U-18: United bez punktów w starciu z Newcastle

» 10 lutego 2018, 22:45 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Sobotnie spotkanie Newcastle United z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.
» Tahith Chong wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z Newcastle United
Pierwsza połowa meczu rozgrywanego w ośrodku treningowym Srok nie przyniosła bramek. W drugiej ekipa z północy Anglii potrzebowała ośmiu minut do wyjścia na prowadzenie.

Wówczas napastnik Newcastle United, Elias Sorensen, zdołał wpakować piłkę do siatki strzałem przy bliższym słupku Alexa Fojtíčka.

Nadzieję na zdobycz punktową Czerwonym Diabłom dał Tahith Chong. Skrzydłowy United opanował spadającą na ziemię piłkę w polu karnym gospodarzy i precyzyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Zanosiło się na to, że obie strony podzielą się punktami, jednak w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Mace Goodridge.

Była to dopiero trzecia ligowa porażka Manchesteru United w młodzieżowej Premier League. Podopieczni Kierana McKenny utrzymali się na pierwszym miejscu w lidze, jednak kolejne trzy zespoły w tabeli rozegrały o jeden mecz mniej.

Młode Diabły wrócą do akcji 24 lutego, gdy do Manchesteru przyjedzie aktualny wicelider, czyli Everton.