Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

matheo

Dodano: 03.09.2018, 12:18
Jeśli chodzi o jakąkolwiek formę płatnej rejestracji, to taki pomysł nie wchodzi w grę. Takie rozwiązanie sprawiłoby, że strona stałaby się serwisem kilku kibiców Manchesteru United, którzy zapłacili za możliwość wypowiadania własnego zdania. A to jest serwis wszystkich kibiców. Nie wszyscy fani muszą mieć też bezkrytyczne podejście do Czerwonych Diabłów. Można krytykować i wyrażać własne zdanie, chodzi tylko o to, żeby robić to merytorycznie i kulturalnie.

Co do rozwiązania z czarną listą, to po ukryciu komentarzy wiele wątków nie miałoby sensu, bo dyskusja nagle miałaby luki. Czy w takim wypadku trzeba byłoby ukrywać cały wątek? Nagle okazałoby się, że cała dyskusja jest ukryta... Co do systemu plusów i minusów, to można zastanowić się, czy nie zlikwidować... plusów, bo być może prowokują do komentarzy "pod publiczkę". To jest temat do dyskusji.

Jeśli chodzi o inne działanie, to podjęliśmy pewne kroki, które pozwalają na szybszą identyfikację osób zakładających wiele kont. W ostatnim czasie poleciało też wiele multikont, zbanowanych zostało także kilka adresów IP. Będziemy się temu uważnie przyglądać. Dużą pomocą są tutaj zgłoszenia od samych użytkowników, więc tym, którzy to robią, piękne dzięki!

Będziemy obserwować ten wątek i przedyskutujemy pomysły, które tutaj padły.
RedDevils4life

Dodano: 03.09.2018, 12:31
Cieszy mnie bezpośrednie zainteresowanie bez osobistej wiadomości do administracji. Mam nadzieję, że w takim wypadku chociaż system ostrzeżeń zostanie zmieniony na taki, jaki był zawarty w projekcie. To naprawdę ma sens a obecny niestety kuleje.

Mam nadzieję, że nie skończy się na słownej pogadance i rzeczywiście wcielacie jakiś plan w życie. Oczywiście po to powstał ten wątek żeby tutaj dyskutować i omawiać plany, które pomogą stronie. Zaczęło się od pomysłu odnośnie rejestracji kont, ale powoli przeradza się po prostu w rozwój devilpage.
Blau
Dodano: 03.09.2018, 13:17
Myślę, że nie trzeba usuwać plusów, tylko wystarczy wprowadzić listę userów, którzy polubili dany komentarz. Wtedy multikonta jeszcze bardziej stracą na anonimowości, bo widząc setny komentarz jakiegoś trolla, któremu plusy dają ciągle te same osoby, będzie można łatwo zauważyć, że coś jest nie tak.
jassaj

Dodano: 03.09.2018, 13:40
Właśnie apropo czarnej listy też zacząłem się zastanawiać jakby sobie z tym poradzić bo faktycznie, przykładowa rozmowa:
xxx1 - Rashford to głąb
xxx2 - Nieprawda, to nasz przyszłość
xxx3- Dokładnie, dajmy mu czas
No i teraz załóżmy, że xxx1 jest przezemnie "ukryty". I jak by to miało wyglądać?
komentarz xxx1 nie wyświetla się wgl ? No to faktycznie trochę bezsensu bo robi się wątek, gdzie każdy, mając zbanowaną inną osobę, piszę na 1000 różnych tematów pod to co akurat widzi
Może po prostu rozmowa wygląda jak zwykle tylko:
xxx1 - (komentarz ukryty) (pokaż komentarz)
xxx2 - Nieprawda, to nasz przyszłość
xxx3- Dokładnie, dajmy mu czas
Wtedy można by było czytać inne komentarze w wątku i ewentualnie jakby ciekawość wzięła górę, odsłaniać na chwilę danego delikwenta, żeby zapoznać się z tematem
Faktycznie pomysł jest, ale ma trochę "czarnych plam" Ja tam zbyt kreatywny nie jestem, więc może jest ktoś kto lepiej ogarnia temat, albo wie jak to funkcjonuje na innych forach po prostu. Pozatym, jako, że faktycznie ja jestem dvpa nie informatyk to jest jeszcze kwestia weryfikacji pomysłów pod względem ich "wykonalności", bo zamarzyć to ja sobie mogę serwis, który inteligentnie czyta mi w myślach i pokazuje to co chce zobaczyć, ale raczej nikt mi tego nie zrobi, nawet za hajs
Hoodys
Dodano: 03.09.2018, 14:37
ja mysle że jassaj był chyba najbliżej, z tym że co ileś dni usuwa sie ostrzezenie, z tym że ja byłbym za ilością komentarzy. Typu co 250, co 300 komentarzy usuwa sie 1ostrzeżenie. Bo ktoś kto dostanie 4/5 ostrzeżeń to po prostu odstawi konto, wróci za rok, za 2 a w międzyczasie będzie pisać pod innymi komentarzami. Takie rozwiązanie, choćby testowo byłoby w porządku, przynajmniej dla mnie. Aktywni użytkownicy dalej byliby aktywni albo jeszcze aktywniejsi, a takie trzymanie ostrzeżeń od paru lat pomimo aktywności to niezbyt przyjemne uczucie, takie balansowanie na granicy mimo że ktoś poświęcił sporo czasu na swoją działaność na stronie
kckMU

Dodano: 03.09.2018, 15:16
@Blau trafił w sedno. Radykalna zmiana to nie będzie, ale jakże pomocna! Pytanie matheo, czy jest to możliwe? Lub inaczej - jak to byłoby ciężkie do zrobienia, bo możliwe pewnie jest?
matheo

Dodano: 03.09.2018, 15:23
@kckMU, dopytam, ale z tego co się orientuję, to teraz ten system nie zapisuje nigdzie, kto "zaplusował" daną osobę.

Jeśli ktoś ma 4/5 ostrzeżeń, a jest w serwisie bardzo długo, to uwierzcie, że bardzo trudno jest wyłapać to piąte ostrzeżenie. Czasami niewłaściwe posty takiej osoby są po prostu usuwane i nie jest podejmowana żadna akcja. Czasami dostaje upomnienie przez prywatną wiadomość. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy ktoś dostaje ostrzeżenie, nie ma żadnej refleksji, więc kolejne są tylko kwestią czasu.
RedDevils4life

Dodano: 03.09.2018, 15:33
Post zedytowany dnia 03.09.2018 15:40 przez RedDevils4life

@Hoodys
Odpada. Każdy by tylko spamował żeby usunąć swoje ostrzeżenia. Gdy jest mecz i komentujesz jakieś wydarzenie, Liga Mistrzów itp. to myślę, że 50-100 komentarzy dziennie może paść z czyjejś strony.

Naprawdę nie rozumiem co jest złego w schemacie:
Za pierwsze przewinienie jest ostrzeżenie.
Za drugie osoba dostaje bana na 24h.
Za trzecie osoba dostaje bana na tydzień.
A za czwarte już zostaje permanentnie ukarana.

Przecież to łatwy, przyjemny i skuteczny system.

@matheo
Mogę powiedzieć, że jestem tego żywym przykładem. Biedny i znerwicowany użytkownik, który walczy z trollami i głupotą panującą na devilpage. Powinienem mieć zamiast user, rangę "Rewolucjonista".
Wracając, to prawda, że akurat o takich ludzi dbacie. Ciężko o piąte ostrzeżenie, a te cztery wpadły mi tak o.
Luke88

Dodano: 03.09.2018, 15:42
Jest jeszcze jedna sprawa - w takim wypadku trzeba pewnie zmienić bebechy strony czy coś, nie wiem nie znam się. A jedyne co się zmieniło na devilpage, to ostatnio layout i tyle. I tu pytanie czy właścicielowi/adminom się w ogóle chciałoby to zrobić. Spójrzcie na realmadryt.pl - oni nie zmienili nic na stronie chyba od założenia jej.
RedDevils4life

Dodano: 03.09.2018, 15:45
No i właśnie to mi siedziało z tyłu głowy od samego początku zakładania jakiegoś projektu. Fajnie się rozmawia, obiecuje itp. Ale kiedy i czy w ogóle cokolwiek z tego wejdzie w życie?
RedDevils4life

Dodano: 03.09.2018, 17:23
Tak, domy sobie za SMS'a mogą kupić.
kckMU

Dodano: 03.09.2018, 18:13
"Większość nie rozumie, że nie da się stworzyć społeczeństwa myślącego jednym nurtem. Dlatego były i będą zawsze odmienne poglądy na dany temat."

Nie wszystko kręci się wokół ubóstwiania lub uprzedzenia do Mourinho czy Lukaku. Odnoszę wrażenie, że niektórzy sprowadzają tak duży problem jak walka z amebami umysłowymi do poglądów na temat naszej drużyny. Nigdy cały problem nie był, nie jest i nie będzie spowodowany kadrą, menadżerem, Edem, porażką lub wygraną.

Powtórzę jak mantrę to co zwykle. To nie jest przypadek, że w grupie 500 dyskutujących użytkowników, w której znajdziemy:

a) inne opinie na temat każdego pojedynczego piłkarza
b) inne opinie na temat ostatniego i nadchodzącego meczu
c) inne opinie na temat trenera
d) inne opinie na temat transferów z i do klubu
e) inne opinie ogólnie na temat sytuacji w Man United
f) i wiemy, że dalsza wyliczanka nie ma sensu; wszak tematów jest od cholery

zawsze awantura (lub gównoburza tak naprawdę) powstaje przy 3-5 nickach. Trzeba ciężko w te przypadki wierzyć, żeby się z tym nie zgodzić.

Mało który portal może się równać poziomem wypowiedzi jak i samych użytkowników do DevilPage. ChelseaLive, LFC, RM to jawna kpina. Na FCB jasnym jest, że społeczność tworzy wielu młodzików 'Messi Messi Messi'. Imo my, manutd i Kanonierzy trzymamy wysoki poziom. W przeciwieństwie do drugiej strony o United mamy dużo lepsze statystyki, a bardzo ciężko połączyć to razem.
RedDevils4life

Dodano: 03.09.2018, 19:35
Jakbym mógł to bym @kckMU i @jassaj powołał do swojego sztabu szkoleniowego.
Widziwoj

Dodano: 03.09.2018, 23:57
@RedDevils4life Ten pomysł z platnymi sms-ami jest w moim odczuciu dobry. Ale przeznaczenie samych zgromadzonych środków jest beznadziejne. Lepiej wykorzystać naszą liczną społeczność fanów Czerwonych Diabłów do wsparcia jakiegoś celu charytatywnego, a nie jakiś śmiesznych konkursów. Musielibyście zrobić transmisję z losowania nagród, bo mur beton zrodza się podejrzenia, że pieniądze przepili i przejadli organizatorzy akcji. Przecież w świecie piłkarskim jak ktoś narozrabia, to standardem jest, że przekazuje kwotę na domy dziecka, hospicja. Połączmy pożyteczne ( usuwanie trolli) z pożytecznym ( charytatywny cel ). Zyskamy szacunek, a i o uzasadnienie opłat będzie łatwiej.
rizx
Dodano: 04.09.2018, 01:48
Najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie systemu weryfikacji poprzez wysyłanie hasła SMS na powiązany z kontem numer telefonu. Zdaję sobie jednak sprawę, że wiąże się to z trudnościami technologicznymi i kosztami (wiele osób chętnie by się złożyło, byleby oczyścić stronę)
RedDevils4life

Dodano: 04.09.2018, 14:46
@Widziwoj

Tutaj często bywały konkursy i były w stu procentach prawdziwe. Sam wygrałem książkę "Ronaldo, obsesja doskonałości". Najwidoczniej nie ma teraz współpracy devilpage z żadnym wydawnictwem, więc sami byśmy takie konkursy organizowali.
Chestnut
Dodano: 04.09.2018, 19:45
"Reszty głupot jak banowanie na dostawce internetowego(np. Netie, UPC, Neostrada) to już sci-fi i pokaz totalnej głupoty autora wpisu który nie ma żadnego pojęcia jak to działa."

Nigdzie nie napisałem o bana na dostawce internetowego. Chodziło mi o to, że jak ktoś ma zmienne IP i wykorzystuje je do tworzenia multikont i omijania kary to można to spokojnie załatwić z dostawcą. Mamusia na pewno będzie zadowolona.

Mam też nowy pomysł. Akceptacja nowych kont przez administracje.
kckMU

Dodano: 04.09.2018, 23:36
Post zedytowany dnia 04.09.2018 23:36 przez kckMU

"Ale beznadziejny ten DDG, co strzal to bramka. Niech go Murarz sprzeda"
Przeciez tutaj widac oczywisty trolling i ja sie pytam po co ludzie odpowiadaja na te wpisy? Nie potrafia wytrzymac? Nie wiedza ze najlepsza bron przeciwko trollowi to ignorowanie? Jezeli nie potrafia kontrolowac emocji w internecie to zwyczajnie powinni popracowac nad soba. Osoba dorosla potrafi korzystac z internetu i na trolling sie nie nabiera."

I tutaj przytoczę Twoje słowa:

"Większość nie rozumie, że nie da się stworzyć społeczeństwa myślącego jednym nurtem. Dlatego były i będą zawsze odmienne poglądy na dany temat."

Tak samo nie da się stworzyć społeczności, która jednym głosem olewałaby trolli. Każdy z czasem się zirytuje i odpowie - to jest nieuniknione. Jak wspomniałem wcześniej, DP merytorycznie stoi na wysokim poziomie i prędzej czy później, jak nie jeden to drugi, jak nie drugi to czternasty z nas zacznie barana atakować.
NoLogo

Dodano: 05.09.2018, 04:59
Post zedytowany dnia 05.09.2018 05:02 przez NoLogo

Odnośnie banowania...
Jeśli już się trafi wybitnie natrętna jednostka to nie lepiej, jeśli jest możliwość, zamiast zmiennego IP, dodatkowo zbanować ID urządzenia?
Nawet tylko czasowo, zawsze może się uda komuś 'ochłonąć' podczas banicji.
RedDevils4life

Dodano: 05.09.2018, 15:18
Post zedytowany dnia 05.09.2018 15:21 przez RedDevils4life

Hohoho, Hitler się odezwał. Ty za to dajesz pomysły w formie zaakceptowania przez admina, co jest tylko uproszczeniem mojego pomysłu. Weź zniknij stąd, bo pępek świata nigdy nie jest tu mile widziany. Twoja wizja to ciemnogród i kilometr mroku, nie uważaj się za najmądrzejszego, bo nienawidzę takich ludzi. Im bardziej się wywyższasz z jakąś denną gadką, tym mniejszy stajesz się zarówno w moich jak i innych oczach. Ile ty masz lat, 50? Przytaczasz czasy komuny, rzucasz takimi zagadnieniami jak Stalinizm itp. Ja wiem dziadku, że Cię bolą stare lata, ale nie mów tak do młodych ludzi, bo mnie twoje bóle z dawnych czasów nie ruszają.

Basel- United 1-0(2017 '89 Lang) ---> Takie coś w Twoim profilu pokazuje mały człowieczku z kim mamy do czynienia. Nie pisz więcej, bo zatruwasz dobry temat, a z mojej strony to tyle odnośnie twojej marnej osoby. Idź się dowartościuj gdzieś indziej.

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Forum » Uwagi, sugestie, ogłoszenia » Zmiany odnośnie rejestracji kont.

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania