Jest porozumienie w sprawie przerwy zimowej w Anglii

» 27 lutego 2018, 17:08 - Autor: Rio5fan - źródło: skysports.com
Jak informują angielskie media, władze Football Association, Premier League oraz Football League porozumiały się w sprawie wprowadzenia dwutygodniowej przerwy zimowej dla każdej z drużyn.
» Piłkarze angielskiej ekstraklasy dostaną wolne zimą
Przerwa po raz pierwszy miałaby się pojawić w sezonie 2019/2020. Proponowane rozwiązanie zagwarantuje wszystkim 20 klubom angielskiej ekstraklasy przynajmniej 13 dni przerwy w lutym.

Kibice nie muszą się jednak obawiać nudy, ponieważ mecze byłyby zaplanowane tak, by nie pozostawiać żadnego weekendu "wolnym" od rozgrywek Premier League.

By pozwolić na taką zmianę, organizatorzy Pucharu Anglii będą zmuszeni przenieść termin rozegrania piątej rundy na środek tygodnia oraz zaprzestać rozgrywania rewanżów w przypadku remisu.

Ostateczna decyzja dotycząca wprowadzenia przerwy zimowej należy teraz do Angielskiej Federacji Piłkarskiej.

„Chelsea potrzebuje Lewandowskiego bardziej, niż Manchester United”
Hamilton: Powołanie od Mourinho było niesamowite

Komentarze (11)

Klimaa: Można powiedzieć - wreszcie. Na pewno pomoże to zespołom w przygotowaniu zawodników do ostatnich 3-4 miesięcy sezonu.
» 27 lutego 2018, 23:28 #11
Niko99: Bardzo dobrze niech wprowadzą już dawno powinni to zrobić .
» 27 lutego 2018, 21:03 #10
QsQs: Wreszcie idą po rozum do głowy
» 28 lutego 2018, 09:06 #9
Gallacher: Ciekawe co za baran wymyślił dodatkowy mecz w przypadku remisu,takie mecze powinni być już w trakcie pierwszego wylosowania zakończone dogrywką ewentualnie tylko karnymi,a nie jakieś dodatkowe terminy i mecze.
» 27 lutego 2018, 17:35 #8
Zer0: To jest jeden z elementów tradycji Pucharu Anglii. Kiedyś mecze powtarzano do momentu kiedy jedna z drużyn nie wygrała i zdarzały się przypadki, że potrzebowano 6 spotkań żeby znaleźć zwycięzcę. Można oczywiście dyskutować, że dawniej drużyny miały mniej napięty terminarz i oczywiście będzie to prawda, ale powtarzanie meczów istnieje praktycznie od początku rozgrywek w 1875 r. kiedy pierwsze spotkanie zakończyło się remisem, a dopiero drugie wyłoniło triumfatora, więc twierdzenie 'ciekawe co za baran to wymyślił' jest głupie, bo istniało to od zawsze.
» 27 lutego 2018, 17:55 #7
Gallacher: Tradycja tradycją,ale szkoda że ktoś nie wziął pod uwagę że liga ma 38 meczy + CL i puchar Anglii,a zespołu z Championship gdzie mają 24 ekipy co daję notabene 46 meczy i to daję dodatkowe zmęczenie.
» 27 lutego 2018, 18:56 #6
Magik1990MU: wówczas nie było czegoś takiego jak LM, a liga dopiero się formowała. Obecnie jest to bardzo niewygodna formuła. Zlikwidować jak najszybciej.
» 27 lutego 2018, 19:14 #5
pilchu: Mecze pucharu anglii czy pucharu ligii w przypadku remisu powinny konczysz sie na rzutach karnych az do polfinalow. Dopiero 1/2 pucharow powinna byc rozgrywana dwumeczem. Wtedy stworzy sie sporo terminow. Dodatkowo w lutym wraca LM wiec nasze zespoly mialyby wiece swiezosci.
» 27 lutego 2018, 17:26 #4
Rakusz: W końcu jakaś mądra decyzja. Może dzięki temu drużyny coś w pucharach zaczną grać.
» 27 lutego 2018, 17:23 #3
Rio5fan: Moim zdaniem może być odwrotnie. Wydaje mi się, że przerwa piłkarzom najbardziej potrzebna byłaby w grudniu. A przy tym rozwiązaniu i tak będą zmęczeni po okresie świąteczno-noworocznym, a przerwa będzie przypadała na luty, kiedy wraca Liga Mistrzów.
» 27 lutego 2018, 18:04 #2
united30: Ta przerwa już powinna byc dawno w anglii a oni teraz dopiero na to wpadli !!
» 27 lutego 2018, 17:14 #1