U-18: Krajowe mistrzostwo nie dla Manchesteru United

» 5 maja 2018, 15:01 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie pomiędzy Chelsea i Manchesterem United, którego stawką było krajowe mistrzostwo na poziomie Premier League do lat 18, zakończyło się zwycięstwem The Blues 3:0.
» Czerwone Diabły nie sprostały swoim rówieśnikom z Londynu
Oba zespoły przystąpiły do starcia na Leigh Sports Village po wygraniu swoich dywizji. Na trybunach tego obiektu znaleźli się między innymi szkoleniowiec drużyny do lat 23, Ricky Sbragia czy sir Bobby Charlton.

Kieran McKenna miał nieco ograniczone pole manewru przy wyborze składu na ten mecz. Powodem takiego stanu rzeczy jest udział czterech graczy United w trwających Mistrzostwach Europy do lat 17.

Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla graczy z Londynu. Już w czwartej The Blues zdołali wykorzystać rzut wolny na połowie Manchesteru United i wyjść na prowadzenie.

Czerwone Diabły próbowały zareagować na stratę gola poprzez ataki, w których najbardziej aktywni byli Tahith Chong oraz Nishan Burkart.

Tuż przed gwizdkiem arbitra na koniec pierwszej połowy Matěj Kovář popisał się znakomitą interwencją po kąśliwym strzale Calluma Hudsona-Odoiego.

Czeski bramkarz był jednak bezradny w 58. minucie, gdy futbolówkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez pole karne precyzyjnie kopnął George McEachran.

Podopieczni Kierana McKenny musieli podjąć większe ryzyko w swoich atakach, co przełożyło się na skuteczny kontratak Chelsea. Rezultat rywalizacji po szybkim wypadzie z własnej połowy ustalił Tariq Lamptey.

W ostatnim kwadransie dwie żółte kartki obejrzał Billy Gilmour, lecz Manchester United nie był w stanie wykorzystać przewagi liczebnej.