Data: 26.04.2015 r.
Stadion: Goodison Park

Everton: Howard, Baines, Stones, Jagielka, Coleman, Barry, McCarthy, Osman (Mirallas 69'), Barkley (Naismith 87'), Lennon, Lukaku (Kone 87')

Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling, McNair, Shaw, Blind, Herrera, Mata (Di Maria 63'), Fellaini (Falcao 46'), Young, Rooney (Van Persie 87')

Manchester United przegrał 0:3 (0:2) z Evertonem w 34. kolejce Premier League. Czerwone Diabły zostały bezlitośnie wypunktowane przez liverpoolczyków na Goodison Park. Bramki dla The Toffees strzelili James McCarthy, John Stones i Kevin Mirallas. To druga ligowa porażka z rzędu drużyny Louisa van Gaala.

Manchester United mecz zaczął z dużym animuszem, ale graczy Louisa van Gaala szybko czekał zimny prysznic. Już w 5. minucie The Toffees objęli prowadzenie za sprawą Jamesa McCarthy'ego. Gospodarze wyprowadzili szybką kontrę po rzucie rożnym Czerwonych Diabłów, Irlandczyk wbiegł między Patricka McNaira i Daleya Blinda i posłał piłkę do bramki między nogami Davida de Gei.

Dwie minut później szansę na wyrównanie stanu rywalizacji miał Marouane Fellaini. Belg umiejętnie przejął piłkę tuż przez polem karnym, uderzył jednak niecelnie i w efekcie Tim Howard nie musiał nawet interweniować.

Mimo straconej bramki gra Manchesteru United mogła się podobać. Gracze Van Gaala wymieniali sporo podań, długo utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie sytuacje podbramkowe. W 15. minucie groźny strzał z linii pola karnego oddał Daley Blind, z którym pewnie poradził sobie Howard.

Kolejne okazje dla gości mieli Chris Smalling i Ashley Young. Strzał obrońcy United bez trudu obronił amerykański bramkarz Evertonu, a techniczna próba Younga zza pola okazała się bardzo nieudana.

The Toffees cierpliwie czekali na swoją kolejną szansę i doczekali się w 35. minucie. Everton zamknął Manchester United pod bramką i egzekwował aż trzy rzuty rożne pod rząd. Przy ostatniej próbie Leighton Baines posłał znakomitą piłkę na głowę niepilnowanego Johna Stonesa i było już 2:0.

Do końca pierwszej połowy Czerwone Diabły nie przeprowadziły już żadnej groźnej akcji. W przerwie Louis van Gaal zdecydował się na jedną zmianę – Marouane'a Fellainiego zastąpił Radamel Falcao.

Szansa na bramkę kontaktową dla Manchesteru United pojawiła się tuż po wznowieniu gry. Po rzucie rożnym i strzale Chrisa Smallinga, piłka spadła pod nogi Rooneya. Ten zdecydował się na uderzenie z trudnej pozycji, z półobrotu, lecz znakomitą interwencją popisał się Howard.

W 63. minucie Louis van Gaal, widzą brak poprawy w grze swoich zawodników, wprowadził na boisko Angela Di Marię. Argentyńczyk zastąpił Juana Matę.

W 70. minucie swoją niechlubną serię ośmiu meczów bez celnego strzału na bramkę przerwał Radamel Falcao. Kolumbijczyka wybiegającego zza linii obrońców Evertonu wypatrzył Di Maria, El Tigre oddał strzał głową będąc tyłem do bramki, ale nie zaskoczył Howarda.

W 74. minucie gracze Manchesteru United stracili ostatnie złudzenia na korzystny wynik na Goodison Park. Długą piłkę z własnej połowy zagrał Ross Barkley, McNair był przekonany, że sędzia odgwiżdże pozycję spaloną Romelu Lukaku, ale do akcji włączył się Kevin Mirallas i ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z De Geą. Winę za stratę bramki ponosił także Antonio Valencia, który odpuścił krycie Belga.

W 84. minucie Mirallas miał okazję na zdobycie swojej drugiej bramki. Potężny strzał gracza Evertonu zza pola karnego w efektownym stylu obronił jednak De Gea.

Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie. Warty odnotowania był jedynie jeszcze powrót Robina van Persiego do pierwszego składu United. Holender zastąpił Wayne'a Rooneya, który nabawił się urazu nogi.