Cookies na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików Cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Jeżeli rozumiesz i akceptujesz powyższy fakt, kliknij w link obok. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do zapoznania się z naszym działem "Polityka Cookies", klikając na link po prawej.

Akceptuj pliki Cookies

Więcej informacji

Porażka w derbach Manchesteru. Przewaga City rośnie

» 10 grudnia 2017, 19:32 - Autor: Bart - Źródło: DevilPage.pl
Manchester City okazał się lepszą drużyną w 175. Derbach Manchesteru. Obywatele pokonali zespół Jose Mourinho 2:1 na Old Trafford po bramkach Davida Silvy oraz Nicolasa Otamendiego. Bramkę kontaktową w pierwszej połowie dla United zdobył Marcus Rashford.
Porażka w derbach Manchesteru. Przewaga City rośnie
» United nie zdołali powstrzymać obecnego lidera Premier League
Oceń zawodników:
David de Gea
Antonio Valencia
Chris Smalling
Marcos Rojo
Ashley Young
Nemanja Matić
Ander Herrera
Marcus Rashford
Jesse Lingard
Anthony Martial
Romelu Lukaku
Juan Mata
Victor Lindelof
Zlatan Ibrahimović

Oddano 381 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Pierwsza połowa derbów Manchesteru zdecydowanie należała do niebieskiej części miasta. Gracze The Citizens zdominowali posiadanie i rozgrywanie piłki oraz ilość strzałów na bramkę rywali.

Dobrą okazję City miało już w 16. minucie. Raheem Sterling uderzał z 11 metrów po podaniu od Gabriela Jesusa. Na szczęście zrobił to lekko i trafił prosto w stojącego Davida De Geę. Chwilę potem Jesus wkręcił w murawę Marcosa Rojo po długim podaniu od Fernandinho. Zawodnik City uderzył jednak nieczysto, przez co bramkarz United nie miał problemów z interwencją.

Pierwsze dogodna okazja dla Manchesteru United nadarzyło się dopiero w 29. minucie, chociaż nie zakończyła się ona strzałem. Rashford zagrał długą piłkę do Lingarda przed pole karne. Jesse był bliski przejęcia futbolówki i sytuacji sam na sam. Niestety w ostatniej chwili defensor City wycofał piłkę do Edersona i zakończył atak United.

W 42. minucie Sane uderzył mocnym wolejem z ostrego kąta, po dośrodkowaniu w pole karne i błędzie Younga, który nie sięgnął głową piłki. De Gea popisał się jednak instynktowną interwencją i wypiąstkował piłkę na rzut rożny.

Po dośrodkowaniu United nie mieli już tyle szczęścia. Piłka odbiła się od brzucha Romelu Lukaku i spadła pod nogi Davida Silvy, który wolejem umieścił ją w siatce z bliskiej odległości. De Gea nie miał w tej sytuacji żadnych szans.

Po bramce United poderwali się do ataku. Dobrym rajdem i dryblingiem popisał się Anthony Martial na początku doliczonego czasu gry. Strzał Francuza po ziemi zdołał jednak wyłapać Ederson.

Goalkeeper Manchesteru City nie miał już nic do powiedzenia w kolejnej akcji. Po dośrodkowaniu w pole karne, Fabian Delph popełnił fatalny błąd i przepuścił piłkę do niekrytego Rashforda. Anglik od razu uderzył mocno po ziemi i wyrównał wynik spotkania jeszcze przed przerwą.

W 55. minucie szczęście uśmiechnęło się do Manchesteru City. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego Silvy piłkę wybijał Romelu Lukaku. Belg jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka odbiła się od jego kolegi z drużyny i poleciała do niepilnowanego Otamendiego. Ten bez wahania złożył się do efektownym nożyc i z bliskiej odległości nie dał żadnych szans De Gei. City było ponownie na prowadzeniu.

Niewiele brakowało, aby w 64. minucie City podwyższyło swoje prowadzenie. Z boku pola karnego świetnie zachował się Silva, który sprytnym zwodem uwolnił się spod opieki Smallinga i zagrał do atakującego Gundogana. Ten chciał wystawić piłkę na pustą bramkę, ale na szczęście sytuację uratował dobrze ustawiony Ashley Young. Chwilę potem Romelu Lukaku znalazł się w dobrej odległości od bramki Edersona po podaniu od Rashforda. Belg uderzył mocno, jednak nad poprzeczką bramki gości.

70. minuta to świetna interwencja Davida De Gei. Kevin De Bruyne ruszył z indywidualnym atakiem i po chwili oddał mocny i celny strzał po ziemi, tuż przy słupku bramki United. De Gea zdołał efektownie wybić futbolówkę na rzut rożny.

Delph popełnił kolejny błąd w 76. minucie. Dzięki temu Rashford został niekryty w narożniku boiska i ruszył z atakiem na bramkę City. Anglik uderzył potężnie, lecz Ederson zdołał wybić na rzut rożny. Po tej akcji na murawie zameldował się Zlatan Ibrahimović, w którym Jose pokładał nadzieję na odwrócenie losów spotkania.

W 85. minucie Manchester United podniósł ciśnienie Pepowi Guardioli. Mata świetnie dograł na skrzydło, tam Martial zgrał futbolówkę na 5. Metr skąd Lukaku uderzył mocno na bramkę. Futbolówka trafiła jednak w gardło Edersona. Akcję próbował poprawić jeszcze Juan Mata, ale jego wolej z kilku metrów również trafił w bramkarza Manchesteru City.

W doliczonym czasie gry De Bruyne posłał idealną piłkę za plecy obrońców do Bernanrdo Silvy. Ten stanął w sytuacji sam na sam z De Geą, lecz Hiszpan skutecznym blokiem wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Manchester United 1:2 (1:1) Manchester City

Bramki: Rashford 45' - Silva 43', Otamendi 54'

Manchester United: De Gea - Valencia, Smalling, Rojo (Lindelof 46'), Young, Matić, Herrera (Mata 82’), Rashford, Lingard (Ibrahimović 76'), Martial, Lukaku

Manchester City: Ederson - Walker, Kompany (Gündoğan 46'), Otamendi, Delph, Fernandinho, De Bruyne, David Silva, Sterling, Sané (Bernardo Silva 88’), Gabriel Jesus (Mangala 58')

« Poprzedni news
Składy: Manchester United - Manchester City
Następny news »
Statystyki: Manchester United - Manchester City 1:2


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (445)


man1717: Trzy Angielskie zespoły w 1/4 a może i nawet 4 będą.
» 11 grudnia 2017, 12:22 #445
Me89: pofarciło się ;) nam i City chyba najbadziej.
» 11 grudnia 2017, 12:21 #444
Me89: Basel - City :D
» 11 grudnia 2017, 12:19 #443
RedDevils4life: Chelsea Barca! :D
» 11 grudnia 2017, 12:19 #442
RedDevils4life: No PSG pokaz siłę albo znowu koniec na 1/8.
» 11 grudnia 2017, 12:17 #441
man1717: Haha pisałem, w środę, że Sevilla bardzo bym chciał :)
» 11 grudnia 2017, 12:17 #440
EmilCioran: Mamy Seville!
» 11 grudnia 2017, 12:17 #439
RedDevils4life: Ekstra. Sevilla moze byc jak najbardziej.
» 11 grudnia 2017, 12:17 #438
Romek1981: Sevilla chyba elegancko
» 11 grudnia 2017, 12:16 #437
Romek1981: Trafić to porto :D
» 11 grudnia 2017, 12:15 #436
RedDevils4life: Czuje Bayern.
» 11 grudnia 2017, 12:13 #435
jaratkow: Jak widać "łaska kibica na pstrym koniu jeździ"... Nie szczędzą niektórzy krytyki po wczorajszej przegranej. Przegraliśmy to przegraliśmy - przed nami reszta sezonu. Dla mnie Manchester i tak zawsze będzie miał kolor czerwony.
Czy mogliśmy ten mecz wygrać? Albo może chociaż nie przegrać go? Pewnie! Każde gdybanie jest dzisiaj "uprawnione": gdybyśmy mogli zagrać z Pogbą w składzie... gdyby sędzia podyktował karnego po faulu na Herrerze... a może gdybyśmy nie starali się prowadzić w miarę otwartej gry tylko postawili autobus..?
Myślę że nie ma scenariusza po którym nie odezwałaby się rzesza malkontentów z narzekaniami. Bo przecież nawet wygrywając "zawsze można było wygrać wyżej"... Sporo jeszcze do końca sezonu może się wydarzyć chociaż zdeklasowanie City to już chyba tylko marzenie. Ale czy świat się przez to skończył? Przed rokiem Mourinho pokazał, że gdy zmalały szanse na miejsce w top4 i awans do LM potrafił ustawić właściwie priorytety i mimo katastrofalnej sytuacji kadrowej wywalczyliśmy awans do LM wygrywając LE. Może w tej chwili także pora ustawić odpowiednio priorytety? Wygraliśmy grupę w LM... gramy we wszystkich rozgrywkach na Wyspach... Zbliża się styczeń i może czas na rozsądne ruchy kadrowe. Miejsce w top4 wydaje się ponad wszelką miarę realne więc... A że ludki podszywające się pod kibiców i zwykli malkontenci będą sobie używać... Zawsze tak będzie. Niestety...
» 11 grudnia 2017, 12:13 #434
jaratkow: Poprzedni wpis powstał jeszcze przed losowaniem par w LM. Dziś znamy już wyniki losowania. Wyniki korzystne dla zespołów z Premiership. Nie miałbym nic przeciwko gdyby los ponownie doprowadził do finału United vs Chelsea. Z tamtego Finału na Łużnikach mam oryginalną pamiątkę: koszulkę okolicznościową Czerwonych Diabłów. I cudowne wspomnienia. Może w Kijowie będzie podobnie..?
» 12 grudnia 2017, 11:20 #433
Romek1981: Też wam tak zacina eurosport?
» 11 grudnia 2017, 12:02 #432
Me89: Ja na tel z YT transmisję mam i w miarę śmiga :)
» 11 grudnia 2017, 12:14 #431
Mietek1978: Teraz marudzenie a jak wygrają z to z zachwytu nie będą mogli wyjśc jake to UTD silne itd...Chorągiewki i tyle
» 11 grudnia 2017, 11:25 #430
michal1993: prosta sprawa , w meczach z topowymi drużynami brakuje nam jaj, gramy jak sparaliżowani nie potrafimy narzucić swojego tępa gry. nie mamy zawodnika który pociągnie zespół do ataków,
» 11 grudnia 2017, 11:15 #429
KSPR2017: Nie chcę mówić kto tu jest tępy
» 11 grudnia 2017, 12:14 #428
oldfashioned: Komentarz zedytowany przez usera dnia 11.12.2017 10:55

Oglądam, oglądam i oglądam już ponad 20 lat. Czytam, czytam i czytam. I płakać się chce! Ograniczę się do jednej uwagi; środek pola! Bez DWÓCH kreatywnych nie da rady, tym bardziej, że brak przecinaka typu Roy Keane. Pogba jest w stanie zagrać za dwóch, ale jednak jest tylko jeden. Gole może strzelać każdy, a zwalanie wszystkiego na Lukaku skwituję tak: Lacazette i Sanchez, to jeszcze większe cieniasy, nie? Boli fatalna technika wielu graczy, np. umiejętność gry w piłkę przez środkowych obrońców: przy nich taki Otamendi wygląda jak Messi. Boli nieskuteczność w powietrzu, a nawet gdy Lukaku coś wygra, to piła idzie do przeciwnika. Boli słabość w starciach bark w bark, chłopów mamy tęgich! Zgadzam się z głosami, które mówią, że przewietrzenie ławki/szatni mogłoby podziałać pozytywnie. Mecz przegrany, sędzia niezbyt równy, Lukaku przegrzany.
» 11 grudnia 2017, 10:54 #427
bulka1986: Ja tylko szybko na temat Lukaku, po pierwszych meczach w sezonie można było pomyśleć, że mamy dobrego napastnika na dobrych kilka lat... ale jeżeli spojrzeć na grę Lukaku, to wcale taki dobry nie jest. Widać, że nie umie dłużej przytrzymać piłki, brak mu odpowiedniej techniki, to wszystko wygląda jakby piłka go parzyła i chciałby ją jak najszybciej odegrać. Do tego widać, że prawą nogą umie grać tak jak Valencia lewą - była sytuacja w meczy, gdzie Lukaku wyprowadził sobie piłkę i biegł a ta odbiła się o jego prawą nogę w sposób tak niefortunny, że znalazła się zaraz przy obrońcy City... I jeszcze jak pomśleć ile pieniędzy on kosztował...
» 11 grudnia 2017, 10:50 #426
DevilRider: Komentarz zedytowany przez usera dnia 11.12.2017 10:19

Z Jose za sterem nasz klub nie wróci do wielkości.Jose to obecnie trener strażak.Wpadnie uspokoi sytuację w klubie ale nic więcej. Trzeba przyznać że Mou świetnie ustawił nasza defensywa .Dzieki temu udaje nam się przede wszystkim wygrywać z gorszym zespołami i unikać wpadek.Niestety ale z kolei Mou całkowicie stracił pomysł na ofensywę.Obecnie nasz pomysł na atak to pomysł żywcem od Franka Smudy.Czy taktykę ofensywną układa Smuda czy Jose to jest to bez większego znaczenia bo jest dokładnie taka sama.Nawet jakby Jose miał w ataku Ronaldo Messiego i Neymar to wcale by to lepiej nie wyglądało.Sorry ale z taktyka ofensywne z ekstraklasy wygrać z czołówką jest ciężko.Jose po wysłaniu z Chealae stracił poczucie pewności siebie i to widać z meczach z czołówką
» 11 grudnia 2017, 10:13 #425
kckMU: "Niestety ale z kolei Mou całkowicie stracił pomysł na ofensywę."

Zgoda i nie zgoda za jednym razem. Mamy dużo pomysłu w ofensywie, gdy gramy z Pogbą. Problemem jest to, że bez niego sobie nie radzimy. Ten nieudany transfer Griezmanna odbija nam się czkawką do teraz. W zespołach z samej czołówki, jeśli z różnych powodów wypada jeden kot od rozbijania rywali, to jest jeszcze drugi. Nam drugiego zabrała blokada transferowa dla Atleti i dlatego jesteśmy uzależnieni.
» 11 grudnia 2017, 11:14 #424
JacekB: Prawda jest taka, że prawdziwych wyjadaczy poznaje się po występach przeciwko dobrym drużynom. Lukaku okazał się średniakiem którego najwyraźniej przerasta ten klub. Najbardziej denerwują mnie jego uśmieszki po złym zagraniu. Jest to nic innego jak dobra mina do złej gry.Niestety jak ogląda się Moratę (dałem taki przykład z wiadomego powodu bo przecież to był też kandydat na transfer tego lata)jego zaangażowanie, ustawianie się na boisku to zjada w tym momencie Lukaku na śniadanie. To już Zlatan przez kwadrans pokazał więcej niż ta jałopa przez całe spotkanie. Nie to wymaga się od zawodnika, który kosztował tyle kasy. Oczywiście można teraz gdybać czy Morata byłby lepszy w filozofii Mou ale daje teraz nam dużo ten fakt do myślenia. To juz Roo grając w słabiutkim Evertonem ma tyle samo bramek co nasz mega gwiazda strzelając bramki Arsenalowi, City czy Liverpoolowi. Myślę, że posadzenie go w przyszłym meczu na ławce nie byłoby złym rozwiązaniem.Jeśli ma jaja to zmotywuje go do lepszej gry i pokaże innym, że nie ma w tym zespole świętych krów. Chociaż szczerze zupełnie w to nie wierzę. Będziemy teraz pewnie czekali jak przełamie się z jakimiś ogórkami i odkładali ocenę jego gry na koniec sezonu. Trzeba pogodzić się z porażką i czekać na dalszy rozwój wydarzeń. Zresztą dzisiaj losowanie Ligi Mistrzów i aby na tym etapie nie trafić z trójki Real, Bayern czy Juve.
» 11 grudnia 2017, 09:56 #423
Me89: Sporo osób w swoich komentarzach odnosi się do konieczności zrobienia rewolucji w składzie. Ja się pod tym jak najbardziej podpisuje. Poniżej lista piłkarzy + info, czy powinni zostać czy odejść. Oczywiście są to moje oceny i nie dotyczą najbliższego okienka czy dwóch najbliższych, a ogólnie czy widzę ich w United. Dlatego uprzedzam, żeby nie sapać tu o fifie. Nie będę argumentował każdej mojej sugestii, bo każdy z Was wie, jak kto gra. Odniosę się do kilku przypadków. Napiszę dodatkowo, że ja chciałbym pójść w stronę dynamicznej i kreatywnej gry w piłkę polegającej na graniu po ziemi w dużej mierze.

DDG - IN
Romero - IN (aczkolwiek pewnie będzie chciał odejść i pojawi się problem z 2 bramkarzem)
Darmian - OUT
Valencia - IN (aczkolwiek jest już wiekowy i warto rozglądać się za zmiennikiem)
Lindelof - IN
Jones - OUT (ze względu na to, że nie można na niego liczyć i non stop łapie kontuzje)
Rojo - IN
Shaw - IN
Blind - OUT
Fellaini - OUT
Herrera - OUT (ze względu na jego prze zachowawczy styl gry w ostatnim sezonie. Jego podań do przodu nie pamiętają najstarsi górale)
Perreira - IN (powinien dostać szansę, jest kreatywnym zawodnikiem)
Carrick - OUT
Matic - IN
Pogba - IN
Young - IN (ale tylko jako zmiennik w kolejnym sezonie)
Ibra - OUT (w kolejnym sezonie już go nie widzę u nas)
Lukaku - IN (chociaż ławka mu się przyda na jakis czas)
Rashford - IN (jako zmiennik napastnika środkowego, a nie skrzydłowy)
Martial - IN
Mata - OUT (warunki fizyczne i dynamika to jakaś totalna porażka u niego. Nawet D.Silva pokazał, jak się szybko biega, czy przestawia potencjalnie silniejszych rywali, nawet Stering jest dużo siniejszy w walce o piłkę)
Miki - OUT (wiadomo :) )
Wilson - OUT (chociaż jego nawet nie ma co tu umieszczać)

Transfery, jakie w mojej ocenie powinny zostać zrealizowane:
- potencjalny następna Valencii
- lewy obrońca (oczywiście, jesli nie będzie to shaw)
- młody środkowy pomocnik z myślą o przyszłości. Profil kreatywnego rozgrywającego
- 10siątka już teraz mogąca wnieść dużą jakość
- Klasyczny skrzydłowy potrafiący dryblować, robić przewagę, utrzymać się przy piłce

W mojej opinii, kluczowe co powinno się wydarzyć, to przejście na system 4-3-3 bez 10siątki. Niestety Jose pcha to swoje 4-2-3-1, gdzie każdy piłkarz bardziej skupia się na defensywie, niż na tym, w czym jest najlepszy.
W systemie 4-3-3 grają drużyny prezentujące aktualnie najlepszą piłkę (City, PSG, Real, Barca, Liverpool - tak, oni grają bardzo ładną piłkę dzięki temu ustawieniu, jeśli wzmocnią kadrę to i oni nas zostawią z tyłu). To system pozwalający trójce atakujących skupić się bardziej na ofensywie, gdzie u nas Rasford/Martial dopiero zaczeliby grać na maxie swoich możliwości. To idealny system dla Pogby i Matica, gdzie ten drugi gra środkowego zabezpieczającego, Pogba może rozgrywać, a do pomocy ma jeszcze drugiego rozgrywającego pomocka grającego z drugiej strony Matica. To system, gdzie rozgrywa się od tyłu, a mamy Lindelofa Bailliego i Rojo. To system, gdzie boczni obrońcy mogą mocno pohasać - Valencia, Shaw czy Young.

No ale cóż, tego chyba za czasów Jose nie doświadczymy :)

Na koniec przypomnę, powyższe opinie sprzedac/zostawic są moje subiektywne, a ponadto nie dotyczą jednego/dwóch okienek, a ogólnie tego, czy dany piłkarz w mojej ocenie powinien grać dla tego klubu.
» 11 grudnia 2017, 09:50 #422
sinedd91: ogólnie nie mam nic do tego co napisałes...
ale czemu Jones OUT??
imo to bardzo dobry zawodnik, jego problemem sa kontuzje to fakt... ale to zawodnik, który w defensywie robi dużą różnicę na naszą korzyść...
» 11 grudnia 2017, 09:57 #421
JacekB: Oprócz Jonesa sto procent racji
» 11 grudnia 2017, 09:59 #420
dzilu96: Twoje życzenia to jakieś 300-400mln, wydamy tyle do następnego sezonu?
» 11 grudnia 2017, 10:01 #419
JacekB: Pieniądze w naszym przypadku nie mają znaczenia. Znaczenie ma filozofia Mou
» 11 grudnia 2017, 10:02 #418
Me89: Jak jest w formie, to jest świetny to fakt. Tylko te kontuzje co sezon to samo. Ale oczywiście mając Lindelofa, Baillego i Rojo - Jones mógłby być w zespole jako zmiennik. Nie chciałbym rozpatrywac go pod kątem podstawowego obrońcy, ponieważ zależy mi na zgranym monolicie. A przy tylu kontuzjach ciężko o to. To jedyny powód.
» 11 grudnia 2017, 10:03 #417
walentos: Nie wiem czy śmieszniejszy jest sam komentarz czy to że tyle osób się z tym zgadza. Jak można sprzedać 10 zawodników i kupić w ich miejsce 5 podczas gdy już teraz mamy kłopoty kadrowe i braki na pozycjach :) ? Myślcie ludzie, połowa z tych zawodników powinna z nami zostać chociażby na rezerwę. Serio wydaje wam się że kupimy klasowych zawodników którzy przyjdą do nas grzać ławę? Nie kupimy nawet w połowie tak dobrych rezerwowych dlatego taki Mata Fellaini Herrera Darmian Carrick powinni z nami zostać jeśli zechcą i nie będą marudzić.

Zgodzę się z tym że kilku zawodników powinnismy pożegnać ( Miki , Blind, Smalling, Wilson, Lingard ). Bo oni chcą grać częściej a nie spełniają oczekiwań. Za tę piątkę możemy też dostać niezłą sumkę która chociaż w połowie pokryje nam zawodników którzy przyjdą do klubu i tutaj potrzeba bez wątpienia:

- prawego skrzydłowego na już
- jednego zawodnika na 10 na już i drugiego latem.
- środkowego pomocnika o charakteryce możliwie zbliżonej do Pogby

Lewy obrońca to temat do rozważenia po sezonie. Póki co Young sprawuje sie nieźle a Shaw swoim ostatnim występem daje duże nadzieje na to że na tę pozycję nie będziemy potrzebować wzmocnień ale poczekajmy z oceną sytuacji do końca sezonu.
» 11 grudnia 2017, 10:21 #416
Me89: Walentos, jakbyś czytał uwaznie, to byś doczytał, że nie chodzi o jedno-okienkową rewolucję. To normalnie, że jeśli zabraknie tylko piłkarzy ze statusem OUT, to klub będzie systematycznie pozyskiwał innych, lub będą się przebijać na ławkę tacy jak Pereirra czy Fosu czy inni młodzi.
Wyraźnie podkreśliłem, że nie chodzi o najbliższe okienka, a generalnie o to, jacy piłkarze nie powinni w mojej ocenie grać w tym klubie.

Gdybyś nie był ukierunkowany na przebijanie swojej racji w każdym poście, pewnie byś nie musiał aż tak się produkować. Ludzie czytają ze zrozumieniem, więc się zgadzają.
» 11 grudnia 2017, 10:33 #415
walentos: Przeczytałem wszystko ze zrozumieniem. Zastanawiam się tylko czy Ty zrobiłeś to samo. Ilośc okienek nie ma tutaj znaczenia. Napisałem Ci przecież że nie znajdziemy nigdzie zawodników na rezerwę którzy dawali by przynajmniej połowę tej jakości jaką dają nam zawodnicy których oznaczyłeś jako OUT. Nie jesteśmy Realem czy Barcą do których kolejka na ławkę rezerwowych jest dłuższa niż do pierwszego składu Arsenalu. Nie jesteśmy też City czy PSG które płacą swoim rezerwowych grubą kase za siedzenie.

A może próbujesz nas tu przekonać że mamy naszą ławkę opierać na wychowankach? Tylko ze wtedy szybko staniemy się drugim Arsenalem.

Powinniśmy zaufać Mou, on przed sezonem powiedział ze nie kupił wszystkich których chciał kupić. Dajmy mu jeszcze jedno/dwa okienka. Co do zawodników którzy odejdą to chyba zdążyliśmy się już zorientować że gdy ktoś nie gra to dużo czasu mu w Manchesterze nie zostało dlatego Miki, Blind i Wilson w ciągu najbliższych dwóch okienek zmienią klub.
» 11 grudnia 2017, 10:57 #414
Me89: A Ty dalej nie rozumiesz, że to moja subiektywna opinia, że Ci piłkarze po prostu nie powinni grać dla klubu i nie wyznaczam żadnemu daty odejścia.

Ale idąc Twoim tokiem myślenia, nie uważam, że Darmian, Herrera, Mata są wartościowymi zmiennikami i wręcz uważam, że zarabiający mniej Fosy, czy Andreas Pereira będą na ławce chętniej, a i piłkarsko z pewnością nie dadzą nam mniej. Także podsumowując, bo nie mam zamiaru tu Cię do niczego przekonywać: ja nie odnoszę się do sprzedaży kogolwiek na już, napisałem kto w tym klubie nie powinien być według mojej oceny. Ale wychodząć na przeciw Twoich argumentów, nie uważam, że Ci piłkarze o których mówisz dają nam wiele i cieżko byłoby ich zastąpić. Fosu = Darmian, Perreira = Herrera etc. Ale to wszystko IMO.
» 11 grudnia 2017, 11:11 #413
Romek1981: Pereira tak chętnie siedział by ławce dlatego odszedł na wypożyczenie...
» 11 grudnia 2017, 11:36 #412
Me89: Pogba, Matic, Herrera, Mata, Fellaini, Carrick - Ty byś na jego miejscu został ?

W sparingach grał lepiej od wielu, a na poczatku sezonu nawet na ławkę go Jose nie brał. Z resztą każdy zna stosunek Jose do stawiania na młodych nie ogarnych jeszcze zawodników.
» 11 grudnia 2017, 11:41 #411
walentos: Przecież Pereira gra bardziej na pozycji Maty i Mikiego jako ofensywny pomocnik. Obaj na początku sezonu spisywali się lepiej i skoro Andreas chciał grać regularnie to wypożyczenie było dobrym wyjściem. Matic Pogba Fellaini Carrick Herrera nie mieli tu nic do rzeczy.
» 11 grudnia 2017, 11:55 #410
Me89: Walentos, co Ty gadasz :) to wróć do składów ze sparingów przed sezonowych i zobacz, gdzie Jose testował Pereirę. Wypadł tam bardzo dobrze, dlatego pamiętam zdziwnie nawet na DP, że w pierwszych meczach nie było go nawet na ławce.
» 11 grudnia 2017, 12:12 #409
walentos: On w karierze rozegrał 3 mecze na DP z czego tylko jeden u nas. Na Tournee to kiedyś i Rooney zagrał jako DP co nie znaczy że tam jest jego miejsce. Pereira nie ma warunków na DP i ma za duży ciąg na bramkę by tam grać. Jego pozycja to Ofensywny pomocnik lub skrzydłowy koniec kropka.
» 11 grudnia 2017, 12:28 #408
CoachMark: Po pierwsze umówmy się co do jednego. NIE MA I PRAWDOPODOBNIE NIE BĘDZIE czegoś takiego jak uniwersalny najlepszy styl gry. Nie bardzo rozumiem cel twojego posta, ale oceniłbym go jak tak znakomicie wymijający realia, że wręcz nigdy nie będzie pod wodzą Jose takiego scenariusza. Zdaje się, że TYLKO Chelsea po tym jak wrócił i odzyskał tytuł to była JEDYNA na prawdę zapierającą dech w piersiach ekipę. Pięknie się ich oglądało i też zdaje się wszyscy wtedy byli i w gazie i wysokich kwalifikacji. Z przodu imponujący mi techniką Costa jak się nie mylę, świetne skrzydła Eden i Willian podparte Mosesem do rotacji, w środku Cesc i Matic, zdaje się że swoje też robił, Ramires i Oscar. Na bokach Ivanovic i Azpilicueta, w środku Luiz ? i Cahill. Nie było tam słabej pozycji praktycznie. United takiej kadry jeszcze nie ma, ale to i tak był jakiś cud, że oni grali tak jak grali. Bo w poprzednich jego przygodach wyniki były solidne, a jakość gry bardzo TAKA SE. Więc na fantazyjną grę po ziemi to nawet nie licz za tego managera. Który jak chłopaki trochę się chcieli pobawić grą to zaraz dostali opier.... że grają jak na PS4....
» 11 grudnia 2017, 17:08 #407
Dyk11: Mecz był do zremisowania to napewno , ale jesli chodzi o dominacje to potwierdzila sie moja teria poraz kolejny my nie umiemy grac zespolami ktore graja pressingiem tak byl i za czasow fergusona z hiszpanskimi druzynami przegrywalismy i z barcelona i nawet z bilbao a city wlasnie teraz gra taka hiszpanska pilke gdzie jest duzo podan wymiennosc pozycji wysoki pressing a my sie gubimy co do dalszej czesci sezonu to moim zdaniem 11 pkt jest do odrobienia pod warunkiem ze bedziemy wygrywac mecze w maratonie swiatecznym ktory na dobra sprawe zaczol sie meczem z city a skonczy sie 1 stycznia jesli te mecze wygramy wszystkie to jestem przekonany ze city straci z 4 pkt a sezon jest jeszcze bardzo dlugi potem zacznie sie lm kontuzje zapewne i tak na dobra sprawe jeszcze wiele zeczy jest mozliwe GGMU. PS dzisiaj losowanie LM ciekawe na kogo trafimy ja osobiscie wolalabym porto od sevilli bo z reszta zespolow co tu duzo mowic bedzie ciezko
» 11 grudnia 2017, 09:39 #406
dlabigt23: Juz widze lawina komentarzy na Mourinho ktory juz jednak nie nadaje sie na bycie trenerem Manchesteru United :D Wystarczy jeden przegrany mecz ... City jest najlepsze w Anglii i nie ma co do tego watpliwosci ale ogarnijcie sie troche ludzie ! mysle ze na zwyciestwo nie zasluzylismy ale na remis jak najbardziej . Nalezal nam sie karny i ta setke co mial Lukaku . Powinno cos z tego wpasc ... tez jestem zawiedziony bo remis 2;2 z City bralbym w ciemno ! Lecimy po zwyciestwo z Bournemouth w srode ! teraz trzeba odskakiwac CFC i Liverpoolowi !
» 11 grudnia 2017, 09:23 #405
walentos: To kto jest najlepszy w Anglii okaże się na koniec sezonu. Póki co wszystko układa się dla City dobrze. Mało kontuzji, większość trudnych meczów u siebie, pomyłki sędziów na ich korzyść, szczęśliwe bramki w końcówkach meczów itd. Zobaczymy jak będą sobie radzić w drugiej połowie sezonu gdy przyjdzie im zagrać na Emirates, Anfield , Wembley lub gdy złapią pare kontuzji w środku pola.
» 11 grudnia 2017, 09:55 #404
Me89: Komentarz zedytowany przez usera dnia 11.12.2017 10:17

i tak i nie walentos. Każdy, kto jeszcze łudzi się, że City potraci pkt - OK. Ale czy my gramy taką piłkę i prezentujemy taki styl, który pozwala mieć nadzieję, że będziemy głownie punktować po 3 i nie tracić ? Tu już tak kolorowo bynajmniej ja tego nie widzę. Poza tym ten argument z Emirates, Anfield nie trzyma się kupy. Byli na Old Trafford, byli na Stamford i zrobili na tych stadionach co chcieli, zagrali jak u siebie i skasowali po 3 pkt.

Można wierzyć i pisać, "sezon jest dopiero w połowie", ale trzeba też potrafić zaakceptować rzeczywistość. A jest ona taka, że bliżej nam do straty kolejnych punktów, niż City. City dominujey w każdym spotkaniu i tylko taka niemoc strzlecka plus wybitny dzień rywala powoduje, że są blisko straty pkt. My liczmy głównie na defensywę i kontry, gdzie narażeni jesteśmy dużo bardziej na stratę pkt oddając często grę rywalom (chodzi głownie o wyjazdy, ale i mecze u siebie z topem). Ja bynajmniej tak to widzę, oczywiscie każdy ma swój punkt widzenia. Każdy chce zobaczyć United na 1 miejscu w maju. Jednak w mojej ocenie, to wyłącznie niespełnione marzenie na ten sezon.
» 11 grudnia 2017, 10:16 #403
dlabigt23: Własnie ... city straci pkt napewno ale my rowniez wiec ta roznica jest zbyt duza zeby ja odrobic ... taka prawda Me 89
» 11 grudnia 2017, 10:38 #402
Me89: Poza tym mówimy dużo o City, ale musimy pamiętać, że za chwilę bedzie problem, żeby drugie miejsce utrzymać. Zarówno Chelsea, Liverpool, Aresenal jak i nawet Totki wciąż liczą się w walce o 2,3,4 miejsce. Myślę, że mistrzostwo dla nas trzeba włożyć między bajki, ale jest się o co bić. Drugie miejsce również nie będzie tragiczne po tych kilku latach oglądania pleców innych ekip z topu
» 11 grudnia 2017, 10:53 #401
walentos: Me89 City ani na Old Trafford ani na Stamford nie zagrało jakoś widowiskowo i zwycięstwa były raczej wymęczone. Weź też pod uwagę to że my zagraliśmy bez naszego kluczowego zawodnika a Chelsea dość szybko musiała radzić sobie bez Moraty. Przecież może się okazać że w zimą dokonamy wzmocnień na skrzydle i/lub na 10 i w drugich derbach mając dodatkowo Pogbę w składzie będziemy w stanie ich bez problemu ograć na Etihad. To samo Chelsea która do czasu zejścia Moraty grała z City jak równy z równym i mieli na prawdę duże szanse na zwycięstwo.
Arsenal Liverpool i Tottenham to bez wątpienia kluby które dużo bardziej skorzystają na grze u siebie niż my czy City.

Pamiętaj też że w poprzednim sezonie grając w podobnym stylu nie przegraliśmy meczu od października do kwietnia i chociaż zdarzały nam się wpadki w postaci 8 remisów to trudno wskazac mecz z tego okresu w którym wyglądaliśmy słabiej od rywala. Z kolei City w tym samym okresie trafiło 5 remisów i 5 razy doznało porażki gdy grali wyraźnie słabiej. Można więc łatwo policzyć że przez tych kilka miesięcy udało nam się nadrobić 9 punktów. Czy to mało biorąc pod uwage naszą kiepską formę strzelecką i problemy kadrowe z poprzedniego sezonu?

Co próbuję powiedzieć? Że my nawet nie będąc w formie i mając trzymamy równy poziom który pozwala nam jako tako punktować i chociaż zdarzają nam się wpadki to City pogubi więcej punktów gdy w końcu złapią zadyszkę i wyczerpią limit szczęścia a ostatnie mecze pokazują że są już coraz bliżej. Rzecz w tym że Pep wiele już w tym składzie nie zmieni bo nie bardzo jest co za to u nas jest jeszcze sporo do zrobienia i sporo można poprawić.
» 11 grudnia 2017, 11:25 #400
Me89: Ja jestem nieco innego zdania odnośnie spotkań Chelsea-City / United-City i dla mnie wyższa klasa City w obu spotkaniach była oczywista.

Naturalnie tak jak mówisz, City ma kompletny skład, gdzie może co najwyżej wymienić sobie Fernandinho na lepszego ŚP. Być może Pep pozwoli odejść Aguero i ściągną jakąs gwiazdę do ataku. Mimo, że mają kompletny skład nie mamy pewnosci, że on się jeszcze nie wzmocni i to znacząco.

U nas jak już mogłeś przecztać w innym komentarzu, w mojej ocenie dobra połowa kadry jest jakościowo za słaba. Wiadomo, że jej się nie wymieni nawet w ciągu 3 okienek, ale to co dla nas jest kluczowe, to skrzydło, środek pomocy i wyjaśnienie pozycji lewej obrony.

Jednak ja nadal pozostaje sceptycznie nastawiony do pracy Jose w jednej kwestii. Nie wątpię, że wzmocnimy skłąd i będziemy jechać z ogórkami. Natomiast trudno mi uwierzyć, że nawet po kupieniu 3 klasowych piłkarzy będziemy grać ofensywniej i bardziej otwarciew w meczach z topem. Sądzę, że Jose ma tak głęboko zakorzeniony autobus i grę defensywną, że kogo nie kupimy, styl pozostanie. Oczywiściej ak już gdzieś napisałęm, że im więcej klasowych piłkarzy, tym więcej szans na indwidualne rozstrzygnięcia meczów. Dlatego niech kupuje na kolejny sezon kogo uważa i niech to będzie sezon ostatczenie weryfikujący, czy portugalczyk powinien być za sterami United. Ja na pewnie nie chcę oglądać autobusów w meczach szlagierowych, bo dojdzie do sytuacji, że każdy będzie czekał na mecze z West Brom, aby pooglądać trochę ładnej gry United, a nikt nie będzie czekał na szlagiery z wiadomych względów.
» 11 grudnia 2017, 11:36 #399
EmilCioran: Należy sobie postawić pytanie o co United w najbliższych latach chce grać? Chcemy wrócić na szczyt czy być jak Arsenal i zadowalać się miejscem 2-4 i 1/8 Lm? Jak to pierwsze to chyba nie z Mou za sterami. Facet żyje tym co zrobił kilka lat temu. Piłka poszła do przodu a Portugalczyk stoi w miejscu. To co swego czasu sprawdziło się w Porto, Interze czy Chelsea dzisiaj jest prehistoria. Ktoś wczoraj napisał że taktyka którą preferuje Mou jest idealna dla drużyn pokroju Sweanse. Ale czy Jose by sobie w takiej drużynie poradził? Tam by nie miał co okienko 200 mln na transfery. Wzmocnienia są potrzebne ale może pora dostosować taktyke do potencjału ludzkiego jaki się ma a nie odwrotnie. Ale do tego trzeba trenera którego myśl trenerska jest elastyczna i otwarta a nie zamknięta w schematach które ileś tam lat temu przyniosły efekty. Ja głęboko wierzę że Mou wyciągnie w tym sezonie top 3 w PL i jakąś 1/8 czy może nawet ćwierćfinał LM. Ale czy pomysł Portugalczyka na zespół idzie w kierunku powrotu United na szczyt? Czy z taką grą z czołowymi drużynami jest to możliwe? Chce się mylić ale szczerze w to wątpię. Bo mecz z City nie był jednorazowym wybrykiem tylko sytuacja powtarza sie po raz enty. W pewnym stopniu praca Mou przyniesie efekty ale powtórzę pytanie: Chcemy w najbliższych latach być na szczycie w Anglii i Europie czy zadowolimy się np 3 miejscem w Pl i najlepszą 8 w Lm?
» 11 grudnia 2017, 09:16 #398
ziomboy777: powiem wam szczerze, ze gra City robila wczoraj wrazenie..
» 11 grudnia 2017, 09:12 #397
EmilCioran: Akurat wczoraj to oni nie zagrali tak rewelacyjnie. To my zagraliśmy słabo. Gra się tak jak przeciwnik pozwala a my stawiając autobus (jak zwykle zresztą w meczu z top) pozwoliliśmy na dużo. Oczywiście że z city nie można iść na wymiane ciosów ale należy znaleźć złoty środek i odpowiedni balans między defensywa a ofensywa. No ale to nie z Mou.
» 11 grudnia 2017, 09:26 #396
Szilk: Gra M.C. robiła wrażenie, bo oni chcieli wygrać . M.U. pod wodzą Mourinho z mocnymi zespołami nie chce wygrać - tylko chce nie przegrać . Filozofia Mourinho nie pasuje do charakteru i historii M.U. - tego kibice nigdy nie zaakceptują i to nigdy nie doprowadzi do sukcesów na miarę Fergusona. Mourinho dba o swoje CV i nie chce przegrywać - dlatego ustawia zespół defensywnie i wyniki są żałosne.Myślę że po tym sezonie odejdzie bo mistrzostwa już nie zdobył .
» 11 grudnia 2017, 09:57 #395
sinedd91: i kim chcesz go zastąpić... na rynku nie ma sensownych trenerow... do wzięcia...
» 11 grudnia 2017, 10:00 #394
EmilCioran: Sinedd91 akurat tego to nie wiemy. Jeśli chodzi o wolnych trenerów to faktycznie nikt nie sensowny nie przychodzi do głowy. Ale którzy trenerzy są do wyciągnięcia z klubu to tego nie wiemy bo niby skąd? Ale prawda i tak jest taka że Mou wypełni swój kontrakt do końca. Zostawi burdel bo zawsze zostawiał i będziemy w punkcie wyjście. Ktoś w końcu United odbuduje a kto to nie wiem bo Mou jeszcze co najmniej 1,5 roku będzie w United. A przez ten czas wiele może się wydarzyć na rynku trenerskim
» 11 grudnia 2017, 10:13 #393
Me89: Raz, że niemiec, dwa że lubi wąchać swoje jajka, ale jakość i styl zagwarantowałby nam menago repry Niemiec. Podobno po mistrzostwach chciałby wrócić do klubowej piłki.

Louis Enrique będzie do wzięcia, typowa szkoła podobna do Guardioli. Na pewno nie gralibyśmy lagami. Ale napalone jest na niego PSG, wiec chyba temat nierealny.

Ciekawe co z Laurent Blanc się dzieje, były diabeł, w PSG stawiał na 4 3 3 i grali fajną piłkę.

Ale wiadomo i tak, że Jose zostanie na kolejny sezon, więc nie ma raczej sensu gadać o tym :)
» 11 grudnia 2017, 11:02 #392
EmilCioran: Me89 z tym Panem Joachimem to naprawdę ciekawy pomysł. Ciężko stwierdzić jakby sobie poradził w piłce klubowej po tak długiej przerwie. Reprezentacja a klub to trochę inna bajka ale Loew to fantastyczny fachowiec. Pomyśl interesujący ale jeśli faktycznie skończy przygodę z reprezentacja po mundialu to i tak nie będzie dla nas bo u nas kierowca autobusu będzie nadal miał ważny kontrakt.
» 11 grudnia 2017, 11:23 #391
dzilu96: Mistrz już obstawiony, no to stawiam po 10zł na City, Chelsea i United, zobaczymy co z tego wyjdzie.
» 11 grudnia 2017, 08:47 #390
Keravnos: Kilka przemyśleń w miarę na chłodno.
Jako kibica United najbardziej boli mnie kilka rzeczy. Po pierwsze, na Old Trafford przyjeżdża city i robi co chce - dominuje w każdym aspekcie na boisku i spycha zawodników United do głębokiej defensywy. Nie wiem, czy to taktyka Mourinho, czy umiejętności piłkarzy, pewnie jedno i drugie. Ale najgorszy był całkowity brak zaangażowania, brak tej sportowej złości i zaciętości. Brak chęci udowodnienia kto jest lepszy. Wszystkie te szumne zapowiedzi przed meczem okazały się picem i czczym gadaniem pod publiczkę. city było wczoraj do ogrania. Zawodnicy United nie przegrali dlatego, że niebiescy zagrali wybitnie dobry mecz, przegrali bo zagrali wybitnie przeciętny, żeby nie powiedzieć słaby mecz.
Boli mnie bardzo, że to właśnie city nas tak załatwiło. Klub, którego nie trawię z całego serca, bardziej nawet niż liverpoolu. Klub, który obok PSG, reprezentuje wszystko co najgorsze w dzisiejszym futbolu. Klub zbudowany na arabskich pieniądzach, pokazującego że wszystko da się kupić. Liverpool, Arsenal czy nawet od biedy Chelsea mają historię, rywalizacja pomiędzy nimi a United od wielu lat elektryzowała piłkarski świat. A city to sztuczny twór, owszem, lokalny rywal ale gdyby nie kasa byłby średniakiem. Taka porażka jak wczoraj jest naprawdę ciężka do przełknięcia. Skończyła się seria bez porażki na własnym stadionie, marzenie o mistrzostwie staje się coraz bardziej odległe.
Postawy poszczególnych zawodników nie ma sensu komentować, zawiodła całość jako kolektyw, indywidualne błędy zważyły na porażce identycznie jak zaważyły na zwycięstwie nad Arsenalem tydzień temu.
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w zespole coś drgnie, piłkarze obudzą się i zaczną na poważnie podchodzić do gry a przede wszystkim do kibiców, którzy na całym świecie trzymają kciuki za zwycięstwo.
» 11 grudnia 2017, 08:42 #389
tracer11: Różnica między Pepem, a Mou jest też taka iż Pep nie bawi się w ceregiele z zawodnikami którzy zawodzą tak jak Mou i cały United zresztą.
Pep pogonił Harta bo uważał, że Bravo jest super-hiper wspaniały co okazało się bzdurą i Bravo pewno czeka na transfer do innego klubu.
Podobnie było z całym zastępem innych Zabaletów, Kolarovów itp. itd.
W United? dalej funkcjonuje przy trzecim już po SAF-ie trenerze tradycja trzymania latami średniaków bo to albo wychowanek [ więc nie wypada ] albo zasiedziały latami drewniak więc też nie wypada [ bo zapuscił korzenie] albo nie wypada sprzedać bo to legenda która co prawda nadaje się sportowo tylko do zespołów poniżej 10 lokaty no ale legenda wiecie.
Niby jakim cudem wy chcecie i marzycie z graczami typu:
Smalling
Lukaku
Lingard
Mata
Young
Herrera
Darmian
+ ze czterech innych cokolwiek ugrać powyżej 3 miejsca w PL, że o LM nie wspomnę.
To nie są czasy za SAF-a kiedy można było sobie trzymać zgraję piłkarzy zbyt słabych na ten klub bo wtedy:
Był SAF [ wiadomo o co biega ]
Nie było szejków, a co za tym idzie nie było City, PSG itp.itd
Czasy litości dla zbyt słabych graczy to już przeszłość czy to się komuś podoba czy nie.
W United jak dalej będą prowadzić taka politykę to byc może czasem uda się wygrać jakiś mały pucharek lub LE na którą wielkie kluby patrzą z litością.
» 11 grudnia 2017, 08:21 #388
dlabigt23: CZasy sie zmienily podejrzewam ze teraz SAF nawet by mial problem zeby zdobyc majstra . Nie zapominajmy o tym ze kiedys walczyly o tytul max 3 druzyny reszta odstawala . Nawet bym powiedzial ze 2 sie bily na powaznie a 3 i 4 lokata to juz nalezala do kogos kto poprostu juz non toper byl w top4 . Na piatym miejscu byla juz przepasc i te 5 czy 6 miejsca nie mialy szans na top4 i odstawaly . Liczyly sie tylko 4 druzyny czyli My , CFC, Arsenal i kiedys Liverpool i pozniej weszlo City i Liverpool spadl . Teraz mamy top 6 tytle ze te 5-6 miejsce nie daje niestety LM . Liga angielska zrobila sie wyrownana i strasznie nieprzewidywalna ... tutaj kazdy mecz moze zaskoczyc i wydaje mi sie ze na ten moment 2-3 miejsce bedzie sukcesem . Spokojnie damy rade byle bysmy byli wyzej niz te 4 miejsce i bedzie dobrze . W przyszlym sezonie trzeba porobic troche transferow ( jak nie juz w styczniu ) . Pogba kontuzja jak nie kontuzja to pauzuje i nie ma kto grac . Doo tego MAtic tez ma uraz ktorego niewyleczyl i nadal gra z kontuzja . A za maticia Fellaini rowniez leczy kontuzje . Potrzeba nam kogos do pomocy i to nawet w styczniu bym kogos tutaj przygarnał bo widac co sie dzieje . Teraz modlic sie tylko o to zeby nie wypadl jeszcze Matic albo taki Valencia czy Rojo .
» 11 grudnia 2017, 09:08 #387
szubik: Gdybać i spekulować można, ale jakby było nigdy się nie dowiemy bo SAF już nie wróci. Wiem, że piłka przeszła ogromną rewolucję, ale jak słyszę żeby wychowanków wyrzucać na zbity pysk z zespołu to się w mnie gotuje. Mamy taką piękna historię i tradycje, ale widzie że kibice chcą byśmy byli pompowanym pieniężnym balonikiem, a zapomina że klub potrzebuje piłkarzy, którzy oddadzą za niego wszystko, a gra na najwyższym szczeblu, w tym klubie, to ucieleśnienie ich marzeń.
ps. przypomnę, że w wczorajszych derbach wstąpił tylko jeden wychowanek, mogłoby być ich dwóch (gdyby Pogba grał). To jest obraz nędzy i rozpaczy. Takie United chcecie?
» 11 grudnia 2017, 09:21 #386
tracer11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 11.12.2017 09:51

chyba nie zauwazyles ze United juz jest napompowanym pienieznym balonikiem czy sie to nam podoba czy nie.
Co do wychowankow to owszem uwazam ze jak sa za slabi to trzeba ich sprzedac a nie wywalac na zbity pysk.
Widzisz roznice? Akademia United nie jest taka wspaniala jak sie niektorym wydaje.
Nie widze nic zlego w sprzedaniu kogos kto sie nie nadaje.
» 11 grudnia 2017, 09:48 #385
szubik: Odnoszę wrażenie, że cześć kibiców, tylko czekała żeby Diabełki przegrały derby i mogla wylewać pomyje na nasz zespół.
Mecz daleki od ideału, brakowało jakości, szybkości i dokładności. Zwracam honor Pepowi, którego miałem za trenera kierunkującego drużynę, a nie jako tworzącego zespół, jednak udowadnia że kunszt trenerski to jego domena.
Co najważniejsze, chciałbym zaznaczyć, że drużyna niebieskich, pod skrzydłami Guardioli, jeszcze nie zdobyła nawet jednego pucharu. Natomiast my, za czasów Mou, wracamy na zwyciężą ścieżkę (nawet Van Gaal dał nam jeden puchar). Może nie trwa to tak szybko jakbyśmy tego chcieli, może nie jest to w takim stylu w jakim byśmy chcieli, ale wraca odpowiednia mentalność, a w szatni panuje naprawdę dobra atmosfera.
Przegonienie "głośnych sąsiadów" w tabeli ligowej można wrzucić do tomików science fiction, ale gdzie jak nie w Premier League, może dojść do czegoś nieprawdopodobnego?
Wspierajmy i miejmy wiarę. Drugie miejsce w lidze w tym sezonie nie będzie dla mnie czytane jako porażka Diabłów, może nie takie mamy aspiracje, ale progres widać niesamowity.
Z ocenianiem danego sezonu bym się wstrzymał, bo to tak jakbyście ocenili pracę inżynierską napisaną tylko w połowie, bez wniosków i konkluzji, bez skończenia projektu.
» 11 grudnia 2017, 08:17 #384
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 11.12.2017 09:14

Guardiola dostal juz zespol w miare gotowy tam tylko brakowalo paru elemntow do tej ukladanki baaa nawet bym powiedzial ze oni mieli juz swoj styl bo nie oszukujmy sie majac takich zawodnikow jak De Bruyne , Silva , Aguero , Kompany , Fernandiho itd to nie problem stworzyc taki football jaki prezentuje obecnie City Guardioli . Wzasadzie dostal druzyne ktora do niego pasuje i naprawde duzo nie musial az tak tam ukladac i zmieniac . Wzmocnil obrone i ławke rezerwowych i jakos daje rade i mysle ze City poprostu duzo nie brakowalo do takiej jakosci .
» 11 grudnia 2017, 09:13 #383
szubik: Nie zgodzę się z Twoimi przemyśleniami, też uważałem że Pep to leszcz. Dzisiaj potrafię się pochylić nad błędem, jego kunszt jest naprawdę wybitny. Jedyne co mogę mu zarzucić to robienie panienek z piłkarzy.
» 11 grudnia 2017, 09:26 #382
sinedd91: @szubik...
a ja się po części z Tobą zgadzam a po części nie ...
Guardiola dostał zespół, który był już przy końcu przebudowy i to jest fakt... i dostawał takie zespół wszędzie... może z wyjątkiem bayernu... ale tak jak i barcelona przedtem tak i City teraz to nie były zespołu grające piach ... po prostu brakowało im kropki nad i...
Guardioli trzeba oddac natomiast to co stanowi o jego geniuszu... on ma pewna wizję gry; przychodzi i chce grac tak i tak... po czym wywala bez zbednych ceregieli tych zawodnikow, którzy mu nie pasuja a zastępuje ich tymi, którzy mu pasują.... posłużę się tu taką metaforą może:
Guardiola nie dostał ciasta i kremu... dostał gotowy tort, który mu się nie do końca spodobał, więc go poprawił robiąc z niego dzieło sztuki ... i tak to wygląda...
też uważałem, że to słaby trener, ale zmienilem zdanie ... to nie jest moze trener zeby stworzyc zespol od podstawy... ale taki, który z bardzo dobrego potrafi zrobić świetny...
coe nie zmienia faktu, że dalej go nie lubie ...
» 11 grudnia 2017, 09:53 #381
Devil88: Najbardziej boli to ze u siebie City ich zdominowalo w posiadaniu pilki i kreatywnosci... nasi pilkarze sie bali gry przy pilce przy 25% posiadania pilki to jest cud wygrac mecz... Jak narazie city pokazalo jak powinno sie dominowac na boisku. Szkoda ze tak wygladal ten mecz ale mam nadzieje ze szybko sie pozbieraja i zaczna wygrywac. GG MU! pozdrawiam wiernych do konca kibicow!
» 11 grudnia 2017, 08:13 #380
jancziii: Po wczorajszym meczu to absurdalnie brzmi od widać że jesteśmy młoda ekipa , gdzie City jakieś 3 4 lata temu wkroczyli na dobrą drogę. To jest na te chwilę najmocniejsza ekipa w Europie, mam brakowało kogoś jak de bruyne czy David silva , kogoś kto wykorzysta maksymalnie nasze walory ofensywne . Czyli szybkość sile i 1 na 1 . Ja będę zadowolony z 2 miejsca w tabeli , a za rok mistrz . Mamy słabą ławkę brak pogby i wszystko w twmaci3
» 11 grudnia 2017, 08:11 #379
Me89: Komentarz zedytowany przez usera dnia 11.12.2017 09:03

Nam brakowało i brakuje trenera o hiszpańskim usposobieniu. Nawet z Silvą czy De Bruyne strzelam, że gralibyśmy autobus. Pewnie kontry byłby lepsze, ale za MOU i tak nie gralibyśmy w stylu zbliżonym do City. Taka szkoła trenera. MOU nie ma pojęcia i kreatywnym ataku pozcyjnym. Od zawsze bazowa na defensywie i kontrach. To drugie niestety od kilku lat go już zawodzi, więc i wyników nie ma.
» 11 grudnia 2017, 09:03 #378
western: Jestem już "starym kibicem", bo United oglądam od (kurczę to już prawie 19 lat, czyli dużo więcej niż ma w dowodzie połowa zalogowanych na tej stronie!) 1999, a więc tak zwanego "The Treble". Po derbach mam jedną uwagę. Bramki dla City przypadkowe ale z czym do ludzi? Przyjeżdża City na Old Trafford i ma 75% posiadania piłki po pierwszej połowie? Tak nie gra zespół, który chce zostać mistrzem. Tak nie gra United. Daliśmy się zdominować i czailiśmy się jak Wietnamczyk w okopie, że może się uda. Rozumiem, że mają lepszą kadrę, lepszego trenera, lepszego sponsora... Ale w derbach gra historia. Everton się zmobilizował wczoraj. Ugrał punkt. My się tylko broniliśmy. Tak nie gra United na własnym boisku. Co to było? Oglądałem mecz z kolegą i wstyd mi było momentami. Przyszedł zobaczyć piękny spektakl, a zobaczył piękne ustawienie 1-9-1. Gdzie dominacja nad rywalem i stłamszenie go na Old Trafford? Rozumiem... Taktyka. Ale co to za taktyka, dać się zdominować na własnym podwórku i liczyć, że ktoś coś. Nie taki Manchester znam. Chociaż w ostatnich latach to już nie ta drużyna, która pokochałem.
. Ale zawsze będę kochał.
» 11 grudnia 2017, 07:33 #377
Mietek1978: Everton też się tylko bronił a punkt to sędziemu zawdzięczają...Powinni VAR wprowadzić i święty spokój by był
» 11 grudnia 2017, 07:47 #376
ziomboy777: co zrobić.. obecnie City jest poza zasięgiem każdej drużyny w Anglii... PeP wykonuje niesamowitą robotę z młodzieżą.

W szoku byłem, że na Old Trafford City tak nas zdominowało..
» 11 grudnia 2017, 07:26 #375
nowekonto: Można napisać że po ptokach już. Przegrać najważniejszy mecz w lidze , mieć 11pkt straty do City to dużo, bardzo dużo.
» 11 grudnia 2017, 05:27 #374
sinedd91: biorąc pod uwagę, że nie jestesmy jeszcze na półmetku sezonu nawet, a teraz wchodzimy w najtrudniejszy okres sezonu to nie jest tak dużo... z większymi przewagami zespoły dawały się dogonić.
aczkolwiek wydaje mi się, że City nie popełni za dużo błędów.. jeżeli się nie zatną to faktycznie będzie ciężko
» 11 grudnia 2017, 06:10 #373
sinedd91: przekopiuje to jeszcze tutaj a co:

oj ludzie ... przestańcie pisać głupoty... większość spotkań w obecnych czasach tak wygląda ...
jeden zespół (z lepszym środkiem pola) prowadzi grę drugi liczy na kontry ...
zagraliśmy nie najgorsze zawody... mieliśmy swoje szanse ... Lingard minął się z piłką po podaniu Rashforda...
potem lukaku strzelil prosto w bramkarza (wystarczyło podnieść jeszcze trochę albo położyć piłkę i byłby remis) do Maty potem nie mam pretensji strzelał już z tego co miał, nie miał za bardzo jak inaczej strzelić bo sięgał piłkę z tyłu w zasadzie...
a i City miało bodaj całe dwie groźne akcje - strzał Sane z pierwszej połowy i de Bruyne'a z drugiej....
w zasadzie wszystkie trzy bramki to kwestia indywidualnych błędów... Delpha po stronie City a u nas
Younga przy pierwszej bramce... Obrona zachowała się dobrze wyszła zostawiając wybiegających zawodników na spalonym a Anglik się jedynie przyglądał i nie utrzymał tej linii... no i Lukaku w zasadzie podwójny błąd przy drugiej bramce: najpierw bardzo złe podanie do Herrery przejęte przez City z którego wyszedł rzut wolny .. chwilę później kiks przy wybiciu piłki z pola karnego...

co do karnego... cóż kwestia sporna był nie był... moim zdaniem był, ale nie był tak oczywisty i nie każdy sędzia musi go gwizdnąć... natomiast ukaranie Herrery zółtą kartką pokazało tylko, że sędzia nie radzi sobie z prowadzeniem tego typu zawodów ;P

to wszystko z mojej opinii...
pozdrawiam
» 11 grudnia 2017, 04:43 #372
jedi: Żółta kartka musiała być, jeśli nie było faulu. Zasady są proste - zawodnik się przewraca i albo jest faul (wówczas karny), albo próbował wymusić (za co należy się kartka). To sędziowie, którzy w takich sytuacjach nic nie gwiżdżą są baranami, bo oficjalne zasady gry mówią co innego.
» 11 grudnia 2017, 07:05 #371
Kalina: "jeden zespół (z lepszym środkiem pola) prowadzi grę drugi liczy na kontry ..."

O to to to... Dodam jeszcze ze jesli spotykaja sie dwie druzyny grajace na posiadanie pilki i duszenie przeciwnika, jedna z nich ma tylko posiadanie a druga bramki. Nie zawsze, ale zauwazylem takie cos np mecz bajern guardioli vs barcelona czy bajern juppa vs barcelona
» 11 grudnia 2017, 08:11 #370
sinedd91: @jedi
z całą sympatią i szacunkiem, nie mam nic do Ciebie to nie jest hejt na Ciebie ale wygłosiłeś właśnie coś głupiego ...
to nie jest takie czarne lub białe... są zagrania kiedy zawodnik zwyczajnie wytracił równowagę, potknął się, doszło do kontaktu, który w opinii sędziego nie kwalifikował się jako faul, ale zawodnik się przewrócił, nawet czasami nie doszło do kontaktu ale zawodnik się przestraszył ... to nie są zagrania na zółtą kartkę bo to ani symulowanie ani faul... a już na pewno nie daje się żółtej kartki w sytuacji w której mogło dojść do kontaktu a sędzia nie był tego pewien... a tutaj mamy sytuacje, ze sędzia mógł nie wiedzieć czy doszło do kontaktu na tyle aby zachwiać równowagę rozpędzonego herrery (a doszło do niego), wiec moim zdaniem powinien zwyczajnie dać grać dalej zawodnikom ...
i przepis wcale nie mówi, że następuje sytuacja faulu lub symulowania... mówi tylko o tym, że należy karać sytuacje, w której zawodnik jednoznacznie symuluje...
a tutaj nie było zwykłego nura (doszło do kontaktu między zawodnikami)... błąd sędziego polega w tej sytuacji na tym, że według niego był to zwykły nur ... i to mu głównie zarzucam....
» 11 grudnia 2017, 09:18 #369
Diabelred: Szybko konczy sie ta walka o majstra w tym sezonie, bo chyba juz nikt nie ma watpliwosci, ze ktos jeszcze dogoni City, patrzac na to, ze my tracimy juz 11 pkt, a Chelsea az 14 pkt + City ma oba rewanze u siebie. Szkoda, bo mecz u nas, na OT to byla ta ostatnia szansa na utrzymanie kontaktu punktowego z nimi, gdzie przy 5 punktach straty i przewadze psychologicznej(nam by to dodalo skrzydel, a w poczynania City wkradlaby sie niepewnosc) byloby jeszcze wszystko mozliwe. O ile to, ze City zacznie tracic punkty jest to raczej kwestia czasu(bo nie da sie grac na takiej intensywnosci i skuteczosci przez caly sezon), o tyle, to ze my czy Chelsea nagle zaczniemy miec jakas dluzsza serie wygranych(np. 8-10 spotkan) z rzedu jest malo realne, no chyba ze ktos odpadnie juz w 1/8 LM przez co cale sily bedzie mozna rzucic juz na lige. Niby to dopiero 16 kolejka, jednak patrzac na chocby ostatnie dwa lata, to przy Lisach czy Chelsea tez kazdy liczyl, ze w koncu spuchna, jednak nic takiego sie nie zdarzylo i watpie by inaczej bylo z Obywatelami. Najgorszy jest fakt, ze nawet jak nie graja jakiegos wielkiego meczu to i tak wygrywaja i to jest cecha mistrzow. No i jeszcze ta gra do konca, walka do upadlego o wygrana. Obie te rzeczy cechowaloy nas za SAFa. Czy dzis z nami zagrali wielki mecz? Nie, ale to wystarczylo do zgarniecia 3 pkt na najtrudniejszym obok Stamford Bridge terenie w lidze. Choc bardzo bym chcial wierzyc, ze jeszcze ich dogonimy, to na obecna chwile niestety, nie ma ku temu zadnych przeslanek, bo nawet jak straca jakies punkty to przeciez i my nie bedziemy wszystkiego wygrywac.

Coz, taki mecz z topowym zespolem jasno pokazuje, ze graczy o klasie swiatowej mamy tylko dwoch, z czego jeden z nich Pogba dzis nie mogl zagrac, a drugi De Gea przy bramkach City byl bez szans. Takze kim niby mielismy postraszyc City? Lingardem?, Herrera?, Lukaku? Rashfordem?(ktory poza ta fartovwa bramka nic nie pokazal). Tradycyjnie jedynie Martial cos sam probowal zrobic i mialby nawet asyste, gdyby na miejscu Lukaku byl inny napastnik. Przy braku Pogby, jedyne w czym moglismy zagrozic City, to kontry i stale fragmenty, lecz niestety obie te rzeczy nie funkcjonuja u nas nawet na srednim poziomie. I tu mam spory zal do Mourinho, ze pomimo, ze jest juz u nas te 1,5 sezonu w zasadzie nic z tych rzeczy nie poprawil u nas od czasu przyjscia, a przeciez stale fragmenty w Chelsea czy kontry w Realu to byla jego mocna strona. Frustracja tym wieksza, ze przeciez mamy kim straszyc w powietrzu i teoretycznie to te stale fragmenty to powinna byc nasza najwieksza bron.

Sam wynik zbytnio zaskoczeniem nie jest, bo jak pisalem zaraz po zawieszeniu Pogby tylko cud mogl sprawic, ze ogralibysmy City. Jednak remis byl spokojnie w zasiegu reki, no, ale niestety naszym grajkom zbytnio o ten jeden punkcik za wszelka cene nie chcialo sie walczyc. Niestety, ale vwskladzie mamy za duzo najemnikow, dla ktorych derby wydaja sie ot zwyklym meczem do skreslenia. Pomimo, ze to my przegrywalismy i dla nas ten mecz byl szansa na dojscie City na 5 pkt, to pilkarze City walczyli o kazda pilke(szacun dla Silvy, ktory staral sie odebrac pilke nawet takiemu bykowi jak Matic...), a u nas bez wiary w korzystny wynik, przyczajeni, ciagle cofajacy sie do tylu zamiast chociaz probowac odebrac ta pilke jak w meczu z Arsenalem, truchtajacy. Juz bym wolal przegrac nawet tymi 3, 4 bramkami, ale po jakiejs walce do upadlego niz po takim totalnie bezjajecznym 2-1.
» 11 grudnia 2017, 02:33 #368
Diabelred: Komentarz zedytowany przez usera dnia 11.12.2017 02:36

II czesc...:

Co do poszczegolnych graczy to obawiam sie, ze nasz Lukaku moze niestety skonczyc jak Benteke z LFC, ktory takze byl za slaby na topowy klub. O ile wiedzialem, ze Belg to nie jest top klasa widzac chocby jego mecze przeciwko nam, gdzie taki Smalling gasil go tak, jakby byl jakims Godinem prze co nawet nie liczylem, ze bedzie wygryvac na mecze, o tyle nie sadzilem, ze az tak kiepsko u niego ze skutecznoscia, czy sama technika. Nawet ta gra tylem do bramki nie wyglada u niego jakos specjalnie dobrze i taki Fellaini akurat w tym elemencie go zjada. Patrzac na gre Lukaku mam wrazenie, ze jakbysmy wstavili na jego miejsce Carrolla to nie byloby wiekszej roznicy, a przynajmniej zaoszczedzilibysmy te 50 mln(liczac, ze Anglik kosztowalby pewnie przynajmniej te 25 mln). Jednak nie bez powodu Belg mial w Evertonie tak slabe staty z topowymi klubami. U nas podobnie z topka nic nie potrafi strzelic i to nawet nie jest kwestia braku sytuacji , bo w viekszosci tych spotkan mial przynajmniej ta 1 setke w meczu, tylko po prostu braku techniki, zwrotnosci, szybkosci i samego wykonczenia, gdzie Belg ciagle strzela na zasadzie: walne z calej sily w nodzie i albo wejdzie, albo nie. W praktyce wyglada to niestety tak, ze ciagle albo pilka leci prosto w bramkarza, albo wysoko ponad bramka... Co do bramek to o ile gosc mial po prostu pecha przy pierwszej bramce, ze sie tak niefortunnie pilka od niego odbila tak przy drugiej bramce sie zbytnio nie popisal delikatnie mowiac, bo takie blad przy wybiciu to moze byc na jakims orliku, czy chocby w polskiej lidze, ale nie na takim poziomie. Lawka dobrze by mu zrobila, mamy inne opcje na atak chocby Martiala czy Rashforda. Matic zaczyna mi przypominac di marie, czyli poczatek super, a w kolejnych meczach gasnie. Nie wiem moze Serb ciagle gra z jakas kontuzja, a Mourinho ciagle go wystawia z braku laku, bo nie za bardzo ma inna alternatywe.

Tak sobie wkleje fragment mojego komenatarza z newsa z oficjalki Guardioli w City:

,,A co do City to w koncu zatrudnili oni klasowego menago, gdzie jak pisalem juz wczesniej jesli odpowiednio wykorzysta ich potencjal kadrowy i finansowy to moze stworzyc hegemona w lidze i zespol przynajmniej na 1/2 LM.
Pellegrini to nie jest zly trener, jednak nie jest on w stanie podobnie jak wczesniej Mancini zrobic z City kroku na przod, podniesc ich na wyzszy poziom zarowno krajowy jak i europejski. Guardiola jest w stanie to zrobic i na to wlasnie licza szejkowie, czy mu sie to uda przekonamy sie w kolejnych sezonach."

Niestety z tym hegemonem mialem racje, jednak nie spodziewalem sie, ze Guardiola az tak zdominuje ta lige, gdzie po 16 kolejkach bedzie miec az 11 pkt nad drugim miejscem, a 14 pkt nad trzecim(dodajmy obecnym mistrzem...) i bilans 15-1-0... Nowe Invicibles? kto wie jesli do konca grudnia nadal nic nie przegraja, to jest to calkiem mozliwe patrzac na to, ze chocby ciezkie wyjazdy do nas czy Chelsea maja juz zaliczone.

Tak jak nie trawie Guardioli, tak trzeba obiektywnie stwierdzic, ze stworzyl maszynke z tego City. Pressing, odbior, kontra, obrona, atak pozycyjny to wszystko funkcjonuje u nich na topowym poziomie i wcale bym sie nie zdziwil, gdyby wygrali w tym sezonie lige i LM. To czego zazdroszcze City to fakt, ze Hiszpan przyszedl, zobaczyl kogo ma i od razu zrobil duza rewolucje sprzedajac Harta, Zabalete, Sagnie, Bonego, Demichelisa, Clichego, Kolarova, Ikeneacho, Navasa i wielu innych sprowadzajac w ich miejsce mlodszych i lepszych Gabriela Jesusa(gosc bedzie ich nowym Aguero :/), Sane, Bernardo Silva, Walker(Anglik byl moim osobistym marzeniem jako nastepca Valencii... :( ), Gundogan, Stonesa itd. Nawet jak Nolito z Bravo okazali sie niewypalami, trudno kupili nowych, lepszych grajkow na ich miejsce i im sie to oplacilo. Jak to wyglada u nas kazdy widzi, u nas niewypaly, wypaleni i przecietni grajkowie caly czas maja mocna pozycje w klubie.

Patrzac na nasz sklad i na City to nie wstyd przegrac z nimi ligi w tym roku, bo po prostu kadrowo nie mamy(podobnie jak i reszta topki) do nich startu. Kluczowe bedzie letnie okienko i licze, ze w koncu sprzedamy paru sredniakow i przyjdzie ktos na prawe skrzydlo, LO i 10. Taki Ozil/Griezmann, Moura, Rose, z takich realnych graczy do wyciagniecia i juz ten nasz sklad wygladalby znacznie lepiej. Oby udalo sie utrzymac to drugie miejse do konca sezonu, dobrze zaprezentowac sie w LM, powalczyc Carabao Cup oraz FA Cup i bede zadowolony z tego sezonu.
» 11 grudnia 2017, 02:34 #367
sinedd91: nie lubie narzekać za bardzo gra się tak jak przeciwnik pozwala....
ale zgadzam się z Tobą co do rewolucji ... jest potrzeba wywietrzenia szatni tak jak to zrobił Fergie wprowadzając pokolenie 92 i tak jak to zrobił guardiola z City ...

patrząc na nasz skład:
Bramkarza DDG i Romero (tu akurat jest ok) śmiem twierdzić, że mamy najlepiej obsadzoną bramkę w lidzę..
DC: Lindelof Rojo Jones i Bailly ogolnie sa spoko ... rojo musi się jeszcze ograć po kontuzji Lindelof gra z meczu na mecz coraz lepiej... Jonesa imo to bdb obrońca ale niestety duzo kontuzji I bailly wiadomo... natomiast Smalling poleciec powinien zawodnik, który nie potrafi wyporowadzać piłki nie ma prawa bytu na tym poziomie
DR: Vallencia i potrzebujemy drugiego albo pierwszego ... ale nikt mi nie przychodzi do głowy
DL: Younga bym zostawił jako zmiennika..., ale potrzebujemy kogoś w stylu Rose'a ... podpisuje się pod tym obiema rękami....
z bocznych obrońców uważam, że czas najwyzszy pozegnac się z Darmianem (dobry w defensywie ale to taki piłkarz, który nie pasuje do wspolczesnie grajacego zespolu) i z Shawem(może wypożyczenie) Anglik zgubił się po kontuzji i mysle ze powinien sie ograc .... a potem ewentualnie jezeli wyjdzie mu to na zdrowie wrocic jako rywal dla Rose'a...

teraz środkowi pomocnicy: mamy Pogbę Herrere Matica Fellainiego Carricka...
Carrick powinien zostać ze względu na zasługi dla klubu ale raczej jako duch szatni niż jako grający zawodnik ... Pogbok .. zamierzam powoli rozumieć czemu CFC sprzedała Matica ale mimo wszystko to jest dobry zawodnik... Zostawiłbym też Herrerę jako rezerwowego ... zawodnik dobry na mecze z trudnymi rywalami w ktorych prowadzimy i w koncowce przeciwnik napiera a my musimy sie przestawic w defensywe... Fellaini mimo wszystko powinien w koncu zostac sprzedany... mimo ze to nie jest zly zawodnik, wyrobil sie to zadaniowcy sa dobrzy dla druzyn ktore chca by slabe ...
osobiscie dla dopelnienia Matica i Pogby chciałbym Alliego, ale to mało realne chyba .... wiec ozil chyba zostaje...
i teraz atak i skrzydlowi:
Rashford, Martial, Lukaku Lingard, Mata, Miki Zlatan(powoli do emerytury)...
Rash i Martial sa ok ... ale imo to zawodnicy tacy, którym najlepiej by się grało w zestawieniu Rash na szpicy Martial na lewym ... niż obydwaj jako skrzydłowi...
Lukaku mówiłem od poczatku, że łatwiej się strzela w zespołach średnich niż dobrych... ale no nie skreślałbym jeszcze belga jak odpali to może być prawdziwa bomba...
Mate bym zostawił na zespoly słabe jako zmiennika ale bardziej dla Ozila Alliego niż dla skrzydłowych... taki zawodnik, który mógłby wchodzić i coś po rozgrywać gdy innym nie idzie albo gdy prowadzimy, żeby nie forsować innych...
Miki jest na sell.... mamy 1,5 sezonu a Ormianin jest w słabej formie... jak przychodził to mówiłem, że to będzie jak z Kagawa i chyba miałem rację... nawet się zastanawiam czy Japończyk nie dawał więcej...
Lingard jeżeli miałby być zawodnikiem na słabe zespoły, albo takim skrzydłowym, żeby robić zamieszanie to może zostać ... to ostatnie mimo wszystko wychodzi mu nieźle...

ogólnie według mnie potrzebujemy kogoś na prawe skrzydło/prawy atak.. griezman Lemar albo Moura ...

żeby nie było nie uważam, że skład mamy tragiczny, ale brakuje dopelnienia... to cos co w końcu ma City... Guardioli udało się zrobić z tego zespołu drugą Barcelonę muszę mu to oddać mimo, że go nie lubię...
» 11 grudnia 2017, 06:08 #366
DjTED: Ile bramek strzelił Herrera ostatnio , a ile fella? Grają na tej samej pozycji, ale Fella jest lepszy i tyle
» 11 grudnia 2017, 07:23 #365
sinedd91: na tej samej pozycji ? :D plz :D herrera ma z zapedzaniem sie w pole karne tyle wspolnego co De Gea mniej wiecej .... a Fellaini zawsze gral nieco blizej bramki przeciwnika ;p
ogarnijcie ludzie w koncu ze herrera to nie jest ten pomocnik ktory kreauje gre czy ładnie się podłącza to zawodnik który irytuje napastników i pomocników ...
» 11 grudnia 2017, 08:10 #364
Kilerek7: Gra do przewidzenia to i wynik mnie nie dziwi, chociaż szanse były na remis, no cóż szkoda.
» 11 grudnia 2017, 02:07 #363
MrROBOT: City wcale nie jest takie mocne jak myślałem!
Wstyd jak daliśmy się zdominować na własnym stadionie!
Nie potrafimy wyjść z pod pressingu.
Taktyka JosĂŠ na mecz fatalna, nie mieliśmy zupełnie pomysłu na grę.
Lukaku to chyba zły klub wybrał!
Mecz z Arsenalem i teraz z City pokazał dogłębnie na jakim jesteśmy obecnie poziomie.
Jestem ciekawy jak JosĂŠ to wszystko poukłada...
» 11 grudnia 2017, 01:42 #362
cieslak123: Sneijder gra w Nice. Nie jest to klub wysokich lotów, moze w koncu uda sie go kupic? XD
» 11 grudnia 2017, 01:00 #361
69eyes: Jose Mourinho robi z United Stoke v 2.0. Wstyd i hańba, że u siebie dajemy się dominować i obijać jak jakieś ogórki z division I. Huddersfield i Southampton postawiły 2 razy większy opór City i to na Etihad niż my dzisiaj. A Lukaku z każdym kolejnym meczem wydaje się wyrzuconą górą pieniędzy w błoto, napastnik w takim klubie nie może grać tak z czołówką, oto jego staty:

Manchester City (0 goals + 2 assists for City)
Chelsea (0 goals + 0 assist)
Arsenal (0 goals + 0 assist)
Spurs (0 goals + 1 assist)
Liverpool (0 goal + 0 assist)

Ibra in, Lukaku do tartaku, może przerwa dobrze mu zrobi. Do tego czytam, że po meczu w tunelu była jakaś niezła zadyma, chłopaki chyba zdali sobie sprawę, że przegrali permanentnie szanse na majstra.
» 11 grudnia 2017, 00:48 #360
HarryBrown: Nasi piłkarze mieli wielki problem z radzeniem sobie z pressingiem. Nie potrafili się z niego uwolnić (co gościom wychodziło perfekcyjnie). Przerypaliśmy walkę o środek boiska gdzie rządził Silva i s-ka - Herrera jest cieniem zawodnika z ubiegłego sezonu. No i po kiego grzyba grali przez większość meczu długą lagę na Romelu, który był przeważnie osamotniony i do tego jeszcze otoczony min. 3-4 graczy gości. Z graczy z pola na plus wg mnie tylko Martial, który kilka razy szarpnął w jego stylu. W defensywie gramy koszmar. Z Arsenalem się udało ale przeciwko City już nie. Obu bramek można było spokojnie uniknąć. Na gwałt potrzebujemy ze 2 kreatywnych graczy klasy Scholes i Giggs.
» 10 grudnia 2017, 23:48 #359
Klimaa: City było lepsze i zasłużenie wygrało. Niestety byliśmy mało skuteczni i mimo wszystko graliśmy zbyt defensywnie. City jest w gazie i zasłużenie prowadzi w lidze.
» 10 grudnia 2017, 23:48 #358
NoLogo: Na poprzednie mecze, mniej czy bardziej taka taktyka wystarczała. Z Arsenalem, udało się wygrać tylko dzięki błędom ich obrony plus kosmiczny De Gea. Dzisiaj u nas masakryczne babole dały bramki ciapatym, sami z resztą też zdobyliśmy po błędzie Delpha. Bo tak to po własnej czystej akcji, młotkowy wywalił wprost w bramkarza. Swoją drogą ost. ligowa bramka Lukaku z Newcastle pokazała jego klasę, gdzie sam na sam jest, odcięcie i pałowanie ile tylko bozia dała, tam akurat weszło.
Dzisiaj już po pierwszych minutach ręce opadły i odeszły nadzieje na dobry wynik, gdzie z obrony kilka razy z rzędu było bezmyślne wywalanie byle do przodu, ot taktyka na derby.
I bo 'gdyby pogba'... Tragikomiczne uzależniać drużynę takiego kalibru od jednego gracza. A nawet jeśli by zagrał, to i tak wątpię w sukces.
» 10 grudnia 2017, 23:38 #357
Blau: Może to dziwne, ale wolałbym dostać 6-1 tak jak kiedyś i mieć pewności, że obywatele są w tym sezonie nie do zatrzymania niż przegrać 2-1 na własne życzenie. Po czerwonej kartce dla Pogby strasznie obawiałem się tego meczu (przyznam szczerze, że czasu ledwo mi starcza na oglądanienie naszych meczów, więc znałem tylko same wyniki City i nie widziałem do końca jak wygląda ich gra) teraz jednak wiem, że nie są wcale tacy mocni. Oczywiście byli bezapelacyjnie lepszym zespołem, ale nie grali niczego wielkiego, po prostu my frajersko oddaliśmy ten mecz bez walki. Ja rozumiem, że Mou lubi defensywą piłkę, rozumiem, że nie wszyscy nasi zawodnicy mogą nadawać się do jakichś tiki-tak, ale nie zrozumiem, dlaczego mając skład za prawie 700 milionów naszą jedyną taktyką jest granie lagi na Lukaku. Co do samego Belga to po prostu dramat, dwie asysty dla City i zmarnowana 200% sytuacja.. (Coś z tym klubem jest nie tak, bo odkąd odszedł SAF przez skład przewinęło się wiele ciekawych nazwisk i większość z nich grała tak jakby pierwszy raz piłkę na oczy widziała. Przecież Lukaku był w tamtym sezonie wicekrólem strzelców, a u nas wali wszystko w bramkarza, albo odwala jakieś dziwne akcje jak w meczu z Watford.) Teraz jedyne co nam zostało to konsekwentne punktowanie, unikanie głupich porażek jak z Huddersfield i licznie po ciuchu na jakieś potknięcie City.
GGMU
» 10 grudnia 2017, 23:36 #356
MANmanyUTD: I CO Z TEGO !!??
Tak wiem, przegrali. Ale na tym sezon sie nie skonczyl. Trzeba grac dalej. Te gadanie "o matko kochana to juz koniec I co teraz przeciez nie ma szans na nic co my biedni zrobimy". Nic sie jeszcze ludzie nie skonczylo, wiem ze trzeba ponarzekac I ze jest na co ale bez przesady ze sezon sie skonczyl a nasi grac nie umieja no nie dobijajta mnie takim gadaniem bo pomysle ze jest z wami cos nie tak a raczej ogarniete ludzie chyba jestescie. City zagralo lepiej I tyle. Ktos mecz musial wygrac pech chcial ze przegralismy my. City mialo lepsza taktyke, dyspozycje pilkarzy I cala mase czynnikow ktore wplynely na mecz. Tak wiem my pokazalismy ubogi futbol ale to nie znaczy ze City nie jest do ogrania bo jest a nasi pilkarze nie potrafia grac bo potrafia. W poprzednim sezonie pokazalismy uwczesnie liderujacej chelsea ze mozna ja zdominowac I ograc. Majac lepiej dysponowanych zawodnikow (np. Lukkaku, mikiego z poczatku sezonu, HERRERE z poprzedniego, mate w formie czy Pogbe ktory nie zagral wgl czy tez Bailly-ego) oraz lepsza taktyke jestesmy w stanie rozbic w pyl city. Ale na wygranie meczu I to kazdego meczu sklada sie mnostwo czynnikow ktore zle sie dla nas poukladaly a wezcie pod uwage jak niesamowicie poukladane I dysponowane taktycznie, psychicznie I kadrowo jest city. Kolejne derby moga juz byc totalnie inne. Forma city jest I jej kazdego pilkarza jest stale na jednym okreslonym wysokim poziomie z malymi wahaniami ale to ma ogromny wplyw na mecz I wynik tabeli bo gdy spojrzymy na nasza forme I poszczegolnych zawodnikow z meczu na mecz wyglada roznie I wahania sa spore. Gdyby forma obu ekip byla rownie wysoka I wyrownana wsrod jednostek bylby zupelnie inny mecz I inna 11 united. Po za tym city do mistrzostwa ma jeszcze dluga droge. Nie zapominajcie ze kazdy bedzie chcial ich pokonac I udowodnic ze nie sa "niesmiertelni". Kazdy bedzie chcial ich ukluc a ma kto. Spojrzcie obiektywnie na innych naszych rywali ktorzy sa przeciez tez rywalami obywateli. Przeciez liverpool, chelsea, tottenham, arsenal... to wszystko druzyny ktore moga tez z nimi rywalizowac na rowni I wygrywac. Maja papiery tak samo jak united zeby skopac city cztery litery I wierze ze to sie uda. City wygralo kolejna wazna bitwe ale jeszcze nie wojne. Cala pilkarska anglia szykuje sie na ostateczna wojne z nimi, o odzyskanie honoru I udowodnieniu ze nie sa nietykalni.
» 10 grudnia 2017, 23:24 #355
tom93: Bojaźliwa i zachowawcza taktyka przyniosła efekt. Miałem nadzieje, że Mou pokaże dziś charakter, a on zrobił dokładnie to co robi z top6. Guardiola to wiedział i znów go wyrobił na szaro. Po jakiego grzyba my się tak bronimy? Ja rozumiem wszystko, że nie mozna się było rzucic na nich bez składu i ładu, ale straciliśmy dziś dobre 60 min i trzeba było gonić wynik, a nasza niemoc i rozpacz była wtedy chyba jeszcze gorsza niż to nasze bronienie. Jestem okropnie wściekły... daliśmy się zdominować na własnym podwórku, byliśmy po prostu słabsi, z bojaźliwą taktyką, jakbyśmy byli jakimś sunderlandem, a bramki padały po tak kuriozalnych sytuacjach, że równie dobrze można powiedzieć, że sami je sobie strzeliliśmy. Ferguson pewnie by sprzedał buta w twarz Lukaku podobnie jak Beckhamowi. Raz za nietuzinkową grę w obronie, gdy wgrzmocił z impetem piłkę w największe skupisko ludzi ( to nie bilard, a takiej paniki dawno nie widziałem), a prawdziwą wisienką było niemal urwanie głowy bramkarzowi z odległości niecałych 5 m. Mam pytanie: czy on umie coś więcej niż strzał na pałę z zamkniętymi oczami? Czy on ma mózg? czy nie dało się tego uderzyć technicznie w róg, a nie w środek bramki?

Uważam, że nie sięgniemy po majstra w tym sezonie. Nie tymi piłkarzami, nie taką taktyką. 11 punktów straty przy tak grającym rywalu, który wgrzmoci nam pewnie jeszcze w rewanżu. Dziś mocno podkopano mą wiarę w sukces w tym sezonie.

PS. to co zrobili przy linii bocznej w koncówce kradnąc ok 3 minuty z doliczonych 4 to jest ośmieszenie i kompromitacja, w zasadzie dokończenie dzieła upodlenia. Zabrali nam czas, a nasi bezjajeczni gracze nie potrafili im przeszkodzić.
» 10 grudnia 2017, 23:11 #354
LukaPawlo: Emocje opadły... wiec trzeba myslec dalej. No cóż 11 pkt. straty MAMY. Odrobimy to szybciej niz komu kolwiek to sie wydaje, City nie gra tak dobrze jak kazdy mowi, ze niszcza lige... przyjdzie czas ze meczu nie beda mogli wygrac i jak wszyscy w grudniu dali im majstra to w maju beda wszyscy mieli zachwyt jakie to Czerwone Diabły sa zajebiste jak odrobia te 11 pkt. I zdobeda mistrzoswo
» 10 grudnia 2017, 23:10 #353
Principeazzurro: Jest przegrany mecz są i hejty. Porażka z City boli, ale niektórym odebrała tutaj rozum i tradycyjnie popadli ze skrajności w skrajność. Ten mecz był do wygrania. Pokazała to chociażby postawa City w II połowie, która ze stylem Guardioli ma niewiele wspólnego. Holowanie piłki, kradniecie czasu, czy wybijanie po autach...United mogło wygrać ten mecz, ale zawaliła taktyka Mou, który wyszedł ofensywnym składem, by oddać inicjatywę City. Między tymi drużynami nie ma dużej różnicy w jakości, jeżeli chodzi o personalia, ale taktycznie i mentalnie City wyszło na ten mecz lepiej przygotowane. Nie mieliśmy dzisiaj szczęścia, ale też leżało u nas rozegranie, bo Mou tak bardzo chciał dyscypliny w tyłach, że zapomniał, że też mamy kim postraszyć i gramy u siebie. W konsekwencji dostaliśmy dwie bramki z przypadku i Guardiola osiągnął co chciał. Rozumiem wyjsć z respektem do rywala, ale dzisiaj tego respektu było odrobine za dużo, a to jest Manchester United - największa drużyna nie tylko w Manchesterze, ale w całej Anglii. Trzeba walczyć dalej, jeszcze dużo można ugrać w tym sezonie! GGMU
» 10 grudnia 2017, 22:55 #352
trezegram: Z mojej strony prawda jest taka, że te chwile co przeżyłem z United przez te 12 lat to mogą przegrywać, wiadomo chce wyników ale Manchester United to co więcej niż tylko wyniki.
» 10 grudnia 2017, 22:54 #351
toja: Z Mou wynikow nie bedzie . Szkoda
» 11 grudnia 2017, 00:36 #350
Diabloo797: Wszyscy piszą że niby City było od nas o klasę lepsze, a ja uważam że wcale nie byli groźniejsi niż Arsenal, który moim zdaniem sprawił nam więcej problemów w defensywnie. Źle graliśmy do czasu pierwszej bramki, ale potem pokazaliśmy charakter i szybko wyrównaliśmy. Brakowało Pogby, bo jak jego nie ma to nie ma kto rozegrać, przytrzymać piłki. Herrera nie ma tych umiejętności. Lukaku musi chyba usiąść na ławce i przemyśleć swoją grę. Jego gra ostatnio jest tragiczna.
» 10 grudnia 2017, 22:54 #349
Kuba1878MU: Mecz był lepszy niż z Arsenalem zwłaszcza w drugiej połowie. W dodatku bez Octopusa, a tu już wielkie zwolnienia się szykują bekaaaaaa. Wpadła by przypadkowa bramka czy ten strzał Romelu, odbitka Maty czy strzał Marcusa i były by zachwyty.
Widać ogromny postęp drużyny, jedynie martwi Zlatan który kompletnie się nie odnajduje po powrocie, ale sama jego marka może pomóc w takich meczach i nie dziwię się że na niego Mou postawił.
Głowa do góry sezon długi teraz mecze co 3 dni się zaczyna więc będą niespodzianki i może uda się trochę odrobić.
» 10 grudnia 2017, 22:51 #348
GraFF: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.12.2017 22:53

Oglądałem mecz do końca i gryzłem dywan pod koniec jak niebieskie ufoludki bawiły się w narożniku United. Jak dzieci na tartanie, pogrążali się oficjalnie przed całym światem. Skoro byli lepsi to czemu zamiast grać jak fagasy, nie atakowali na 3:1?
Uważam osobiście, że na brak Pogby w składzie zagraliśmy na 4+. Autobus był murowany i sam osobiście byłem za tym aby gra była nastawiona na defensywę i kontry. Taka jest prawda drodzy specjaliści, na obecną grę City, czyli ich klepę i zgranie, grać otwarcie i ofensywnie to samobójstwo. Defensywa zagrała lepiej niż mogłem wymagać, bramki wpadały w ogromnym zamieszaniu w polu karnym, jak na wyprzedaży w Lidlu, i nie obwiniam tutaj Lukaku, chłop stara się, biega od bramki do bramki, cóż z tego, że ma pecha? Chce się przełamać i w końcu to zrobi.
W styczniu chciałbym zobaczyć Griezmana, wtedy balon City podniesie się za wysoko i w końcu pęknie, kwestia czasu.
Najbardziej się uśmiałem jak nasz poczciwy Lingard położył na murawie 2x większego Otamendiego. :D
Rojo, ależ ma zapał ten chłop, nie byłem za nim, ale teraz widzę, że brakło go w 2-giej połowie i niech gra w każdym meczu.
Nie napinajcie się tak, nie srajcie żarem, w rewanżu z Pogbą i Griezmanem rozniesiemy City na wyjeździe. Tymczasem życzę miłego tygodnia :)

Edit:
Zapomniałem dopisać, w drugim akapicie, że defensywa się udała, natomiast kontry United gasły na wysokości pola karnego, żadnego strzału z dystansu, żadnego rajdu. Z Antoinem będziemy biegać jak koty za laserem :)
» 10 grudnia 2017, 22:50 #347
nijit: Wszystko z wyjątkiem Griezmanna to prawda. On już w Barcelonie jedną nogą, trzeba szukać kogoś innego. :/
» 10 grudnia 2017, 23:01 #346
GraFF: W takim razie przełknę transfer Oezila. Na pół roku chociaż, do letniego okna. Będę oglądał mecze z zaciśniętymi zębami ale pilnie potrzebujemy kogoś do klepy z Pogbą.
» 10 grudnia 2017, 23:10 #345
CoachMark: Griezman to zupełnie nie jest gracz na drewno taktykę moim zdaniem, jeśli miałby być częścią większego planu to ok, jeśli mieliby grać jakąś Mou-ktyką to on by się tylko zamęczył na śmierć. Też zakładałem, że to będzie gra na kontrę i też nie rozumiem napinki na Lukaku, pierwsza bramka nie była jego, wybicie było fatalne, jego strzał był ciężki by go jakoś pomierzyć. Natomiast jeśli wyjazd na Tomka Hajtę nazwiemy grą na kontrę, to ja tego nie akcpetuję. Po prostu po za fazą defensywną cała reszta gry leżała na plecach.
» 11 grudnia 2017, 17:33 #344
kckMU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.12.2017 22:46

To niesamowite, że ten mecz wyglądał dwa razy gorzej niż porażka 1-2 rok temu. Man United co prawda od tamtego czasu zrobił ogromny progres, szczególnie na OT, ale piłkarz klucz tego wszystkiego to Paul Pogba. Bez niego to jawna żenada. Uzależniliśmy się od jednego piłkarza i dyskusja o tym nie ma nawet sensu.

City gra konkretnie, ale City jest do ogrania w każdej chwili. I to się nie zmieni. Ich obrona nadal jest żałosna, podobnie jak wszystkich zespołów Guardioli, tylko to wszystko tuszowane jest grą piłką. I stąd optycznie wyglądają na boisku kozacko.

Lukaku dzisiaj bez komentarza. Marnował sytuacje i się zaciął - bywa. Ważne, że harował i był przydatny z tyłu. Dzisiaj przegrał z Otamendim a później wybił piłkę jak parodysta. Kpina, jak cała nasza gra bez Pogby.

Co teraz? Nie wiem. Wicemistrzostwo będzie trzeba przyjąć z umownym respektem, ale o wielkim zadowoleniu nie będzie można mówić. Na razie jednak je wywalczmy. Wciąż jednak mamy jeszcze puchar ligi, FA Cup i jutrzejsze losowanie LM. Podobnie jak Chelsea i Liverpool musimy walczyć o całą resztę. Wciąż może to być sezon dobry a i nawet wspaniały - zobaczymy w maju.

PS. W lato po zakupy i wszyscy wiemy na jakie pozycje. W niektórych miejscach na boisku wszystko ma k.... swoje granice.
» 10 grudnia 2017, 22:45 #343
rizx: No tak, żarcik. Nie podałeś nikogo konkretnego, bo sam zapewne zdajesz sobie sprawę, że niezależnie od tego jaki Jose jest, na chwilę obecną nikogo lepszego nie znajdziemy
» 10 grudnia 2017, 22:45 #342
DevilRider: Taki Silva dwa razy więcej wycisnąłby z tego zespołu.Na miejscu zarządu zatrudniłbym Silve
» 10 grudnia 2017, 22:49 #341
MatiasXD: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.12.2017 22:39

Na domiar złego jutro losowanie par 1/8 LM i jak trafimy na Real, Bayern lub Juventus to zostanie nam już tylko walka o puchary pocieszenia - Carabao Cup oraz FA Cup (Puchar Wengera) na którego chrapkę mają zespoły wykluczone już z walki o mistrzostwo takie jak: Arsenal, Chelsea, Looserpool i KFC więc konkurencja będzie spora. Trzeba też pamiętać że nie mamy już koła ratunkowego w postaci Ligi Europy więc każdy punkt w ligowych rozgrywkach może być na wagę złota dlatego nie możemy sobie pozwolić na moment słabości. Denerwują mnie już te komentarze co by to nie było jakby Pogba mógł zagrać. Tak wielki klub jak Manchester United nie może uzależniać całej swojej gry i wyników od jednego zawodnika. Przypomnijcie sobie jak za Fergusona kosiliśmy wszystkich Andersonami, Fletcherami i innymi Rafaelami. W piłce najważniejszy jest kolektyw a w naszej grze tego nie widać. Guardiola pokazał nam jal powinna wyglądać gra zespołowa. Obyśmy coś wyciągnęli z tej lekcji.
» 10 grudnia 2017, 22:36 #340
DevilRider: Mam nadzieje,że trafimy na Bayern i zostaniemy zgnieceni.Może wtedy zarząd pójdzie po rozum do głowy i zwolni Jose
» 10 grudnia 2017, 22:40 #339
rizx: No i kogo takiego byś zatrudnił na miejsce Jose?
» 10 grudnia 2017, 22:42 #338
DevilRider: Nawet Franek Smuda byłby lepszy
» 10 grudnia 2017, 22:43 #337
mordynator: ale mnie wkurza takie gadanie chyba widzisz jak nasza gra wyglada z Pogbą a jak bez a po 2 i tak jest dużo lepiej niż 3-4 lata temu gdzie gralismy taką padake jak dzis w każdym meczu
» 10 grudnia 2017, 22:44 #336
mordynator: dobra panowie i tak jest duzo lepiej niż 3-4 lata temu.. bo zapewne każdy z was by wtedy brał wicemistrzostwo w ciemno... trzeba dać Siwemu czas kupić jakąs 10-tke żeby choć trcohe tego Pogbe odciażyć w póki co nasza gra jest uzależniona od niego co chyba kazdy widzi i nie powiem jest to bardzo zły znak. Chyba tylko Sir Alex potrafił zrobić taka drużyne w której nikt nie był od nikogo uzależniony.
» 10 grudnia 2017, 22:34 #335
Vamp: Nie mogłem oglądnąć meczu, ale po statystyki mówią ze byliśmy słabsi... Ktoś obiektywny mi powie czy mecz był wyrównany czy nie?
» 10 grudnia 2017, 22:17 #334
Pietrus: W skrócie ,ciężko było być lepszym jeżeli taktyka Mourinho to było oddanie inicjatywy rywalowi i wywalnie piłek na oślep. Potem po 1 bramce na chwilę zaatkowanie. Druga połowa myśle że podobnie trochę jednak więcej ataków z naszej strony ale i tak kończąc City było lepsze ale też nie zagrali jakoś dzisiaj nadzwyczajnie
» 10 grudnia 2017, 22:21 #333
2Fast4You: Nie był, City dominowało, my kompletny brak pomysłu na grę, pod koniec meczu załatwili nas bronią samego Mou i grali na czas w narożnikach boiska, co było dość mądre i irytujące :)
» 10 grudnia 2017, 22:21 #332
WiemWszystko: Zawsze mnie fascynuje, jak ludzie, tacy niedzielni eksperci, oceniają taktykę trenera po tym, co widać na boisku. Naprawdę uważasz, po tym co United prezentuje w innych meczach, że Mourinho chce grać długą piłką na aferę? Nie. Po prostu City to mega silny zespół, a my nie mieliśmy naszego najlepszego rozgrywającego, więc gra wyglądała tak jak wyglądała, bo zawodnicy tacy jak Herrera czy Matić nie są w stanie przeciwstawić się w rozegraniu zawodnikom City. Uwierz mi, Mou na pewno nie chciał się bronić, to po prostu materiał ludzki nie pozwala na inną grę, bo Mourinho przejął United, które miało dziury na każdej pozycji, a na niektórych nie było żadnego piłkarza klasowego. Buduje United od podstaw, i tak osiąga dobre wyniki.
» 10 grudnia 2017, 22:34 #331
is200second: No powiem Ci panie z pileczka w avatarze ze to ciekawe spostrzezenie.
» 10 grudnia 2017, 22:39 #330
FergusonHistory: Niestety nastały czasy gdzie araby regularnie biją MU na ich stadionie i mogą chodzić z podniesioną głową.Moim zdaniem nie jest to kwestia pieniędzy bo wydajemy podobnie i jesteśmy w stanie zapłacić tyle co City,problemem jest taktyka Mou i zakup nieodpowiednich piłkarzy.Wiadomo że nie ma jeszcze nawet połowy rozgrywek ale 11 pkt + bilans bramek to bardzo dużo,w dodatku bezpośredni drugi mecz będzie rozegrany u nich.Czy ewentualne wicemistrzostwo będzie zadowalające,zależy od wyników w LM,na pewno byłby to progres ale pozostał by nie smak.Nasuwa się pytanie czy warto było oddawać Roo na rzecz Kaku,tym czasem Roo regularnie punktuje i po cichu zbliża się do Shearer`a
» 10 grudnia 2017, 22:14 #329
WiemWszystko: Jezu... serio? Kolejny? Przypominam Ci, że City przez to że jest budowane od kilku lat od podstaw, ma obecnie bardzo silny zespół, z bardzo silną ławką. My obecnie mamy silną pierwszą 11, ale nie mamy zbyt mocnej ławki. Dodatkowo ze składu wyleciał Pogba, a nasze obie "10" są bez formy. Czego by Mou nie zrobił, to nie zmieni tego że nie ma światowej klasy lewego obrońcy, nasi najlepsi środkowi obrońcy leczą kontuzje, nasi skrzydłowi to dopiero młode talenty, i nawet nie są nominalnymi skrzydłowymi. Mourinho nadal buduje ten zespół. Ma tyle dziur, że nie sposób je załatać w dwa okienka transferowe. Zrobił świetne transfery, ale nic nie poradzi na to, że nie ma zmiennika dla Pogby, że nie ma aktualnie "10" w formie, że nie ma klasowych skrzydłowych. Mou zaczął od defensywy, która była dziurawa jak ser. Dla mnie wicemistrzostwo to będzie dobry wynik, chociaż uważam że walka o tytuł nie jest zakończona. W LM wszystko zależy od losowania, jak dostaniemy na dzień dobry Real, Juventus czy Bayern to wszystko może się zdarzyć.
» 10 grudnia 2017, 22:21 #328
Rwkk8: Ja sie pytam czy na tej stronie sa kibice Manchesteru United czy może sami eksperci futbolu
» 10 grudnia 2017, 22:07 #327
Misiek87: są kibice, zaraz po meczu byłem rozczarowany i zawiedziony, ale mija kilka godzin, ochłonąłem, przetrawiłem
» 10 grudnia 2017, 22:15 #326
awe: Lukaku gość który powonienie być liderem drożyny stał sie graczem który przegrał ten mecz bo bez niego Untied wyszłoby z remisem chociaż z remisem, pomijając jego dwie bramki dal City to nie dało mu się nawet piłki podać
» 10 grudnia 2017, 22:04 #325
WiemWszystko: Obwinianie Lukaku przy którejkolwiek bramce to... debilizm. Przy pierwszej piłka odbiła się od brzucha, ile razy w każdej drużynie na świecie takie rzeczy się działy? Często, walczył o pozycję z piłkarzem City, i wygrał ją, mnie bardziej ciekawi, co robi David Silva na 5m przed naszą bramką bez krycia? Druga bramka, niemal bliźniacze wybicie miał Young 10 minut później, akurat wtedy nikogo nie było na drodze piłki, w sytuacji Lukaku, akurat ktoś tam stał. Serio za takie pechowe interwencje chcemy ich winić? Winni bramce to byli obrońcy Arsenalu w meczu z nami, to są prawdziwe błędy, a nie pechowe interwencje. Interwencja Lukaku przy pierwszej bramce, jest trochę jak te bramki, które wpadają gdy odbiją się od pleców bramkarza, po odbiciu od słupka. Lukaku zagrał przeciętny mecz, jak z resztą cały zespół, wszyscy wiedzieliśmy że brak Pogby odbije nam się czkawką, bez niego nie ma kreowania gry. Cóż, trudno, trzeba wygrywać następne spotkania, i liczyć że City straci punkty.
» 10 grudnia 2017, 21:59 #324
Gallacher: jest takie powiedzenie"w złym miejscu i o złym czasie".Lukaku był głównym winowajcą 2 gola bo to on piłkę nie prawidłowo wybijał.Piłka to gra błędów i on błąd popełnił bo mógł ją chyba lepiej kopnąć.
» 10 grudnia 2017, 22:02 #323
Pietrus: Nie wcale to nie jego wina . Myślę że piłkarz światowej klasy powinien umieć trafić dobrze w piłke
» 10 grudnia 2017, 22:25 #322
szabo1878: 1. Bramka - przegrał walkę fizyczna. Co jak co, ale od Lukaku mamy prawo oczekiwać, że się nie da przestawić, czy przyblokowac. A jak już jesteśmy przy tym temacie - Lukaku dawał się przestawiać przez cały mecz. Kiepsko jak na zawodnika, który ma grać jako ściana.


2. Bramka - kiks na poziomie B-klasy. W premier league, w meczu na szczycie, tak się nie kopie.
» 10 grudnia 2017, 22:30 #321
WiemWszystko: Kolejny "niedzielny znawca" - przegrał walkę? Z tego co widzę to był przed zawodnikiem City, czyli chyba jednak wygrał? I jeżeli ty potrafisz panować nad swoim ciałem, kiedy ktoś ewidentnie pcha Cię do przodu, gdy jesteś w powietrzu, to gratuluje, chyba nowy Copperfield. Druga bramka, to jest kiks? Dla Ciebie zbyt niskie wybicie piłki, to jest kiks? Boże... dzieci, do kostki, tam jest wasze miejsce, chociaż patrząc na poziom wiedzy, śmiem twierdzić, że i to jesteście w stanie zepsuć.
» 10 grudnia 2017, 22:41 #320
dlabigt23: Widze nasza strona wraca do normalnosci i glupich komentarzy po meczu :) uwazam ze przegralismy niezasluzenie :) szkoda poczatku spotkania ze chcielismy grac i czekac az rywal cos zrobi bo odkad stracilismy bramke zaczelismy grac w miare dobrze :) wkoncu gralismy z najlepsza druzyna Premier League na ten moment ! Nie jaralem sie na mistrzostwo w tym sezonie nawet przed tym meczem ! ale ludzie nnie jest zle ! mamy dobre miejsce ! szkoda tylko ze nie udalo sie chociaz tego meczu zremisowac ! No tak Lukaku powinien byl to trafic ! glowyy do gory tez lubie ponarzekac ale po takich 3 meczach tak jak wczesniej mowilem ze jak zdobedziemy 5-6 pkt to bedzie dobrze ! Zdobylismy 6 :) moglismy zdobyc przynajmiej 7 to by bylo swietnie :D no coz nie udalo sie... teraz trzeba patrzec na tyl zeby odskakiwac Liverpoolowi i CFC i nic pozatym :) wydaje mi sie ze sprawa mistrzostwa przesadzona i bede naprawde zadolowny z tego 2-3 miejsca w lidze ! no niech bedzie to wyzsze czyli 2-gie ! GGMU
» 10 grudnia 2017, 21:58 #319
Misiek87: dokładnie, pocieszeniem jest to że nie było Pogby i że z nim w składzie na pewno by to wyglądało inaczej a city jest w tej chwili nie do ogarnięcia przez żaden inny zespół w premier leauge. zajmujemy obecnie drugie miejsce, walczymy dalej, vice mistrzostwo przyjmę z otwartymi rękoma to i tak byłby najlepszy wynik od czasów Sir Alexa.
» 10 grudnia 2017, 22:05 #318
awe: Fajnie ze jestes optymista, ale my gralismy o mistrza u SIEBIE a nie stalismy kolo tej druzyny nawet
» 10 grudnia 2017, 22:05 #317
dlabigt23: tez potrafie krytykowac/ponarzekac :) akurat w tym meczu moznaby ponarekac na kogos ale tez nie bylo jakiejs tragedii .. troche zle zaczelismy i to tyle . Fakt faktem zapomnialem dodac ze City ma full sklad a my gralismy bez Pogby i Baillyego a to duzo by nam dalo :)
» 10 grudnia 2017, 22:09 #316
skoda037: Niestety, w United jest tylko 3 graczy światowej klasy. De Gea, Pogba, Matić. Bardzo dobrzy są Rashford, Martial, Bailly. Niestety bez Pogby nie miał kto wprowadzać piłek do gry. A nasi koślawi środkowi obrońcy wirtuozami rozegrania na pewno nie są. Smalling każda piłka która przejmował leciała w trybuny. Nawet nie próbował rozgrywać. Występ 30-letniego "Belga" pominę.
» 10 grudnia 2017, 21:57 #315
awe: Pogba by tu duzo nie zmienil
» 10 grudnia 2017, 22:06 #314
skoda037: Myślę, że zmieniłby i to dużo. Przede wszystkim boczne sektory miałyby jakieś piłki. Bo dziś to wyglądało, że wykopywali na lukaku, ktory na koniec przegral glowke z Fernandinho
» 10 grudnia 2017, 22:08 #313
Misiek87: oj, wydaje mi się że by zmienił i to wiele, gość potrafi kilkoma zagraniami zrobić różnice, mentalność i morale drużyny o wiele wyżej, cała drużyna gra o wiele lepiej i lepiej się to ogląda, a liczby nie kłamią, United z Pogbą a bez to jak dwie strony medalu.
» 10 grudnia 2017, 22:12 #312
adi0220: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.12.2017 21:56

Po słowach Jose przed meczem o tym, jak bardzo mu zależy na zwycięstwie, myślałem, że rozpracuje City w każdym elemencie, a chłopacy będą przygotowani na wszystko. Po paru minutach zobaczyłem, jak stoimy na lini pola karnego i prosimy się o gola. Wyrównanie w pierwszej połowie to był znak, że możemy ich pokonać. Naprawdę w to wierzyłem, ale ta kurewska druga bramka... stracona w najbardziej frajerski możliwy sposób. Nie mogę tego przeżyć, że oddaliśmy im 3 pkt od tak sobie, bo inaczej tego nie można nazwać.
» 10 grudnia 2017, 21:55 #311
Tykariew: Lukaku - nasz czołowy obrońca - się dzisiaj nie popisał, już na Emirates tylko interwencja De Gei nas przed nim obroniła he he, Mourinho niestety nie przewidział, że Lukaku będzie mentalnie grał dzisiaj w seledynowej... ? (UJ wie jaki to kolor, ja rozróżniam tylko czerwony, zielony i niebieski) koszulce, ale to też nie jest tak że Lukaku jedyny winny, czasami w piłce potrzeba farta, a fart często sprzyja lepszym niestety. I mają te Cioty nieograniczony budżet, trenera który to wszystko potrafi poukładać i tyle. Ale przed nami jeszcze 22 kolejki i wszystko się może zdarzyć...
» 10 grudnia 2017, 22:01 #310
Krystiano98: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.12.2017 21:57

Co za siermięgi, szkoda słów, Lukaku przegrać główkę z Otamendim(?) Gratuluję. Na społke z mata powinni dostać 15kolek dookoła Old Trafford za te strzały z 2 metrów. O Martialu nie ma co mówić, przeszedł obok meczu. W ogóle wszyscy grali bez jaj, City wyglądało przy nich jak profesorzy. Najlepsze to, że naszym najlepszym atakującym był Delph.

Aha, POGBA PRZEPLACONY
» 10 grudnia 2017, 21:54 #309
Kalina: Z calym szacunkiem, ale prosze sie odpieprzyc od Martiala. Jako jedyny choc bardzo rzadko robil cos co notorycznie robili gracze city czyli zdobywal przestrzen. Zagral znacznie lepiej od strzelca naszej jedynej bramki. Co do Maty tez przesada, gdyby gral od poczatku to tak. Lukaku powinien to po prostu wykonczyc i nie byloby gadki. Zdarza sie idzie sie naprzod
» 10 grudnia 2017, 22:00 #308
stasiu669: Kibice... jesteście tragiczni (oczywiście nie wszyscy).
Dopóki nie rozegraliśmy tego meczu, mieliśmy komentarze, że City puchnie itd. Teraz z kolei, City już jest mistrzami, bo zdobyli z nami 3 punkty...
Do końca sezonu jeszcze 22 kolejki, 66 punktów do zdobycia. 11 punktów to przy tym małe piwo, nawet Crystal Palace może zostać jeszcze Mistrzem Anglii.
Ja wiem, że przez niektórych przemawia frustracja, ale dopóki mamy matematyczne szanse na mistrzostwo, ja nadal będę w to wierzył. Nawet 4 następne kolejki mogą sprawić, że to my zostaniemy liderem Premier League! Pamiętajcie, że w tej lidze każdy może wygrać z każdym! Rozdawanie medali w tym momencie jest przejawem niewiary! Dzisiaj City ma bezpieczną przewagę nad resztą stawki, ale to może ulec zmianie już na przestrzeni 3 tygodni. Dlatego proszę Was! Nie dajcie się ponieść emocjom - trzeba wierzyć dopóki piłka w grze!
» 10 grudnia 2017, 21:54 #307
snw1981: Jak mamy wierzyć w cokolwiek skoro na ławce mamy największego trenerskiego dinozaura i buca Mourinho ? Z tym antytrenerem nie mamy szans na zwyciestwa z TOPem (Arsenal i Spurs to wypadki przy pracy) to jak mamy wygrac majstra?
» 10 grudnia 2017, 21:58 #306
WiemWszystko: No tak, pokonanie Arsenalu i Totków to przypadek, porażka z City to oczywiście tragedia. Przegraliśmy z City bez najlepszego środkowego pomocnika, który ma dla nas wielkie znaczenie, bo nie mamy dla niego zmiennika, a gość płacze że mamy dinozaura na ławce, możesz mi powiedzieć co ten dinozaur ma zrobić, jeżeli nie ma zmienników, a inne pozycje łata zawodnikami, którzy po prostu są w niezłej formie? Oj dziecko, wróć do książek, bo wiedzy to ty nie masz.
» 10 grudnia 2017, 22:02 #305
snw1981: Mial mnostwo kasy i czasu na transfery mogl kupic zmiennika dla Pogby.
» 10 grudnia 2017, 22:03 #304
stasiu669: Akurat Mourinho, to według mnie, jedyny trener, który może przywrócić United na ścieżkę, którą zapoczątkował SAF
» 10 grudnia 2017, 22:08 #303
Gallacher: Piłka nożna to gra błędów.Sami widzieliście dzisiaj co nasi gracze wyprawiali pod bramką Davida.
» 10 grudnia 2017, 21:42 #302
maxi7777: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.12.2017 21:41

Manchester City mistrzem Anglii .
» 10 grudnia 2017, 21:40 #301
Tykariew: Jakoś nie widziałem dekoracji. Daj linka.
» 10 grudnia 2017, 21:56 #300
dawidlp92: Mam nadzieje że powalczymy o Ligę Mistrzów w tym sezonie bo mistrzostwo odjechało
» 10 grudnia 2017, 21:38 #299
champione2013: No i trolle maja teraz swoje 5min bo Lukaku nie wygrywał główek i nie mijął rywali jak Messi w La Liga . Było wiadomo że tak będzie spotkanie wygladac nic nowego środek pola fatalny Matic jak dla mnie FATALNY jego powroty były strasznie wolne i robiły sie akcje dla City . Mielismy setke nie wykorzystał zemściło się i tyle co poradzić byli lepsi . Lingarda wypuscić na 10 to troche sabotaż , ale jak na ławce ma się raptem 2 zawodników ofensywnych to cos jest nie halo .
» 10 grudnia 2017, 21:37 #298
jamaj05: Nie można winić Lukaku za całe zło, co miał zrobić z 40metrowymi podaniami do niego? Zamieniać na bramki?
Zerowa współpraca Maritiala, Rashforda i Lingarda, to oni powinni dać większe zagrożenie niż Lukaku, bo na nim skupiała się głównie obtona
Walker od 3 minuty grał z żółtą kartką i żaden nie próbował wchodzić z nim w sytuacje 1na1, żeby dostał drugą żółtą, albo otworzył drogę do bramki bojąc się sfaulować

Czemu nikt nie próbował wchodzić w drybling jak Jesus czy Sterling?
11 pkt to duża różnica i chyba tylko jakaś katastrofa w City może odmienić tą sytuację
City nie grało najlepszego futbolu w życiu i co jak co, ale byli do ogrania w dzisiejszym spotkaniu

Chyba niektórym zawodnikom zabrakło zwyczajnie jaj żeby wziąć odpowiedzialność na swoje ramiona
» 10 grudnia 2017, 21:33 #297
Rwkk8: Zakładając że będziemy wygrywać wystarczy żeby City zremisował 1 mecz z ogórkami i dwa mecze przegrał z Top 6 i już są nasi
» 10 grudnia 2017, 21:40 #296
Wave: Serio takie oceny Younga?
» 10 grudnia 2017, 21:32 #295
piter100000: znowu cały tydzień będę chodził jak struty. nie będę analizował meczu, bo to nie ma sensu. przegraliśmy i tyle. pozostaje nam tylko wierzyć, bo chyba nic poza wiarą nam nie zostało
» 10 grudnia 2017, 21:31 #294
karol100: Gramy juz w srode
» 10 grudnia 2017, 21:47 #293
wedel242: Tylko mnie tak irytowała gra lukaku że miałem ochotę wyłączyć mecz?
» 10 grudnia 2017, 21:29 #292
is200second: Ktos wie czy bedzie transmisja w srode?
» 10 grudnia 2017, 21:25 #291
tracer11: nie bedzie, C+ wybrało inny mecz
» 10 grudnia 2017, 21:37 #290
CoachMark: Tak już na spokojnie po meczu.

Mecz nie był tak katastrofalny w końcowym rozrachunku jak tu niektórzy piszą, ale kibic jak to kibic, nie kieruje nim pragmatyzm a emocje. Co prawda, Jose liczył na tą magiczną jednobramkową wygraną, bo wysyłał ludzi do ataku dopiero gdy tracił prowadzenie, czego ja nie toleruję. Taktyka zdecydowanie zbyt zachowawcza jak na talię asów jakimi dysponuje Jose. United było w stanie ten mecz jak najbardziej zremisować, trzy bramki z przypadku, obaj bramkarze po jednej akcji gdzie ratowali tyłek swoim drużynom.

Po tym meczu jest dużo pytań i parę odpowiedzi.

Czy to normalne, że United przy takich kwotach na transfery wciąż ma tak słaby skład? Nie. Nie ma choćby jednego bocznego obrońcy, który byłby jakościowym zmiennikiem dla nominalnych Younga i Valencii, Shaw z jakiegoś powodu nie pasuje Jose, więc jego nie ma co nawet liczyć. Nie ma Pogby i przez to, że Blind w najśmielszych snach nie figuruje jako DCM to nie ma NIKOGO, kto byłby partnerem jakościowym dla Paula w tym środku poz Maticiem - nieobecność któregokolwiek to z automatu = katastrofa środka pola. Niestety Mata to nie ten poziom już, Miki bez formy. McTominay zapewne dla Jose to po prostu za młody szczyl, a że dla niego krzewienie młodzieży nie jest jakąkolwiek wartością to raczej istnieje on jako alternatywa, alternatywy, alternatywy, a przecież gorzej niż obecnie Ander to ciężko grać. Nie ma ŻADNEGO SKRZYDŁOWEGO, który powtarzalnie efektywnie drybluje i kończy to dobrym dograniem [tylko Young gdy dostanie pozwolenie od Jose]. Praktycznie, żadnego jakościowego gracza na 10, Miki bez formy, Mata jest po prostu słaby, Lingard....no narazie to były dwa mecze, dla mnie wciąż jeszcze to jest gracz pokroju innych, którym wystrzeliła forma, potencjalnie w nim jest nadzieja. Zarówno Martial jak i Rash imo nadają się tylko do gry na dwójkę napastników i powinni grać obok siebie. Ciężko mi sobie ich wyobrazić ich w 4:4:2 jako skrzydła, nie dużo lepiej w 4:3:3, najlepiej powinni oni wyglądać w 4:4:2 lub 3:4:1:2 lub w ustawieniu, lub też ewentualnie w 4:3:3 z bardzo bliskimi odległościami od siebie, ale by to było, to obrona by musiała grać wyżej więc to nie szkoła Jose. Jest dwóch napastników takich o profilu 9 z czego jeden pod formą. Jak dla mnie jest dużo braków.

Cała ta taktyka Jose mi się osobiście nie podoba, on liczy na to, że z 5 strzałów padnie 5 bramek.
Czy nie byłby tu lepszy Lindelof od początku? Czy nie byłby tu potrzebny Shaw? Czy Ibry choćby nie trzeba było wpuścić szybciej? Czy zwyczajnie jako amator subiektywnie nie powiemy, że City gra bardziej zaawansowaną piłkę? Popatrzmy dla przykładu lfc ile wydało na transfery w ostatnich 2-3 okienkach? 5 pkt za United, grają efektownie, mają Salaha i Mane [obu z nich United by teraz potrzebowało jak tlenu], Coutinho, Hendersona, to by było na tyle z wybitności, mają ponadto kilku solidnych graczy ale ich piłka wygląda zupełnie inaczej. United ma Ibre, Lukaku, Pogbe, Mikitharyana, DDG, Rasha, Martiala, Maticia, dwóch najlepszych bocznych obrońców w lidze i jak ta gra wygląda? NARAZIE JESZCZE bronią go osiągi pucharowe za zeszły sezon i na szczęście LFC nie udało się pozyskać VVD. Twierdzę jednak, że filozofia najpierw, gameplay potem, a na końcu do tego się dobiera graczy. Z filozofią Jose nie widzę dobrze przyszłości tego klubu i mam nadzieje, że jego tekst "nie będę managerem United do końca kariery" nie jest bez pokrycia i że nastąpi to możliwie najprędzej, by wprowadzić któregokolwiek, z odważnych managerów, którzy są bardziej znawcami footballu, a nie mistrzami w managerowaniu przedsiębiorstwami piłkarskimi z wielkimi budżetami. Mowa ciała Jose wygląda co raz bardziej jak mowa ciała Moyesa gdy trenował United [a ten z kolei aktualnie jakby wrócił do siebie, może presja była dla niego za duża, kto wie].
» 10 grudnia 2017, 21:19 #289
k88: Zgadzam się z tym co napisałeś o Mourinho. On nie widzi, że jego pomysł na grę mógłby się sprawdzić w Swansea, a nie w United. Poza tym nie mamy środka pomocy, czyli nie mamy możliwości pogrania piłką.
» 10 grudnia 2017, 21:23 #288
DlaPanaTo: To jest chyba najlepszy i najmądrzejszy komentarz jaki przeczytałem na tej stronie od LAT. Perfekcyjnie wypunktowałeś wszelkie bolączki United, praktycznie swoją wypowiedzią wyczerpałeś temat. Pozdrawiam
» 10 grudnia 2017, 21:24 #287
lesiu1515: Nic bym nie zmienił w tym co napisałeś.
» 10 grudnia 2017, 21:26 #286
pilchu: Bardzo mądra wypowiedź. United nie ma swojego stylu. W porównaniu do top6 gramy najmniej ofensywna piłkę. Liverpool, Arsenal, Chelsea, MC, a nawet Totki w meczach z nami grali lepiej. Ich grę ogląda się dużo przyjemniej. Ofensywny football. Narazie United bronią wyniki, bo mamy drugie miejsce w tabeli, ale wystarczy porównać kwoty jakie my wydajemy do reszty top6 nie licząc MC. Gramy bez skrzydłowych. Lukaku powinien odpocząć, bo jest zajechany. To dobry napastnik, ale on gra chyba w każdym meczu po 90 minut. Tutaj potrzeba jest rewolucja składu, której Mourinho raczej nie przeprowadzi. Z jego przyjściem liczyłem na wietrzenie szatni, ale niestety chyba się tego nie doczekamy.
» 10 grudnia 2017, 21:36 #285
Widmo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.12.2017 21:43

,,Niestety Mata to nie ten poziom" ??...?? Mata jest jak najbardziej zawodnikiem na odpowiednim poziomie tylko on również nie pasuje Jose przez co nie gra regularnie a to powoduje wahania formy luknij początek sezonu co grał i wytłumacz dlaczego nagle zaczął zaczynać na ławce. ,,Nie ma ŻADNEGO SKRZYDŁOWEGO" ciekawe dlaczego w tym wypadku Mou pierwszą część sezonu grał tylko i wyłącznie wrzutkami na Lukaku, które nie dawały efektu bo Belg ich nie wykorzystywał... przez co tacy zawodnicy jak Valencja,Martial,Young-tak to są skrzydlowi wyglądają jakby dostali zakaz gry na skrzydłach(Valencji strona to MU praktycznie już wgl nie gra). Jose tworzy swoja wizje i składa zawodników do niej nie wazne czy sie do tego nadają(ci co nadają sie najmniej wypadaja ze składu) zamiast stworzyć wizję do składu który ma.
» 10 grudnia 2017, 21:39 #284
DevoMartinez: Czyli konkuzla, przegalismy, zwolnic jak najszybciej JM, brać ktoregokolwiek z odwaznych managerow. Tyle, ze u nas musi byc menago z autorytetem bo nie utrzyma tej zgrai gwiazd w ryzach. Pozatym pamietajmy o jednym, nie kazdego zawodnika ktorego chcial JM moglismy kupic, czy to przez brak LM czy z innych wzledow. Wiec gramy tym co mamy. I do takich zadan JM jest najlepszy bo potrafi wykorzystac mierne dostepne zasoby. Oczywiscie, ze sa braki, najbardziej na bokach z czasem je załatamy. Niie grał Pogba ktory jest dla nas niezbedny bo w srodku pola poza Maticem brak zawodnika z jakoscia porownywalna do francuza. Poki co mamy drugie miejsce, mecz przegrany pechowo po dwoch roznych, nie ma co dramatyzowac.
» 10 grudnia 2017, 21:48 #283
CoachMark: Valencia z gry na skrzydle ma tylko powtarzalne crossy, i wciąż kondycję, BRAK MU UMIEJĘTNOŚCI CZYSTO TECHNICZNYCH do gry na tej pozycji na takim poziomie. Owszem Young to jedyny zawodnik, który profilem pasuje i nada się na skrzydło na tym poziomie, trochę to mało jednak.
» 10 grudnia 2017, 22:07 #282
DevilRider: I Mou chce podwyżke?Za co? Za to że Probierz udzielił mu lekcji footballu?
» 10 grudnia 2017, 21:18 #281
Kalina: Skad wiesz ze chce podwyzke? Puknij sie w czolko
» 10 grudnia 2017, 21:30 #280
k88: Zagraliśmy tak samo jak z Arsenalem, czyli tragicznie. City jest dużo lepsze od Arsenalu, więc zgnoili nas.
Nawet nie próbowaliśmy atakować. Typowy Mou z silnym rywalem - zaparkować autobus i wybijać, a może uda się skontrować. Nie tędy droga!!
» 10 grudnia 2017, 21:16 #279
DevilRider: Jose to obecnie strażak trener.Wpadnie do klubu ugaśi pożar,ale niczego długofalowego nie zbuduje
» 10 grudnia 2017, 21:15 #278
snw1981: a w dodatku dinozaur
» 10 grudnia 2017, 21:16 #277
DevilRider: Tp prawda jego footbal pochodzi z epoko kamienia łupanego.
» 10 grudnia 2017, 21:17 #276
k88: Wszędzie taki był. Przychodził coś wygrał, a potem zwalniali go bo dramat
» 10 grudnia 2017, 21:18 #275
DevilRider: Zwalniali go,bo konfliktował drużyne.W Realu pokłócił się z Ronaldo,w Chelase z Hazardem. Na jego szczęście,że MU nie ma żadnej gwiazdy,żeby mu się postawić.
» 10 grudnia 2017, 21:21 #274
AgEnT: Pomoże ci, Strażak Mou.
Autobus lśni, Strażak Mou.
Robi wszystko za dwóch.
Mou to prawdziwy zuch.
» 10 grudnia 2017, 21:24 #273
typ24: Koniec z łzami mazgaje! Zbieramy siły na kolejne spotkanie..! Manchester United!
» 10 grudnia 2017, 21:15 #272
Luke88: Old Trafford
działania
czy
śnieżycy
Pep Guardiola
wszelkie niezbędne środki

lukaku stanowi zagrożenie
» 10 grudnia 2017, 21:13 #271
Ta3k: Szkoda Lukaku, każdy chyba myślał, że będziemy mieć nowego Drogbę. Wiemy jak bardzo Mourinho lubi mieć silnego, wysokiego napastnika na szpicy. Niestety Lukaku, po raz kolejny potwierdza, że w wielkich meczach się po prostu nie sprawdza. W tym meczu zabrakło nam kogoś kreatywnego jak np. Mata. Szkoda, że nie wszedł wcześniej bo to był mecz pod niego. Zawodnicy City są niscy, świetni technicznie, a u nas kogoś takiego po prostu zabrakło.
» 10 grudnia 2017, 21:11 #270
Gallacher: Jest coś takiego jak realista.Ja wiedziałem że o remis będzie ciężko a o zwycięstwo jeszcze ciężej.Piszecie że City odnosi wyniki na tzw. zadyszkę,ale to przynosi 3 punkty i przewagę nad rywalami.Styl nie ma znaczenia bo liczą się 3 punkty i to jest istota grania meczy ligowych.Granie z City tzw.autobusem mija się z celem bo oni taką siłą w ataku mogą każdy autobus przebić co nie zmienia faktu że Guardiola to dla mnie taki trener który wie że nie sprawdzi się w zespole w kryzysie tylko idzie tam gdzie zespół ma silna kadrę i środki na wzmocnienia.Mourinho podjął się ciężkiego wyzwania odbudowy po Fergusonie,ale czy mu się to uda to ciężko stwierdzić.Błędy w obronie United były na poziomie B klasy.
» 10 grudnia 2017, 21:08 #269
is200second: Nievwiem czy to bedzie mialo jakiekolwiek znaczenie przy ewentualnej ich zadyszce bo beda mieli taki zapas punktowy ze odzyskaja czucie w nogach nie tracac lidera.
» 10 grudnia 2017, 21:13 #268
Ekspertinio: Ale Guardiola też przyszedł do klubu, który trzeba było przebudować. W ostatnim sezonie Pellegriniego zajęli 4 miejsce i to dzięki bramkom, a ostatnie mistrzostwo zdobyli w sezonie 2013/14.
» 10 grudnia 2017, 21:20 #267
Gallacher: Chyba nie muszę pisać że obecna siłą City jest nieco mocniejsza niż United.Ktoś powie że to nie jest żaden argument,ale tabela jak na razie pokazuję że nie przypadkowo City jest na 1 pozycji bez żadnej porażki.Tabela wszystkim pokażę prawdę.
» 10 grudnia 2017, 21:27 #266
tyber28: Nie napisałem, że City dostanie oklep i wygrali...
» 10 grudnia 2017, 21:08 #265
Pietrus: Aż dziw że ktoś dał 2 gwiazdki Lukaku . Nie dość że w naszym polu karnym 2 zawalił akcje to i w polu karnym City przynajmniej 2 dogodne akcje zawalił
» 10 grudnia 2017, 21:08 #264
Krzychu342: Powiedzenie że przegraliśmy niezasłużenie to żart. Przegraliśmy w pełni zasłużenie, w dodatku grając piłkę maksymalnie defensywną, City ani przez minute nie było na boisku zespołem gorszym.

Lepiej rozgrywali piłkę, lepiej konstruowali akcję i w końcu lepiej je również kończyli, a wynik 1-2 nawet nie obrazuje tego jak przez pierwsze 30 minut nie było nas na murawie.

Byłem ze sobą szczery i wiedziałem że im bardziej nasi piłkarze pokazują brak szacunku do City (Vel Zlatan) tym bardziej utwierdzali mnie w przekonaniu że oni się City najzwyczajniej w świecie boją.
Co się okazało ? To co większość z nas podejrzewała, obecnie (!) nie ma w lidze zespołu na poziomie City, a w Europie w takiej formie to oni mogą rywalizować z 3-4 klubami.

Możemy pisać że mieliśmy pecha, ze tutaj rzut karny, że tam ręka i zwalać na Lukaku, albo stwierdzić po prostu prosty fakt że na ten moment są od nas mocniejsi i zwyczajnie dawać z siebie wszystko w kolejnych spotkaniach i serio nie ma co Belga obwiniać za całe zło bo wybaczcie ale to jest napastnik od bez piłek nic nie zrobi, a dzisiaj ile dostał dobrych zagrań od naszej wspaniałej pomocy ? Jedną czy dwie ?

Głowa do góry, sezon nadal trwa.
» 10 grudnia 2017, 21:08 #263
Pietrus: Nie mam siły się wypowiadać napiszę tylko jedno zdanie:Lukaku przegrał nam mecz Ale też fantastyczna taktyka Mourinho na nie posiadanie piłki
» 10 grudnia 2017, 21:06 #262
Rwkk8: Nie da się grać piłką przeciwko City mają w w środku Antonio Herrera który nie jest kreatywną postacią i tak naprawdę tego nam brakło kreatywność w środku polo
» 10 grudnia 2017, 21:18 #261
Romek1981: Śmieszą mnie takie wpisy. Pora nie czytać komentarzy i tyle.

Ktoś kto czytał biografię naszego klubu będzie wiedział o czym zaraz będę pisał. Listopad 1986 rok. United w dołku przychodzi nowy trener. Czas zakupów ale United kończy ten sezon w środku tabeli. Następny rok 2 miejsce. Ale to nie była walka o mistrza Liverpool mocno odjechał i siedział na swojej grzedzie z której nikt stracić go nie mógł.
Rok później Manchester United zakończył rozgrywki ponownie w środku tabeli.Pojawiły się plotki o planowanym zwolnieniu Fergusona, ale zwycięstwo nad Crystal Palace w finale Pucharu Anglii 1990 uratowało jego "tyłek". Kolejny sezon United zdobył Puchar Zdobywców Pucharów (po finałowym zwycięstwie nad Barceloną 2:1) i wygrał Superpuchar Europy. Kolejny sezon i wtedy nastał czas Fergusona zwycięstwo w PL! Rok póŹniej powtórka do tego dołożony puchar i dublet dla nas. I tak sobie myślałem ilu "ekspertów" dziś pisało by Ferguson out jak by ta historia toczyła sie na waszych oczach? Co byście czuli jak po kilku latach to on zasiadl na tej "grzędzie" i się tam rozgoscil. Zdobył mistrzostwo 13 razy dołożył multum pucharów do tego 2x LM hę? Kto by wtedy miał honor i napisał że chciał zwolnienia Szkota? Znam odpowiedź nikt...

Dajcie szansę Mourinho. Czas nie ma niczego bez poświęcenia. Zarząd też mógł zwolnić Fergusona ale tego nie zrobił bo siedziała tam "garść" osób mądrzejszych od tych co zacierali ręce na myśl o tym ze on opuści OT...
Ciekawe ilu mniej pseudo kibiców United miało by dziś?!
» 10 grudnia 2017, 20:55 #260
snw1981: Ale Mourinho to nie Ferguson chłopcze zapamiętaj to sobie, drugiego takiego fenomenu nie bedzie, Mourinho skłóci szatnie zostawi po sobie burdel i sam odejdzie a ty tu wyjezdzasz z histotrią Fergiego, wstyd i dramat.
» 10 grudnia 2017, 20:57 #259
Romek1981: O Fergusonie pisano to samo... jak byś użył mózgu to byś wiedział ze nikogo nie porównuje chłopcze... chodzi o sytuację
» 10 grudnia 2017, 20:59 #258
Ekspertinio: Ciekawe czy ci ludzie myślą, że jak Mourinho zostanie zwolniony to nagle będziemy mocniejsi od City? xD
» 10 grudnia 2017, 20:59 #257
zeetkaes: Jasnowidz się znalazł już wie co zrobi Mourinho
» 10 grudnia 2017, 21:00 #256
Romek1981: Widzę że większość osób ma też problemy z czytaniem ... gdzie ja napisałem że Mourinho zdobędzie 13 razy PL? Ja porównuje sytuację w której ukazane jest ze drużyny nie robi sie w 5 min i wraz ze zmianą trenera nie będziemy z automatu na lepszej pozycji
» 10 grudnia 2017, 21:04 #255
Fugas: U SAFa Lukaku by grzał ławę a tutaj od 15 spotkań gra gorzej niż Kucharczyk a jak dotąd grał 100% min w PL.
» 10 grudnia 2017, 21:04 #254
Ekspertinio: SAF kiedyś z uporem maniaka stawiał na Valencie, gdy ten jedyne co potrafił robić to ciągnąć do końcowej linii i nabijać obrońców, więc to czy Lukaku grzałby ławę u Sir Alexa nie jest takie pewne.
» 10 grudnia 2017, 21:07 #253
Tykariew: Teraz są trochę inne czasy a nic dwa razy się nie zdarza, zwłaszcza w piłce nożnej. Ale faktycznie, jak sie czyta tych wywalaczy Mourinho, to ręce opadaja, to sie czyta tak, jakby oni byli lepszymi trenerami od Mourinha i to trzeba im powiedzieć - czemu żadnego z takich fachowców nie przyjął na stanowisko managera jeszcze żaden klub z premier league, ani z championship, ani nawet - w ich własnej wsi ich nie chcą na trenera klubu o nazwie "Trociny Działdowo" to tego już w ogóle nie rozumiem.
» 10 grudnia 2017, 21:08 #252
Romek1981: Właśnie o to mi chodzi, niech pokażą mi swoje CV wtedy zwrócę honor.
» 10 grudnia 2017, 21:14 #251
CoachMark: Nie możesz tego tak postrzegać. Po pierwsze dzisiaj jest mnóstwo prywatnych klubów i klubików napompowanych kasą. We wszystkim zawsze się musisz się zawsze równać do lepszych, a przydałoby się do najlepszych. Aktualnie standardy są takie, że są tacy ludzie na świecie, którzy są w stanie zrobić z takiego PSG powiedzmy w jednym okienku transferowym mega pakę. Sukcesy w maks dwa lata. Zobacz, że United narazie ma na ich rozmiar PRZYZWOITE osiągi za Mourinho, za to styl? żenujący. Ja Jose nie skreślam, ale nie zaśpiewam za tymi kibiciami "Jose's playing the way that United should". To nie jest gość na odpowiednim stanowisku. Obym się mylił bo mimo niechęci do niego to wciąż zarządza United, ,któremu kibicuję.
» 10 grudnia 2017, 21:32 #250
Romek1981: O jakich sukcesach psg mówimy?
» 10 grudnia 2017, 21:35 #249
DlaPanaTo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.12.2017 20:55

Ja już przed tym meczem, jak wyleciał Pogba, wiedziałem że na derbach będzie sraka i w ciemno obstawiałem 3 pkt dla szejków. Z perspektywy meczu to i tak dobrze że skończyło się tylko na 2:1. No ale jak się wychodzi na derby z kupą w majtach i zawodnicy MU od pierwszych minut są obsrani to co się dziwić. Ja nie wiem co Mou ma w głowie, ale powoli zaczyna mnie już irytować. Kolejne derby na które wychodzimy żeby ugrać remis, to samo było w meczu z Loserpoolem. No ale tam graliśmy na wyjeździe a nie u siebie!! Do cholery, przyjeżdżają na OT szejki i gniotą nas jak chcą. A United zamiast wyjść z inicjatywą i pokazać jaja bo po pierwsze to derby, po drugie to bardzo ważny mecz w kwestii mistrzostwa co robią? Siedzą obsrani na własnej połowie i boją się ruszyć do przodu. Sorry ale jak tak dalej ma to wyglądać to nie widzę Mou w dłuższej perspektywie na Old Trafford. Najgorsze jest to że szejki nic specjalnego nie grały, wystarczyło ich trochę pocisnąć tak jak zrobili to po stracie bramki i zaczęli się gubić. Myślę że ten mecz można było wygrać, ale do tego trzeba mieć jaja a nie próbować murować bramkę od pierwszych minut. Inna sprawa jest taka że Mourinho miał 3 okienka na wzmocnienie składu a w pierwszym składzie dalej wybiegają Youngi, Lingardy, Herrery i inne wynalazki którym wyjdzie 1 dobry mecz na milion. To już bym wolał dać szansę młodym, BJ, Tuanzebe, Pereirze czy temu McTominayowi, na pewno nie zagraliby gorzej a kto wie, może odpalili by z formą tak jak Rashford? Dopóki nie będzie klasowych zawodników w pierwszym składzie, dopóty będzie grana taka padaka. Lukaku zagrał dzisiaj tragedię, ale z drugiej strony jak miał zagrać inaczej jak linia pomocy nie istniała a taktyką były lagi jak najdalej obok bramki? Lingard na 10 jako najbardziej kreatywna pozycja w meczu z takim rywalem jak city to są jakieś jaja. Nie może być też tak że jesteśmy uzależnieni od jednego zawodnika. Popatrzcie na city, oni mają na każdą pozycję bardzo dobrych zmienników. Wypada jeden gracz, wchodzi drugi i gra tak samo jak nie lepiej. A u nas? Wypada Pogba a wchodzi kasztan pokroju Herrery, którymu wyszło połowę poprzedniego sezonu a w tym tradycyjnie gra padakę. No ale do tego potrzeba transferów z głową a jak się nie da to ogrywać młodych zdolnych zamiast wysyłać ich na wypożyczenia. Prawda jest taka że połowa składu United to jest poziom maks WBA. Wypaleni zawodnicy którym wyjdzie 1 sezon, a potem standardowo grają padakę. No ale po co transfery, przecież Mourinho jest zadowolony z obecnego składu i transferów nam nie potrzeba. I dlatego, o mistrzu możemy jeszcze przez długie lata pomarzyć. Tym bardziej jak nawet nie jesteśmy w stanie podjąć walki w najważniejszym i kluczowym meczu w sezonie. Niestety, czy nam się to podoba czy nie, obecnie szejki rządzą w Premier League i żadna, podkreślam żadna ekipa nie ma do nich podjazdu. Mimo że nie grają nic specjalnego to jednak mają jaja i grają mecz do końca, wychodzą na spotkania z myślą żeby zgarnąć 3 pkt a nie zamurować bramkę u siebie i liczyć na cuda. W dodatku bogata ławka rezerwowych, niesamowita jakość w składzie, to się im po prostu nie może nie udać. Obecnie mają już 11 pkt przewagi i nawet jeżeli się potkną gdzieś po drodze, to i tak raczej nie damy rady ich dogonić. Nam trzeba trenera z jajami który nie będzie się bawił w obronę Częstochowy tylko pewnie i zdecydowanie wyjdzie na takie mecze jak na jakiś ogórów z myślą o zwycięstwie. Ale do tego potrzeba też trochę jakości w składzie a nam na razie jeszcze spooooro brakuje.
» 10 grudnia 2017, 20:53 #248
Tykariew: To może wyślij aplikację, napisz że w sprawie pracy na stanowisko trenera MU, ja nie mówię że jesteś bez szans, na pewno masz lepszy sposób na prowadzenie MU niż Mourinho i kto wie, może "będzie lepiej" :D
» 10 grudnia 2017, 21:03 #247
Widmo: Tu nazwiska nie mają absolutnie nic do rzeczy bo zawodników mamy na prawdę na poziomie. Problem tkwi tylko w trenerze który nie potrafi tego ogarnąć. Tylko Mou potrafi posadzić Matę na ławce gdy ten jest w formie(nie mówię tu o dzisiejszym meczu a o całości) a trzymać Lukaku na boisku gdy ten gra piach od kilku kolejek(jakieś konsekwencje? ) . Nie zmienić stylu gry gdy brakuje Pogby robiacego całą robotę w środku pola... i tak można wymieniać a wymieniać.
» 10 grudnia 2017, 21:05 #246
DlaPanaTo: @Tykariew Nie wiem czy lepszy czy nie, po prostu nie pojmuje jak można wyjść już któryś raz z rzędu na mecz i grać bez jaj, zamiast pokazać pazur. To nie jest zwykły mecz, po pierwsze to derby, po drugie najważniejszy mecz w sezonie od którego zależy mistrzostwo a po trzecie jest to mecz u SIEBIE. Jeżeli na poważnie chcemy się liczyć w Anglii i Europie to na takie mecze trzeba wyjść z jajami a nie człapać po boisku, siedzieć na własnej połowy, wybijać lagi byle do przodu i mysleć że "jakoś to będzie". Jakoś po stracie bramki potrafiliśmy odpowiedzieć i nawiązać walkę. No sorry, ale jak dla mnie to mecz odpuszczony po całości, a przy dobrej mobilizacji to nawet bez tego Pogby myślę że dałoby się ugrać konkretny wynik. Mam wiele cierpliwości do Mourinho, sam go broniłem wiele razy, ale powoli zaczyna mnie już irytować gdy po raz kolejny tracimy w głupi sposób punkty i przegrywamy w sumie z naszym największym rywalem w kluczowym momencie sezonu. No sorry, jak tak ma to dalej wyglądać że wychodzimy obsrani na każde większe mecze to ja nie widzę sukcesów United za bardzo.
» 10 grudnia 2017, 21:13 #245
Tykariew: @DlaPanaTo

Tylko zauważ że city też potrafi grać z kontry, nie tylko my. Mają nieograniczony budżet i go wykorzystali kupując takich grajków a nie innych i zatrudniając trenera z najwyższej półki który potrafi to poukładać, moim zdaniem Mourinho odpowiednio dobrał taktykę do tego meczu, tylko nie przewidział, bo tego nie da się przewidzieć - prostych błędów naszego czołowego obrońcy - czyli Lukaku :) Taka jest piłka, Mourinho powiedział oczywistość - że nie na wszystko ma wpływ, i to dzięki czemu wygraliśmy na Emirates dziś obróciło się przeciwko nam, równie dobrze mogło być w tym meczu 2:1 dla nas. Wcale tanio skóry nie sprzedaliśmy i to że city grało w narożniku w końcówce, to właśnie o tym świadczy i wynik.
» 10 grudnia 2017, 21:44 #244
RoyalShoor: patrząc dzisiaj na „taktyke” guardioli po drugim golu dla city, chciałbym zamiast systemu var kary za grę pasywną jak w ręcznej 😁
» 10 grudnia 2017, 20:52 #243
Tykariew: Trzeba iść dalej, wygrywać następne mecze, terminarz mamy teraz teoretycznie dobry, może city potknie sie raz czy dwa, trzy, dystans stopnieje różnie może być. Ta porażka kurde boli, bitwa przegrana ale wojna trwa. Trzeba wyciągnąć wnioski, przede wszystkim Lukaku nie może się czuć pewny gry w wyjściowym składzie, jemu trzeba bata tak jak Rooneyowi w swoim czasie. Wynik 1:2 to jest kurde fatalny wynik, ale niektórzy pisali że będzie 0:6 - to są ci wywalacze Mourinho heh, ja tam nie jestem jak Kapiszony, nie napiszę, że gdyby nie Lukaku i gdyby nie Ederson to byłoby 2:1 dla nas a nie odwrotnie, bo to się nie liczy, przegraliśmy i koniec. Natomiast wciąż mamy 2. miejsce w lidze, 1/8 LM, Mourinho wie jak sie wygrywa trofea, w ogóle chciałbym się tak zapytać - kogo głąby proponujecie zamiast Mourinho, jaki jest teraz lepszy trener na rynku i który ma lepsze CV od Portugalczyka. Bo Guardioli raczej nie wyciągniemy...
» 10 grudnia 2017, 20:51 #242
Rwkk8: Zlatan nie wiem czy może grać w pełne 45 minut ale Mourinho powinien dać mu taką szansę widząc że stracone piłki przez lukaku przejmują obrońcy City i ogólnie brakowało gry w środku to znaczy nasi skrzydłowi powinni mieć możliwość oddania piłki do środka i wyjście na wolne pole a tego ani razu nie widziałem bo matić od tego nie jest lukaku tego nie potrafi Herrera nawet nie powinien być w rezerwach Manchesteru United. Obrona super straciliśmy tylko dwa gole a graliśmy przeciwko najlepszej ofensywie ligi więc to jest plusik.I Pamiętajcie Kibicuję się od początku sezonu do końca jak prawdziwy kibic Manchesteru United może napisać że Mistrzem będzie City Jak można pisać taki komentarz to tylko 11 punktów
» 10 grudnia 2017, 20:50 #241
is200second: Co Mou robi z Martialem. Bo Martial van Gaala wbiegal ze skrzydla w szesnastke mijal goscia i pila wzdluz pola karnego. I to bylo fajne. Martial Mourinho wbiega w szesnastke duzo rzadziej i robi zwrot zeby dosrodkowac. To mnie ciekawi.
» 10 grudnia 2017, 20:45 #240
Obi: Dobre spostrzeżenie
» 10 grudnia 2017, 20:48 #239
lesiu1515: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.12.2017 20:50

Aż szkoda chłopaka, bo dużo ludzi będzie miała za złe że tego nie robi...a wiemy dlaczego nie ROBI
» 10 grudnia 2017, 20:49 #238
is200second: No ja nie wiem. Kiedys napisalem taki komentarz ze moim zdaniem tylko Neymar jest lub moze byl w Barcy jedynym pilkarzem na swiecie ktory robil to lepiej od Martiala.

Majac tak dobrego pilkarza w tym elemencie gry trener tego nie wykorzystuje tylko woli robic wrzutki na pilkarza ktory jest ze dwa razy gorszy w tym aspekcie od chocby Chicharito. A jest mniejszy o glowe.
» 10 grudnia 2017, 20:59 #237
soldier: Nie dobre spostrzeżenie, tylko totalne bzdury. Wystarczy chociażby zobacyć akcję która spierniczył Lukaku.
» 11 grudnia 2017, 00:43 #236
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.12.2017 20:47

Widze nasza strona wraca do normalnosci i glupich komentarzy po meczu :) uwazam ze przegralismy niezasluzenie :) szkoda poczatku spotkania ze chcielismy grac i czekac az rywal cos zrobi bo odkad stracilismy bramke zaczelismy grac w miare dobrze :) wkoncu gralismy z najlepsza druzyna Premier League na ten moment ! Nie jaralem sie na mistrzostwo w tym sezonie nawet przed tym meczem ! ale ludzie nnie jest zle ! mamy dobre miejsce ! szkoda tylko ze nie udalo sie chociaz tego meczu zremisowac ! No tak Lukaku powinien byl to trafic ! glowyy do gory tez lubie ponarzekac ale po takich 3 meczach tak jak wczesniej mowilem ze jak zdobedziemy 5-6 pkt to bedzie dobrze ! Zdobylismy 6 :) moglismy zdobyc przynajmiej 7 to by bylo swietnie :D no coz nie udalo sie... teraz trzeba patrzec na tyl zeby odskakiwac Liverpoolowi i CFC i nic pozatym :) wydaje mi sie ze sprawa mistrzostwa przesadzona i bede naprawde zadolowny z tego 2-3 miejsca w lidze ! no niech bedzie to wyzsze czyli 2-gie ! GGMU
» 10 grudnia 2017, 20:45 #235
snw1981: Mourinho za cienki w uszach jest na trenera MU - to jest trener który dużo mówi mało robi, wyszczekany jest to fakt ale taktyka, transfery i wszelkie inne aspekty managera to u niego kuleją. Z takim trenerem to LE albo Carabao Cup jedyne możliwe cele, gdzie on do walki o mistrzostwo się nadaje, właśnie udowodnił swój "kunszt" w dzisiejszym spotkaniu. #MOU-OUT
» 10 grudnia 2017, 20:41 #234
Ekspertinio: Daj propozycję kto za niego.
» 10 grudnia 2017, 20:43 #233
snw1981: Nie wiem bo nie od tego jestem, wiem jedynie że Mourinho się nie nadaje bo naraża nas na pośmiewisko po raz kolejny już. Z Arsenalem wygralismy dzięki geniuszowi Lingarda, a tak normalnie byśmy tam polegli z kretesem wedle jego super taktyki. Ten koleś to nie porozumienie, zaczynam myśleć że on przyszedł do United w celu zniszczenia tego klubu
» 10 grudnia 2017, 20:44 #232
zeetkaes: Przestań pisać bzdury i popatrz sobie na jego osiągnięcia.
» 10 grudnia 2017, 20:44 #231
champione2013: Oho geniusz Lingard a coś mądrego powiesz ?
» 10 grudnia 2017, 20:48 #230
karol100: No tak...wstyd byc na drugim miejscu w najsilniejszej lidze swiata.
» 10 grudnia 2017, 20:48 #229
snw1981: Jego osiągnięcia w tym sezonie:
0:0 po kompromitujacej grze na Anfield
0:1 z Chelsea po kompromitujacej grze
1:2 z city po komrpomitujacej grze
1:2 z Huddersfield po kompromitujacej grze
2:2 ze Stoke po kompromitujacej grze
0:1 z Basel po kompromitujacej grze

i tak moge wymieniac i wymieniac
» 10 grudnia 2017, 20:48 #228
franek95: nie możesz bo skończyły Ci się złe mecze ;) 40 spotkań u siebie bez porażki, 3-1 z Arsenalem pare wyników z czterema z przodu. skoro nie jesteś od tego żeby podać kogoś zamiast Mou to nie jesteś tez od tego żeby mówić że jest za cienki w uszach.
» 10 grudnia 2017, 20:54 #227
zeetkaes: Dalej piszesz bzdury. Mourinho już w pierwszym sezonie zdobył 3 puchary.
» 10 grudnia 2017, 20:54 #226
DjTED: Ja się śmiałem przez łzy jak w ciagu 4 min piłki nie mogliśmy odebrać i poniżali nas w rogu
» 10 grudnia 2017, 20:39 #225
Widmo: #Karol100 Jakiej?? Fakt liga najbardziej wyrównana i ciekawa ale to nie Anglicy wygrywają LM
» 10 grudnia 2017, 20:56 #224
is200second: Czy United wyszla chociaz jedna dobra kontra w tym meczu? Nie. Gaurdiola te proby kontr zabijal w zarodku. A ta zabawa w koncowke na zbijanego w narozniku United? Mistrzostwo swiata.

Mi sie tak zdaje bo fakt bramki troche przyfarciale ale czy Mou nie jest trenerem zbyt prostolinijnym i czy pilkarze ofensywni nie moga sie przy nim wybic.
» 10 grudnia 2017, 20:38 #223
Ekspertinio: Jak mnie śmieszą osoby, które uważają, ze Mourinho jest wypalony. Ilu jest lepszych trenerów od niego? Na tę chwilę Guardiola i może Conte.
» 10 grudnia 2017, 20:37 #222