo Manchester United nigdy nie będzie już taki sam jak z Fergusonem. Należą się ogromne podziękowania i szacunek. RESPECT!
» 8 maja 2013, 16:23 #373
mufc28: Teraz już wiadomo dlaczego Benitez objął posadę tylko tymczasowego menedżera Chelsea. To On jest przymierzany do objęcia stanowiska po Fergusonie.
» 8 maja 2013, 16:20 #372
UnitedProClub: Wytrzeźwiej i dopiero pisz komentarze ok?
» 8 maja 2013, 16:27 #371
mateusz2839: no bez przesady proszę Cię.
» 8 maja 2013, 16:31 #370
Cygaro: Najbardziej utytułowany człowiek w historii futbolu kończy karierę trenerską. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić Manchester United bez Sir Alexa Fergusona. Wielka szkoda, że to już ostatni sezon. Odchodzi z klubu z trzynastoma mistrzostwami Anglii, trzema pucharami Ligi Mistrzów, pięcioma FA i czterema ligi. Dziękujemy ci za to!
» 8 maja 2013, 16:18 #369
kalek87: 2 razy lige mistrzów wygrał 99 i 08
» 8 maja 2013, 16:22 #368
mateusz2839: No troszkę Cygaro poniosło z tymi 3. LM ;p
» 8 maja 2013, 16:32 #367
Avelina: Wiecie co zrobiłam, gdy pierwszy raz o tym czytałam? Na początku nie dowierzałam - myślałam, że to jakiś głupi żart. Potem weszłam na główną stronę Manchesteru i moje nadzieja prysła. Żołądek dziwnie mi się skręcił i zaczęłam płakać ze wzruszenia. Powoli przyzwyczajam się do tej myśli, że w następnym sezonie SAF'a już nie będzie na ławce trenerskiej, choć jest mi z tym naprawdę ciężko.
Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak podziękować za wszystko, co uczynił dla Manchesteru United. Wielki człowiek, jeden z najlepszych trenerów w historii piłki nożnej, autorytet dla większości managerów, niezastąpiony człowiek. Sir Alex Ferguson jest żywą legendą.
» 8 maja 2013, 16:10 #366
patryk211290: Dziękuję Panu bardzo za swój nieoceniony wkład w klub który tak bardzo kocham. Wiem że nikt nigdy Panu nie dorówna, ale mam nadzieję że Manchester United przejmie ktoś kto chociaż w połowie będzie tak dbać o zespół. Ferguson is a United United is Ferguson!!
» 8 maja 2013, 16:02 #365
xxXXKrystianXXx: Wielki szacunek. To było piękne co ten człowiek zrobił dla MU ! Dzięki za wszystko.
» 8 maja 2013, 15:59 #364
western: Nie mogę uwierzyć. Popłakałem się. Nie wierzę.
» 8 maja 2013, 15:54 #363
Piotrek66: Dziękuje SAF za wszystko.
» 8 maja 2013, 15:54 #362
Rafael: Po wielu spekulacjach od strony SAF'A odnośnie jego emerytury sądziłem, że nie nastąpi to po zakończeniu obecnej kampanii. Dziś rano dowiedziałem się o całej sprawie - nie mogłem powstrzymać łez . Dziękujemy Ci za 27 niezapomnianych lat ! I mamy nadzieję ,że Władze MU wybiorą godnego następce. Dla mnie jesteś legendą na wieki !
» 8 maja 2013, 15:53 #361
devil444445: ja po prostu nie mogę uwierzyć przychodzę ze szkoły odpalam kompa a tu taka informacja. Piszę to z żalem w sercu i łzami w oczach. Dziękuję za 26 pięknych lat na ławce trenerskiej Manchesteru United
» 8 maja 2013, 15:52 #360
tomManUnited: Dziś dowiedziałem się z tv o tym że SAF odchodzi. Poleciały mi łzy jest mi smutno ale czułem że ten czas nadejdzie z 2 giej strony SAF moim zdaniem podjął mądrą odpowiedzialną decyzję. Z całego serca bardzo dziękuję za te 26 lat. Będzie mi Ciebie brakować na ławce :((
» 8 maja 2013, 15:40 #359
99iw: Bossa już z nami nie będzie ciężko mi to sobie wyobrazić.To ZMIERZCH LEGENDY! sAF jest,był i będzie tym jedynym ...Ciężko mi do siebie dojść/piszę to mając łzy w oczach [*]
» 8 maja 2013, 15:36 #358
YaankesKing: Znicz mimo że SAF żyje? Boże widzisz i nie grzmisz... nikt nie umarł, nie zginęło 300 tysięcy ludzi, ani nikt nikogo nie zabił. Po prostu trener zakończył karierę... wielki trener i wielki człowiek.
» 8 maja 2013, 15:42 #357
M62: Już stary ze mnie chłop ale normalnie czuję jakby mi wbito sztylet w serce i boli jak cholera:(

Minie trochę czasu zanim się z tym oswoję o ile mi się uda, pewne jest jedno że mecz United który będę oglądał już nigdy nie będzie taki sam.

Dziękuje sir Alex'owi za wiele wspaniałych chwil które przeżyłem z jego Manchesterem tyle radości z sukcesów Czerwonych Diabłów i to były jedne z najlepszych chwil, smutne jest to że nic nie trwa wiecznie.

Wiem że United osiągnie jeszcze nie jeden sukces, ale takiego trenera, drugiego sir Alexa już nie będzie, ja bynajmniej takiego nie dożyję.
Jestem szczęśliwy jak i wiele kibiców United na całym świecie że przyszło mi żyć w erze tego wspaniałego trenera.
» 8 maja 2013, 15:32 #356
zgf1: Jak z Ciebie stary chlop to powinienes znac znaczenie slowa "bynajmniej" ;)
» 8 maja 2013, 16:48 #355
zenon07: Poprostu nie wierze...
» 8 maja 2013, 15:29 #354
FloydTheBlack: teraz pewnie i giggs i scholes skończą karierę
» 8 maja 2013, 15:29 #353
1993greg: Dalej nie mogę w to uwierzyć... United bez Sir Alexa Fergusona?! Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Mówiło się że Ferguson to Manchester United, i myślę że tak właśnie było przez te wszystkie lata. Teraz nasuwa się cała masa pytań: Czy świat United nie zawali się po Jego odejściu? Kto zostanie jego następca? Jak zareaguje na to zespół? Ile będziemy musieli czekać na kolejne sukcesy? Czy klub obdarzy jego następcę zaufaniem i da mu czas na osiągnięcie dobrych wyników? Można by tak pisać i pisać, a i tak lista tych pytań cały czas byłaby niepełna. Ja dziękuję mu za to co zrobił dla United i wiem że nigdy go nie zapomnę. Pozostaje nam obejrzeć jego ostatnie dwa mecze jako szkoleniowca United, a potem wspierać nowego szkoleniowca. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić meczu bez Fergiego na ławce :/
» 8 maja 2013, 15:26 #352
checix69: PYTANIE ZA STO MILJONOW: ma ktos linkolna do filmiku z konferencji?
» 8 maja 2013, 15:23 #351
UnitedProClub: NOKAUT! NIE MOGĘ W TO UWIERZYĆ BOŻE.....
» 8 maja 2013, 15:21 #350
RIPPERO: To tak jak ja...
» 8 maja 2013, 15:30 #349
charlie102: Od rana nie mogę dojść do siebie. Czuje się, jak by on co najmniej umarł, a on tylko i aż odszedł na emeryturę. Niesamowity trener, taktyk, psycholog. Ktokolwiek go zastąpi, piłkarze nie będą mieli już takiego szacunku jaki mieli do Fergiego. Najgorsze jest to oczekiwanie na informacje kto za niego. W sumie to jestem przekonany, że będzie to Moyes.
» 8 maja 2013, 15:20 #348
mazi06TsR: Ehhh Dziękujęęę SAF co zrobiłeś dla United. Życzę ci dużo zdrowia. Juz nie będzie takiego drugiego managera jak ty.
» 8 maja 2013, 15:20 #347
Lonquasto: Jak w szkole dowiedziałem się o tym od kumpli, to myślałem, że mnie wkręcają. Dopiero jak to przeczytałem, to w to uwierzyłem. Dziękuje Ci za wszystko Sir Alex Ferguson !
» 8 maja 2013, 15:20 #346
sajmoon00: Dziękujemy Ci! Zrobił dla nas bardzo dużo. Wszystkie trofea. Myślałem, że będzie jeszcze trenerem z 1 sezon lub 2...Zasłużył na emeryturę. Zobaczymy jak się spisze David Moyes!
Zdrówka Fergie!
» 8 maja 2013, 15:19 #345
BoShE: Mam 15 lat a płacze jak głupi dzięki SAF
» 8 maja 2013, 15:16 #344
United45: Prosze powiedzicie mi że to nie jest prawda gdy weszłem na strone i zobaczyłem pierwszy news łzy cisnęły mi sie do oczu teraz jestem juz cały rozpłakany.

DZIEKUJEMY SIR ALEXIE FERGUSONIE
» 8 maja 2013, 15:15 #343
Becool: Nie wiem jak zareagować. Całe moje życie, ba, nawet dłużej Sir Alex jest w Manchesterze jako trener. Niestety wszystko się kończy, więc teraz pozostaje podziękować i czekać co będzie, chociaż nie widzę co będzie dalej.
» 8 maja 2013, 15:14 #342
YaankesKing: I Mourinho akurat przenosi się do Anglii i niby jako przyjaciel Sir Alexa nie wiedział o jego decyzji wcześniej? Tak, tak i z pewnością rozmawiał z Romkiem, ale o tym że "sory, Alex kończy karierę i ja idę do najlepszego klubu w Anglii, czyli do United.". Czy to jest pewne że Mou obejmie United? Chyba tak. Bardzo bym się ucieszył, bo to jedyny trener w tej chwili który uniesie ten ciężar.