Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Chestnut
Dodano: 02.09.2018, 19:59
Już przecież napisałem. Ban na IP, a nie na konto, a jak ktoś ma zmienne to do dostawcy internetowego i załatwić sprawę.

"Ja podchodzę do tego tak, że nawet, jeśli trolla nie powstrzyma opłata za założenie konta to przynajmniej, chcąc nie chcąc, wesprze naszą ulubioną stronę."

Pytanie ile rejestracja za SMS zatrzyma trolli. Ja uważam, że to nie zadziała. To może pójść w drugą stronę. Ile portal straci użytkowników, bo jak zobaczą rejestrację za SMS, to przejdą do konkurencji, bo nie oszukujmy się to jest zwykła fanowska strona poświęcona klubowi.

Mi trolle nie przeszkadzają, lubię ich prowokować i się z nich śmiać. Tak naprawdę ciężko wam jest ich olać?
RedDevils4life

Dodano: 02.09.2018, 20:01
Post zedytowany dnia 02.09.2018 20:03 przez RedDevils4life

Myślę, że to już jest inna sprawa. Najpierw trzeba się skupić na tym najważniejszym. Samo "lubię to" jest małym smaczkiem do nagrodzenia dobrego komentarza. Ale czy to jakiś wyznacznik mądrej wypowiedzi? Nie zawsze. Wydaje mi się, że wprowadzenie opcji dawania minusów wprowadzi kosmetycznie niepotrzebną opcję.

@jassaj
Brawo za kolejny pomysł! Właśnie zamiast opcji "nie lubię tego" wprowadzenie czarnej listy byłoby super opcją. Coś takiego istnieje na wykopie. Po prostu masz dostęp do ukrycia postów danej osoby i jednocześnie ta sama osoba nie widzi tego, co ty piszesz.
jassaj

Dodano: 02.09.2018, 20:05
Właśnie opcja lubie to, pokazała, że jest to kolejna pożywka dla trolli. Bo to raz korzystając z dziesiątek kont albo słabości strony, dany użytkownik "nabił sobie" kilkadziesiąt plusów, sprawiając wrażenie, że cała strona go popiera pod kompletną bzdurą.
Opcja "nie lubie" zrobiła by już totalny syf. Już widzę, jak użytkownicy, którzy "płyną pod prąd" i nie boją się swojego zdania, albo poprostu są w stanie "lepiej się argumentować" zostają zalani falą minusów przez trolli, którzy w ten sposób jeszcze by się cieszyli, że "widzisz nie masz racji, zobacz na oceny" albo przysparzając roboty adminom gdyby te oceny miały jakiś "inny wpływ"
Chestnut
Dodano: 02.09.2018, 20:06
Czarna lista lub też ignorowani powinno wystarczyć. Idealne rozwiązanie.
RedDevils4life

Dodano: 02.09.2018, 22:36
Post zedytowany dnia 02.09.2018 22:38 przez RedDevils4life

Podsumowując, obecnie projekt wygląda tak:

*Płatna rejestracja za pomocą SMS'a w wysokości 5 zł.
Co za tym idzie, pula zbieranych pieniędzy miałaby być przeznaczana na konkursy dla fanów Czerwonych Diabłów. Pomogłoby to również w promocji devilpage.

*Zniesienie systemu pięciu ostrzeżeń i zastąpienie go następującymi:
Za pierwsze przewinienie jest ostrzeżenie.
Za drugie osoba dostaje bana na 24h.
Za trzecie osoba dostaje bana na tydzień.
A za czwarte już zostaje permanentnie ukarana.

Pomoże to w przestrzeganiu zasad panujących na stronie. Dana osoba bardziej odczuje i jednocześnie odpokutuje 24 godzinną karę niż zwykłe ostrzeżenie.

*Wprowadzenie czarnej listy.
Czyli krótko mówiąc dodanie opcji "ignoruj". Pozwoli to na odcięcie się od delikwenta, który notorycznie źle wypowiada się na nasz temat. Jeżeli nie łamie w żaden sposób regulaminu, ale jego wypowiedź działa danemu użytkownikowi na nerwy, to zawsze taka opcja pozwoli na komfortowe przeglądanie strony.

Wszystkim, którzy tutaj się wypowiadali bardzo dziękuję za zainteresowanie i dzielenie się przemyśleniami!
Hoodys
Dodano: 02.09.2018, 22:40
Większośc waszych pomysłów jest absolutnie nietrafiona i widać że nie macie dużego pojęcia o promowaniu stron, reklamach itd
Po pierwsze - podłączanie i weryfikacja konta za pomocą fb to głupota. Mogę wrzucić losowy profil znajomego i powiedzieć że to ja i co wtedy? Po drugie jest coś takiego jak RODO. Zresztą jak chestnut wspomniał wyżej albo ktoś inny, stop inwigilacji. Jakby to weszło to liczba rejestrowanych użytkowników spadła by o conajmniej połowę.
I tutaj dochodzimy do innego tematu. Strona musi zarabiać na siebie. Ja osobiście siedze z wyłączeniem tej strony na adblocku. Jak przejdą wasze restrykcyjne pomysły to ile strona zarobi. Przecież sytuacja dla właścicieli strony jest idealna, mnóstwo userów, mnóstwo wyświetleń itd itd, więc są zyski, żeby opłacić strone, nie wiem czy coś więcej z tego mają, chyba że na przysłowiowe piwo.
Zresztą kolejny podpunkt to rejestracja za sms. Jeżeli pójdą bany to znowu wrócimy do drugiej sytuacji. Wezmę siebie na przykład, mam 3 ostrzeżenia na 5, 2 razy puściły mi nerwy, trzeci raz nie pamiętam nawet za co. Dostanę bana i żeby zarejestrować to muszę wysłać smsa. Po pierwsze nie zaufałbym wysyłania smsów, nie wierzę w uczciwość ludzi, mogą zrobić jakiś scam, i po miesiącu przyjdzie mi rachunek na 100zł. Bez urazy właścicielu strony, nic osobistego. Poza tym jest konkurencja, jest strona manutd.pl, jest forum na FB i pewnie coś by sie znalazło, zyskałaby konkurencja, straciłaby ta strona. Nie mówiać o tym że w porównaniu do konkurencyjnego manutd to ta strona jest po prostu brzydka i jeśli będzie mało użytkowników stałych, to wszyscy potencjalni klienci przejdą tam.
A na koniec dodam, że tak jak było wspomniane. Tak naprawdę tych trolli nie ma aż tak dużo, jak nie podobają się komuś posty QsQs, moje czy innego walentosa to niech po prostu omija. Naprawdę, takich ewidentnych trolli na 1000 komentarzy jest ze 4,5. Admini też dobrze działają, ostatnio parę moich postów znikneło bo usuwali czyjeś multikonta, więc nie ma olewki
RedDevils4life

Dodano: 02.09.2018, 22:58
Pomysł z fb odpadł, SMSy pomogą i nie wykluczają przecież przeglądania strony, więc co ma to do użytkowników? Jak przegladasz a nie jesteś zalogowany to tak samo reklamy działają. Dalej mi się nie chce czytać, bo skoro ktoś olewa kogoś pracę to trudno. Projekt jest aktualizowany na bieżąco i radzę czytać do końca a nie wyciągać pierwsze posty.
DjTED

Dodano: 02.09.2018, 23:12
RedDevils4life: Przeciez jakis troll moze miec 10 roznych kont na FB. Odnośnie opłaty jestem za. I np pieniazki na nagrody w typerze (którego nie ma)
RedDevils4life

Dodano: 02.09.2018, 23:16
Chyba mało kto zrozumiał pomysł z fb. Mimo wszystko powtórzę kolejny raz i już ostatni, ten wątek odpadł i już o nim nie wspominajcie. Aktualny zarys projektu znajduje się zaledwie kilka postów wyżej.
DjTED

Dodano: 02.09.2018, 23:21
Nastepna sprawą jest to, ze sam mam 4 ostrzezenia. Słuszne. Czy jestem trollem? Nie mi to oceniać. Sam przez te 18 lat kibicowania miałem prawo się wkur.... Wkurwiał... się i za Fergiego. (oj było tego wiele). Jestem z tą stroną od dzieciaka. Trzeba odroznic troll od wkur*u. Nie zazdrosze adminom.
kckMU

Dodano: 02.09.2018, 23:30
RedDevils4life napisał: Innym pomysłem odnośnie rejestracji byłoby wprowadzenie przykładowo opłaty za rejestrację. Nie chciałbym żeby to była duża kwota, na przykład 3,50 zł wysyłając sms'a. Na pewno, któryś raz z rzędu zakładając konto dana osoba odczuje w końcu na skórze, że traci niepotrzebnie pieniądze. Z drugiej strony normalny użytkownik, który przychodzi tu z zamiarem spędzenia długich lat na dyskusji odnośnie swojego ulubionego klubu któremu kibicuje, nie pożałuje takiej kwoty. Ale tutaj napomknę, że wszystkie pomysły są alternatywne.

Zanim jednak zostanie zbanowany raz, to minie kilka bardzo długich tygodni. Można to stwierdzić na przykładzie najbardziej dennego usera ostatnich dni (tj. emti357), który ma 3 ostrzeżenia i przy okazji - tak strzelam - z 50 skasowanych wpisów. Miną te tygodnie wraz z pierwszym zmarnowanym smsem od mamy, to nadejdzie czas na sms od taty, później babci, drugiej babci i tak do usranej śmierci. Jeszcze z każdym kolejnym ostrzeżeniem matheo dostawałby spam od zbulwersowanego dziecka o 3,50 PLN

Na ten problem nie ma złotego środka. W sumie zgoda z Hoodysem, że w ostatnim czasie jest tego syfu usuwane więcej. I też moje niektóre wpisy podchodziły pod syf więc poleciały. Tak powinno być. Problem według mnie leży w ostrzeżeniach, których limit jest zbyt duży i prawda jest taka, że u nas nie ma recydywistów. Nowe konto = nowy człowiek = monotonna jazda od nowa. A w rzeczywistości to jeden i ten sam baran.
RedDevils4life

Dodano: 02.09.2018, 23:39
No tak, zgadza się. System ostrzeżeń nie działa i jest fatalny. Dlatego też przy drugim ostrzeżeniu miałby obowiązywać ban na 24h a przy trzecim już na tydzień. Coś takiego na 100% lepiej podziała gdy płatna będzie rejestracja (obecna kwota to 5 PLN). W końcu utemperowanie danej osoby w sposób bana na dobę, tydzień a w ostatecznym rozrachunku permanentnie inaczej podziała niż zobaczenie wiadomości o otrzymaniu ostrzeżenia. Gdzie ma się jeszcze cztery do wypełnienia, a jak oczka się zapełnią to po prostu założy się nowe konto. Przecież to jest kpina i nie wiem kto w ogóle taki system wymyślił.
DjTED

Dodano: 02.09.2018, 23:41
kckMU: Nie wiem czy jest zbyt duzy. Na te pare lat to juz dawno ban by poleciał. Sam np bardzo czesto nie zgadzam się z Tobą i Ty ze mną. Na tym polega dyskusja. Czasami piszesz brednie (dla mnie) i na odwrót. Czasmi chcesz mi przyj.. i na odwrót. To tylko relacja 2 uzytkowników, a jest ich na tej stronie z pare tysiakow. O złoty srodek bardzo ciezko.
kckMU

Dodano: 02.09.2018, 23:46
Za duży TED jeśli chodzi o trolli i multikonta, zaś w sam raz w przypadku normalnych userów. I zaś jesteśmy w czarnej dziurze
DjTED

Dodano: 02.09.2018, 23:55
Post zedytowany dnia 02.09.2018 23:56 przez DjTED

To co aplikujemy na moderatorów >
jassaj

Dodano: 02.09.2018, 23:57
Dobra, to może system lojalnościowy polegający na tym, że za każde dajmy na to 100 czy tam 500 dni w serwisie bez ostrzeżenia/ czy wgl co ileś tam dni, pula ostrzeżeń zwiększa się o 1 ? Albo w drugą stronę jak punkty karne w prawie jazdy, kasowanko po roku
Nie no to już bardzo karkołomny pomysł no ale problem istotny i trafiony w punkt. Wykorzystać jedno ostrzeżenie bo raz na rok trafi ci się gorszy dzień i napiszesz coś chamskiego to pikuś i w sumie idzie to usprawiedliwić, ale łapanie ostrzeżenia np co tydzień lub parę dni chyba dosyć jasno i wprost pokazuje z kim mamy doczynienia
RedDevils4life

Dodano: 03.09.2018, 00:04
Sam mam cztery ostrzeżenia złapane w głupi sposób. Ludzie, którzy obrażają ten klub i wszystkich z nim związanych logują się tutaj codziennie na tym samym koncie. To pokazuje jak beznadziejny jest to obecnie system.
DjTED

Dodano: 03.09.2018, 00:07
jassaj tez nie do konca. Kibicujesz klubowi a nie zawodnikom czy menago. Jak co tydzien napiszesz Mou to *&*&^& i np ja nie trawie gry Rasha to co pare dni poszło by ostrzezenie. Wczoraj powinienem miec bana.....
Ekspertinio

Dodano: 03.09.2018, 10:27
Opcja sms dla mnie jest taka sobie. Z jednej strony na pewno dzięki temu będzie mniej trollów, ale to nie przyciągnie nowych użytkowników. Jak ktoś zobaczy, że za dodawanie komentarzy trzeba zapłacić (nawet śmieszną kwotę) to uzna to za absurd i pójdzie do konkurencji albo na fejsa. Czasem na devilpage można fajnie podyskutować, ale niestety nie jest to jakaś strona, która wyróżnia się czymś specjalnym.

Z tymi ostrzeżeniami to dobry pomysł. Ogólnie to działa źle. Nawet jak ktoś dostanie 5 ostrzeżeń to i tak zaraz robi nowe konto (np. walentos czy ten tymczasowy z afc) i nawet się z tym nie kryje. Nie wiem dlaczego Ci dwaj nie są jeszcze zbanowani, może na devilpage brakuje ludzi do czuwania nad tym wszystkim? Może by dać komuś na próbę możliwość kasowania komentarzy i banowania użytkowników? Na pewno są tu ogarnięte i chętne do pomocy osoby.

Wprowadzenie czarnej listy to moim zdaniem dobry pomysł. Jedynie komu to zaszkodzi to trollom, bo taki osobnik częściej będzie ignorowany i będzie dostawał mniej odpowiedzi. A jak ktoś nie jest zwolennikiem dodawania osób na czarną listę to po prostu nie będzie tego robił i tyle.
RedDevils4life

Dodano: 03.09.2018, 11:12
Są trzy opcje w projekcie, zobaczymy co z niego przejdzie i zostanie wcielone w życie. O ile administracja będzie zainteresowana. Ja myślę, że dwa ostatnje warianty (nowe ostrzeżenia oraz czarna lista) są realne. Opcja sms mogłaby być wprowadzona w formie darowizny na dane konkursy. Jest kilku stałych i ogarniętych użytkowników i pewnie wydać te 5zł na miesiąc/dwa to nie dużo. Wystarczy, że wypłaci takie coś parę osób i już jest na książkę. To koszt 35-50 zł, zależy co dokładnie. Konkursy przyciągają ludzi, wtedy wpada masa osób. Trzeba byłoby ominąć zakładanie multikont i wprowadzić w życie wcześniej wymienione podpunkty. Wtedy nawet kto przyszedłby dla samego konkursu, mógłby zauważyć większy poziom na stronie i podniesiony standard wypowiedzi.

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Forum » Uwagi, sugestie, ogłoszenia » Zmiany odnośnie rejestracji kont.

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania