Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Zmiany odnośnie rejestracji kont.

RedDevils4life

Dodano: 02.09.2018, 16:17
Witam wszystkich. Ze względu na liczne upominanie się coraz to większej ilości osób pod głównymi newsami, postanawiam zacząć działać w tym kierunku. Chcę żeby administracja zauważyła, że jakość tej strony bardzo drastycznie spada w dół. Moim pomysłem jest wprowadzenie zasad dotyczących rejestracji kont na tej stronie. Wyglądałoby to tak, że wszystkie obecne konta zostają i będą dalej aktywne. Wszystkiego nie da się od razu pozbyć, a z czasem kto zasłuży to pożegna się z kontem. Pierwszym krokiem jest odcięcie dopływu nowych i zarazem nieproszonych użytkowników, bądź zakładania kont przez tych samych trolli i prowokatorów. Wychodzę z pomysłem weryfikacji i spełnienia pewnych wymogów przy rejestracji. Najlepszym pomysłem byłoby sprawdzanie i dopinanie wszystkiego poprzez facebooka. Oczywiście żeby zachować anonimowość, nie wiązałoby to nas bezpośrednio z tą stroną. Pomogłoby to tylko i wyłącznie ocenić przez administracje czy dana osoba jest normalnym użytkownikiem czy rejestrując się potwierdza swoim fake kontem na danym portalu społecznościowym, że ma tylko jeden cel wchodząc na devilpage - trollować. Z racji uszanowania osób, które na przykład nie posiadają konta na facebooku można byłoby pomyśleć o alternatywie.

Innym pomysłem odnośnie rejestracji byłoby wprowadzenie przykładowo opłaty za rejestrację. Nie chciałbym żeby to była duża kwota, na przykład 3,50 zł wysyłając sms'a. Na pewno, któryś raz z rzędu zakładając konto dana osoba odczuje w końcu na skórze, że traci niepotrzebnie pieniądze. Z drugiej strony normalny użytkownik, który przychodzi tu z zamiarem spędzenia długich lat na dyskusji odnośnie swojego ulubionego klubu któremu kibicuje, nie pożałuje takiej kwoty. Ale tutaj napomknę, że wszystkie pomysły są alternatywne.

Zniesienie systemu ostrzeżeń, który wręcz fatalnie funkcjonuje jest głównym elementem tej dyskusji. To nie działa, a na pewno nie tak jak powinno. Można bardzo łatwo wyłapać ostrzeżenia przez ludzi, którzy prowokują. Z drugiej strony użytkownicy plujący i bezpośrednio obrażający nasz klub nie zostają w żaden sposób ukarani. Zastąpić to można chociażby przyznawaniem bana tymczasowego. System działałby w ten sposób.

Za pierwsze przewinienie jest ostrzeżenie.
Za drugie osoba dostaje bana na 24h.
Za trzecie osoba dostaje bana na tydzień.
A za czwarte już zostaje permanentnie ukarana.

Oczywiście ten pomysł wiąże się również z wprowadzeniem nowego systemu rejestracji. Bardziej wymagające założenie konta niesie ze sobą zaostrzenie przestrzegania regulaminu. Również chciałbym zauważyć, że ten system jest zbędny, bo co z tego skoro dana osoba już wyłapie ostatnie piąte ostrzeżenie i pożegna się z kontem, skoro zaraz bez problemu założy nowe? Brak możliwości pisania przez 24 godziny na nowo założonym koncie również jest słabym zabezpieczeniem. Dany prowokator bardzo łatwo pomyśli o założeniu kilku kont na zapas.

Tak więc tyle ode mnie. Liczę na Was, kto będzie chciał niech podpisuje się bezpośrednio tutaj. Chętnie wysłucham również innych propozycji na temat zmian na devilpage. Pokażmy jak zależy normalnym użytkownikom na bezstresowym korzystaniu z tej strony!
wrobel1992

Dodano: 02.09.2018, 16:42
Fajnie, że ktoś chce to zmienić, ale czy się da. Kiedyś był temat odnośnie ostrzeżeń to mocz administracji ścieka z niego do teraz tak został olany. Z drugiej strony ciężko zapanować nad tumultem ludzi bezmyślnych...proponuję olewać półgłówków i tyle. Pomysł z fb mnie się nie podoba, bo sam nie mam na tej inwigilacyjnej platformie konta...jednak jeśli uda się jakoś wykosić część ludzi siejących tylko ferment to będzie fajnie. Powodzenia.
RedDevils4life

Dodano: 02.09.2018, 16:44
Post zedytowany dnia 02.09.2018 16:47 przez RedDevils4life

Dlatego też zaproponowałem alternatywną opcję z opłatą za rejestrację. Chcę żeby ludzie pokazali, że im zależy. Jak sporo osób się tutaj podpiszę to idę z tym bezpośrednio do administracji.
jassaj

Dodano: 02.09.2018, 17:20
A dla mnie spoko opcja z tą rejestracją sms. Załóżmy nawet, że byłoby to 5 zł. No nie duża kwota, dziecko poprosi mamę i pokazując cel raczej dostanie od niej taki "prezent". Dorosły najwyżej piwa nie wypije i już. Dodatkowo, za tę kasę można by było (oczywiście gdyby się uzbierała jakaś kwota przyzwoita) zorganizować jakiś konkurs dla userów (wtedy trolle nawet byłby przezemnie mile widziani, wchodzą, bulą hajs za swoje debilizmy, ale za to na ich koszt może ktoś normalny wygra jakiś drobny gadżet). Jeżeli na konkurs nie starczyłoby tego siana, no to spoko, admini mogliby to rozdysponować na inne potrzeby a tych pewnie i tak jest sporo. W każdym razie wciąż jest to z zyskiem dla społeczności. A nawet jakby misterny plan wzbogacenia się nie wypalił to zawsze jest ta opcja prewencyjna, która odstraszy nieproszonych gości i może bez milionów monet ale przynajmniej można by tu spokonie egzystować
Nie wiem jak z realizacją. Nie znam się na tym ale jak dla mnie pomysł na wielki +
RedDevils4life

Dodano: 02.09.2018, 17:52
Bardzo fajna inicjatywa z tymi konkursami! Ode mnie plusik.
Michux3
Dodano: 02.09.2018, 19:08
Zacznijmy od tego że trzeba uniemożliwić tworzenia multikont , bo jak ja widze ingofishery czy janusze wójciki wracające za każdym razem to mnie krew zalewa.Coś w stylu że na jednym urządzeniu tylko jedno konto
Chestnut
Dodano: 02.09.2018, 19:10
5zł SMSnie powstrzyma trolli przed trollowaniem. Polecam oglądać streamy i co ludzie im za wiadomości wysyłają. Facebook słaby pomysł, też mozna robić wiele fake kont. Wiem, że istnieje prawo gdzie jak już ktoś naprawdę robi multum kont i ostro trolluje to można iść z tym do sądu. Można też zadzwonić do dostawcy Internetu. Dać bana na IP, a nie na konto.
Luke88

Dodano: 02.09.2018, 19:11
To. Permy za multikonto.

A co do zmian to tu nie jest zbyt dużo użytkowników. Więc regulamin swoją drogą bo moderacja sama może wyłapać krnąbrnych użyszkodników.
RedDevils4life

Dodano: 02.09.2018, 19:13
Post zedytowany dnia 02.09.2018 19:15 przez RedDevils4life

Nie porównuj takich rzeczy jak streamy i donejty wysyłane tam. To jest inna rzeczywistość. Facebook ma pomóc w weryfikacji tego, kto chce korzystać z tego forum. Proszę o doczytanie mojego postu, bo pisałem tam o tym, że fake konto na FB przekreśla szanse na rejestrację na devilpage.

@Luke88

Ale rzecz w tym, że administracja tutaj nic nie robi z tymi osobnikami. To jest ten główny problem. Jeżeli zmienili by swoje podejście i byli przychylni do zmian o jakich piszę, to wyszłoby im to na dobre. Dalej nie będą musieli zbytnio gonić za nimi, ale wszystko by mogło płynniej funkcjonować.
Chestnut
Dodano: 02.09.2018, 19:20
A jak udowodnisz, że to konto na FB jest fake?

Nie porównuj takich rzeczy jak streamy i donejty wysyłane tam. To jest inna rzeczywistość. "

Niestety taka sama.
RedDevils4life

Dodano: 02.09.2018, 19:26
No chyba rozróżnisz konto założone wczoraj/tydzień temu a takie np. 2/3 letnie. Które ma również normalnych znajomych a nie jakiś randomowych ludzi z Pakistanu. Każdy element jak zdjęcia itp. wpływa na korzyść. To ma oceniać administracja osobiście, więc nie martw się jak to by działało. Najchętniej sam bym się tym zajął, ale tutaj władze strony są bardzo incognito.

Dlatego też daję pomysł płatnej rejestracji, która by temu zapobiegła. Gdy ktoś dostanie bana i będzie musiał 10 raz z rzędu wysłać SMS'a za 5 zł to w końcu coś poczuje, prawda?
Extratime

Dodano: 02.09.2018, 19:27
Co do obecnego systemu i tego, że się nie sprawdza, sam miałem nieprzyjemną styczność pierwszego stopnia z jednym z trolli, który przy pomocy prywatnych wiadomości ubliżał mi i wyzywał. Trwało to tydzień i przez cały feralny tydzień zgłaszałem administracji ten problem. W końcu dzieciak chyba w końcu sobie odpuścił sam z siebie, bo jego konto było nadal aktywne i chyba nawet nie dostał ostrzeżenia…
Do mnie nie przemawia opcja z łączeniem konta z facebookiem. Kontrola kont, nawet połączonych z facebookiem byłaby karkołomna i zdaje się niemiarodajna. Co do rejestracji SMS natomiast to już znacznie ciekawsza opcja i ma to spory sens. Osoby niezarejestrowane oczywiście miałyby pełen dostęp do wiadomości etc., bo jednak ograniczenie dostępu do strony osobom z zewnątrz uderzyłoby mocno po kieszeni właściciela domeny, a umówmy się strona nie jest samowystarczalna i sama się nie utrzymuje. Sam znam parę osób, które regularnie zaglądają tu do nas poczytać co się dzieje w klubie i poza nim, bo newsy są rzetelne, ale społeczność oraz liczba trolli jak też poziom wypowiedzi niektórych jest przez nich wyszydzany. I nie ma czemu się dziwić.
RedDevils4life

Dodano: 02.09.2018, 19:33
Dokładnie tak. Wszystko zmierza ku przychylności ludzi z opcją SMS i chyba na tym się skupimy. 5 zł to nie jest duża kwota, oczywiście tyczy się to tylko posiadania konta. Przeglądanie wszystkiego wciąż pozostaje w zupełności bezpłatne.
Chestnut
Dodano: 02.09.2018, 19:34
Post zedytowany dnia 02.09.2018 19:35 przez Chestnut

"No chyba rozróżnisz konto założone wczoraj/tydzień temu a takie np. 2/3 letnie. Które ma również normalnych znajomych a nie jakiś randomowych ludzi z Pakistanu. Każdy element jak zdjęcia itp. wpływa na korzyść. To ma oceniać administracja osobiście, więc nie martw się jak to by działało."

Jeżeli ktoś ma ustawione wszystko na tylko dla znajomych, wstawi sobie jakieś zdjęcie profilowe, to co? Nie ciągnij tematu Facebooka bo jest bez sensu. I jak ktoś ma sobie zamiar poprawić humor i sobie trochę potrollować to go 5 zł nie zahamuje.

"Najchętniej sam bym się tym zajął" Uwielbiam takich ludzi.

@Edit: Po za tym czytając teraz ten temat może sobie zrobić 100 kont na zapas.
RedDevils4life

Dodano: 02.09.2018, 19:37
Panu już podziękujemy, bo widzę, że jesteś zwykłym toksycznym gościem. Wiem, że Ciebie leniu boli mój zapał do zmiany i pracy nad tą stroną. Wcale mnie to nie dziwi, skoro argumentujesz mi streamami chęć zmiany na stronie kibiców klubu piłkarskiego. Gratuluję i kończę dyskusję z Tobą.
Chestnut
Dodano: 02.09.2018, 19:39
A ja widzę, że gadam z kolesiem, który pozjadał wszystkie rozumy. Pozdrawiam.
RedDevils4life

Dodano: 02.09.2018, 19:46
Przypominam wszystkim rozpędzającym się w dyskusji, że zmiana zasady rejestracji konta łączy się również z nowym systemem ostrzeżeń. Proszę nie omijać drugiego podpunktu, ponieważ to on ma w dużej mierze pomóc temu wszystkiemu. Jedno musi poprawnie funkcjonować z drugim.
Extratime

Dodano: 02.09.2018, 19:47
@Chestnut W takim razie, jaka jest Twoja propozycja poradzenia sobie z problemem? Bo na razie widzę samą niekonstruktywną krytykę. Cieszę się, że wskazałeś na to, że konto połączone z FB nie jest żadnym gwarantem, ale w takim razie, jaka jest Twoim zdaniem alternatywa, skoro nie podoba Ci się również opcja z SMSami. Ja podchodzę do tego tak, że nawet, jeśli trolla nie powstrzyma opłata za założenie konta to przynajmniej, chcąc nie chcąc, wesprze naszą ulubioną stronę.
RedDevils4life

Dodano: 02.09.2018, 19:50
Zgadza się. Użytkownik @jassaj zasugerował robienie konkursów z puli pieniędzy zebranej z rejestracji kont. To świetny pomysł, który przyniósłby również większą popularność strony. Sam bym chętnie coś dorzucił. Pomysł trafiony w 10.
Extratime

Dodano: 02.09.2018, 19:52
@RedDevils4life Dokładnie. Rozwijając myśl z tym, że potencjalny troll nawet jeśli zdecyduje się zapłacić te 5zł i w ten sposób przekaże darowiznę na rzecz rozwoju DP to potem dopadnie go administrator i wtedy opcja z ostrzeżeniami.
Pewnym rozwiązaniem mogłoby również być możliwość dla innych użytkowników głosowania na ,,-" lub ,,nie lubię tego" w komentarzach i powiedzmy jeśli taki delikwent ze swoim komentarzem uzbiera -5 to jego komentarz nie będzie widoczny.
jassaj

Dodano: 02.09.2018, 19:58
Post zedytowany dnia 02.09.2018 19:59 przez jassaj

Idąc dalej, opcja "czarna lista"
Jeżeli admini nie chcą robić rewolucji (chociaż pomysły są sensowne i mogliby chociaż rzucić okiem) to chociaż wprowadzenie opcji indywidualnego ukrywania komentarzy osób które są irytujące
I np. użytkownik RedDevils4life coś tam sobie pisze, ale regulaminu nie łamie, społeczność go akceptuje, ale ja typa no nie znoszę ni w ząb i moim zdaniem nie powinien mieć dostępu do internetu (oczywiście tak nie jest, to tylko przykład ), to ja sobie klikam sam "dodaj do czarnej listy" i co prawda pewnie musiałbym ją często aktualizować na wypadek multi konta, no ale paroma kliknięciami mógłbym sobie zapewnić względny spokój. 1 klik i mam względny spokój z irytującymi gośćmi.
(To jest też spoko w sytuacji, kiedy naprawdę jest ktoś, kto nic złego nie robi, ale z takich bądź innych powodów nie lubisz czytać jego komentarzy i zamiast się męczyć z nimi i psuć humor, możecie bezkolizyjnie egzystować z takimi ludźmi)
No ale i tak opcja z płatną rejestracją to moje osobiste "MVP". To jest tak genialne, za małą, praktycznie nieodczuwalną opłatą dla normalnych ludzi, można sprawić, że idioci których celem jest sabotaż strony jeszcze dołożą się do jej rozwoju

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Forum » Uwagi, sugestie, ogłoszenia » Zmiany odnośnie rejestracji kont.

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania