U-19: Manchester United za burtą Ligi Mistrzów

» 21 lutego 2018, 18:28 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Manchester United przegrał wyjazdowe starcie z Liverpoolem 0:2 w ramach 1/8 finału młodzieżowej Ligi Mistrzów i pożegnał się z tegoroczną edycją rozgrywek.
» Czerwone Diabły nie sprostały The Reds i pożegnały się z Ligą Mistrzów
Mecz odbywał się na stadionie Prenton Park, gdzie na co dzień występuje drużyna Tranmere Rovers.

The Reds wyszli na prowadzenie już w jedenastej minucie rywalizacji. Wówczas dośrodkowanie Neco Williamsa wykorzystał Ben Woodburn, który strzałem głową z bliskiej odległości pokonał Alexa Fojtíčka.

Najlepszą szansę do wyrównania w pierwszej połowie miał Tahith Chong. Na sześć minut przed przerwą Ethan Laird przedarł się prawym skrzydłem i dośrodkował piłkę przed pole karne Liverpoolu. Nabiegający Chong huknął na bramkę Kamila Grabary, lecz futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Skrzydłowy Czerwonych Diabłów mógł wpisać się na listę strzelców również w drugiej połowie. Błąd polskiego bramkarza The Reds wykorzystał Josh Bohui, który odebrał Grabarze piłkę na skraju pola karnego. Następnie wyłożył ją do Tahita Chonga, ale strzał 18-latka sprzed bramki wybił Conor Masterson.

Ostatecznie Liverpool zadał drugi cios za sprawą wprowadzonego na boisko Rafaela Camacho, który strzałem z dystansu ustalił wynik spotkania na 2:0 dla The Reds.