Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz
 1  2 > >>

Mundial 2018!!!

wrobel1992

Dodano: 12.06.2018, 07:48
Witam. Założyłem temat, żeby podpytać jakie są Wasze typy na mundial. Kogo typujecie na kandydata do tytułu , kto czarnym koniem mistrzostw, kto ma szanse wyrosnąć jak poprzednio James czy która z potęg ma szansę zaliczyć wpadki etc. Wiadomo, że pytań jest wiele których tutaj nie zawarłem także fajnie będzie poczytać jakie inni maja przeczucia przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata! Pozdrawiam
Kozanostra
Dodano: 12.06.2018, 09:17
final francja-brazylia
zrarum
Dodano: 12.06.2018, 14:06
Finał Polska - Niemcy i oczywiście wygrywa Polska
Kozanostra
Dodano: 12.06.2018, 14:42
zrarum nie moze byc takiego finalu

http://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-N7Ph-pxtC-UgoM_losowanie-grup-mistrzostw-swiata-2018-664x0-nocrop.jpg
Olderbend
Dodano: 12.06.2018, 15:33
Na papierze finał Hiszpania- Brazylia ale jak to w mundialu będą niespodzianki.
Francja z Pogbą raczej nie da rady dojechać do finału. Brakuje tam mentalności zwycięzców.
vanderToki

Dodano: 12.06.2018, 17:47
Post zedytowany dnia 12.06.2018 17:49 przez vanderToki

Pierwszy ćwierćfinał: Francja - Portugalia/Hiszpania, raczej Portugalia.
Drugi ćwierćfinał: Brazylia - Belgia
Trzeci ćwierćfinał: Hiszpania / Portugalia (raczej Hiszpania) - Argentyna
Czwarty ćwierćfinał: Niemcy - Kolumbia / Anglia (raczej Kolumbia)

Niemcy i Brazylia oraz przeciwnik Argentyny w półfinałach.

To jest najbardziej prawdopodobny rozwój sytuacji, moim zdaniem. Inne możliwości:
- Argentyna lub Kolumbia jednak wejdzie do półfinału
- grupę H wygra jednak Polska (marzenie)
- Dania zrobi niespodziankę i a) wygra grupę albo b) wyjdzie z drugiego miejsca, ale pokona Argentynę; w obu przypadkach stać ich na ćwierćfinał.

@Kozanostra - finał Polska - Niemcy teoretycznie jak najbardziej jest możliwy i wynika to bezpośrednio z zalinkowanej przez Ciebie grafiki. Jeśli Polska wyjdzie z drugiego miejsca, a Niemcy z pierwszego, bądź na odwrót, to dlaczego nie? Oczywiście poza tym, że Polska nie dotrze do finału.
mycka86
Dodano: 13.06.2018, 11:49
Francja vs Helmuty. Mbappe MVP turnieju.
vanderToki

Dodano: 16.06.2018, 11:14
Post zedytowany dnia 16.06.2018 11:17 przez vanderToki

Ronaldo. Co by nie mówić, hattrick strzelony Hiszpanii na MŚ (nawet jeśli dwa gole ze stałych fragmentów gry, a trzeci to arcyfarfocel) to coś, co nie zdarza się codziennie. Czy powiększy dorobek z Marokańczykami i Iranem? Jest w stanie, jak najbardziej. Jeśli zostanie królem strzelców, to cóż, indywidualnie taki piłkarz był jeden, wziąwszy pod uwagę osiągnięcia. Gerd Müller.
PS O, przepraszam, zapomniałem, że Kryszcianu nie był nigdy królem strzelców Mistrzostw Europy, w przeciwieństwie do Müllera. Natomiast Villa był i na ME, i na MŚ - ale on z kolei nigdy nie był najlepszy w Lidze Mistrzów.
Olderbend
Dodano: 17.06.2018, 13:34
Szkoda mi strasznie Peru, nie wytrzymali ale taki Farfan zagrał jak za starych czasów w PSV.
vanderToki

Dodano: 17.06.2018, 21:03
Niemcy wpisali się w tradycję słabego startu w wykonaniu obrońców tytułu i mamy pierwszą poważną niespodziankę. Oczekiwałem, że na boisko wejdzie Goretzka, a jednak nie wystąpił. Meksyk jest dość nieobliczalny, mogą wygrać tę grupę, a równie dobrze mogą z niej nie wyjść, bo i Szwedzi mają dobrze poukładaną załogę.
Póki co najlepiej spośród faworytów zaprezentowały się paradoksalnie Hiszpania i Portugalia - zobaczymy, co w drugiej połowie pokaże Brazylia, na razie też idą zgodnie z planem. Warto jednak mieć na uwadze, że nie należy oceniać na podstawie pierwszej kolejki. Pamiętajmy, że obecni wicemistrzowie poprzedni turniej zaczęli nie najlepiej, w RPA również Hiszpania przegrała pierwszy mecz (a spotkanie Urugwaju z Francją nie porwało), w 2006 r. Francja i Portugalia nie zaczęły wcale z przytupem. Mimo wszystko - Niemcy mają teraz naprawdę pod górkę.
M83M
Dodano: 18.06.2018, 09:08
@Olderbend,

jakby Farfan zagrał jak za czasów PSV, to by ustrzelił hattricka Zasadniczo gra Peru wzbudziła sympatię, bo był ogień - parcie do przodu i sporo prób. Ale skuteczność fatalna. Bardzo podobała mi się dynamiczna gra Carrillo. W Watfordzie wiele nie pokazywał, a tu przyjemna niespodzianka.

@vanderToki,

po takim "kopie" mentalnym na początek, nie wyobrażam sobie, żeby Meksyk miał z tej grupy nie awansować. Oczywiście to piłka i nie da się niczego na obecnym etapie wykluczyć, ale oni byli tak naładowani ... Owszem, w drugiej połowie siedli fizycznie mocno, ale to było konsekwencją stylu gry w pierwszych 45 minutach. Choć bardzo chciałbym się też zgodzić z mocną medialną krytyką Niemców (bo życzę im tradycyjnie wszystkiego najgorszego), to jednak muszę przyznać, że dziwi mnie aż taka jazda. Przecież nikt nie powie, że nie potrafili wykreować sytuacji w tym spotkaniu. Wręcz przeciwnie, chodziło tylko i aż - o skuteczność.

Póki co oglądałem wszystko i zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Hiszpania. Operowanie piłką level master.

Masz jednak rację, że to dopiero część pierwszej kolejki. Czekam jeszcze z dużym zainteresowaniem na Belgię i ... Kolumbię. O Polsce nie piszę, bo to oczywiste.
vanderToki

Dodano: 18.06.2018, 18:21
Post zedytowany dnia 18.06.2018 18:23 przez vanderToki

@M83M - wydaje mi się, że Meksyk wyjdzie i to z pierwszego miejsca, mieliby wtedy nawet szansę na pierwszy w historii poza własnymi stadionami ćwierćfinał... ale z drugiej strony nie zdziwię się bardzo, jeśli przegrają i ze Szwecją, i z Koreą.
Co do Niemców - Meksykanie potrafili czasem nieźle wyłączyć Kroosa, Ozila i Khedirę. Draxler i Werner nieskuteczni rzeczywiście. Muller nie miał aż tylu okazji i w ogóle mniej widoczny od kolegów. Co ciekawe, w którymś momencie najwięcej strzałów miał na koncie Kroos, to też o czymś świadczy (dużo desperackich prób z dystansu). Chwilami byli za wolni, zanim piłka była pod polem karnym, Meksykanie byli dobrze ustawieni. W drugiej połowie upływem czasu grali coraz bardziej chaotycznie, niepewnie, a także ostro.
PS Brazylia wczoraj - kolejne rozczarowanie. Neymar miał przebłyski, ale długimi chwilami grał jeszcze gorzej, niż wyglądał. W ogóle z największych gwiazd najlepiej wypadł na razie Ronaldo. No i Iniesta.
Ciekawostka z reprezentacji Chorwacji: Nikola Kalinić najpewniej zostanie odesłany do domu ze względu na to, że odmówił wejścia na boisko. Tłumaczył się problemami ze zdrowiem. Szkoda, bardzo go lubiłem, kiedy grał w Dynamie i Fiorentinie. Niestety, w Milanie słaby sezon i chyba najlepsze ma już za sobą.
missfinn
Dodano: 01.07.2018, 05:52
Post zedytowany dnia 01.07.2018 05:56 przez missfinn

To co udowadniają te mistrzostwa, a co powinno być oczywiste dla każdego widza piłki (a często wydaje mi się, nie jest) to fakt, że to jest sport drużynowy, nie da się od tego uciec i tylko kraje, które mają naprawdę zgrane zespoły, gdzie na każdej pozycji jest ktoś, kto robi różnicę, przejdą do finału. Najdobitniej pokazał to wczorajszy dzień, gdzie odpadli i Messi, i Ronaldo. Żaden, nawet największy zawodnik, nie jest w stanie sam wygrać Mundialu. Neymar ma za sobą genialną Brazylię ze świetną linią pomocy i obrony, ma też kolegów, którzy mogą odciążyć go w ataku. Gdy spojrzymy na Portugalię, to prześlizgiwała ona się właściwie tylko dzięki Ronaldo, ale im dalej, tym trudniejszy przeciwnik, lepsza obrona, i sam Ronaldo, kryty, nie jest w stanie wygrać, dodatkowo jeśli na przodzie w ataku towarzyszą mu same żółtodzioby. Portugalczycy w ogóle nie potrafili utrzymać się przy piłce i zbudować skutecznego ataku. Dlatego nie ma się co dziwić. Mistrzem zostanie któraś z tych drużyn wg. mnie : Brazylia, Francja Belgia, Urugwaj, Chorwacja - żadna z tych drużyn nie opiera się na jednym genialnym zawodniku, ma ich kilku. Najbardziej kibicuję teraz Chorwatom. To zawsze takie walczaki, a często w międzynarodowych rozgrywkach mieli pecha, mam nadzieję, że tym razem im się uda.
vanderToki

Dodano: 01.07.2018, 16:28
missfinn napisał: Mistrzem zostanie któraś z tych drużyn wg. mnie : Brazylia, Francja Belgia, Urugwaj, Chorwacja - żadna z tych drużyn nie opiera się na jednym genialnym zawodniku, ma ich kilku.
Nie zapominajmy o Hiszpanii. Tym bardziej, że ścieżkę do finału mają relatywnie naprawdę łatwą: po wysoce prawdopodobnym wyeliminowaniu Rosji zagrają z Chorwacją (już zmęczoną, a nie mającą takiej ławki) albo Danią. Następnie ze Szwecją, Szwajcarią, Anglią albo Kolumbią. Każdy z tych zespołów jest w ich zasięgu.
missfinn
Dodano: 01.07.2018, 18:41
Post zedytowany dnia 01.07.2018 18:50 przez missfinn

vanderToki Masz rację a propos samej ścieżki Hiszpanii, na pewno jedna z łatwiejszych, ale spójrz jak ten mecz z Rosją się ułożył (ciągle trwa) Ja już napisałem w jednym poście na stronce podobnie - nie, nie widzę Hiszpanii w gronie faworytów do mistrza. Hiszpania ma świetny skład bardziej na papierze niż w rzeczywistości i to było już widać jak się męczyli z Marokiem. Na każdym Mundialu tak naprawdę, a na tym szczególnie, widać że nie tylko poziom piłki już naprawdę nie jest tak rozwarstwiony na świecie jak to było kiedyś, a po drugie dochodzi jeszcze silna motywacja - dla wielu niedocenianych reprezentacji, które może nie mają wielkich gwiazd w składzie, ale chcą dać z siebie wszystko dla kraju, koszulki - to wielka duma grać na Mistrzostwach Świata, i inne braki nadrabiają serduchem, tak jak Rosja. Fakt, Hiszpania wciąż ma wielu doświadczonych weteranów, młode talenty jak Isco, ale z drugiej strony wielu ze starszych graczy dopada już wiek, i popełniają masę błędów, na przykład Pique. Chorwacja być może będzie zmęczona (chociaż ja im kibicuję, bo to zawsze były i są walczaki), ale mimo wszystko wydaje mi się że nawet mentalnie są teraz mocniejsi niż Hiszpanie. Także cały czas podtrzymuję to co napisałem - Hiszpania nawet jeśli przejdzie Rosję (w momencie w którym to piszę jeszcze niewiadomo) nie dojdzie do finału, pewne pokolenie już się w Hiszpanii kończy, tak samo jak w Argentynie, i to bardzo widać na tych mistrzostwach, a nowe pokolenie ma wielki potencjał, ale jeszcze nie jest wdrożone całkowicie. Moim zdaniem kraje takie jak Hiszpania, Anglia, Kolumbia, Meksyk odpadną przed finałem. W finale widzę 2 z piątki : Francja, Brazylia, Belgia, Urugwaj albo Chorwacja. A top 3 tak naprawdę to dla mnie Francja, Brazylia, Belgia.

Edit (kilka sekund pozniej) : Ha, no i miałem rację. Hiszpanie jadą do domu. Rosja wygrała sercem i mentalnością (przy karnych psychika jest kluczowa, to wiadomo).
vanderToki

Dodano: 01.07.2018, 23:26
Post zedytowany dnia 01.07.2018 23:27 przez vanderToki

Cóż, pisałem o wysoce prawdopodobnym wyeliminowaniu Rosji - czasem pięknie jest się pomylić. : ) Zresztą, z powyższych wypowiedzi widać, że niewielu ćwierćfinalistów trafiłem. ; ) Aczkolwiek na Brazylię, Belgię i Kolumbię / Anglię mam jeszcze szanse. : )

missfinn napisał: . Moim zdaniem kraje takie jak Hiszpania, Anglia, Kolumbia, Meksyk odpadną przed finałem. W finale widzę 2 z piątki : Francja, Brazylia, Belgia, Urugwaj albo Chorwacja.
Czyli widzisz Chorwację i jedną drużynę z pozostałej czwórki, bo oni będą grali o finał przeciwko sobie. A ta Chorwacja dzisiaj ledwo, ledwo. Ale na szczęście udało się.

PS Jeśli ktoś myśli, że Polacy są dobrzy w pompowaniu balonika, to zapraszam tutaj, Chorwaci to są dopiero mistrzowie. Aż mimo wszystko fajnie się oglądało ich zdziwienie, kiedy nie szło z tą Danią.
kckMU

Dodano: 02.07.2018, 00:12
vanderToki napisał: PS Jeśli ktoś myśli, że Polacy są dobrzy w pompowaniu balonika, to zapraszam tutaj

Polskie media, jak i sami kibice, też nie są "najlepsi" w ganieniu drużyny po niepowodzeniach. W innym kraju dostaliby należne...
vanderToki

Dodano: 02.07.2018, 23:35
Osobiście obawiałem się porażki, a doceniam poprzednie osiągnięcia, więc daleki jestem od mieszania z błotem kadrowiczów i trenera. Niemniej jednak odpadliśmy w paskudnym stylu (a raczej bez stylu) i za to jak najbardziej należy się krytyka. Brak umiejętności czy ogrania to jedno, braku zaangażowania i walki się nie spodziewałem. Choć może - biorąc pod uwagę poprzednie turnieje w wykonaniu naszej kadry - powinienem był. ; )
Tak jak przypuszczałem, mundialowe fujary (Meksyk) kolejny raz poza najlepszą czwórką. Natomiast inne nasze przewidywania powyżej budzą uśmiech. ; )
Kozanostra napisał: final francja-brazylia
Nope.
zrarum napisał: Finał Polska - Niemcy i oczywiście wygrywa Polska
Nope (ale to chyba nie było na poważnie).
Olderbend napisał: Na papierze finał Hiszpania- Brazylia
Nope.
Olderbend napisał: ale jak to w mundialu będą niespodzianki.
Yup.
vanderToki napisał: Pierwszy ćwierćfinał: Francja - Portugalia/Hiszpania, raczej Portugalia.
Drugi ćwierćfinał: Brazylia - Belgia
Trzeci ćwierćfinał: Hiszpania / Portugalia (raczej Hiszpania) - Argentyna
Czwarty ćwierćfinał: Niemcy - Kolumbia / Anglia (raczej Kolumbia)

Niemcy i Brazylia oraz przeciwnik Argentyny w półfinałach.
Bardzo, bardzo nope.
mycka86 napisał: Francja vs Helmuty.
I z tego scenariusza też nici.

Mamy półfinały Francja / Urugwaj - Brazylia / Belgia oraz Rosja / Chorwacja - Anglia / Kolumbia / Szwajcaria / Szwecja. I nadal Kane na czele klasyfikacji strzelców.
M83M
Dodano: 04.07.2018, 13:31
Patrząc tak na chłodno, logicznym okiem (które tyle razy już na tym mundialu zawiodło), to musi/powinien być ktoś z dwójki Francja/Brazylia.
vanderToki

Dodano: 17.07.2018, 22:21
U mnie emocje dopiero powoli opadają. Co zapamiętamy z tego mundialu? Dość szybkie odpadnięcie wielkich? Mało kartek, a wiele karnych? VAR? Całe mnóstwo bramek samobójczych? Tylko jeden remis bezbramkowy?
Ostatnim królem strzelców z Europy, który przekroczył barierę sześciu bramek, był Grzegorz Lato. Za to mieliśmy pierwszego od czasów Pelego nastolatka z golem w finale, pierwszy samobój w finale, najwięcej bramek w ostatnim meczu od 1966 roku, pierwszy raz Rosji w ćwierćfinale, pierwszy finał Chorwacji, pierwszy medal Belgii, pierwszą mundialową wygraną Anglików w karnych oraz ich pierwszy półfinał w turnieju międzynarodowym od 22 lat.
M83M
Dodano: 19.07.2018, 12:18
Skończyło się faktycznie na Francji.
W sumie patrząc tak zupełnie na chłodno, to grali może bez fajerwerków, ale na w miarę równym, wysokim poziomie.
Co zapamiętam? Waleczne chorwackie serca, świetne kontry Belgów, podniecających się ponad miarę (i logikę) Anglików), Kolumbię na trybunach, toczącego się Neymara, 3:3 Hiszpanii z Portugalią, dzielnie walczące Maroko. Pewnie jakby jeszcze kilka chwil pomyśleć, to coś by się znalazło. Ale tak na szybko głównie tyle.

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz
 1  2 > >>

Forum » Piłkarski świat » Mundial 2018!!!

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania