Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Droga redakcjo

cnk

Dodano: 15.07.2019, 19:22
Temat zedytowany dnia 15.07.2019 19:23 przez cnk

Jest 15 lipca 2019 roku - 24 dni do końca okienka transferowego.

http://ibb.co/rbVvnL9

Kliknij, aby powiększyć obrazek

1.Dokąd ten portal zmierza?
2.Jakie są plany jego dalszego rozwoju pod kątem redakcyjnym?
3.Czy portal zmienił się z 'fan klubu' wyłącznie na portal informacyjny, który codziennie będzie dostarczał wiadomości z całego świata niezależnie jak bardzo sensowne jest ich wklejanie?

Nie pytam złośliwe
Pytam jako użytkownik z dłuższym stażem ponieważ martwi mnie sposób zarządzania stroną oraz to w jakim ona kierunku zmierza.
Chciałbym wiedzieć co się dzieje i czy jako użytkownicy możemy wam pomóc w ukierunkowaniu strony aby spełniała wymaganie 'fanowskie' jak i typowo informacyjne.

Liczę na odpowiedź osoby kompetentnej

Pozdrawiam
Wizi
Dodano: 17.07.2019, 14:09
A "redakcja" milczy. Już dawno wspominałem o tym. Portal niestety zmierza z złym kierunku. Ilość trolli się zwiększa a admini nie ingeruja. A to pewnie dlatego że trolle boostuja traffic na stronie więc jest wpływ z reklam.
Wersja mini zostala usunięta, a szkoda bo to był świetny pomysł.
A artykuły które są przetłumaczone przez "redakcję" często są wyjęte z kontekstu, albo zwykły click bait. Szkoda.
cnk

Dodano: 17.07.2019, 17:20
Dlatego zwróciłem uwagę na 184 newsy o samym Bruno Fernandes i od tego zacząłem bo to zaczyna gorzej wyglądać o newsów na wp gdzie każdy jest click baitem praktycznie.

No nic wciąż czekam na odzew dokąd to zmierza bo jest źle.
RedsFan

Dodano: 21.07.2019, 17:45
Niestety lepiej raczej nie będzie. Ewidentnie ta strona schodzi poniżej oczekiwań i lepiej raczej nie bedzie. Jeżeli admini nie maja czasu na zmiany i pilnowanie porządku na stronie, niech wyznacza osoby które z checia sie tym zajmą. Tak jak już wspominaliscie oprucz przetłumaczonych newsów niestety w większości bzdurnych z The Sun nic tu sie nie dzieje, a ilość trolli i kibiców z innych klubów, którzy tu wchodzą, aby ponabijac sie z nas i United, rosnie w zatrwazajacym tempie.
matheo

Dodano: 23.07.2019, 21:32
@cnk, tak jak pisałem w komentarzu - źle policzyłeś newsy o Bruno Fernandesie. Nie pojawiło się ich 184, a ponad 40. Rozumiem przesłanie, że Twoim zdaniem pojawiło się ich za dużo. Ale taka jest specyfika okresu transferowego. Zerknij sobie chociażby na sagi transferowe z poprzednich lat, na przykład z udziałem Wesleya Sneijdera (devilpage.pl/index/news/tag/1068/wesley-sneijder). Pojawiało się jeszcze więcej informacji na ten temat. Od lat informujemy o tym, co pisze się o Manchesterze United w różnych mediach. Tobie przeszkadza to, że informacji jest za dużo. Drugiej osobie będzie przeszkadzać to, że gdybyśmy ich dodawali 5 dziennie, to byłoby ich za mało. Jedni lubią spekulacje z angielskich brukowców, inni tego nie lubią. Nie ma tutaj złotego środka. Pytasz "dokąd ten portal zmierza?". Informowaliśmy, informujemy i będziemy informować o tym, co dzieje się dookoła Manchesteru United. I to tyle.
Frick86
Dodano: 23.07.2019, 21:45
Ja nie widzę problemu, wydaje mi się, że ilość newsów jest adekwatna do tego co się dzieje. Owszem - jest sporo spekulacji, ale jak widać w komentarzach pod newsami - ludzi to kręci i jakoś pozwala zabić nudę w przerwie między sezonami. Na forum można też otrzymać pomoc w sprawach membership, wyjazdów, itp. i więcej mi nie potrzeba. GGMU!
cnk

Dodano: 23.07.2019, 22:27
W końcu. Szanuję za odpowiedź.
Ja rozumiem, że wy informujecie o tym co się dzieje dookoła klubu i chwała wam za to.
Problem polega na tym, że dużo wrzucacie tu śmieci. Tak jakbyście sztucznie pompowali statystyki kompletnie nie weryfikujac tego co dodajecie.
Dobrze wiecie ile warte są wiadomości z takich źródeł jak The Sun i parę podobnych. Stek bzdur wyssanych z palca ale twardo wrzucacie.
Nie ma żadnego sensu wklejanie wiadomości z takich portali a mimo to konsekwentnie to robicie.
Mam wrażenie, że jak założę anglojęzyczny portal i będę sobie wymyślal prawdopodobne historie o klubie powołując się na "anonimowych informatorów i inne źródła bliskie klubowi" to też będziecie te głupoty pisać.
Podałem przykład Bruno Fernandesa bo odnoszę spore wrażenie, że 40 parę newsów to jest pisanie w kółko tego samego ubierajac w inne słowa czyli nic innego jak smiecenie i nabijanie statów bo jest "sezon transferowy i taki mamy okres".
Ja bym wolał żebyście myśleli i zweryfikowali to co dodajecie bo jak mam wchodzić i czytać Dużo ale bzdur to dzieki ale jest alternatywna strona bardziej kameralna i też aktualna no ale to jest najłatwiejsze wyjście a nie jestem tu od wczoraj.
matheo

Dodano: 24.07.2019, 09:41
Jestem ciekawy, dlaczego dyskredytujesz The Sun jako źródło? Większość pojawiających się tam informacji jest następnie podawana dalej przez angielskie media, czy to dzienniki czy stacje telewizyjne. Obśmiewani są anonimowy informatorzy i źródła zbliżone do klubu. Ale taka jest specyfika prasy bulwarowej, tam niewiele ludzi będzie wypowiadać się pod nazwiskiem. The Sun jest wydawany od lat sześćdziesiątych. Jeśli byłyby tam zamieszczane tylko zmyślone wiadomości, to rynek szybko by taką prasę zweryfikował. A ona nadal ma się całkiem dobrze.

Piszesz o weryfikacji wiadomości. W jaki sposób chciałbyś to robić? Dzwonić do Eda Woodwarda, agenta piłkarza? Tak jak napisałeś, proponuję założyć tę stronę w języku angielskim i dodawać transferowe spekulacje. Zobaczysz, ile ludzi poda dalej te Twoje, a ile te z The Sun.

Ktoś w innym wątku pytał o wiarygodne źródła transferowe, czy lepszy może jest Sky Sports, The Times, czy może konta twitterowe dziennikarzy? Odpowiedź jest prosta - w okresie transferowym jest tylko jedno pewne źródło transferowe: oficjalne komunikaty klubów. Pozostałe doniesienia transferowe to czyste spekulacje, a ocena tego czy są wiarygodne, czy też nie, zawsze będzie subiektywna.
Wizi
Dodano: 24.07.2019, 10:19
matheo ja wspominałem o wysypie trolli na tej stronie. Dlaczego admini pozwalaja na ich istnienie? Rozumiem że nabijaja wam tacy ludzie traffic na stronce?

Dlaczego trolle i szydercy mogą jechać po klubie, zawodnikach czy sztabie a wy nic z tym nie robicie? Ingerujecie dopiero w momencie gdy komentarze są rasistowskie a nawet wtedy nie zawsze.

Według waszego wpisu: "Prosimy o kulturalne wypowiedzi. Przekleństwa (nawet wygwiazdkowane), obrażanie piłkarzy, klubów lub użytkowników, pisanie dużymi literami, spamowanie oraz bezsensowne komentarze będą karane ostrzeżeniami i banami, bez odwołania!" a ludzie nagminnie te zasady łamią. Zygac się chce czytając komentarze gdzie ludzie wylewaja pomyje w kierunku klubu itd.

Mam swoje lata, na stronie jestem zalogowany przez prawie 10 lat, a czytam ja jeszcze dłużej, jestem smutny stanem w jakim jest DP w tym momencie. Naprawdę ubolewam nad tym na co pozwalacie ludziom.
matheo

Dodano: 24.07.2019, 11:48
@Wizi, wspominasz czasy, kiedy Manchester United wygrywał większość meczów, zanim te się jeszcze rozpoczęły. Jeśli nie ma sukcesów, to wiadomo, że komentarzy negatywnych będzie więcej niż wtedy. DP nie jest pod tym względem jakimś ewenementem. Zerknij sobie na komentarze chociażby na oficjalnych kanałach Manchesteru United w mediach społecznościowych. OGS na konferencji prasowej nieprzypadkowo mówi o "głośnej mniejszości", ostatnio kibice "wybuczeli" natomiast w Singapurze Ashleya Younga. Krytyka dla takich "kibiców" jest po prostu dużo łatwiejsza, niż wspieranie klubu do końca.

Po raz kolejny piszesz o trollach niesamowicie boostujących traffic DP. To Cię trochę rozczaruje, bo ruch na stronie od lat utrzymuje się na stałym poziomie. Nie ma żadnego "boostowania". Ponadto wrzucanie do worka "trolli" osób, które mają inne zdanie, to duże uproszczenie. Czasem mam wrażenie, że chcielibyście, żeby pod newsami były tylko optymistyczne komentarze i chwalące zespół, nawet jeśli ten gra gorzej. Tak się nie da, bo są różni ludzie i różni kibice. Każdy kibic jedną sytuację może widzieć inaczej.

Zarzucasz, że pozwalamy ludziom na za dużo. To skąd zatem pojawiające się argumenty "cenzura na DP gorsza niż w PRL-u"? A no dlatego, że jeśli dyskusja robi się wulgarna, to interweniujemy, dajemy ostrzeżenia i banujemy konta. A na pewno nie ma u nas przyzwolenia na rasistowskie komentarze.
cnk

Dodano: 24.07.2019, 13:24
@matheo
"W 2004 i 2005 Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało „Faktowi” tytuł „Hieny Roku” za wyróżnienie się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej. "

Matheo jeśli chodzi o The Sun to mieszkając w UK mogę Ci śmiało powiedzieć, że to taki nasz polski FAKT.
Piszą o rzeczach bieżących w kraju, które są zgodne z prawdą (i podawane dalej przez inne tabloidy) ale piszą też bzdury spekulacyjne na temat klubów oraz transferów gdzie rzeczywiście to wygląda jakby siedziało dwóch gości codziennie rano i wymyślało co tu dzisiaj nasmarować. Ich spekulacje są dalekie od rzeczywistości dość często dlatego pewnie zauważyłeś w komentarzach 'aha the sun to nie czytam dalej' - to nie jest tak, że tylko ja mam problem z takimi źródłami informacji.

Są inne gazety, które też piszą o spekulacjach ale robią to z głową i nawet chcę się to czytać. MEN, THE GUARDIAN, THE MIRROR i pare innych.

Żadnego źródła nie jesteś ani ty ani my w stanie zweryfikować - możesz jedynie użyć własnej głowy i pomyśleć czy artykuł czy news, który puścił np. the sun na temat klubu jest chociaż w 50% procentach prawdopodobny, że warto to przekleić na dp.

Dziękuje za możliwość dyskusji.
Wizi
Dodano: 24.07.2019, 19:46
Matheo czy tylko dlatego, że w ostatnich latach zmniejszyla się jakość wpisów na portalach społecznościowych samego Manchesteru United czy Devilpage oznacza to, że standardy też powinny spaść w dół? Ja rozumiem że na Twitterze czy FB admini nie mogą zbanowac / usunąć każdego komentarza który by się do tego nadawal, bo pod tymi postami jest tysiące, dziesiątki tysięcy komentarzy, ale na devilpage jest ich maksymalnie kilka setek.

Troszkę boli mnie, że tak łatwo i bardzo splyciles sens mojej wypowiedzi.

"Ponadto wrzucanie do worka "trolli" osób, które mają inne zdanie, to duże uproszczenie. Czasem mam wrażenie, że chcielibyście, żeby pod newsami były tylko optymistyczne komentarze i chwalące zespół, nawet jeśli ten gra gorzej. Tak się nie da, bo są różni ludzie i różni kibice. Każdy kibic jedną sytuację może widzieć inaczej"

Sam to tak uprosciles, nigdzie nie napisałem że osoby mające inne zdanie są trollami, nigdzie również nie napisałem że wszyscy musimy mieć to samo zdanie, lub nie możemy krytykować graczy na podstawie tego jak graja. Wręcz przeciwnie chętnie bym wdal się w merytoryczna dyskusje z innymi użytkownikami, pod warunkiem że jest ona oparta na faktach a nie stereotypach, bądź ślepo powtarzanych frazach. Nie nawołuje do banowania wszystkich za byle co, chciałbym jedynie aby poziom dyskusji był wyzszy, albo żeby chociaż była dyskusja a nie opluwanie siebie nawzajem jadem lub obrzucaniem błotem klub / piłkarzy.

Trolle często jedynie wrzucają te same slogany, przezwiska pod różnymi tłumaczeniami. Czy naprawdę moje oczy muszą krwawic zanim znajdę sobie jakąś perełke w komentarzach gdzie mógłbym sobie coś z kimś gdzies popisać?

Tak jak pisałem wcześniej, mam swoje lata, czytam ta stronę praktycznie dzień w dzień przez ostatnich 10 lat i po prostu ubolewam nad stanem rzeczy. Czy to poziomem sportowym mojego ukochanego klubu czy devilpage.pl i chciałbym aby jedno i drugie się polepszylo. That's all.

Pozdrawiam
matheo

Dodano: 24.07.2019, 21:02
Post zedytowany dnia 24.07.2019 21:46 przez matheo

@cnk, to jest to o czym właśnie wcześniej pisałem. Ty postawiłeś na równi dziennik The Sun z Faktem i stwierdziłeś, że np. The Mirror to bardziej wiarygodne źródło. Jeden z użytkowników do newsa o Lukaku natomiast napisał dziś: „The Mirror to tak samo wiarygodne źródło jak The Sun”. No i kto ma rację? Obaj macie rację. Jeden i drugi tytuł to tabloid. Każdy ma prawo do swojej opinii i z tego założenia wychodzimy publikując doniesienia na temat United – to czytelnik decyduje, czy chce w coś wierzyć, czy nie. Nie wszystko z tabloidów jest tutaj publikowane. Czy widziałeś na przykład takiego newsa?

thesun.co.uk/sport/9537630/manchester-united-legend-sir-alex-ferguson-pushes-trolley-load-of-water-bottles-during-shopping-trip

EDIT: Jeszcze na koniec ciekawostka, bo zainteresowało mnie to, ile faktycznie artykułów zostało napisanych na podstawie doniesień tego złowieszczego The Sun. Od 1 maja w serwisie pojawiło się 1107 artykułów, z czego 69 zostało napisanych na podstawie informacji The Sun. To nieco ponad 6% wszystkich informacji. The Sun nie ma nawet w TOP 3 źródeł informacji. Najwięcej było treści na podstawie manutd.com (117), Manchester Evening News (107) i Sky Sports (90).

@Wizi, nie uprościłem, ale tak to odebrałem. Wpływ na poziom dyskusji mają także sami użytkownicy. Nie zgodzę się z opinią, że kiedyś dało się z użytkownikami podyskutować, a dziś już się nie da, bo i teraz zdarzają się pod komentarzami ciekawe dyskusje. Stronę współtworzą użytkownicy. Oddaliśmy m.in. takie narzędzie jak możliwość zgłaszania niestosownych komentarzy i często jest to bardzo pomocne przy moderacji wątków. Niekiedy dostajemy jednak też zgłoszenia z uzasadnieniem „to jest troll” bez żadnej argumentacji. Ktoś zgłasza drugiego użytkownika, bo ten mu nie pasuje. Patrzę później na komentarze takiego zgłoszonego użytkownika i jedyne co widzę to to, że ma inne zdanie, niż drugi użytkownik i np. uważa Jose Mourinho za dobrego trenera. Czy za to ma być banowany, ma dostawać ostrzeżenia? Cały czas będę natomiast zachęcał do zgłaszania niestosownych komentarzy, bo to jest nieoceniona pomoc w moderacji.

Mam nadzieję, że piłkarze Manchesteru United swoją grą zamkną usta krytykom. Ale czy tak będzie, to dopiero sezon pokaże. Takie mamy czasy, że każdy dziś musi mieć swoją opinię, a części „kibiców” wydaje się, że im głośniej krzyczy, tym więcej ludzi przekona do swoich racji...
cnk

Dodano: 24.07.2019, 21:48
@matheo

a widziales to ? jeden wielki bullshit

http://devilpage.pl/index/news/komentarze/60581/the-sun-w-poniedzialek-testy-medyczne-harry-ego-maguire-a/2/the+sun

i nie znalazłem innego dziennika, który by podał to samo - jak sie myle to popraw
matheo

Dodano: 24.07.2019, 21:59
Oczywiście, że podały Chociażby Daily Star, Daily Express + Manchester Evening News i Sky Sports w transferowej relacji na żywo.

dailystar.co.uk/sport/football/791847/Man-Utd-Harry-Maguire-transfer-medical-deal-latest-update-news

express.co.uk/sport/football/1153231/Man-Utd-transfer-news-Harry-Maguire-bid-agreed-Leicester-offer-accepted-medical-tomorrow

teamtalk.com/news/harry-maguire-booked-in-for-man-utd-medical-in-next-48hrs-report
cnk

Dodano: 24.07.2019, 22:17
@matheo

A przepraszam poprawiłem wyszukiwanie i rzeczywiście podało to dalej dość sporo dzienników.

Ja na chwile obecną zrozumiałem Twój tok myślenia i po części przyznaje Ci racje odnośnie całego tematu, który poruszyłem.

Ten news też sporo wyjaśnił dlaczego tyle gówno wiadomości pojawia się w mediach o potencjalnych transferach > http://devilpage.pl/index/news/komentarze/60712/manchester-united-rozdrazniony-plotkami-na-temat-fernandesa/

Dla mnie dużo zostało wyjaśnione i tego od was oczekiwałem.

Jeśli chodzi o trolli i syf w komentarzach to uważam, że niestety jest to nierozłączona część prowadzenia serwisu o takiej tematyce. Trudno poradzić coś na ludzi z internetu i zmienić ich sposób postępowania. Nie dziwi mnie frustracja kibiców gdy klubowi nie idzie tak jak powinno bo sam się łapie na tym, że potrafię w emocjach napisać coś niekoniecznie korzystnego np. o piłkarzu.
Wydaje mi się, że tak to po prostu działa gdy Ci na czymś zależy a nie masz na to wpływu i możesz biernie obserwować wydarzenia. Pozostaje gorzki żal wylany w komentarzu.

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Forum » Uwagi, sugestie, ogłoszenia » Droga redakcjo

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania