Kapitalna interwencja De Gei w derbach Manchesteru [wideo]

» 7 kwietnia 2018, 21:12 - Autor: matheo - źródło: twitter.com
Manchester United w meczu z Manchesterem City (3:2) zanotował jeden z najbardziej pamiętnych comebacków w historii Premier League. Spora w tym zasługa Davida de Gei.
» David de Gea ostatecznie mógł opuścić Etihad Stadium w świetnym humorze
Dla hiszpańskiego bramkarza mecz na Etihad Stadium był słodko-gorzki. W pierwszej połowie nieudany wykop De Gei doprowadził do drugiej bramki Manchesteru City. Wówczas wydawało się, że The Citizens zgarną komplet punktów i zapewnią sobie tytuł mistrza Anglii w starciu z odwiecznym rywalem.

W drugiej połowie Manchester United wbił Obywatelom trzy bramki. Kompletu punktów nie udałoby się jednak wywieźć, gdyby nie znakomita interwencja Davida de Gei w doliczonym czasie gry. Hiszpan tylko we wiadomy sobie sposób powstrzymał strzał Sergio Aguero z pięciu metrów.

De Gea nie tylko odkupił swoje winy za pierwszą połowę, ale zgłosił swoją kolejną kandydaturę do interwencji sezonu w Premier League.