skład

Manchester United: Romero – Young, Smalling, Rojo, Darmian – Carrick, Herrera – Lingard (Pogba 62'), Mychitarian, Martial (Ibrahimović 62') – Rashford (Mata 89')

Rezerwa: Henderson, Bailly, Shaw, Schweinsteiger, Pogba, Mata, Ibrahimović

relacja na żywo

FTKoniec meczu! Manchester United pokonał Blackburn Rovers i awansował do ćwierćfinału FA Cup! Mecz na Ewood Park na pewno nie należał do najpiękniejszych w wykonaniu zespołu Jose Mourinho, ale wobec napiętego terminarza przede wszystkim liczy się wynik. Teraz United mogą skupić się na rewanżowym starciu z Saint-Etienne, a następnie finale EFL Cup z Southampton.
90'+Do zakończenia spotkania została minuta. Wygląda na to, że na Ewood Park już nic się nie zmieni.
90'+Sędzia dolicza cztery minuty. Blackburn cały czas atakuje. United w defensywie.
89'Zmiana zawodnika Ostatnia zmiana w United - Mata zastępuje Rashforda.
86'Ależ zamieszanie w polu karnym United! Romero wypuszcza przed siebie strzał gracza Blackburn, po chwili piłkę do siatki pakuje Tomlinson, ale sędzia wskazuje spalonego. Gracze Czerwonych Diabłów mogą mówić o dużym szczęściu.
84'Rzut wolny dla Blackburn po faulu Pogby. Dogranie w szesnastkę, ale niecelny strzał gospodarzy. Rovers zaczynają powoli rzucać wszystko, co mają na bramkę United.
81'Zmiana zawodnika Ostatnia zmiana w ekipie Blackburn - Tomlinson w miejsce Guthrie'ego.
77'Zmiana zawodnika Zmiana w Blackburn - Stokes zastępuje Grahama.
76'GolGOOOOOOOOOOOOOOOOL! ZLATAAAAAAN! Pogba zagrywa piłkę w pole karne z własnej połowy do Szweda, ten poczekał aż futbolówkę wpadnie w pole karne, uderzył precyzyjnie w długi róg i mamy 2:1!
73'Zmiana zawodnika Zmiana w Blackburn – Mahoney zastępuje Feeneya.
72'Żółta kartka Faul Younga na Conwayu i żółta kartka dla gracza United.
71'Strzał Herrery zza pola karnego, piłka po rykoszecie wychodzi poza linię końcową. Korner dla United. Dośrodkowanie Rashforda za krótkie i gospodarze wybijają piłkę.
66'Blackburn Rovers zamknięte we własnym polu karnym. Im dłużej będzie trwało spotkanie, tym głębiej będą bronić się gospodarze.
63'Zlatan mógł mieć wejście smoka! Herrera wstrzelił piłkę na dalszy słupek, tam Ibrahimoviciowi zabrakło około 20 centymetrów, aby trącić futbolówkę do bramki.
62'Zmiana zawodnika Paul Pogba w miejsce Jesse'ego Lingarda. Ibrahimović zastępuje Martiala.
60'Rzut rożny dla Blackburn, Romero bardzo pewnie wychodzi do dośrodkowania i łapie piłkę.
57'Pogba i Ibrahimović poderwali się na rozgrzewkę. Manchester United w ostatnich minutach gra na stojąco.
55'Nieudane dogranie Herrery z rzutu wolnego. Śliska murawa i padający deszcz nie ułatwiają dokładnego rozegrania piłkarzom.
52'Żółta kartka Taktyczne przewinienie Lingarda, który sfaulował Emnesa.
48'Strzał Conwaya z półwoleja. Groźne uderzenie, piłka wstrzelona w kozioł, ale Romero dobrze interweniuje.
47'Dośrodkowanie Younga na piąty metr, ale piłka pada łupem Steele'a.
46'Druga połowa rozpoczęta! Na razie bez zmian w obu ekipach.
HTKoniec I połowy! Manchester United do przerwy remisuje z Blackburn Rovers 1:1. Czerwone Diabły początek spotkania nieco przespały i zostały skarcone bramką. Później zespół Mourinho prezentował się zdecydowanie lepiej i mógł schodzić na przerwę z prowadzeniem.
45'+Dośrodkowanie Younga z niemal linii końcowej, Lingard doszedł do pozycji strzeleckiej, uderzył głową, lecz nie trafił w bramkę. Korner dla United, ale nie przynosi żadnych korzyści.
45'Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
41'Błyskawiczna kontra Manchesteru United - Martial pociągnął z piłką kilkanaście metrów, podał do Mychitariana. Ten przekombinował, zaczął niepotrzebnie dryblować i w efekcie nie oddał strzału.
38'Posiadanie piłki 70-30% na korzyść Manchesteru United.
37'CONWAY! Young nie upilnował piłkarza Blackburn, ten wbiegł w szesnastkę, uderzył z ostrego kąta, ale nad poprzeczką.
36'Złe rozegranie rzutu wolnego przez Herrerę. Poszła groźna kontra, którą na szczęście skasował Mychitarian.
35'Żółta kartka Williams upomniany kartką za faul na Youngu przy linii końcowej.
34'Mocny strzał Martiala zza pola karnego, zablokowany. Piłkarze United coraz częściej goszczą pod szesnastką Blackburn.
29'Mychitarian faulowany przed polem karnym. Strzał Ormianina, piłka ugrzęzła między zawodnikami, ostatecznie nie było zagrożenia pod bramką Blackburn.
27'GolGOOOOOOOOOOL! Kapitalne podanie Mychitariana z własnej połowy, zewnętrzną częścią stopy, do Rashforda. Anglik uniknął spalonego, znalazł się w sytuacji sam na sam ze Steele'em, minął bramkarza Blackburn i skierował piłkę do bramki!
26'Piekielnie mocne uderzenie Mychitariana z lewej nogi zza pola karnego, piłka nieznacznie mija bramkę Blackburn.
24'HERRERA! Hiszpan najpierw zapoczątkował akcję podaniem do Lingarda, ten zgrał na piąty metr, po chwili piłka wylądowała na 11. metrze pod nogami Herrery, który strzelił bardzo mocno. Steele pewnie interweniował.
21'Dośrodkowanie Herrery z rzutu wolnego z okolic narożnika boiska. Lingard uderza piłkę głową, ale Steele nie ma problemów ze złapaniem futbolówki.
17'GolGOL! Kapitalna akcja Emnesa, który zakręcił Marcosem Rojo, podał fantastycznie w pole karne do Grahama, który urwał się Smallingowi i strzałem w długi róg nie dał szans Romero.
16'Potężna bomba Emnesa zza pola karnego i fantastyczna parada Romero! Pierwszy sygnał ostrzegawczy dla Manchesteru United, bo w ostatnich minutach gra toczyła się głównie na środku boiska.
9'Chwilowa przerwa w grze, bo urazu kostki nabawił się Mulgrew. Wygląda jednak na to, że będzie w stanie kontynuować mecz..
8'Ładna akcja Lingarda, który wpadł z piłką w pole karne. Zagrał do Mychitariana, ale Ormianin pogubił się i ostatecznie nie było strzału na bramkę Blackburn.
4'Pierwsza akcja Blackburn Rovers, gospodarze wznowią grę od autu w narożniku boiska.
3'Manchester United od pierwszego gwizdka sędziego w natarciu. Na razie jednak bez zagrożenia pod bramką Steele'a.
1'Spotkanie rozpoczęte! Zaczęli piłkarze Manchesteru United.
Jose Mourinho dokonał siedmiu zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do starcia z Saint-Etienne.
Piłkarze obu zespołów już wychodzą na murawę Ewood Park. Za chwilę początek spotkania.
Na relację na żywo z meczu Blackburn Rovers vs Manchester United zapraszamy w niedzielę o godzinie 17:15.