Godzina: 17:00
Data: 05.05.2013 r.

Manchester United: Lindegaard - Rafael, Evans, Vidić, Evra - Jones, Anderson (Rooney 68'), Cleverley (Büttner 68'), Valencia, Giggs - Van Persie.

Chelsea: Cech - Azpilicueta, Ivanović, David Luiz, Cole - Ramires, Lampard - Oscar, Mata (Ake 90'), Moses (Torres 76') - Ba.

Manchester United przegrał 0:1 z Chelsea w hicie 36. kolejki Premier League. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Juan Mata, a gospodarze kończyli mecz w „dziesiątkę”, bo czerwoną kartkę otrzymał Rafael. Pomimo emocji w końcówce (niekoniecznie sportowych) trzeba przyznać, że hit zawiódł.

W 3. minucie po ładnie skonstruowanej przez Chelsea akcji blisko szczęścia był Demba Ba. Strzał głową Senegalczyka minął jednak bramkę Andersa Lindegaarda. W 9. minucie po centrze Valencii Robin van Persie ładnie zgrał piłkę klatką piersiową do Toma Cleverleya. Anglik nie trafił jednak czysto w futbolówkę i nie zdołał stworzyć zagrożenia bramce Petra Cecha.

W 13. minucie ładnym rajdem z własnej połowy popisał się Oscar. Brazylijczyk będąc w polu karnym uderzył mocno ze szpica. Piłka po interwencji Lindegaarda trafiła w słupek… i w ręce Duńczyka. W tej sytuacji nie zdążył z powrotem do szyków obronnych Patrice Evra. Trzy minuty później w kapitalnej sytuacji znalazł się Victor Moses. Po stracie piłki Cleverleya w środku pola kontrę wyprowadzili The Blues. Na bramkę Lindegaarda popędził Oscar, który z narożnika pola karnego wyłożył piłkę do Mosera. Nigeryjczyk powinien umieścić futbolówkę w siatce, ale zamiast w bramce piłka poszybowała w okolice piątego piętra trybun na Old Trafford.

Po chwili pokazem nieudolności wykazał się Anderson. Najpierw Brazylijczyk w świetnej sytuacji nie trafił w piłkę. Chwilę później strzał Cleverleya zablokował… Anderson, a prawdopodobnie po tej próbie byłoby 1:0. Wreszcie Ando po dośrodkowaniu Giggsa przyjął piłkę klatką piersiową tak, że ta odskoczyła mu na 5 metrów i spokojnie w ręce złapał ją Cech. Swym występem Brazylijczyk tylko utwierdził sir Alexa Fergusona o braku przydatności byłego gracza FC Porto w zespole z Old Trafford.

W 30. minucie Demba Ba na lewym skrzydle wszedł w drybling z Jonnym Evansem. Senegalczyk zdołał oszukać zwodem obrońcę Manchesteru i oddał mocny strzał. Były gracz Newcastle United pomylił się jednak minimalnie. 10 minut później najlepszy na boisku Ryan Giggs dograł w pole karne do Robina van Persiego. Holender był atakowany przez Davida Luiza, ale zdołał oddać strzał… niestety minimalnie niecelny.

W ostatniej akcji pierwszej połowy z lewego skrzydła wprost na głowę van Persiego dośrodkował… Nemanja Vidić. Były Kanonier oddał mocny strzał, ale wprost w ręce Petra Cecha. Do przerwy było zatem 0:0.

Druga połowa do 73 minuty była słaba jak film „Kac Wawa”. Wtedy to po dośrodkowaniu Antonio Valencii najwyżej wyskoczył rezerwowy Wayne Rooney. Strzał głową Anglika minął jednak bramkę Petra Cecha. Pięć minut później powinno być 0:1. Po centrze Franka Lamparda delikatnie spóźnił się Juan Mata i nie zdołał skierować piłki głową do bramki Lindegaarda.

Chwilę później 1:0 mogło być, ale dla Manchesteru United. Ładną dwójkową akcję przeprowadzili Giggs i Rafael. Brazylijczyk będąc w polu karnym próbował zagrać do niepilnowanego van Persiego. Ofiarną interwencją popisał się jednak Ivanović i zapobiegł niebezpieczeństwu pod bramką Cecha.

W 87. minucie goście wreszcie zdobyli upragnionego gola. Po stracie Wayne’a Rooneya piłkę odebrał Frank Lampard i popędził na bramkę Lindegaarda. Anglik oddał futbolówkę do Ramiresa, ten do Maty, a Hiszpan uderzył. Futbolówka nie szła w światło bramki, ale odbiła się po drodze od nogi Phila Jonesa, potem od słupka i wpadła do siatki. Chwilę później zamiast odrabiać straty i strzelać gole piłkarze Manchesteru zajęli się nogami przeciwnika. Rafael w jednym ze starć kopnął Davida Luiza, który skwitował to uśmiechem. Howard Webb za nadmierną ostrość w grze pokazał obrońcy Manchesteru czerwoną kartkę. Wydaje się jednak, że była to decyzja pochopna.

To była ostatnia ciekawa akcja tego spotkania. Manchester United przegrał z Chelsea 0:1 i dzięki temu zwycięstwu The Blues wyprzedzili Arsenal w ligowej tabeli.