Statystyki: Everton - Manchester United 0:2

» 1 stycznia 2018, 20:33 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Manchester United w dobrym stylu pokonał Everton w 22. kolejce Premier League. Czerwone Diabły dzięki bramkom Anthony’ego Martiala i Jessego Lingarda wygrały 2:0 i zgarnęły pierwsze 3 punkty w 2018 roku.
» Anthony Martial otworzył wynik meczu na Goodison Park
Manchester United na Goodison Park długo nie mógł zagrozić bramce Jordana Pickforda. W pierwszej połowie Czerwone Diabły oddawały liczne strzały z dystansu, ale mijały one bramkę The Toffees.

Po zmianie stron piłkarze Jose Mourinho podkręcili tempo. Najpierw do siatki trafił Martial, a kilkanaście minut później zwycięstwo przypieczętował Lingard. Francuz i Anglik popisali się kapitalnymi technicznymi uderzeniami zza pola karnego.

Oto najważniejsze statystyki poniedziałkowego meczu.

EVERTON - MANCHESTER UNITED 0:2 (0:0)
Posiadanie piłki: 39,8% – 60,2%
Strzały łącznie: 12 – 21
Strzały celne: 0 – 6
Strzały niecelne: 6 – 8
Strzały zablokowane: 6 – 7
Celność podań: 77% – 84,9%
Rzuty rożne: 6 – 6