Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Diabelska biografia - wasze odczucia

Sideswipe

Dodano: 23.04.2017, 21:46
Jestem po prostu ciekaw co myślicie o tej książce, każdy kto ją przeczytał bądź jest w trakcie jej czytania może się o niej rozpisywać tu do woli, no i zachęcić resztę kibiców, którzy jeszcze tej książki nie nabyli Ja od siebie napiszę, że ta książka "otworzyła mi oczy", myślałem, że znam ten klub No i projekt z nazwiskami, świetna sprawa, niby drobny druczek, miałem małe problemy z odnalezieniem siebie ale i tak cieszy
qbek73
Dodano: 23.04.2017, 22:56
Możecie wierzyć lub nie, ale po przeczytaniu pomyślałem: ''....to chyba tłumaczył kibic Liverpoolu". I okazało się, że zgadłem.
WielkiFerdas

Dodano: 25.04.2017, 20:00
O co chodzi w tej ksiazce ?
Copy
Dodano: 26.04.2017, 12:07
Możecie wierzyć lub nie, ale po przeczytaniu pomyślałem: ''....to chyba tłumaczył kibic Liverpoolu". I okazało się, że zgadłem.

I zniszczyłeś mi całą frajdę, jaką do tej pory miałem czytając tę książkę (((
I tak sie w sumie zastanawialem, czemu jest tak mało wzmianek o Liverpoolu....
qbek73
Dodano: 26.04.2017, 13:43
Na weszlo jest wywiad z tym tłumaczem.
przemcio94

Dodano: 26.04.2017, 18:19
qbek73 - mozna jakiegos linka?
qbek73
Dodano: 26.04.2017, 21:39
http://weszlo.com/2017/04/17/przetnij-moja-skore-a-poplynie-czerwien-liverpoolu/
vanderToki

Dodano: 27.04.2017, 11:04
Post zedytowany dnia 27.04.2017 11:08 przez vanderToki

Copy napisał: I tak sie w sumie zastanawialem, czemu jest tak mało wzmianek o Liverpoolu....
To by raczej wynikało z treści oryginału niż z ingerencji tłumacza.
PS Co do tego wywiadu:
"Dzisiaj mecz Premier League obwarowany jest mnóstwem rygorystycznych przepisów, a za złamanie grożą pokaźne kary. Oczywiście to redukuje atmosferę. Widzimy jak dziś wygląda Anfield czy Old Trafford. Cholerny piknik. Ciężko się przebić dobremu dopingowi. Za dużo jest turystów i „Januszy” – nazwij ich jak chcesz, ale nie da się ukryć, że zabijają to, z czego kiedyś słynęły angielskie stadiony."
Podobnie na Camp Nou itd. Dlatego najlepszy doping jest na stadionach klubów pokroju Stoke - tam sezonowcy, wycieczki z Chin i "Janusze" nie zaglądają.
Copy
Dodano: 27.04.2017, 13:00
To by raczej wynikało z treści oryginału niż z ingerencji tłumacza.

Mi się jednak wydaje, że w oryginale mogło by być coś, co tłumacz o jego klubie po prostu wolał pominąć. Praca, niby praca.. ale jednak
Nie oszukujmy się, skoro w treści znajdziemy MNÓSTWO błędów językowych, takich po przeczytaniu których aż bolą oczy... wiec możemy domniemywać, że i treść docelowa nie była sprawdzana w 100% a przy 400 stronach tekstu te 10 zdań o looserpoolu to nie jest dużo do usunięcia/pominięcia.
Chociaż, jestem dopiero w połowie książki i jedyne co zapamiętałem to "był to jedyny transfer na linii United-liverpool"....
Kto wie, moze w drugiej połowie znajdzie się więcej zmianek dot. liverpoolu?
Sideswipe

Dodano: 27.04.2017, 15:22
To fakt, niezbyt trafiony wybór, czy pominął czy nie to jedno ale chyba każdy czytelnik tej książki jest kibicem United i sama świadomość tego, że Scouser miał w niej udział nie zachęca. Może ktoś nabył oryginalne wydanie Jima White'a, wtedy się przekonamy czy faktycznie coś przeinaczył.

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Forum » Nasza kadra » Diabelska biografia - wasze odczucia

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania