Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

N€YMAR

SkuzikRedDevil1
Dodano: 04.08.2017, 13:44
Co sądzicie o transferze Neya do PSG? Jak to wpłynie na przyszły rynek transferowy? Żałujecie, że nie przyszedł do United? I najważniejsze, czy bez Messiego i Suareza będzie wciąż błyszczał?
mario93
Dodano: 04.08.2017, 14:22
Post zedytowany dnia 04.08.2017 14:23 przez mario93

Myślę, że jeśli Neymara będą omijały kontuzje i zostanie w PSG przez przynajmniej 6-7 lat to będzie to dobry transfer dla Francuzów. Jeśli chodzi o wpływ na przyszłe transfery to moim zdaniem będzie spory, ale przez najbliższe 8 lat myślę, że ten rekord nie zostanie pobity. Jak będzie dalej nie wiem, ale myślę, że będzie więcej transferów za 100-120 milionów euro... Podejrzewam, że będzie błyszczał nadal, PSG ma wielu klasowych piłkarzy i raczej dominuje w lidze francuskiej. Jednak nie uważam, że Neymar to piłkarz, który strzeli w lidze 30+ bramek, a w sezonie 50... Może mieć dobre staty ale to chyba nie poziom Ronaldo i Messiego. Pytanie jak PSG będzie wyglądało w lidze mistrzów. Moim zdaniem niedługo mogą wrócić czasy, gdy kluby angielskie będą walczyły o triumf, a PSG może jeszcze kilka lat odpadać z doświadczonymi drużynami jak Real, Bayern czy nawet Juve.
RedDevils4life

Dodano: 04.08.2017, 14:40
O tym wszystkim się przekonamy w przyszłości tak naprawdę. Ja go lubiłem jak grał w Santosie i był złotym dzieciakiem. Oglądałem jego filmiki i tak teraz sięgając pamięcią to takimi filmikami wcześniej jarałem się tylko CR7 i Ronaldinho. Po transferze do Barcelony stał mi się dosyć obojętny.

Co do rynku, no cóż. Pieniądze mnie nie bolą, bo ja chce oglądać dobrą piłkę. Jednak może się to przyczynić do tego, że teraz każdy dobry zawodnik z ceną min. 100 mln będzie na porządku dziennym.

Czy ma szansę na złotą piłkę? Nie wiem. Raczej nie w erze Messiego i CR7. No chyba, że PSG wygra Ligę Mistrzów, czego nie byłbym taki pewien.

Ogólnie wielu ludzi zapatruje się teraz na Neymara jako tego zawodnika z TOPu. No, bo w sumie kto jak nie on po wyżej wymienionej dwójce? Nie liczę tutaj obrońców ani zawodników takich jak Pogba (czyt. rozgrywających). Mówi się o Dybali, ale to wciąż chyba nie ten poziom. Mbappe jest dla mnie takim zawodnikiem, który załapałby się do TOP5.

Messi
Neymar
Cr7
Mbappe
Lewandowski

Kolejność zupełnie przypadkowa.
igorpit777
Dodano: 04.08.2017, 15:22
Lewandowski? Dales go tutaj chyba tylko dlatego ze Polak
RedDevils4life

Dodano: 04.08.2017, 15:29
Nie, dałem go tutaj tylko dlatego, że mowa o TOP5 zawodników z ataku.

- 12 miejsce w historii strzelców Bayernu (110 bramek w 3 sezony)
- 151 goli w Bundeslidze + 40 w LM
- Indywidualne wyczyny jak 4 bramki z Realem, 5 goli w 9 min z Wolfsburgiem
- Regularnie co roku bije się o koronę króla strzelców.

Powinieneś być dumny, że trafił nam się taki piłkarz w historii. Zamiast tego widzę, że wolisz śmiechulcować, bo temat Lewandowskiego jest modny. Co mnie obchodzi co Janusze mówią gdy się zbliża mecz Polski. Lepiej spójrz jaki to jest napastnik. Czołówka światowa i tyle.
mario93
Dodano: 04.08.2017, 16:00
Ostatnio CR7 wymienił go w gronie największych piłkarzy, z którymi co roku walczy o bycie najlepszym w sezonie. Poza tym, kolega wyżej też podał konkretne liczby, które mówią o klasie zawodnika. Ja akurat nie jestem fanem Lewandowskiego, ale dziś mówiąc o najlepszych piłkarzach na świecie trzeba spojrzeć na TOP5 klubów i ich najlepszych piłkarzy:

REAL MADRYT - CR7
BARCELONA - MESSI
JUVENTUS - HIGUAIN
BAYERN - LEWANDOWSKI
ATLETICO - GRIEZMANN
RedDevils4life

Dodano: 04.08.2017, 16:19
Ja też maniakiem Lewego nie jestem, ale to po prostu trzeba szanować. Pominąłem właśnie takich piłkarzy jak Griezmann czy Higuain kosztem Mbappe. To tylko moje luźne zestawienie. Po prostu ten chłopak mnie bardzo przekonuje. Według mnie to przyszła czołówka graczy na świecie.
bani
Dodano: 04.08.2017, 18:03
POWAŻNIE MBAPPE TOP5 PO 1 SEZONIE?
RedDevils4life

Dodano: 04.08.2017, 19:15
Juz Ci wyzej napisalem czemu go tam wrzucilem i co to za TOP5. No, ale... Kontrowersje niosa za soba konsekwencje.
Fenek

Dodano: 04.08.2017, 22:15
Jak dla mnie transfer Neymara nie będzie przyczyną do zmian na rynku transferowym, ten transfer jest skutkiem zmian jakie zaczęły się już kilka lat temu. To była tylko kwestia czasu aż ktoś wypali z taką kasą. Wcześniej chociażby PSG kusiło CR czy Messiego. Osobiście cieszę się, że nie przyszedł do MU. Nie przepadam ani za nim, ani za sypaniem kasą na lewo i prawo. Wiadomo jest, że ten transfer ma podłoże sportowe oraz (większe) marketingowe. Raczej jednak nie wróżę Neymarowi wieloletniej kariery w PSG, 2-3 lata nie więcej.
mycka86
Dodano: 04.08.2017, 23:14
Ten transfer za wiele lat będzie opisywany jako coś co zmieniło i wprowadziło piłkę nożna na inny poziom, taki ostateczny stempel w drodze do wielkich pieniędzy i medialności. Pobicie rekordu transferowego x2 musi być czymś takim.

Błyszczał w Santosie i reprezentacji, więc nie wiem czemu miałby przestać. Chyba, że pójdzie drogą Ronaldinho i po wygraniu paru trofeów granie w piłkę zejdzie na dalszy plan.

Mbappe obecnie nie jest nawet w top50. Ma jedynie potencjał żeby być w top5.
RuudVN

Dodano: 05.08.2017, 10:50
ten transfer to nic ekscytującego, przy innych zapisach w kontakcie nigdy by do niego nie doszło
każdy wielki szanujący się klub nie sprzeda swojej gwiazdy, dlatego nawet władze La Ligi próbowały zatrzymać Neymara w Hiszpanii
te 220M liga straci w jeden sezon, Barcelona też nie kupi nikogo sensownego bo Coutinho nie do wyjęcia, Veratti nie do wyjęcia, może skuszą Dembele ale to też koszt 100M

jedyne co mnie cieszy to płacz dzieci "jak to wielka Barcelona w której każdy chce grać za wiaderko kartofli nie może kupić Verattiego"
próbowali buntować piłkarza PSG przeciw nim, to w zamian odebrali im Neymara
piękna karma

atak Di Maria - Cavani - Neymar wygląda na tą chwilę najlepiej na świecie

tylko nie pierdzieć mi tu o Cavanim bo 35 goli w lidze i 8 w LM same się nie strzeliło a już kiedyś przytaczałem statystyki, że skuteczność ma na poziomie Messiego, Lewego czy Suareza, każdy marnuje sytuacje ale jak się widziało 2 mecze z nim (Arsenal, Barcelona) w których mu nie szło łatwo przypiąć taką łatkę
mario93
Dodano: 05.08.2017, 14:33
Zgadzam się z RuudVN, Cavani to rzeczywiście topowy napastnik i chyba trochę przez to, że gra w PSG (lidze francuskiej), które nie wygrało jeszcze nic w Europie, jest mocni niedoceniany. Na pewno gdyby grał w Realu czy Juventusie to byłby dziś spokojnie określany jako jeden z TOP3 dziewiątek na świecie. Ma jednak już 30 lat i żeby zapisał się w historii potrzebuje dużego sukcesu...
Rooney97
Dodano: 05.08.2017, 15:00
Tak naprawdę to jestem zadowolony z tego transferu tylko dlatego, że coś się zmieniło, koniec trio MSN, ciekawość wobec przyszłości Barcy, Neymar w Paryżu może doprowadzić swoją drużynę na wyższy poziom, może nawet sięgną po trofeum LM.

A co do kwoty. Niech zarząd Barcelony walnie się porządnie w głowę. Przecież miał klauzulę 222 mln. I co? Dla zabawy sobie taką ustalili? Dał ktoś pieniądze i zawodnik zmienia klub.

W taki razie PO CO ZAWODNICY MAJĄ TĄ KLAUZULĘ WYKUPU?!?!
100 mln, 200mln, 500mln... Chyba tylko po to, żeby odstraszyć potencjalnych chętnych.
A oni jeszcze mają pretensje, będą składać skargi, że chętni zbyt dużo kasy wydadzą.

Skoro tak im bardzo nie pasuje, to niech UEFA czy FIFA powoła specjalną komisję ds. transferów i niech to oni ustalają ceny transferów i niech same transfery kontrolują, wtedy może ten cały rynek transferowy się nie zepsuję...

Jednak Neymar to Neymar, klasa sama w sobie, jeden z najlepszych na świecie, a ma dopiero 25 lat.
RedDevils4life

Dodano: 05.08.2017, 15:01
Liczby go bronią konkretnie. Ale pamiętam taki zlepek jego nieudanych akcji i to było gdzieś na samym początku poprzedniego sezonu. Było tego kilka minut i nie był to zbiór z całej kariery tylko właśnie od początku do bodajże października.
Veon
Dodano: 05.08.2017, 15:38
Jakoś nie widzę Neymara z PSG wygrywającego LM, a to jedyne godne trofeum jakie może on się tam starać w Francji. Ligue 1? puchar francji? Liga w której za przeciwników mają samych przeciętniaków, a gdy raz zdarzy się coś ala Monaco, to drużyna zostaje rozkupiona przez wielkie kluby europy.

Rooney97 napisał:
W taki razie PO CO ZAWODNICY MAJĄ TĄ KLAUZULĘ WYKUPU?!?!
100 mln, 200mln, 500mln... Chyba tylko po to, żeby odstraszyć potencjalnych chętnych.
A oni jeszcze mają pretensje, będą składać skargi, że chętni zbyt dużo kasy wydadzą.

Wymóg w hiszpanii. Każdy piłkarz grający w tamtym kraju musi mieć klauzule.
Barca zwyczajnie schrzaniła sprawę ustalając klauzule na "jedyne" 222 mln euro. Taki Real to ma np. Ronaldo na 1 bilionie, Bale i Modrica na 500 mln, a w Barcy największą klauzule ma Messi na 300 mln.
RedDevils4life

Dodano: 05.08.2017, 15:52
mycka86 napisał: Mbappe obecnie nie jest nawet w top50.

Liczy się to co jest tu i teraz.
RuudVN

Dodano: 05.08.2017, 16:31
bez zgody piłkarza klub nie może ustalić dowolnej klauzuli
rok temu była 200M, w tym roku 220 a w następnym już 250M
czy wy naprawdę sądzicie, że jakiś Brazylijczyk podpisze klauzulę na 1B i będzie przywiązany do jednego klubu kontraktem na 5 lat?
druga sprawa rok temu Neymar podpisał 5 letni kontrakt na mocy którego jego ojciec miał dostać 26M, mija rok i PSG daje jego ojcu 40M za "transfer", w sumie przez rok zarobi 66M Euro za bycie ojcem
dlatego Barcelona zdeponowała te 26M dzień przed terminem i teraz próbują jakoś tą kasę zatrzymać, co ciekawe prowizja była za sam podpis a nie za wypełnienie kontraktu
Messi przedłuża kontrakt z Barceloną średnio co 1,5 roku
za ostatni podpis ma otrzymać 50M Euro
Barcelona ma wartość i przychody na podobnym poziomie co United czy Real, tylko oni wydają kolosalne pieniądze na przedłużanie kontraktów swoich gwiazdeczek i dlatego ostatnie okienka transferowe w ich wydaniu to kpina

teraz popatrzcie, że kontrakty naszych piłkarzy wcale nie są takie złe i posiadanie mega gwiazdy niesie za sobą spore konsekwencje
RedDevils4life

Dodano: 05.08.2017, 16:49
A tu ludzie narzekają, że Rooney brał taką kasę za bycie legendą. Teraz popatrzcie ile doją pozostałe gwiazdeczki.

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Forum » Piłkarski świat » N€YMAR

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania