Statystyki: Manchester United vs Liverpool FC 2:1

» 10 marca 2018, 15:34 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Manchester United pokonał Liverpool 2:1 (2:0) w 30. kolejce Premier League. Dwie bramki dla Czerwonych Diabłów zdobył w sobotnie popołudnie Marcus Rashford.
» Marcus Rashford zdobył dwie bramki w meczu z Liverpoolem i pozwolił drużynie zgarnąć cenne trzy punkty
Piłkarze Jose Mourinho w meczu z The Reds rozegrali kapitalną pierwszą połowę, w której wykorzystali niemal wszystkie bramkowe okazje. Po zmianie stron skoncentrowali się już tylko na obronie korzystnego wyniku.

O sporym pechu może mówić Eric Bailly, który w 66. minucie skierował piłkę do własnej bramki. Iworyjczyk z nawiązką odkupił jednak „samobója” i był wyróżniającą się postacią w bloku defensywnym United.

Czerwone Diabły dzięki wygranej umocniły się na pozycji wicelidera Premier League.

MANCHESTER UNITED – LIVERPOOL FC 2:1 (2:0)
Posiadanie piłki: 31,9% – 68,1%
Strzały łącznie: 5 – 14
Strzały celne: 2 – 2
Strzały niecelne: 1 – 5
Strzały zablokowane: 2 – 7
Celność podań: 68,3% – 82,9%
Rzuty rożne: 1 – 13